ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

06.04.2011 р.

N К-36941/10

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі: Гашицького О. В. (суддя-доповідач), Малиніна В. В., Мойсюка М. І., Ситникова О. Ф., Штульман І. В., здійснивши за касаційною скаргою ОСОБА_6 на ухвалу Черкаського окружного адміністративного суду від 4 жовтня 2010 року та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 25 жовтня 2010 року попередній розгляд адміністративної справи за позовом ОСОБА_6 до прокурора Черкаської області про визнання дій незаконними та відшкодування моральної шкоди, встановив:

Ухвалою Черкаського окружного адміністративного суду від 4 жовтня 2010 року відмовлено в задоволенні клопотання ОСОБА_6 про залучення до участі в цій справі в якості відповідачів також Президента України, начальника Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Черкаській області та прокурора Придніпровського району міста Черкаси. Постановою цього ж суду від 4 жовтня 2010 року в задоволенні позову ОСОБА_6 до прокурора Черкаської області відмовлено.

Ухвалою судді Київського апеляційного адміністративного суду від 25 жовтня 2010 року відмовлено у відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_6 на зазначену ухвалу суду першої інстанції.

У касаційній скарзі ОСОБА_6, зазначаючи, що судами попередніх інстанцій всупереч нормам процесуального та матеріального права безпідставно відмовлено в залученні зазначених осіб до участі у справі, просить скасувати їхні рішення та направити справу для продовження розгляду до суду першої інстанції.

Підстави для скасування рішення суду апеляційної інстанції відсутні.

Відмовляючи у відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_6 на ухвалу Черкаського окружного адміністративного суду від 4 жовтня 2010 року про відмову в задоволенні клопотання про залучення до участі в цій справі в якості відповідачів Президента України, начальника Головного управління МВС України в Черкаській області та прокурора Придніпровського району міста Черкаси, апеляційний суд виходив із того, що процесуальним законом не передбачено можливості окремого оскарження цього судового рішення в порядку апеляційного провадження.

Із таким висновком погоджується і суд касаційної інстанції.

Частиною другою статті 185 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України) передбачено, що ухвали суду першої інстанції можуть бути оскаржені в апеляційному порядку окремо від постанови суду повністю або частково у випадках, встановлених цим Кодексом. Заперечення на інші ухвали можуть бути викладені в апеляційній скарзі на постанову суду першої інстанції.

Жодною з норм КАС України не передбачено право особи, яка бере участь у справі, на апеляційне оскарження ухвали суду про залучення до участі в справі або відмову в залученні до участі в справі інших фізичних чи юридичних осіб. Отже, заперечення на оскаржувану позивачем ухвалу відповідно до положень частини другої статті 185 КАС України можуть бути викладені в апеляційній скарзі на постанову суду першої інстанції.

За таких обставин апеляційний суд дійшов правильного висновку про те, що ухвала про відмову в задоволенні клопотання ОСОБА_6 щодо залучення до участі в цій справі в якості відповідачів інших осіб не може бути переглянута в апеляційному порядку. Доводи касаційної скарги не дають підстав для висновку, що судом апеляційної інстанції допущено порушення норм процесуального права.

Рішення суду першої інстанції не було предметом апеляційного розгляду, тому з урахуванням положень статті 211 КАС України касаційне провадження у справі в частині перегляду ухвали Черкаського окружного адміністративного суду від 4 жовтня 2010 року було відкрито ухвалою Вищого адміністративного суду України від 19 листопада 2010 року помилково і підлягає закриттю.

Керуючись статтями 220, 212, 2201, 223, 224, 230, 231, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів ухвалила:

Касаційну скаргу ОСОБА_6 відхилити і залишити без змін ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 25 жовтня 2010 року.

Касаційне провадження у справі в частині перегляду ухвали Черкаського окружного адміністративного суду від 4 жовтня 2010 року закрити.

Ця ухвала оскарженню не підлягає, набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі.

 

Суддя

О. В. Гашицький

Судді:

 

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали