ДОНЕЦЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 13.04.2012 р. N 205

Про Заходи щодо запобігання інфекційних захворювань, що регулюються засобами дезінфекції, дезінсекції та дератизації на 2012 - 2016 роки

З метою поліпшення на території області виконання дезінфекційних заходів та попередження захворювань, що передаються збудниками інфекційних хвороб та їх переносниками, на виконання вимог статті 30 Закону України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення", статей 4, 11 Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб", враховуючи постанову Головного державного санітарного лікаря України від 23.05.2007 N 15 "Про невідкладні заходи щодо запобігання епідемічним ускладненням", керуючись статтею 22 Закону України "Про місцеві державні адміністрації":

1. Затвердити Заходи щодо запобігання інфекційних захворювань, що регулюються засобами дезінфекції, дезінсекції та дератизації на 2012 - 2016 роки (далі - Заходи), що додаються.

2. Рекомендувати виконавчим органам міських рад, райдержадміністраціям у місячний термін розробити та затвердити заходи щодо запобігання інфекційних захворювань, що регулюються засобами дезінфекції, дезінсекції та дератизації на відповідних територіях.

3. Виконавцям Заходів щорічно до 10 листопада інформувати Донецьку обласну санітарно-епідеміологічну станцію про хід їх виконання.

4. Рекомендувати головному державному санітарному лікарю Донецької області Денисенку В. І. щорічно до 25 листопада інформувати облдержадміністрацію про хід виконання Заходів на об'єктах підвищеного ризику.

5. Контроль за виконанням розпорядження покласти на заступника голови - начальника Головного управління охорони здоров'я облдержадміністрації Петряєву О. Б.

 

Голова облдержадміністрації

А. В. Шишацький


 

ЗАТВЕРДЖЕНО
Розпорядження Донецької обласної державної адміністрації
13.04.2012 N 205


ЗАХОДИ
щодо запобігання інфекційних захворювань, що регулюються засобами дезінфекції, дезінсекції та дератизації на 2012 - 2016 роки

N
з/п

Найменування заходів

Відповідальні виконавці

Терміни виконання

1.

Забезпечити проведення профілактичних дезінфекційних, дезінсекційних та дератизаційних заходів:
- у рекреаційних зонах та зонах масового відпочинку;
- у лікарняно-профілактичних, дитячих, шкільних, дошкільних та оздоровчих закладах;
- у вентиляційних системах та системах кондиціювання повітря на об'єктах епідемічного ризику;
- у межах територій інших об'єктів підвищеного епідемічного ризику.

Райдержадміністрації та виконавчі органи міських рад, Головне управління охорони здоров'я, Головне управління житлово-комунального господарства, управління освіти і науки, управління у справах сім'ї та молоді облдержадміністрації, державне управління охорони навколишнього природного середовища в Донецькій області, Донецька обласна санітарно-епідеміологічна станція та територіальні міськ/райСЕС, керівники підприємств, організацій, установ незалежно від форм власності, фізичні особи-підприємці.

щорічно

2.

Забезпечити систематичне проведення профілактичної дезінфекції балансоутримувачами колодязів, каптажів джерел, артезіанських свердловин, очисних споруд, у тому числі локальних, та підвалів жилих і нежилих приміщень.

Райдержадміністрації та виконавчі органи міських рад, Головне управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації, державне управління охорони навколишнього природного середовища в Донецькій області, Донецька обласна санітарно-епідеміологічна станція та територіальні міськ/райСЕС.

постійно

3.

Забезпечити проведення акарицидних обробок, дератизаційних робіт у місцях широкого розповсюдження кліщів або високого ступеню їх інфікованості.

Райдержадміністрації та виконавчі органи міських рад, керівники підприємств, організацій, установ незалежно від форм власності, фізичні особи-підприємці.

щорічно

4.

Забезпечити проведення протималярійних заходів на анофелогенних водоймах, як постійних, так і тимчасових, за визначенням територіальних СЕС.

Райдержадміністрації та виконавчі органи міських рад, керівники підприємств, організацій, установ незалежно від форм власності, фізичні особи-підприємці.

щорічно

5.

Здійснювати в межах повноважень контроль за виконанням профілактичних заходів в населених пунктах, місцях масового відпочинку населення та рекреаційних зонах.

Райдержадміністрації та виконавчі органи міських рад, Донецька обласна санітарно-епідеміологічна станція та територіальні міськ/райСЕС.

постійно

6.

Здійснювати контроль за додержанням юридичними і фізичними особами санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, правил торгівлі та побутового обслуговування населення, за якістю та безпекою харчових продуктів і продовольчої сировини на всіх етапах їх виробництва, зберігання та реалізації.

Донецька обласна санітарно-епідеміологічна станція та територіальні міськ/райСЕС.

постійно

7.

Систематично розглядати питання виконання заходів з профілактичної дезінфекції, дезінсекції, дератизації на засіданнях надзвичайних протиепідемічних та протиепізоотичних комісій, апаратних нарадах, за результатами вживати необхідні заходи щодо запобігання інфекційних захворювань, що регулюються засобами дезінфекції, дезінсекції та дератизації.

Райдержадміністрації та виконавчі органи міських рад, Донецька обласна санітарно-епідеміологічна станція.

постійно

8.

Розробляти, запроваджувати технології проведення дезінфекційних, дезінсекційних, дератизаційних робіт та оптимізувати систему контролю за здійсненням дезінфекційної діяльності.

Донецька обласна санітарно-епідеміологічна станція, Головне управління охорони здоров'я облдержадміністрації, керівники підприємств, установ всіх форм власності.

постійно

9.

Проводити з керівниками підприємств, установ, організацій, об'єктів підвищеного епідемічного ризику незалежно від підпорядкування та форм власності наради з питань планування профілактичних заходів з метою профілактики інфекційних і паразитарних захворювань, що регулюються засобами дезінфекції, дезінсекції та дератизації, за участю фахівців відповідних служб.

Райдержадміністрації та виконавчі органи міських рад.

щороку, восени


 

Заступник голови - керівник
апарату облдержадміністрації

В. В. Фомін

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали