Додаткова копія: Про затвердження Інструкції про порядок взаємодії між посадовими особами підрозділів Державної прикордонної служби України та територіальних органів Національної поліції України у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху в місцях значного скупчення транспортних засобів перед пунктами пропуску через державний кордон України

МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ

НАКАЗ

16.02.2017

м. Київ

N 128

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
14 березня 2017 р. за N 346/30214

Про затвердження Інструкції про порядок взаємодії між посадовими особами підрозділів Державної прикордонної служби України та територіальних органів Національної поліції України у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху в місцях значного скупчення транспортних засобів перед пунктами пропуску через державний кордон України

Відповідно до пунктів 9, 11 частини першої статті 19 Закону України "Про Державну прикордонну службу України", пунктів 10 (Закон N 580-VIII), 11 частини першої статті 23 Закону України "Про Національну поліцію" (Закон N 580-VIII), на виконання Стратегії розвитку Державної прикордонної служби, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2015 року N 1189-р (Розпорядження N 1189-р), та з метою розмежування функцій у зоні сервісного обслуговування перед пунктами пропуску для автомобільного сполучення та контрольними пунктами в'їзду-виїзду щодо підтримання правопорядку, опрацювання алгоритму консолідованих спільних дій у разі виникнення черг на виїзді з України та створення комфортних умов для подорожуючих

НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Інструкцію про порядок взаємодії між посадовими особами підрозділів Державної прикордонної служби України та територіальних органів Національної поліції України у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху в місцях значного скупчення транспортних засобів перед пунктами пропуску через державний кордон України, що додається.

2. Департаменту формування політики щодо підконтрольних Міністрові органів влади та моніторингу (Боднар В. Є.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.

3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на Голову Державної прикордонної служби України та Голову Національної поліції України.

 

Міністр

А. Б. Аваков

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства внутрішніх справ України
16 лютого 2017 року N 128

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
14 березня 2017 р. за N 346/30214

ІНСТРУКЦІЯ
про порядок взаємодії між посадовими особами підрозділів Державної прикордонної служби України та територіальних органів Національної поліції України у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху в місцях значного скупчення транспортних засобів перед пунктами пропуску через державний кордон України

1. Ця Інструкція визначає порядок взаємодії посадових осіб підрозділів Державної прикордонної служби України та територіальних органів Національної поліції України щодо впорядкування черговості заїзду транспортних засобів у пункти пропуску через державний кордон України (далі - пункти пропуску), забезпечення безпеки дорожнього руху та громадської безпеки в місцях значного скупчення транспортних засобів (понад 50 автомобілів) у зонах сервісного обслуговування перед пунктами пропуску.

2. Взаємодія між посадовими особами підрозділів Державної прикордонної служби України та територіальних органів Національної поліції України здійснюється в межах, визначених законодавством, у тому числі цією Інструкцією, а саме шляхом визначення механізму послідовності дій між посадовими особами цих органів з урахуванням оперативності та злагодженості таких дій під час стримування транспортних засобів у разі їх скупчення в зонах сервісного обслуговування перед пунктами пропуску.

3. У разі значного скупчення транспортних засобів (понад 50 автомобілів) старший зміни прикордонних нарядів відділу прикордонної служби інформує чергову частину територіального органу поліції, у зоні обслуговування якого знаходиться пункт пропуску, про скупчення транспортних засобів у зоні сервісного обслуговування перед пунктом пропуску та направляє прикордонний наряд "Прикордонний патруль" до тимчасового стаціонарного контрольного поста поліції (далі - ТСКПП).

4. Працівник чергової частини територіального органу поліції, отримавши інформацію від старшого зміни прикордонних нарядів відділу прикордонної служби про скупчення транспортних засобів, терміново інформує відповідний територіальний підрозділ поліції або чергову частину управління патрульної поліції, що обслуговує ділянку автомобільної дороги, на якій знаходиться пункт пропуску, щодо необхідності направлення до ТСКПП поліцейських.

5. Поліцейські після прибуття за викликом старшого зміни прикордонних нарядів:

вживають заходів з організації дорожнього руху та усунення перешкод у русі транспортних засобів;

проводять превентивну роботу з учасниками дорожнього руху;

у випадках, визначених законодавством, приймають рішення про застосування адміністративних стягнень до водіїв, які порушили Правила дорожнього руху;

при необхідності інформують відповідний територіальний підрозділ поліції або чергову частину управління патрульної поліції, що обслуговує ділянку автомобільної дороги, на якій знаходиться пункт пропуску, щодо виклику додаткових сил поліції.

6. Прикордонний наряд "Прикордонний патруль" та поліцейські, прибувши до ТСКПП, проводять заходи щодо формування черги транспортних засобів, які слідують на виїзд з України.

Тимчасове стримування транспортних засобів здійснюється від попереджувального знака "СТОП" навпроти ТСКПП з метою формування загальної черги.

7. У разі значного скупчення транспортних засобів, що унеможливлює здійснення візуального контролю за порядком черговості їх слідування в загальному потоці, такий контроль здійснюється шляхом видачі прикордонним нарядом "Прикордонний патруль" контрольного талона, форма якого наведена у додатку до цієї Інструкції. У контрольному талоні прикордонним нарядом проставляються порядковий номер, дата та час видачі талона, номерний знак транспортного засобу та відбиток номерного штампа "ТЗ".

8. Допуск транспортних засобів від ТСКПП до пункту пропуску здійснюється за командою старшого прикордонних нарядів у пункті пропуску із зазначенням кількості автомобілів.

9. Отримавши команду від старшого прикордонних нарядів у пункті пропуску, прикордонний наряд "Прикордонний патруль" здійснює допуск транспортних засобів до пункту пропуску, при цьому проводиться перевірка наявності контрольного талона та відповідності черговості слідування.

10. Під час прибуття транспортного засобу з ТСКПП до пункту пропуску прикордонний наряд "Вартовий шлагбаума" перевіряє наявність контрольного талона, здійснює його вилучення та видає контрольний талон на транспортний засіб для проходження прикордонно-митного контролю.

11. У разі прибуття до прикордонного наряду "Вартовий шлагбаума" транспортного засобу, водій якого не має зазначеного талона, прикордонним нарядом проводиться роз'яснювальна робота з водієм, транспортний засіб направляється у загальну чергу в район ТСКПП (за винятком випадків, визначених частиною другою статті 23 Закону України "Про прикордонний контроль").

12. У разі порушення публічної безпеки або створення ситуацій, що загрожують безпеці дорожнього руху з боку водіїв чи пасажирів транспортних засобів через відмову повернутись до загальної черги у район ТСКПП, прикордонний наряд інформує старшого прикордонних нарядів у пункті пропуску, який викликає поліцейських для вжиття відповідних заходів.

13. Для транспортних засобів, які не прямують через державний кордон (мешканці прилеглих сіл, подорожуючі через піший перехід тощо), прикордонним нарядом визначається окремий маршрут руху та здійснюється контроль щодо недопущення їх позачергового в'їзду в пункт пропуску.

 

Директор Департаменту
формування політики щодо
підконтрольних Міністрові
органів влади та моніторингу

В. Є. Боднар

 

Додаток
до Інструкції про порядок взаємодії між посадовими особами підрозділів Державної прикордонної служби України та територіальних органів Національної поліції України у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху в місцях значного скупчення транспортних засобів перед пунктами пропуску через державний кордон України
(пункт 7)

Контрольний талон

Лицьовий бік

КОНТРОЛЬНИЙ ТАЛОН N ___
для контролю за порядком перебування в черзі
та в'їзду в пункт пропуску
__________
(найменування пункту пропуску)

Зворотний бік

1. Дата та час видачі талона ___________
2. Номерний знак транспортного засобу
___________
3. Номерний штамп "ТЗ"
___________
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали