Додаткова копія: Про заходи з посилення охорони екосистем області від пожеж у 2018 році

ХЕРСОНСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 11.05.2018 р. N 401

Про заходи з посилення охорони екосистем області від пожеж у 2018 році

У зв'язку із встановленням на території Херсонської області високого та надзвичайно високого класу пожежної небезпеки (5 клас), а також початком активної фази пожежонебезпечного періоду на території області підвищився рівень загроз, пов'язаних з пожежами в лісових масивах, на торфовищах і відкритих ділянках місцевості.

З початку 2018 року на території області вже виникли 148 пожеж на загальній площі 42,211 га, з них 41 пожежа - в лісових масивах на площі 12,921 га, 107 інших пожеж (суха трава на відкритих ділянках) на площі 29,290 га.

Основною причиною пожеж у природних екосистемах залишається людський фактор, зокрема випалювання сухої рослинності та сміття, недотримання населенням заходів пожежної безпеки під час перебування в лісових масивах та на торфовищах, порушення правил пожежної безпеки у ході проведення сільськогосподарських робіт.

З метою запровадження превентивних заходів щодо попередження пожеж у природних екосистемах та забезпечення оперативного реагування на них, відповідно до статті 31 Лісового кодексу України, керуючись статтею 6, пунктом 7 частини першої статті 13, пунктом 3 статті 16, пунктом 1 частини першої статті 39 та частиною першою статті 41 Закону України "Про місцеві державні адміністрації":

1. Районним державним адміністраціям, рекомендувати виконавчим комітетам сільських та селищних рад об'єднаних територіальних громад:

1.1. Вжити в межах компетенції необхідних обмежувальних заходів щодо:

- відвідування населенням лісів і в'їзду до них транспортних засобів та перекриття всіх позапланових в'їздів до лісових масивів;

- випалювання стерні, пасовищ, ділянок зі степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, а також рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниці, у парках, інших зелених насаджень та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у сфері охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу.

1.2. Здійснювати щомісячний моніторинг забезпеченості матеріальних резервів та контроль за їх ефективним використанням шляхом запровадження прогнозування потреб і своєчасного поновлення матеріальних резервів у необхідних обсягах.

2. Рекомендувати обласному управлінню лісового та мисливського господарства посилити контроль за станом пожежної безпеки в лісах області та забезпечити неухильне виконання завдань, визначених розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 03 квітня 2017 року N 234 "Про заходи місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій щодо посилення охорони лісів області від пожеж у 2017 - 2020 роках" (Розпорядження N 234).

3. Рекомендувати обласному управлінню лісового та мисливського господарства, Головному управлінню Національної поліції в Херсонській області, Головному управлінню ДСНС України у Херсонській області, Державній екологічній інспекції у Херсонській області, управлінню охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Херсонській області, національному природному парку "Нижньодніпровський" організувати проведення спільних рейдів і патрулювань з попередження виникнення пожеж в екосистемах області.

4. Рекомендувати Головному управлінню Національної поліції в Херсонській області, Державній екологічній інспекції у Херсонській області вживати вичерпних заходів щодо притягнення до відповідальності осіб, винних у порушенні законодавства, зокрема правил пожежної безпеки в екосистемах області.

5. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступника голови обласної державної адміністрації Чабана В. І.

 

Голова обласної
державної адміністрації

А. А. Гордєєв
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали