ХЕРСОНСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 10.04.2012 р. N 264

Про заходи щодо охорони врожаю зернових та грубих кормів від пожеж

З метою забезпечення пожежної безпеки та недопущення пожеж врожаю і сільгосптехніки під час збирання зернових культур, заготівлі грубих кормів, а також у місцях їх зберігання і переробки, відповідно до статті 4 Закону України "Про пожежну безпеку", керуючись статтею 6, пунктом 10 статті 25, пунктом 1 частини першої статті 39, частиною першою статті 41 Закону України "Про місцеві державні адміністрації":

1. Затвердити заходи щодо охорони врожаю зернових та грубих кормів від пожеж (далі - заходи), що додаються.

2. Районним державним адміністраціям, міськвиконкомам міст обласного значення, територіальному управлінню МНС України в області забезпечувати на місцях виконання заходів та щомісяця до 1 числа з червня по вересень 2012 року інформувати управління Держтехногенбезпеки у Херсонській області про хід їх реалізації.

3. Управлінню Держтехногенбезпеки у Херсонській області:

3.1. У період підготовки та збирання врожаю зернових, грубих кормів забезпечити контроль за виконанням вимог пожежної безпеки.

3.2. Щомісяця до 10 числа з червня по вересень 2012 року узагальнювати відомості про стан виконання заходів та інформувати обласну державну адміністрацію.

4. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступника голови обласної державної адміністрації Хоменка А. С.

 

Голова обласної
державної адміністрації

М. М. Костяк


 

ЗАТВЕРДЖЕНО
Розпорядження Херсонської обласної державної адміністрації
10.04.2012 N 264


ЗАХОДИ
щодо охорони врожаю зернових та грубих кормів від пожеж

1. Здійснити аналіз стану захисту врожаю від пожеж у минулому році та розробки заходів з охорони врожаю від пожеж у новому році.

Райдержадміністрації, міськвиконкоми
Травень 2012 року


2. Забезпечувати перевірку протипожежного стану хлібоприймальних пунктів, елеваторів, зерноскладів, складів пального та усунути виявлені недоліки.

Райдержадміністрації, міськвиконкоми, ПАТ "Державна продовольчо-зернова корпорація України", управління Держтехногенбезпеки у Херсонській області
Травень - червень 2012 року


3. Вжити заходів щодо попередження пожеж від електромереж, які проходять через хлібні поля.

Керівники енергопідприємств
Травень - серпень 2012 року


4. Організувати вивчення керівниками, головними спеціалістами господарств, фермерами, орендарями, начальниками місцевих пожежних команд, пожежно-сторожової охорони підприємств агропромислового комплексу, добровільних пожежних дружин сільгоспоб'єктів, хлібоприймальних підприємств Правил пожежної безпеки в Україні (далі - Правила пожежної безпеки), затверджених наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій від 19 жовтня 2004 року N 126, у період збирання врожаю.

Райдержадміністрації, міськвиконкоми, ПАТ "Державна продовольчо-зернова корпорація України"
Травень 2012 року


5. Провести районні, міські змагання з пожежно-прикладного спорту серед місцевих пожежних команд, пожежно-сторожової охорони, добровільних пожежних дружин господарств та огляд технічного стану пожежних автомобілів, мотопомп, техніки, пристосованої до пожежогасіння. Завчасно виконати ремонт цієї техніки.

Райдержадміністрації, міськвиконкоми, територіальне управління МНС України в області
Травень - червень 2012 року


6. За участю фахівців Держгірпромнагляду, Держтехнагляду, Державтоінспекції, Держтехногенбезпеки забезпечити створення районних, міських комісій та організацію перевірки технічного стану сільгоспмашин, які використовуватимуться на жнивах, їх оснащеності пожежним інвентарем, сертифікованими вогнегасниками, іскрогасниками.

Райдержадміністрації, міськвиконкоми
Червень 2012 року


7. Забезпечити проведення з керівниками, головними спеціалістами господарств, хлібоприймальних підприємств, фермерами, орендарями семінарів-нарад, на яких розглянути питання щодо захисту врожаю від пожеж.

Райдержадміністрації, міськвиконкоми
Червень 2012 року


8. Організувати для агрономів, бригадирів, механізаторів проведення занять та прийняття заліків з Правил пожежної безпеки при збиранні врожаю.

Райдержадміністрації, міськвиконкоми
Червень 2012 року


9. Організувати вивчення з учнями шкіл та професійно-технічних навчальних закладів Правил пожежної безпеки при збиранні врожаю.

Управління освіти і науки обласної державної адміністрації, райдержадміністрації, міськвиконкоми
Травень 2012 року


10. Забезпечити проведення у загальноосвітніх навчальних закладах бесід з учнями та батьками з питань попередження пожеж.

Управління освіти і науки обласної державної адміністрації, райдержадміністрації, міськвиконкоми
Травень щороку


11. Організувати виїзди рейдових бригад працівників Головного управління агропромислового розвитку обласної державної адміністрації, органів державного нагляду у сфері пожежної та техногенної безпеки, територіального управління МНС у області, представників засобів масової інформації з метою перевірки виконання протипожежних заходів під час збирання врожаю.

Головне управління агропромислового розвитку обласної державної адміністрації, територіальне управління МНС України в області, управління Держтехгногенбезпеки у Херсонській області, управління у справах преси та інформації обласної державної адміністрації
Червень - серпень 2012 року


12. Сприяти виділенню автотранспорту рейдовим бригадам для здійснення контролю за виконанням протипожежних заходів під час збирання врожаю.

Райдержадміністрації, міськвиконкоми
Червень - серпень 2012 року


13. Вжити вичерпних заходів щодо активізації роботи зі створення місцевої пожежної охорони відповідно до вимог Закону України "Про пожежну безпеку", постанови Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2003 року N 202 "Про затвердження Положення про місцеву пожежну охорону".

Райдержадміністрації, міськвиконкоми
Квітень - вересень 2012 року


14. Здійснити розроблення або відкоригування планів залучення сил та засобів на гасіння пожеж.

Райдержадміністрації, міськвиконкоми, територіальне управління МНС України в області
Травень 2012 року


15. Організувати при пожежних депо цілодобове чергування працівників місцевої пожежної охорони, пожежно-сторожової охорони, членів добровільних пожежних дружин. Забезпечити їх телефонним зв'язком. Заборонити використання пожежних автомобілів не за призначенням. Забезпечити їх пально-мастильними матеріалами.

Райдержадміністрації, міськвиконкоми
Починаючи з травня 2012 року


16. Забезпечувати перегляд та доповнення складу бойових розрахунків добровільних пожежних дружин, пожежно-сторожової охорони, а в господарствах, де вони відсутні, - створення.

Райдержадміністрації, міськвиконкоми, керівники господарств
Починаючи з червня щороку


17. Організувати цілодобову охорону хлібних масивів, зернотоків та зерноскладів.

Райдержадміністрації, міськвиконкоми Під час збирання врожаю


18. Заборонити роботу на хлібних масивах комбайнів, тракторів, автомобілів, не забезпечених іскрогасниками, вогнегасниками та пожежним інвентарем.

Райдержадміністрації, міськвиконкоми, управління Держтехногенбезпеки у Херсонській області
Під час збирання врожаю


19. Доводити до відома керівників господарств, фермерів та орендарів необхідність здійснення заходів перед початком та у період збирання врожаю, а саме:

- на автошляхах, що проходять через хлібні масиви, встановити щити з написами про заборону паління, користування відкритим вогнем, проїзду автомобілів, тракторів без іскрогасників;

- хлібні поля розділити на ділянки не більше 50 га, між ними зробити прокоси шириною не менше 8 м, уздовж прокосів проорати смуги шириною не менше 4 м;

- обкосити хлібні поля в місцях прилягання їх до лісових масивів, лісосмуг, автошляхів, залізниць, уздовж обкосів проорати смуги шириною не менше 4 м;

- встановити біля хлібних масивів, на яких проводиться збирання врожаю, трактор з плугом та пристосовану до пожежогасіння сільгосптехніку;

- скирти соломи розташувати на відстані не ближче 20 м від доріг, 15 м до ліній електромереж, 50 м до будинків та споруд. Площа основи скирти не повинна бути більше 300 кв. м, відстань між ними - не менше 20 м;

- заборонити спалювання стерні, пожнивних залишків, а також сухої трави уздовж доріг та розведення вогнищ на полях.

Райдержадміністрації, міськвиконкоми
Починаючи з травня 2012 року


20. Категорично заборонити використання локомотивів з несправностями, які можуть призвести до пожеж у хлібних масивах, що прилягають до залізниці.

Служба локомотивного господарства Одеської залізниці
Червень - серпень 2012 року


 

Перший заступник голови
обласної державної адміністрації -
керівник апарату

В. С. Білий

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали