ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА КИЄВА

УХВАЛА

21.05.2009 р.

N 13/299

Про залишення позовної заяви без розгляду

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: судді - Степанюка А. Г., при секретарі судового засідання - Федоровій О. В., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до Міністерство внутрішніх справ України про зобов'язання вчинити певні дії, встановив:

Ухвалою суду було призначено дану справу до судового розгляду. При цьому позивач у засідання суду 13 квітня 2009 року не з'явився та повноважного представника не направив. Розгляд справи було відкладено на 16 годин 00 хвилин 21.05.2009 року, про що позивачу було надіслано повістку.

Проте 21.05.2009 року позивач повторно не прибув у судове засідання. Причин поважності нез'явлення суду не повідомив, заяви про розгляд справи без участі його представників не подав.

Розглянувши матеріали справи судом враховується, що відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 155 Кодексу адміністративного судочинства України суд залишає позовну заяву без розгляду, якщо позивач повторно не прибув у судове засідання без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття, якщо від нього не надійшло заяви про розгляд справи за його відсутності.

Повторне нез'явлення позивача та/або його повноважного представника у засідання суду для дачі пояснень унеможливлює забезпечення дотримання у повній мірі принципу рівності усіх учасників судового процесу перед законом і судом та перешкоджає здійсненню судочинства на засадах змагальності.

Враховуючи, що позивач повторно не направив представника для участі в судове засідання та не повідомив про причини неприбуття, не подав заяви про розгляд справи за його відсутності, то позов необхідно залишити без розгляду.

Згідно ч. 3 ст. 155 КАС України особа, позовна заява якої залишена без розгляду, після усунення підстав, з яких заява була залишена без розгляду, має право звертатися до адміністративного суду в загальному порядку.

Керуючись ст. 7, п. 4 ч. 1, ч. 3 ст. 155, ст. 165 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративний суд ухвалив:

Позов залишити без розгляду.

Згідно ст. 186 КАС України сторони та інші особи, які беруть участь у справі, мають право оскаржити в апеляційному порядку ухвалу суду першої інстанції. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 5 днів з дня отримання нею копії ухвали. Апеляційна скарга подається протягом 10 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Подаються до апеляційного суду через суд першої інстанції.

Згідно ст. 254 КАС України ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено КАС України, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

  

Головуючий, суддя

А. Г. Степанюк

Судді:

А. С. Мазур

 

М. І. Кишинський

  
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали