ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО АВТОМОБІЛЬНИХ ДОРІГ УКРАЇНИ

НАКАЗ

від 17 травня 2012 року N 197

Про затвердження Інструкції про порядок надання інформації в Укравтодорі при виникненні надзвичайних ситуацій у сфері дорожнього господарства

На виконання вимог Закону України "Про транспорт" та Положення про Державне агентство автомобільних доріг України, затвердженого Указом Президента України від 13 квітня 2011 року N 456 (Указ N 456/2011), наказу Міністерства інфраструктури України від 26 березня 2012 року N 186, зареєстрованому в Міністерстві юстиції України за N 541/20854 від 11 квітня 2012 року, а також з метою підвищення ефективності та оперативності інформаційного забезпечення Укравтодору та Мінінфраструктури наказую:

1. Затвердити Інструкцію про порядок надання інформації в Укравтодорі при виникненні надзвичайних ситуацій у сфері дорожнього господарства (далі - Інструкція), що додається.

2. Керівникам Служб автомобільних доріг в АР Крим, областях та м. Севастополі, ПАТ "ДАК "Автомобільні дороги України", підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління Укравтодору:

2.1. Забезпечити неухильне виконання вимог Інструкції.

2.2. У двотижневий термін привести, а за необхідності - розробити власні організаційно-розпорядчі акти про порядок надання інформації про надзвичайні ситуації у сфері дорожнього господарства відповідно до Інструкції.

3. Вважати таким, що втратив чинність, наказ Укравтодору від 29.09.2011 N 342 "Про затвердження Інструкції про порядок інформаційно-аналітичного забезпечення в Укравтодорі при виникненні надзвичайних ситуацій у транспортно-дорожньому комплексі та взаємодії з іншими центральними органами виконавчої влади".

4. Контроль за виконанням цього наказу покладаю на першого заступника Голови М. Г. Мездріна.

 

Голова

В. Демішкан


 

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державного агентства автомобільних доріг України
17.05.2012 N 197


ІНСТРУКЦІЯ
про порядок надання інформації в Укравтодорі при виникненні надзвичайних ситуацій у сфері дорожнього господарства

1. Інструкція про порядок надання інформації в Укравтодорі при виникненні надзвичайних ситуацій у сфері дорожнього господарства визначає порядок отримання від Служб автомобільних доріг в АР Крим, областях та м. Севастополі, ПАТ "ДАК "Автомобільні дорога України", підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління Укравтодору, оперативної і узагальненої інформації про катастрофи, аварії, дорожньо-транспортні пригоди, нещасні випадки, пожежі, екологічні лиха, гідрометеорологічні явища, терористичні акти, акти незаконного втручання, випадки інфекційного зараження або підозри на них, інші надзвичайні ситуації (далі - НС) на виробничих та невиробничих об'єктах дорожнього комплексу.

2. Керівники установ, підприємств та організацій власними організаційно-розпорядчими актами встановлюють чіткий порядок подання до Укравтодору та отримання інформації про НС від об'єднань, управлінь, підприємств, установ та організацій дорожнього комплексу України, а також вимоги щодо негайного інформування про них.

3. Оперативна інформація про НС направляється Укравтодору через засоби факсимільного та електронного зв'язку:

3.1. У робочий час - черговому Укравтодору на телефон/факс 287-42-18, а також на електронну адресу: uds@ukravtodor.gov.ua за підписом керівника (або його заступника) служби, установи, підприємства або організації, а у неробочий час, вихідні та у святкові дні - за підписом чергового (відповідального).

3.2. У перший за вихідними (святковими) робочий день узагальнена інформація про НС до 10 години підтверджується листом за встановленою формою, за підписом керівника (або його заступника) служби, установи, підприємства або організації.

3.3. Черговий Укравтодору забезпечує надання отриманої інформації про НС керівництву Укравтодору та оперативному черговому Мінінфраструктури на телефон/факс 486-26-41, 461-65-48, а також на електронну адресу: chergovi@mtu.gov.ua за своїм підписом.

4. Терміни надання інформації про НС техногенного характеру.

4.1. Про дорожньо-транспортні пригоди (далі - ДТП) з відомчими транспортними засобами:

4.1.1. Негайно після отримання інформації про подію, але не пізніше 3 годин з моменту виникнення пригоди, якщо в ДТП хоча б 1 особа загинула або 2 і більше осіб травмовано.

4.1.2. Не пізніше 6 годин після події - про всі інші ДТП.

4.2. В дорожньому господарстві:

4.2.1. Про випадки ДТП на автомобільних дорогах загального користування, якщо в ДТП загинуло 3 особи або травмовано 5 і більше осіб, - негайно після отриманої інформації, але не пізніше 3 годин після випадку ДТП.

4.2.2. Про всі інші випадки ДТП через недоліки в експлуатаційному утриманні автомобільних доріг загального користування, крім тих, які сталися внаслідок стихійного лиха, - не пізніше 6 годин після випадку ДТП.

4.3. Про випадки, що спричинили (або можуть спричинити) припинення руху автомобільного транспорту на термін більше 3 годин, - негайно після отримання інформації про випадок, але не пізніше 3 годин після випадку.

4.4. Про аварії та події з небезпечними вантажами - негайно після отримання інформації про подію, але не пізніше 3 годин після події.

4.5. Про пожежі на транспортних засобах та об'єктах транспортно-дорожнього комплексу - негайно після отримання інформації про подію, але не пізніше 3 годин після її виникнення.

5. Терміни надання інформації про НС природного характеру.

5.1. Про геологічні (зсуви, обвали, осідання ґрунту), метеорологічні, гідрологічні морські та прісноводні НС - негайно після отримання інформації про подію.

5.2. Про розливи нафти або нафтопродуктів об'ємом більше 1 м3 та про інші екологічні лиха - негайно після отримання інформації про подію.

6. Терміни надання інформації про НС соціального характеру.

6.1. Про терористичні акти - негайно після отримання цієї інформації, але не пізніше 3 годин після виявлення актів.

6.2. Про акти незаконного втручання в діяльність транспортно-дорожнього комплексу - негайно після отримання цієї інформації, але не пізніше 6 годин після виявлення таких актів.

6.3. Про нещасні випадки з смертельним наслідком, групові нещасні випадки, випадки смерті працівника на підприємстві - негайно після отримання інформації, але не пізніше 3 годин після виявлення випадку.

6.4. Про НС з вищими посадовими особами держави, народними депутатами, керівниками центральних органів виконавчої влади, які сталися внаслідок транспортних подій, - негайно після отримання інформації про випадок, але не пізніше 3 годин після випадку.

6.5. Про НС з іноземними транспортними засобами, які здійснюють комерційні перевезення на території України, - негайно після отримання цієї інформації, але не пізніше 3 годин після події.

7. Служби автомобільних доріг в АР Крим, областях та м. Севастополі, ПАТ "ДАК "Автомобільні дороги України" щорічно в період з 15 грудня по 25 лютого щоденно до 6 години ранку надають оперативну інформацію про забезпечення безпеки руху та функціонування об'єктів дорожнього комплексу у зимовий період за встановленою формою до чергового Укравтодору, який узагальнену інформацію щоденно до 7 години ранку надає оперативному черговому Мінінфраструктури за визначеними пп. 3.3 каналами зв'язку.

8. Служби автомобільних доріг в АР Крим, областях та м. Севастополі, ПАТ "ДАК "Автомобільні дороги України", підприємства, установи та організації, що належать до сфери управління Укравтодору, подають Управлінню експлуатаційного утримання доріг та безпеки руху наступну узагальнену інформацію:

8.1. Щомісячно до 10 числа, місяця, наступного за звітним, - оперативну інформацію про стан аварійності на дорогах загального користування за встановленими формами.

8.2. Щомісячно до 1 числа місяця, наступного за звітним, - звіти про акти незаконного втручання в діяльність дорожнього господарства.

8.3. Протягом червня - листопада до 5 числа місяця, наступного за звітним, - оперативну довідку про хід підготовки підприємств дорожнього комплексу до сталої роботи в осінньо-зимовий період.

8.4. Щомісячно до 5 числа місяця, наступного за звітним, - оперативну інформацію про транспортні події на відомчому транспорті за встановленою формою.

8.5. Щомісячно до 5 числа місяця, наступного за звітним, - довідки (з наростаючим підсумком, у порівнянні з відповідним періодом минулого року) про нещасні випадки з смертельним наслідком, групові нещасні випадки, випадки смерті працівника на підприємстві, випадки гострого професійного захворювання чи отруєння разом з копіями наказів про вжиті заходи та притягнення до відповідальності осіб, причетних до настання нещасних випадків.

8.6. Щомісячно до 1 числа місяця, наступного за звітним, - місячну звітність про пожежі та їх наслідки разом з копіями наказів про вжиті заходи та притягнення до відповідальності осіб, причетних до виникнення пожеж.

 

Начальник Управління
експлуатаційного утримання
доріг та безпеки руху

О. Сухоносов

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали