Про затвердження Інструкції про порядок обліку та випуску маломірних суден, інших плавзасобів на водні об'єкти Чернігівської області

Розпорядження Чернігівської обласної державної адміністрації
від 29 серпня 2011 року N 291

Зареєстровано в Головному управлінні юстиції у Чернігівській області
1 вересня 2011 року за N 37/863

Відповідно до Закону України "Про державний кордон України", постанови Кабінету Міністрів України від 27.07.98 N 1147 "Про прикордонний режим", з метою забезпечення дотримання юридичними і фізичними особами правил прикордонного режиму, сприяння та створення Чернігівському прикордонному загону умов для забезпечення надійної охорони державного кордону, з урахуванням місцевих умов і особливостей:

1. Затвердити Інструкцію про порядок обліку та випуску маломірних суден, інших плавзасобів на водні об'єкти Чернігівської області (додається).

2. Це розпорядження набирає чинності з моменту його оприлюднення.

3. Контроль за виконанням розпорядження покласти на заступника голови - керівника апарату облдержадміністрації Стрільця М. І.

 

Голова обласної
державної адміністрації

В. М. Хоменко

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
Розпорядження Чернігівської обласної державної адміністрації
29.08.2011 N 291

Зареєстровано
в Головному управлінні юстиції у Чернігівській області
1 вересня 2011 р. за N 37/863

ІНСТРУКЦІЯ
про порядок обліку та випуску маломірних суден, інших плавзасобів на водні об'єкти Чернігівської області

I. Загальні положення

1.1. Цією Інструкцією встановлюється система режимних заходів у прикордонній смузі та контрольованому прикордонному районі, які регламентують відповідно до законодавства правила обліку та тримання на пристанях, причалах і в пунктах базування маломірних суден, інших засобів, що не є суднами, але пристосовані для переміщення на них людей по воді (водний мотоцикл, водний велосипед, моторний гідродельтаплан, дошки для занять різними видами серфінгу тощо), буєрів, а також апаратів, що використовуються для підводного плавання (далі - маломірні судна, інші плавзасоби), їх плавання і пересування у внутрішніх водах України.

1.2. Юридичні особи, які мають маломірні судна, повинні призначити посадових осіб, відповідальних за експлуатацію й користування цими суднами. Судновласники, судноводії маломірних суден, а також посадові особи, відповідальні за експлуатацію й користування цими суднами й базами для їх стоянок, зобов'язані виконувати цю Інструкцію, а також вимоги інших нормативних документів, що регламентують безпеку плавання суден, попередження нещасних випадків на воді й забруднення навколишнього природного середовища.

1.3. Списання з балансу й утилізація маломірних суден та інших плавзасобів, а також передача їх в оренду, фрахт і одержання дозволу в органах державної реєстрації здійснюються з обов'язковим інформуванням про це підрозділів Державної прикордонної служби України.

1.4. Посадка і висадка пасажирів, завантаження і розвантаження торгівельних та маломірних суден, інших плавзасобів поза пристанями, причалами і пунктами базування забороняється (за винятком випадків, пов'язаних зі стихійним лихом, аварією, катастрофою, або з дозволу підрозділів Державної прикордонної служби України).

II. Порядок обліку маломірних суден, інших плавзасобів

2.1. Маломірні судна, інші плавзасоби, повітряні судна, які здійснюють посадку на воду, протягом 24 годин з часу прибуття у прикордонну смугу або контрольований прикордонний район повинні бути поставлені на облік їх власниками в адміністрації найближчої пристані, причалу або пункту базування.

2.2. Маломірні судна та інші плавзасоби після реєстрації їх у відповідних органах приписуються до встановлених пристаней, причалів і пунктів базування й повинні мати постійне місце стоянки (зберігання).

Облік маломірних суден, інших плавзасобів у прикордонній смузі та контрольованому прикордонному районі ведеться адміністрацією пристаней, причалів і пунктів базування, про що у реєстраційних документах ставиться спеціальна позначка та ведеться Журнал обліку маломірних суден, інших плавзасобів, де зазначається:

прізвище та ініціали власника маломірного судна, іншого плавзасобу - фізичної особи, або найменування власника маломірного судна, іншого плавзасобу - юридичної особи;

номер маломірного судна, іншого плавзасобу;

тип маломірного судна, іншого плавзасобу (назва);

постійне місце проживання власника маломірного судна, іншого плавзасобу - фізичної особи, або юридична адреса власника маломірного судна, іншого плавзасобу - юридичної особи.

2.3. Підрозділи Державної прикордонної служби України здійснюють перевірку чергової служби та організацію роботи адміністрацій пристаней, причалів, пунктів базування по обліку й використанню суден та інших плавзасобів.

Керівники підприємств, установ і організацій, яким належать пристані, причали і пункти базування, власники маломірних суден, інших плавзасобів, повітряних суден, що здійснюють посадку на воду, зобов'язані надати уповноваженим особам підрозділів Державної прикордонної служби України безперешкодний доступ до місця їх тримання.

2.4. Забороняється зберігати на пристанях, причалах і в пунктах базування, плавання та пересування маломірних суден, інших плавзасобів, не зареєстрованих у встановленому порядку в органах, які здійснюють нагляд за такими суднами.

III. Порядок випуску маломірних суден, інших плавзасобів на водні об'єкти області

3.1. Випуск маломірних суден, інших плавзасобів у внутрішні води здійснюється адміністрацією пристані, причалу або пункту базування згідно з цією Інструкцією, за погодженням з підрозділами Державної прикордонної служби України, у зоні відповідальності яких вони розташовані.

3.2. Вихід та повернення маломірного судна, іншого плавзасобу повинно фіксуватися у спеціальному Журналі випуску маломірних суден, інших плавзасобів (які ведуться адміністраціями причалів, пунктів базування), де зазначається:

номер маломірного судна, іншого плавзасобу, прізвище та ініціали власника маломірного судна, іншого плавзасобу - фізичної особи, або найменування власника маломірного судна, іншого плавзасобу - юридичної особи;

склад екіпажу та пасажирів;

час виходу, орієнтовний та фактичний час приходу.

Запис у зазначеному журналі підтверджується підписом власника маломірного судна, іншого плавзасобу.

3.3. Вихід маломірного судна, іншого плавзасобу забороняється:

якщо очевидно, що власник чи пасажири перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння;

коли фактичний стан погоди не забезпечує безпечного плавання;

в місцях, необлаштованих для виходу на воду.

3.4. У разі порушення вимог щодо виходу у внутрішні води, завантаження і розвантаження торговельних та маломірних суден, інших плавзасобів, посадки і висадки пасажирів підрозділи Державної прикордонної служби України мають право тимчасово забороняти вихід у внутрішні води цих суден і плавзасобів. Про запровадження цієї санкції підрозділи Державної прикордонної служби України інформують заінтересованих юридичних та фізичних осіб завчасно. Це обмеження діє до усунення виявлених порушень.

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали