Шановні партнери! Всі ціни, інформація про наявність та терміни доставки документів актуальні.


Додаткова копія: Про закриття провадження у справі

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА КИЄВА

УХВАЛА

24.10.2019 р.

N 640/3583/19

Про закриття провадження у справі

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: судді - Погрібніченка І. М., при секретарі судового засідання - Садоховій В. С., розглянувши в загальному позовному провадженні клопотання представника позивача про закриття провадження у адміністративній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ТРАНСПОРТНА КОМПАНІЯ "МОРТРАНССЕРВІС" до Міністерства інфраструктури України, треті особи: 1. Товариство з обмеженою відповідальністю сільськогосподарське підприємство "НІБУЛОН", 2. Товариство з обмеженою відповідальністю "Морський спеціалізований порт Ніка-Тера", 3. Компанія "БУНГЕ СА" ("BUNGE SA"), 4. Компанія "КОФКО РЕСОРСІЗ СА" ("COFCO RESOURCES SA"), 5. Державне підприємство "Адміністрація морських портів України" про визнання протиправним та скасування наказу, за участю представників: позивача - Л. Ю. В., відповідача - З. В. С., третьої особи 1 - С. І. В., третьої особи 2 - не прибув, третьої особи 3 - Д. О. Н., третьої особи 4 - Д. О. Н., третьої особи 5 - С. Г. В., на підставі ч. 3 ст. 243 Кодексу адміністративного судочинства України ( N 2747-IV) в судовому засіданні 24 жовтня 2019 року проголошено вступну та резолютивну частини ухвали встановив:

До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю "ТРАНСПОРТНА КОМПАНІЯ "МОРТРАНССЕРВІС" (далі також - ТОВ "ТК "МОРТРАНССЕРВІС", позивач) із позовною заявою до Міністерства інфраструктури України (далі також - відповідач), у якій просить суд визнати протиправним та скасувати наказ від 02 січня 2018 року N 2 "Про затвердження Змін до Правил плавання і лоцманського проведення суден у північно-західній частині Чорного моря, Бузько-Дніпровсько-лиманському та Херсонському морському каналах" (Наказ N 2).

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 04 березня 2019 року (суддя Аблов Є. В.) відкрито провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін.

Відповідно до розпорядження Окружного адміністративного суду міста Києва від 17 квітня 2019 року N 263 справу N 640/3583/19 повторно розподілено на суддю Погрібніченка І. М.

Ухвалою суду від 25.04.2019 року дану справу прийнято до провадження та призначено в підготовче засідання на 23.05.2019 року.

Під час розгляду даної справи в підготовчому провадженні до участі в її розгляді залучено в якості третіх осіб, що не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: Товариство з обмеженою відповідальністю сільськогосподарське підприємство "НІБУЛОН", Товариство з обмеженою відповідальністю "Морський спеціалізований порт Ніка-Тера", Компанію "БУНГЕ СА" ("BUNGE SA"), Компанію "КОФКО РЕСОРСІЗ СА" ("COFCO RESOURCES SA") та Державне підприємство "Адміністрація морських портів України.

19 липня 2019 року ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва було закрито підготовче провадження, а справу призначено до судового розгляду по суті.

23 жовтня 2019 року представником позивача подано до суду клопотання про закриття провадження справі на підставі п. 8 ч. 1 ст. 238 Кодексу адміністративного судочинства України ( N 2747-IV).

Дане клопотання обґрунтовано тим, що Державною регуляторною службою України на користь Міністерства інфраструктури України та Міністерства юстиції України було направлено лист від 30.05.2019 вих. N 3799/0/20-19, яким ДРС на підставі повноважень, визначених ст. 25 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" та пп. 10 п. 4 Положення про Державну регуляторну службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.12.2014 N 724 (Постанова N 724) повідомила про виявлені обставини, за яких наказ Мініфраструктури від 02.01.2018 N 2 (Наказ N 2), зареєстрований в Міністерстві юстиції України 18.01.2018 за N 76/31528 містить норми регуляторного характеру, а тому такий Наказ не міг бути прийнятий без застосування відповідних процедур, що обумовлює необхідність вжиття заходів, передбачених ч. ч. 2, 3 ст. 25 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності".

З наявної на сайті Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів України актуальної інформації вбачається, що наказ Мініфраструктури від 02.01.2018 N 2 (Наказ N 2), зареєстрований в Міністерстві юстиції України 18.01.2018 за N 76/31528 втратив чинність згідно з наказом Міністерства юстиції України від 26.09.2019 N 3008/5 (Наказ N 3008/5).

Таким чином, представник позивача зазначив, що на даний час фактично відсутній предмет спору у справі N 640/3583/19 і при цьому відсутні підстави вважати, що повне відновлення законних прав та інтересів ТОВ "ТК "МОРТРАНССЕРВІС" неможливе без визнання оскаржуваного наказу протиправними після того, як він втратив чинність а тому просив закрити провадження у даній справі.

24 жовтня 2019 року у судовому засіданні представник позивача подане клопотання підтримав та просив його задовольнити.

Представник відповідача проти задоволення вказаного клопотання заперечував, з підстав його необґрунтованості.

Представники третіх осіб 1, 3, 4, 5 також заперечували проти задоволення клопотання представники позивача щодо закриття провадження у даній справі.

Розглянувши клопотання про закриття провадження у справі, заслухавши думку представників сторін, суд при його вирішенні виходить з наступного.

Відповідно до п. 8 ч. 1 ст. 238 КАС України ( N 2747-IV) суд закриває провадження у справі щодо оскарження рішень, дій або бездіяльності суб'єкта владних повноважень, якщо оскаржувані порушення були виправлені суб'єктом владних повноважень і при цьому відсутні підстави вважати, що повне відновлення законних прав та інтересів позивача неможливе без визнання рішень, дій або бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправними після такого виправлення.

Судом встановлено, що наказом Міністерства інфраструктури України від 26 вересня 2019 року N 3008/5 "Про скасування рішення про державну реєстрацію нормативно-правового акта" (Наказ N 3008/5) скасовано рішення про державну реєстрацію наказу Міністерства інфраструктури України від 02 січня 2018 року N 2 "Про затвердження Змін до Правил плавання і лоцманського проведення суден у північно-західній частині Чорного моря, Бузько-Дніпровсько-лиманському та Херсонському морському каналах" (Наказ N 2), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 18 січня 2018 року за N 76/31528.

Таким чином, враховуючи скасування відповідачем наказу від 02 січня 2018 року N 2 "Про затвердження Змін до Правил плавання і лоцманського проведення суден у північно-західній частині Чорного моря, Бузько-Дніпровсько-лиманському та Херсонському морському каналах" (Наказ N 2), який є предметом розгляду даної справи, суд приходить до висновку про наявність визначених у п. 8 ч. 1 ст. 238 КАС України ( N 2747-IV) підстав для закриття провадження у справі, оскільки вказані дії свідчать про виправлення суб'єктом владних повноважень оскаржуваних порушень при прийнятті наказу від 02 січня 2018 року N 2.

Керуючись статтями 238 ( N 2747-IV), 243 ( N 2747-IV), 248 Кодексу адміністративного судочинства України ( N 2747-IV), Окружний адміністративний суд міста Києва ухвалив:

1. Клопотання представника Товариства з обмеженою відповідальністю "ТРАНСПОРТНА КОМПАНІЯ "МОРТРАНССЕРВІС" задовольнити.

2. Провадження у адміністративній справі N 640/3583/19 закрити.

3. Копію ухвали надіслати частинкам справи.

4. Роз'яснити позивачу, що повторне звернення з тими самими позовними вимогами не допускається.

5. У випадку оскарження ухвали позовні матеріали будуть скеровані до апеляційної інстанції разом з апеляційною скаргою.

Відповідно до частини 2 статті 238 КАС України ( N 2747-IV) Ухвала суду про закриття провадження у справі може бути оскаржена.

Відповідно до ч. 2 ст. 256 КАС України ( N 2747-IV) ухвала, постановлена судом під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями). Відповідно до ч. 3 ст. 240 КАС України ( N 2747-IV) ухвала суду про залишення позову без розгляду може бути оскаржена. Згідно ч. 1 ст. 295 ( N 2747-IV) та ч. 1 ст. 297 КАС України ( N 2747-IV) апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення безпосередньо до суду апеляційної інстанції. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Відповідно до пп. 15.5 п. 15 Розділу VII "Перехідні положення" КАС України ( N 2747-IV) в редакції Закону N 2147-VIII (Закон N 2147-VIII) до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу ( N 2747-IV). У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.

 

Суддя

І. М. Погрібніченко




 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали