МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

НАКАЗ

від 11 січня 2012 року N 12

Про заходи щодо забезпечення реалізації прав дітей в Україні

На виконання пунктів 1 (Указ N 1163/2011), 2 статті 4 Указу Президента України від 16 грудня 2011 року N 1163 "Про питання щодо забезпечення реалізації прав дітей в Україні" (Указ N 1163/2011) та з метою створення належних умов для забезпечення реалізації прав та законних інтересів дітей, зокрема дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, наказую:

1. Затвердити План заходів з реалізації плану організації виконання Указу Президента України від 16 грудня 2011 року N 1163 "Про питання щодо забезпечення реалізації прав дітей в Україні" (Указ N 1163/2011), схваленого на засіданні Кабінету Міністрів 28 грудня 2011 року (протокол N 96), що додається.

2. Міністерству освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим, управлінням освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій забезпечити виконання Плану заходів, затверджених пунктом 1 цього наказу.

3. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.

 

Заступник Міністра

Б. М. Жебровський

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України
11.01.2012 N 12

ПЛАН ЗАХОДІВ
Міністерства освіти і науки, молоді та спорту щодо реалізації плану організації виконання Указу Президента України від 16 грудня 2011 року N 1163 "Про питання щодо забезпечення реалізації прав дітей в Україні" (Указ N 1163/2011)

N
з/п

Положення акта законодавства

Зміст заходу з реалізації відповідних завдань

Строк виконання

Відповідальні за виконання

1

Стаття 1:

 

 

 

Пункт 1 (Указ N 1163/2011).

 

 

 

Ужити невідкладних заходів щодо активізації діяльності центральних та місцевих органів виконавчої влади, спрямованої на поліпшення захисту особистих і майнових прав дітей, їх соціального захисту, забезпечення врахування в такій роботі рекомендацій Заключних спостережень Комітету ООН з прав дитини за підсумками розгляду третьої та четвертої зведених періодичних доповідей про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини, а також посилення відповідальності за виконання вимог законодавства у сфері охорони дитинства.

Забезпечити виконання завдань, визначених пунктом 1 статті 1 Указу (Указ N 1163/2011) щодо активізації діяльності структурних підрозділів Міністерства та Міністерства освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим, управлінь освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, спрямованої на поліпшення захисту особистих і майнових прав дітей, їх соціального захисту, а також посилення відповідальності за виконання вимог законодавства у сфері охорони дитинства.

До 12.01.2012

Департамент загальної середньої та дошкільної освіти,
Міністерство освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим, управління освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій

Інформувати Міністерство соціальної політики

2

Пункт 4 (Указ N 1163/2011).

 

 

 

Запровадити у двомісячний строк оцінку результатів діяльності Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій за напрямом "Захист прав дитини"

Підготувати та подати в установленому пропозиції відповідних змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 червня 2011 р. N 650 "Про запровадження проведення оцінки результатів діяльності Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій" (Постанова N 650)

До 30.01.2012

Департамент загальної середньої та дошкільної освіти,
Міністерство освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим, управління освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій

Інформувати Міністерство економічного розвитку і торгівлі

3

Стаття 4:

 

 

 

Пункт 1 (Указ N 1163/2011).

 

 

 

Переглянути Положення про центральну та республіканську (Автономної Республіки Крим), обласні, Київську та Севастопольську міські, районні (міські) психолого-медико-педагогічні консультації щодо посилення гарантій реалізації права дитини на сімейне виховання при вирішенні питань направлення дітей до відповідних навчальних закладів для дітей дошкільного і шкільного віку, лікувально-профілактичних, реабілітаційних закладів.

Забезпечити виконання завдання, визначеного пунктом 1 статті 4 Указу (Указ N 1163/2011), щодо перегляду Положення про центральну та республіканську (Автономної Республіки Крим), обласні, Київську та Севастопольську міські, районні (міські) психолого-медико-педагогічні консультації щодо посилення гарантій реалізації права дитини на сімейне виховання при вирішенні питань направлення дітей до відповідних навчальних закладів для дітей дошкільного і шкільного віку, лікувально-профілактичних, реабілітаційних закладів.

До 30.01.2012

Департамент загальної середньої та дошкільної освіти,
Міністерство освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим, управління освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій

Інформувати Кабінет Міністрів України

4

Пункт 2 (Указ N 1163/2011).

 

 

 

Ужити у тримісячний строк заходів до приведення офіційних назв закладів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у відповідність із вимогами закону щодо заборони зазначення в офіційних назвах таких закладів категорій осіб, які утримуються і виховуються в цих закладах.

Забезпечити виконання завдання, визначеного пунктом 2 статті 4 Указу (Указ N 1163/2011) в частині здійснення у тримісячний строк заходів, щодо приведення офіційних назв закладів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у відповідність із вимогами закону щодо заборони зазначення в офіційних назвах таких закладів категорій осіб, які утримуються і виховуються в цих закладах.

До 30.03.2012

Департамент загальної середньої та дошкільної освіти,
Міністерство освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим,
управління освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій

Інформувати Кабінет Міністрів України

 

Директор департаменту

О. В. Єресько

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали