ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 3 жовтня 2011 року

Верховний Суд України у складі: головуючого - Короткевича М. Є., суддів - Балюка М. І., Барбари В. П., Берднік І. С., Глоса Л. Ф., Григор'євої Л. І., Гриціва М. І., Гуменюка В. І., Гусака М. Б., Ємця А. А., Жайворонок Т. Є., Заголдного В. В., Кліменко М. Р., Ковтюк Є. І., Коротких О. А., Косарєва В. І., Кривенди О. В., Кривенка В. В., Лященко Н. П., Маринченка В. Л., Онопенка В. В., Панталієнка П. В., Патрюка М. В., Пилипчука П. П., Потильчака О. І., Пошви Б. М., Прокопенка О. Б., Редьки А. І., Сеніна Ю. Л., Скотаря А. М., Таран Т. С., Терлецького О. О., Тітова Ю. Г., Шицького І. Б., Школярова В. Ф., Яреми А. Г. (за участю заступника Генерального прокурора України - Ударцова Ю. В.), розглянувши кримінальну справу щодо ОСОБА_1 за заявою заступника Генерального прокурора України про перегляд ухвали колегії суддів Судової палати у кримінальних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 10 березня 2011 року, установив:

вироком Козельщинського районного суду Полтавської області від 22 березня 2010 року ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, громадина України, не судимого, засуджено за частиною 2 статті 307 Кримінального кодексу України до позбавлення волі на строк 5 років із конфіскацією всього належного йому майна.

ОСОБА_1 визнано винуватим у вчиненні злочину за наступних обставин.

У період часу з 5 по 10 листопада 2009 року у м. Кременчук Полтавської області ОСОБА_1 у невстановленої слідством особи за 4000 грн. незаконно придбав з метою збуту 40 стаканів особливо небезпечного наркотичного засобу - канабісу. У цей же день він автобусом із м. Кременчук перевіз зазначений наркотичний засіб у смт Козельщина Полтавської області, де став зберігати його з метою збуту за місцем реєстрації - у квартирі АДРЕСА_1, що належить його батькам. Продовжуючи свою злочинну діяльність та для зручності збуту наркотичного засобу, ОСОБА_1 розфасував зазначену подрібнену суху речовину рослинного походження у 37 прозорих полімерних пакетів розміром 16,5 / 8,5 см.

Продовжуючи свої злочинні дії, у середині листопада 2009 року в смт Козельщина ОСОБА_1 збув особливо небезпечний наркотичний засіб - канабіс у розмірі приблизно 1 г громадянину ОСОБА_2 шляхом пригощання.

Крім того, у середині листопада 2009 року у смт Козельщина ОСОБА_1 збув особливо небезпечний наркотичний засіб - канабіс у розмірі приблизно 1 г громадянину ОСОБА_3 шляхом пригощання.

20 листопада 2009 року ОСОБА_1 був затриманий працівниками міліції в під'їзді будинку N 21 на вул. Комсомольській, та в нього при огляді було вилучено один полімерний пакет розміром 16,5 / 8,5 см із подрібненою речовиною рослинного походження, яка виявилась особливо небезпечним наркотичним засобом - канабісом вагою, в перерахунку на суху речовину, 28,629 г. У цей же день при огляді квартири АДРЕСА_1 було виявлено та вилучено: на кухні один пакет з 18-ма прозорими полімерними пакетами розміром 16,5 / 8,5 см, в яких знаходився канабіс загальною вагою, в перерахунку на суху речовину, 541,08 г, та в житловій кімнаті один пакет з 18-ма прозорими полімерними пакетами розміром 16,5 / 8,5 см, в яких знаходився канабіс загальною вагою, в перерахунку на суху речовину, 609,689 г.

Ухвалою апеляційного суду Полтавської області від 18 червня 2010 року вирок щодо ОСОБА_1 залишено без зміни.

Ухвалою колегії суддів Судової палати у кримінальних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 10 березня 2011 року касаційну скаргу ОСОБА_1 залишено без задоволення, а судові рішення щодо нього - без зміни.

У заяві про перегляд судового рішення Верховним Судом України заступник Генерального прокурора України посилається на неоднакове застосування судом касаційної інстанції одних і тих самих норм кримінального закону щодо подібних суспільно небезпечних діянь, що потягло ухвалення різних за змістом судових рішень, та просить скасувати ухвалу колегії суддів Судової палати у кримінальних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 10 березня 2011 року відносно ОСОБА_1, а справу направити на новий розгляд до суду касаційної інстанції.

Ухвалою колегії суддів Судової палати у кримінальних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 14 червня 2011 року дану справу допущено до провадження.

Ухвалою від 21 червня 2011 року суддя Верховного Суду України, відповідно до частини 1 статті 40019 Кримінально-процесуального кодексу України, відкрив провадження у справі для розгляду її Верховним Судом України.

Відповідно до вимог частини 2 статті 40019 Кримінально-процесуального кодексу України, було здійснено підготовку до розгляду справи, після чого ухвалою від 7 липня 2011 року суддя Верховного Суду України призначив кримінальну справу щодо ОСОБА_1 до розгляду.

На засіданні Верховного Суду України після виконання головуючим дій, зазначених у частині 3 статті 40020 Кримінально-процесуального кодексу України, заступник Генерального прокурора України Ударцов Ю. В. відкликав заяву про перегляд судового рішення відносно ОСОБА_1 та заявив клопотання про закриття провадження за його заявою.

Верховний Суд України, обговоривши клопотання прокурора та перевіривши матеріали справи, установив, що інші особи, коло яких визначено у статті 384 Кримінально-процесуального кодексу України, заяви про перегляд даного судового рішення не подавали, а тому вважає, що клопотання заступника Генерального прокурора України Ударцова Ю. В. підлягає задоволенню, а провадження за його заявою - закриттю.

Керуючись статтею 40020 Кримінально-процесуального кодексу України, Верховний Суд України постановив:

провадження за заявою заступника Генерального прокурора України про перегляд ухвали колегії суддів Судової палати у кримінальних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 10 березня 2011 року щодо ОСОБА_1 закрити.

 

Головуючий

М. Є. Короткевич

Судді:

М. І. Балюк

 

В. П. Барбара

 

І. С. Берднік

 

Л. Ф. Глос

 

Л. І. Григор'єва

 

М. І. Гриців

 

В. І. Гуменюк

 

М. Б. Гусак

 

А. А. Ємець

 

Т. Є. Жайворонок

 

В. В. Заголдний

 

М. Р. Кліменко

 

Є. І. Ковтюк

 

О. А. Коротких

 

В. І. Косарєв

 

О. В. Кривенда

 

В. В. Кривенко

 

Н. П. Лященко

 

В. Л. Маринченко

 

В. В. Онопенко

 

П. В. Панталієнко

 

М. В. Патрюк

 

П. П. Пилипчук

 

О. І. Потильчак

 

Б. М. Пошва

 

О. Б. Прокопенко

 

А. І. Редька

 

Ю. Л. Сенін

 

А. М. Скотарь

 

Т. С. Таран

 

О. О. Терлецький

 

Ю. Г. Тітов

 

І. Б. Шицький

 

В. Ф. Школяров

 

А. Г. Ярема

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали