МІЖВІДОМЧА КОМІСІЯ З МІЖНАРОДНОЇ ТОРГІВЛІ

ПОВІДОМЛЕННЯ

Про застосування остаточних антидемпінгових заходів щодо імпорту в Україну метанолу (метилового спирту) походженням з Російської Федерації

Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі (далі - Комісія) розглянула подані Міністерством економічного розвитку і торгівлі України (далі - Міністерство) матеріали про результати антидемпінгового розслідування щодо імпорту в Україну метанолу (метилового спирту) походженням з Російської Федерації і за результатами розгляду встановила, що:

протягом періоду розслідування (2009 рік) імпорт в Україну метанолу (метилового спирту) походженням з Російської Федерації:

ВАТ "Невинномиський Азот", ВАТ "Мінерально-хімічна компанія "ЄвроХім" та ВАТ "Новомосковська акціонерна компанія "Азот" здійснювався не за демпінговими цінами;

ВАТ "Щекиноазот" та іншими експортерами здійснювався за демпінговими цінами.

Відповідно до частини четвертої статті 16 Закону України "Про захист національного товаровиробника від демпінгового імпорту" (далі - Закон) розрахований рівень демпінгової маржі є більшим 2 %, що дає підстави стверджувати, що демпінгова маржа не є мінімальною.

Методологія, на підставі якої розраховано демпінгову маржу, відповідає вимогам Закону;

демпінговий імпорт в Україну метанолу походженням з Російської Федерації заподіював істотну шкоду національному товаровиробникові.

Питома вага демпінгового імпорту в Україну метанолу походженням з Російської Федерації відносно виробництва товару національним товаровиробником збільшилась у 2009 році порівняно з 2007 роком на 23,86 %.

Питома вага демпінгового імпорту в Україну товару походженням з Російської Федерації у загальному споживанні метанолу на внутрішньому ринку збільшилась у 2009 році порівняно з 2007 роком на 14,4 %.

Обсяг демпінгового імпорту в Україну метанолу походженням з Російської Федерації становить більше трьох відсотків загального імпорту в Україну товару, а тому не може вважатися незначним у розумінні положень статті 16 Закону.

В 2009 році ціна демпінгового імпорту в Україну метанолу походженням з Російської Федерації знизилась та була значно нижчою за ціну продажу товару вітчизняного виробництва на внутрішньому ринку України.

В 2009 році порівняно з 2007 роком зменшилися обсяги виробництва метанолу та відсоток використання виробничих потужностей національним товаровиробником на 46 %, скоротилися обсяги продажу товару виробництва національного товаровиробника на внутрішньому ринку України на 19,87 %, скоротилася частка у загальному споживанні на внутрішньому ринку України на 13,4 %, зросли залишки на складах на кінець періоду на 570,9 %, скоротилися обсяги інвестицій, які направлялись на виробництво і реалізацію метанолу національним товаровиробником на 86,39 %;

національні інтереси вимагають застосування антидемпінгових заходів щодо демпінгового імпорту в Україну метанолу (метилового спирту) походженням з Російської Федерації.

1. Зважаючи на викладене та керуючись положеннями статті 16 Закону, Комісія прийняла рішення від 23.01.2012 N АД-267/2012/4423-09 (далі - Рішення Комісії), згідно з яким застосувала остаточні антидемпінгові заходи щодо імпорту в Україну товару походженням з Російської Федерації, що має такий опис:

метанол технічний (метиловий спирт), що виробляється відповідно до ДСТУ 3057-95 (ГОСТ 2222-95) та класифікується згідно з УКТЗЕД за кодом 2905 11 00 00.

Остаточні антидемпінгові заходи застосовуються з дня набрання чинності Рішенням Комісії.

Остаточні антидемпінгові заходи застосовуються строком на п'ять років.

Остаточні антидемпінгові заходи застосовуються шляхом запровадження справляння остаточного антидемпінгового мита, розмір ставки якого становить:

- для експортера-виробника ВАТ "Щекиноазот", що розташований за адресою: 301212, Російська Федерація, Тульська обл., Щекинський р-н., р. с. Первомайське, вул. Сімферопольська, буд. 19 - 9,4 відсотка;

- для експортера-виробника ВАТ "Невинномиський Азот", що розташований за адресою: 357107, Російська Федерація, Ставропольський край, м. Невинномиськ, вул. Нізяєва, 1 - 0 відсотка;

- для експортера-виробника ВАТ "Новомосковська акціонерна компанія "Азот", що розташований за адресою: 301660, Російська Федерація, Тульська обл., м. Новомосковськ, вул. Зв'язку, 10 - 0 відсотка;

- для ВАТ "Мінерально-хімічна компанія "ЄвроХім" - експортера товару, виробництва ВАТ "Новомосковська акціонерна компанія "Азот", що розташований за адресою: 115054, Російська Федерація, м. Москва, вул. Дубининська, б. 53, буд. 6 - 0 відсотка;

- для інших експортерів - 57,91 відсотків.

Справляння антидемпінгового мита здійснюється відповідно до опису товару.

2. Відповідно до Рішення Комісії остаточне антидемпінгове мито справляється митними органами України незалежно від сплати інших податків і зборів (обов'язкових платежів), у тому числі мита, митних зборів тощо, які, як правило, справляються під час імпорту в Україну товарів.

3. Рішення Комісії набирає чинності через 30 днів з дня опублікування цього повідомлення.

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали