Додаткова копія: Про закриття провадження у справі

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА КИЄВА

УХВАЛА

03.04.2019 р.

N 826/7115/16

Про закриття провадження у справі

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: судді - Донця В. А., секретар судового засідання - Сом П. А., розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву про закриття провадження в справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Трансгазіндастрі АГ", Товариства з обмеженою відповідальністю "Топеко менеджмент" до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача - Публічне акціонерне товариство "Укртрансгаз", про визнання нормативного-правового акта таким, що не відповідає акту вищої юридичної сили та нечинним, за участю представників: ТОВ "Трансгазіндастрі АГ"- К. М. В.; ТОВ "Топеко менеджмент" - Р. І. О.; відповідача - С. В. Р., встановив:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Трансгазіндастрі АГ" звернулось до суду позовом про визнання пункту 8.2 Типового договору транспортування природного газу, затвердженого постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 30.09.2015 N 2497 (Постанова N 2497) таким, що не відповідає правовим актам вищої юридичної сили, та визнати його нечинним.

Товариства з обмеженою відповідальністю "Топеко менеджмент" звернулось до суду позовом про визнання пункту 8.2 Розділу VIII Типового договору транспортування природного газу, затвердженого постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 30.09.2015 N 2497 (Постанова N 2497) нечинним.

У судове засідання, 03.04.2019, прибули представники позивачів та відповідача. Третя особа - Публічне акціонерне товариство "Укртрансгаз", участі повноважного представника у судовому засіданні не забезпечила, про дату, час та місце судового розгляду повідомлена належним чином.

Представником ТОВ "Топеко менеджмент" подано заяву про закриття провадження у справі, оскільки після відкриття провадження у справі відповідачем прийнято постанову від 24.11.2016 N 2016 "Про затвердження змін до "Типового договору транспортування природного газу" (Постанова N 2497), якою затвердив пункт 8.2 Розділу VIII Типового договору транспортування природного газу, який, є предметом спору, у новій редакції, яка значною мірою усуває порушення законодавства, на які вказував позивач у позовній заяві.

Представник ТОВ "Трансгазіндастрі АГ" підтримав клопотання про закриття провадження у справі в зв'язку з наведеними обставинами.

Представник відповідача також вважав за необхідне закрити провадження в справі, оскільки новою редакцією пункт 8.2 Розділу VIII Типового договору транспортування природного газу (Постанова N 2497) по іншому врегульовано спірні відносини, щодо яких було заявлено позовні вимоги.

Пунктом 8 частини першої статті 238 КАС України ( N 2747-IV) встановлено, що суд закриває провадження у справі, щодо оскарження рішень, дій або бездіяльності суб'єкта владних повноважень, якщо оскаржувані порушення були виправлені суб'єктом владних повноважень і при цьому відсутні підстави вважати, що повне відновлення законних прав та інтересів позивача неможливе без визнання рішень, дій або бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправними після такого виправлення.

Враховуючи заяву про закриття провадження у справі, відсутність заперечень представників сторін, зважаючи на те, що пункт 8.2 Розділу VIII Типового договору транспортування природного газу (Постанова N 2497) не було застосовано до позивачів, суд дійшов висновку про наявність підстав для закриття провадження у справі.

Керуючись пунктом 8 частини першої статті 238 Кодексу адміністративного судочинства України ( N 2747-IV), суд ухвалив:

Закрити провадження в адміністративній справі N 826/7115/16 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Трансгазіндастрі АГ", Товариства з обмеженою відповідальністю "Топеко менеджмент" до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача - Публічне акціонерне товариство "Укртрансгаз" про визнання нормативного-правового акту таким, що не відповідає акту вищої юридичної сили та нечинним пункту 8.2 Типового договору транспортування природного газу, затвердженого постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 30.09.2015 N 2497 (Постанова N 2497).

Відповідно до статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України ( N 2747-IV) апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Згідно зі статтею 256 Кодексу адміністративного судочинства України ( N 2747-IV) ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Повний текст ухвали складено 08 квітня 2019 року.

 

Суддя

В. А. Донець
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали