МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 27.03.2012 р. N 98/13/116-12

Про запровадження підсумованого обліку робочого часу

<...> Згідно зі статтею 61 КЗпП України на безперервно діючих підприємствах, в установах, організаціях, а також в окремих виробництвах, цехах, дільницях, відділеннях і на деяких видах робіт, де за умовами виробництва (роботи) не може бути додержана встановлена для даної категорії працівників щоденна або щотижнева тривалість робочого часу, допускається за погодженням з профспілковим комітетом підприємства, установи, організації запровадження підсумованого обліку робочого часу з тим, щоб тривалість робочого часу за обліковий період не перевищувала нормального числа робочих годин.

Також пунктом 2.3 Положення про робочий час і час відпочинку водіїв колісних транспортних засобів, затвердженого наказом Мінтрансзв'язку від 07.06.2010 р. N 340 та зареєстрованого у Мін'юсті 14.09.2010 р. за N 811/18106, передбачено, що рішення про запровадження підсумованого обліку робочого часу приймається Перевізником за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником).

Отже, як випливає із вищезазначених норм, підсумований облік робочого часу при наявності підстав його застосування може вводитися лише за погодженням з профспілковим комітетом (профспілковим представником).

При відсутності на підприємстві профспілкової організації питання про введення і умови застосування підсумованого обліку робочого часу доцільно вирішувати у колективному договорі.

Водночас відповідно до статті 3 Закону України "Про колективні договори і угоди" колективний договір укладається між власником або уповноваженим ним органом, з однієї сторони, і однією або кількома профспілковими чи іншими уповноваженими на представництво трудовим колективом органами, а у разі відсутності таких органів - представниками трудящих, обраними і уповноваженими трудовим колективом.

З огляду на вищезазначене, у разі відсутності на підприємстві профспілкової організації (профспілкового представника) запровадження підсумованого обліку робочого часу та погодження графіків змінності водіїв можуть здійснюватися уповноваженим представником трудового колективу.

 

Директор Департаменту

О. Товстенко

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали