МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

НАКАЗ

від 9 серпня 2011 року N 948

Про запобігання надзвичайним ситуаціям техногенного та природного характеру, забезпечення пожежної безпеки

Відповідно до Плану основних заходів цивільного захисту на 2011 рік, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 2 лютого 2011 року N 79 (Розпорядження N 79-р), з 23 травня по 1 червня 2011 року Міністерством надзвичайних ситуацій України здійснено комплексну перевірку усунення недоліків та вирішення проблемних питань, які були виявлені під час комплексної перевірки, здійсненої у квітні 2010 року, стосовно реалізації заходів державної політики у сфері цивільного захисту населення та територій, запобігання надзвичайним ситуаціям та територіальної підсистеми Єдиної державної системи цивільного захисту, готовності її органів управління і сил реагування до дій при загрозі та виникненні надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру в Житомирській області.

Як свідчать результати перевірки, місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування в Житомирській області вжито відповідних заходів щодо виконання покладених завдань у сфері цивільного захисту, цивільної оборони, техногенної безпеки, аварійно-рятувальної справи, запобігання та профілактики виникненню надзвичайних ситуацій.

Разом з тим, у регіоні не в повному обсязі усунено недоліки і порушення, невирішені проблемні питання, які потребують відповідного реагування з боку органів виконавчої влади за напрямками.

Не відбулося суттєвого покращення ситуації із забезпеченням пожежної безпеки об'єктів соціальної сфери, шкіл-інтернатів, гуртожитків, об'єктів відпочинку та оздоровлення, лікувально-оздоровчих закладів, будинків для пристарілих та інших об'єктів з масовим перебуванням людей, на яких залишаються невиконаними понад 25 % запропонованих протипожежних заходів.

Так, у загальноосвітніх школах виявлено понад 9 тисяч порушень вимог пожежної безпеки. Керівниками шкіл не виконано близько 2,7 тисяч протипожежних заходів, що пропонувалися органами держпожнагляду у попередніх роках.

Для укриття населення в області створено фонд захисних споруд цивільного захисту (цивільної оборони). На час перевірки із 127 захисних споруд готові до використання за призначенням тільки 21 (16 %), обмежено готові - 61 (49 %), не готові - 45 (35 %). З 1053 протирадіаційних укриттів до використання за призначенням готові - 173 (17 %), обмежено готові - 667 (63 %), не готові - 213 (20 %).

У цілому стан реалізації заходів державної політики у сфері цивільного захисту населення, запобігання надзвичайним ситуаціям, готовності територіальної підсистеми єдиної системи цивільного захисту в Житомирській області оцінюється як обмежено готовий до виконання завдань.

На виконання резолюції Першого віце-прем'єр-міністра Клюєва А. П. від 18 липня 2011 р. N 34052/1/1-11 та з метою забезпечення готовності об'єктів цивільного захисту, органів управління і сил реагування до дій при загрозі та виникненні надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру наказую:

1. Міністру освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим, начальникам органів управління освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, начальникам цивільного захисту (цивільної оборони) установ і організацій, підпорядкованих Міністерству:

1.1. Забезпечити безумовне виконання Комплексних заходів щодо покращення роботи з питань пожежної та техногенної безпеки, цивільного захисту (Наказ N 683), затверджених пунктом 2 наказу начальника штабу цивільного захисту Міністерства освіти і науки України від 8 липня 2010 року N 683 (Наказ N 683);

1.2. Здійснити перевірку стану готовності до використання за призначенням підпорядкованих структурних підрозділів - об'єктів цивільного захисту (цивільної оборони) Функціональної підсистеми "Освіта і наука України" єдиної державної системи цивільного захисту (цивільної оборони) України та вжити заходів щодо усунення виявлених недоліків з питань пожежної безпеки, цивільного захисту.

1.3. Уточнити списки наявних захисних споруд (сховищ, протирадіаційних укриттів) цивільного захисту (цивільної оборони) державної власності, які належать до сфери управління Міністерства і надати їх штабу цивільного захисту Міністерства на паперових та електронних носіях за встановленою формою (лист від 05.05.2011 року N 1/9-327) до 1 листопада 2011 року.

1.4. Про вжиті заходи, виконану роботу щодо розвитку і вдосконалення пожежної безпеки та стану утримання і інвентаризації захисних споруд в підпорядкованих структурних підрозділах доповісти начальнику штабу цивільного захисту Міністерства окремим пунктом в підсумковому звіті про стан цивільного захисту (цивільної оборони) за 2011 рік - до 1 листопада станом на 1 жовтня 2011 року.

2. Контроль за виконанням наказу покласти на начальника штабу цивільного захисту - першого заступника Міністра Суліму Є. М.

 

Міністр

Д. В. Табачник

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали