Шановні партнери! Всі ціни, інформація про наявність та терміни доставки документів актуальні.


Додаткова копія: Про застосування деяких норм Типового положення про атестацію педагогічних працівників

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 22.02.2011 р. N 1/9-118

Про застосування деяких норм Типового положення про атестацію педагогічних працівників

На численні звернення щодо застосування пункту 4.3 Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки від 6 жовтня 2010 року N 930, зареєстрованого у Міністерстві юстиції 14 грудня 2010 року за N 1255/18550 (далі - Типове положення), роз'яснюємо.

Постановою Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2003 р. N 632 "Про реалізацію статті 54 Закону України "Про освіту" та статті 48 Закону України "Про вищу освіту" затверджено Перелік кваліфікаційних категорій і педагогічних звань педагогічних працівників. Переліком передбачено кваліфікаційні категорії "спеціаліст вищої категорії", "спеціаліст першої категорії", "спеціаліст другої категорії", "спеціаліст".

Наказом Міністерства освіти і науки від 26.09.2005 р. N 557 "Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ" (додаток 6) встановлено, що фахівцям, які мають освітньо-кваліфікаційний рівень спеціаліста або магістра, установлюється 9-й тарифний розряд. Дев'ятий тарифний розряд відповідає кваліфікаційній категорії "спеціаліст".

Відповідно до п. 4.3 Типового положення кваліфікаційна категорія "спеціаліст" присвоюється педагогічним працівникам з повною вищою освітою, які раніше не атестувалися, тобто наявність у працівника повної вищої педагогічної освіти є достатньою підставою для присвоєння йому кваліфікаційної категорії "спеціаліст". У таких випадках випускникам вищих навчальних закладів, яких прийнято на педагогічні посади, встановлюється кваліфікаційна категорія "спеціаліст" (9-й тарифний розряд). Наступна кваліфікаційна категорія присвоюється їм за рішенням атестаційної комісії.

Враховуючи, що при прийнятті на роботу таким працівникам уже встановлено кваліфікаційну категорію "спеціаліст", за результатами атестації може бути винесене рішення про присвоєння наступної кваліфікаційної категорії - "спеціаліст другої категорії".

Така позиція зумовлена тим, що повна вища педагогічна освіта дає право випускникам вищих навчальних закладів на отримання кваліфікаційної категорії "спеціаліст", як таким, що здобули кваліфікацію, достатню для здійснення професійної діяльності, і зазначена кваліфікаційна категорія присвоюється їм одночасно з прийняттям на роботу.

Кваліфікаційна категорія "спеціаліст" може також присвоюватися за рішенням атестаційних комісій у випадках, коли педагогічні працівники, які мали більш високі категорії, знизили рівень своєї професійної діяльності.

 

Голова комісії
з реорганізації Міністерства
 

Б. Жебровський 


 
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали