ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

01.11.2011 р.

N К/9991/16583/11


Ухвалу скасовано(згідно з постановою Верховного Суду України від 27 березня 2012 року) (Постанова N 21-7а12)

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі: головуючого - Заїки М. М, суддів: Білуги С. В., Гаманка О. І., Загороднього А. Ф., Співака В. І. та секретаря Тоцького Д. А. (за участю представника Управління державної охорони України - Мазура С. С.), розглянувши у відкритому судовому засіданні касаційну скаргу Департаменту охорони в Автономній Республіці Крим Управління державної охорони України на постанову Ленінського районного суду м. Севастополя від 15 січня 2007 року та ухвалу Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 1 березня 2011 року у справі за позовом ОСОБА_5 до Департаменту охорони в Автономній Республіці Крим Управління державної охорони України, Управління державної охорони України (за участю прокуратури Військово-Морських Сил Збройних Сил України), про визнання дій неправомірними, зобов'язання вчинити певні дії, встановила:

У грудні 2006 року ОСОБА_5 звернувся до суду з позовом до Департаменту охорони в Автономній Республіці Крим Управління державної охорони України про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії, а саме просив суд визнати неправомірною бездіяльність Департаменту охорони в Автономній Республіці Крим Управління державної охорони України та зобов'язати відповідача зарахувати строк навчання у Луганському ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою з 03.09.93 по 14.06.96 у загальний строк військової служби та у строк безперервної служби у Збройних Силах України, провести перерахунок розміру щомісячного грошового забезпечення з урахуванням вказаного строку навчання

Постановою Ленінського районного суду м. Севастополя від 15 січня 2007 року, залишеною без змін ухвалою Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 1 березня 2011 року, позовні вимоги ОСОБА_5 задоволено частково. Зобов'язано Департамент охорони в Автономній Республіці Крим Управління державної охорони України зарахувати ОСОБА_5 строк навчання у Луганському ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою з 03.09.93 по 14.06.96 у загальний строк військової служби. Зобов'язано Департамент охорони в Автономній Республіці Крим Управління державної охорони України провести перерахунок грошового забезпечення ОСОБА_5 з урахуванням терміну навчання у Луганському ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою.

У касаційній скарзі Департамент охорони в Автономній Республіці Крим Управління державної охорони України просить рішення судів першої та апеляційної інстанції скасувати, та прийняти нове рішення про відмову в задоволенні позову, посилаючись на порушення судами норм матеріального права.

Заслухавши доповідь судді - доповідача, колегія суддів вважає, що касаційна скарга Департаменту охорони в Автономній Республіці Крим Управління державної охорони України задоволенню не підлягає, оскільки рішення судів першої та апеляційної інстанції постановлені з додержанням норм матеріального та процесуального права, правова оцінка обставинам у справі дана вірно, а доводи касаційної скарги є необґрунтованими і не дають підстав, які передбачені статтями 225 - 229 Кодексу адміністративного судочинства України, для зміни чи скасування судових рішень.

Судами попередніх інстанцій встановлено, що ОСОБА_5 з 03.09.93 по 14.06.96 проходив навчання у Луганському ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою. Зазначений навчальний заклад знаходився у підпорядкуванні Міністерства оборони України з вересня 1993 року по липень 1997 року. Набір до ліцеїв з посиленою військово-фізичною підготовкою з 1993 року по 1996 рік здійснювався згідно директиви начальника Головного штабу Збройних Сил України від 24 лютого 1993 року N 28. Підготовку особових справ кандидатів на вступ готували районні, міські та обласні військові комісаріати за місцем мешкання.

Після закінчення Луганського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою ОСОБА_5 був зарахований для продовження навчання до Севастопольського військово-морського інституту. На час подання позову проходив військову службу в Департаменті охорони в Автономній Республіці Крим Управління державної охорони України.

В липні 2006 року ОСОБА_5 звернувся до відповідача з вимогою зарахувати строк навчання у Луганському ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою з 03.09.93 по 14.06.96 до вислуги років, на що отримав відмову Департаменту охорони в Автономній Республіці Крим Управління державної охорони України.

Пунктом 3 частини 1 статті 24 Закону України "Про загальний військовий обов'язок і військову службу" від 25.03.92 р. N 2232-XII зазначено, що початком перебування на військовій службі вважається день прибуття на навчання до військово-навчального закладу (військового ліцею), вказаний у приписі, виданому військовим комісаріатом для допризовників, призовників і військовозобов'язаних.

Зазначена норма була чинною у редакції Закону України "Про загальний військовий обов'язок і військову службу" з 25 березня 1992 року по 13 травня 1999 року, тобто в період навчання позивача у Луганському ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою.

Постанова Кабінету Міністрів України від 19.08.92 N 490, на яку посилається відповідач, передбачає реформу системи військової освіти і не визначає вичерпного переліку військових ліцеїв.

Враховуючи викладене, колегія суддів погоджується з висновками судів першої та апеляційної інстанції про наявність правових підстав для задоволення позовних вимог ОСОБА_5 в частині зарахування строку навчання у Луганському ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою з 3 вересня 1993 року по 14 червня 1996 року до загального строку військової служби.

Пункт 1.1 Положення про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України, затвердженого наказом Міністра оборони України від 05.03.2001 року N 75, вказує, що грошове забезпечення військовослужбовців визначається залежно від посади, військового звання, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання, тривалості та умов військової служби. Воно складається з окладів грошового утримання та додаткових видів грошового забезпечення. До окладів грошового утримання належать оклади за військовим званням та посадові оклади. Додаткові види грошового забезпечення включають підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, одноразові й щомісячні винагороди, морське грошове забезпечення, матеріальні та грошові допомоги і премію.

Згідно з пунктом 1.11 вказаного Положення грошове забезпечення, що належить військовослужбовцю і своєчасно не виплачене йому або виплачене у меншому, ніж належало розмірі, виплачується за весь період, протягом якого військовослужбовець мав право на нього, але не більше ніж за три роки, що передували зверненню за одержанням грошового забезпечення.

Таким чином, судами першої та апеляційної інстанції правильно дана правова оцінка обставин у справі, правильно застосовані норми матеріального права при прийнятті рішень, а тому касаційну скаргу Департаменту охорони в Автономній Республіці Крим Управління державної охорони України необхідно залишити без задоволення, а постанову Ленінського районного суду м. Севастополя від 15 січня 2007 року та ухвалу Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 1 березня 2011 року без змін.

Відповідно до частини першої статті 220 Кодексу адміністративного судочинства України суд касаційної інстанції перевіряє правильність застосування судами першої та апеляційної інстанції норм матеріального та процесуального права, правової оцінки обставин у справі і не може досліджувати докази, встановлювати та визнавати доведеними обставини, що не були встановлені в судовому рішенні, та вирішувати питання про достовірність того чи іншого доказу.

Керуючись статтями 220, 221, 223, 224, 230, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів ухвалила:

Касаційну скаргу Департаменту охорони в Автономній Республіці Крим Управління державної охорони України залишити без задоволення, а постанову Ленінського районного суду м. Севастополя від 15 січня 2007 року та ухвалу Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 1 березня 2011 року у справі за позовом ОСОБА_5 до Департаменту охорони в Автономній Республіці Крим Управління державної охорони України, Управління державної охорони України, за участю прокуратури Військово-Морських Сил Збройних Сил України про визнання дій неправомірними, зобов'язання вчинити певні дії без змін.

Ухвала оскарженню не підлягає.

 

Головуючий:

М. М. Заїка

Судді:

С. В. Білуга

 

О. І. Гаманко

 

А. Ф. Загородній

 

В. І. Співак

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали