ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА КИЄВА

УХВАЛА

13.03.2012 р.

N 2а-18450/11/2670


Про залишення позовної заяви без розгляду

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: судді Качура І. А., при секретарі судового засідання - Хрімлі К. О., розглянувши позовну заяву за позовом ОСОБА_1 до Кабінету Міністрів України про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити дії, встановив:

Позовні вимоги заявлено про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити дії.

Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 27.12.2011 р. відкрито провадження по справі і призначено попереднє судове на 09.02.2012 р.

У попередні судові засідання 09.02.2012 та 13.03.2012 р. Позивач не прибув, про дату, місце і час судового процесу по справі був належним чином повідомлений, що підтверджується матеріалами справи.

Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 155 Кодексу адміністративного судочинства України суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо позивач повторно не прибув у попереднє судове засідання чи у судове засідання без поважних причин, якщо від нього не надійшло заяви про розгляд справи за його відсутності.

Крім того, суд вважає за необхідне звернути увагу на те, що власне "повторність"означає вчинення знову, тобто основною ознакою повторності є здійснення аналогічного, тотожного. При цьому черговість та порядок вчинення дій не впливає на факт їх повторності. А тому "повторне неприбуття"як підстава для залишення позовної заяви без розгляду означає нез'явлення у судове засідання два чи більше рази без поважних причин протягом усього розгляду справи (а не обов'язково двічі підряд).

Відповідно до частини другої статті 49 КАС України особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами.

Вимоги ж частини третьої статті 128 та пункту 4 частини першої статті 155 КАС України перешкоджають позивачеві зловживати своїми процесуальними правами та штучно затягувати розгляд справи.

Керуючись п. 4 ст. 155, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва ухвалив:

1. Залишити без розгляду позовну заяву ОСОБА_1 до Кабінету Міністрів України про визнання дії протиправними, зобов'язання вчинити дії.

2. У випадку оскарження ухвали позовні матеріали будуть скеровані до апеляційної інстанції разом з апеляційною скаргою.

Ухвала відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку та строки встановлені ст. ст. 185 - 187 КАС України.

 

Суддя:

І. А. Качур

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали