МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 04.05.2012 р. N 118/7-4/43-12

Міністерству культури Автономної Республіки Крим, Головному управлінню культури Київської міської, управлінням культури і туризму обласних, Севастопольської міської державних адміністрацій


Про застосування деяких норм Положення про атестацію педагогічних працівників навчальних закладів та навчально-методичних установ сфери культури

На численні звернення щодо застосування деяких норм Положення про атестацію педагогічних працівників навчальних закладів та навчально-методичних установ сфери культури, затвердженого наказом Міністерства культури України 31.10.2011 N 75 (Положення N 75), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17.11.2011 за N 1311/20049 (Офіційний вісник України від 05.12.2011 N 92), Міністерство культури України роз'яснює.

Постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2003 N 632 затверджено Перелік кваліфікаційних категорій і педагогічних звань педагогічних працівників. Цим Переліком передбачені кваліфікаційні категорії "спеціаліст вищої категорії", "спеціаліст першої категорії", "спеціаліст другої категорії", "спеціаліст".

Згідно з пунктом 1.12 Положення (Положення N 75), за результатами атестації педагогічним працівникам, які мають повну вищу освіту та освітньо-кваліфікаційний рівень спеціаліста або магістра (до введення в дію Закону України "Про освіту" - вищу освіту), визначається відповідність займаній посаді та присвоюється (підтверджується) кваліфікаційна категорія, педагогічне звання.

У разі, якщо педагогічний працівник, який працює у закладі освіти, закінчив вищий навчальний заклад III - IV рівнів акредитації (до введення в дію Закону України "Про освіту" закінчив консерваторію, інститут, університет), то, незалежно від профілю навчального закладу, він має проходити атестацію як педагогічний працівник з повною вищою освітою. У цьому випадку обов'язковою для проведення атестації є наявність документа про підвищення кваліфікації за останні п'ять років (довідка, видана керівником навчального закладу, - для педагогічних працівників ПСМНЗ або Свідоцтво встановленого зразка, видане навчальним закладом, який має ліцензію освітньої діяльності з підвищення кваліфікації, - для педагогічних працівників вищих навчальних закладів I - II рівнів акредитації).

За наявності повної вищої освіти та документа про підвищення кваліфікації педагогічний працівник підлягає черговій атестації один раз на п'ять років або, за бажанням, може проходити позачергову атестацію в любий рік після чергової атестації, за умови наявності нових досягнень у педагогічній роботі (за період від попередньої атестації).

Педагогічним працівникам з повною вищою освітою за результатами атестації підтверджується кваліфікаційна категорія "спеціаліст", можуть присвоюватись кваліфікаційні категорії "спеціаліст другої категорії", "спеціаліст першої категорії", "спеціаліст вищої категорії" залежно від конкретних результатів педагогічної діяльності, які підтверджені документально.

Кваліфікаційні категорії та (або) педагогічні звання можуть також присвоюватися (підтверджуватися) педагогічним працівникам, зазначеним у пункті 1.14 Положення (Положення N 75): "1.14. За результатами атестації педагогічним працівникам, які мають неповну або базову вищу освіту та освітньо-кваліфікаційний рівень молодшого спеціаліста або бакалавра (до введення в дію Закону України "Про освіту" - неповну вищу або середню спеціальну освіту), прийняті на роботу до 1996 року (набрання чинності Законом України "Про освіту" в редакції від 23.03.96 N 100/96-ВР) та до набрання чинності цим Положенням атестувалися із присвоєнням кваліфікаційних категорій та педагогічних звань...". Для цієї категорії педагогічних працівників (які до введення в дію Закону України "Про освіту" закінчили училища, технікуми) обов'язковими для проведення атестації є такі умови:

призначення педагогічного працівника на посаду до 1996 року;

атестація з присвоєнням кваліфікаційної категорії до набрання чинності згаданого Положення (Положення N 75);

обов'язкове підвищення кваліфікації у навчальних закладах, які мають ліцензію на проведення підвищення кваліфікації, з одержанням Свідоцтва встановленого зразка;

відповідність умовам і вимогам, зазначеним у Положенні (Положення N 75). (Розділ IV. Умови для ... присвоєння (підтвердження) кваліфікаційних категорій і Розділ V. Вимоги до присвоєння (підтвердження)... кваліфікаційних категорій...).

Звертаємо також увагу на те, що листом від 03.03.2011 N 3087-0-26-11/24 Міністерство юстиції України поінформувало, що роз'яснення з питань застосування нормативно-правових актів надають органи, що їх видали.

Просимо зазначене довести до відома педагогічних працівників закладів освіти сфери культури та атестаційних комісій I - III рівнів, що діють відповідно до вищезазначеного Положення (Положення N 75).

 

Заступник Міністра

Т. Г. Кохан

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали