Шановні партнери! Всі ціни, інформація про наявність та терміни доставки документів актуальні.


Додаткова копія: Про затвердження Методичних рекомендацій щодо здійснення тестових операцій на ринку електричної енергії

НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ

ПОСТАНОВА

від 26 квітня 2019 року N 643

м. Київ

Про затвердження Методичних рекомендацій щодо здійснення тестових операцій на ринку електричної енергії

Відповідно до законів України "Про ринок електричної енергії" (Закон N 2019-VIII), "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг" (Закон N 1540-VIII) Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, постановляє:

1. Затвердити Методичні рекомендації щодо здійснення тестових операцій на ринку електричної енергії (далі - Методичні рекомендації), що додаються.

2. Рекомендувати суб'єктам господарювання, на яких поширюється дія цих Методичних рекомендацій, розпочати здійснення тестових операцій з купівлі-продажу електричної енергії на відповідних сегментах нового ринку електричної енергії відповідно до цих Методичних рекомендацій.

 

Голова НКРЕКП

О. Кривенко

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг
26 квітня 2019 року N 643

Методичні рекомендації щодо здійснення тестових операцій на ринку електричної енергії

1. Ці Методичні рекомендації розроблені з метою забезпечення здійснення тестових операцій на ринку електричної енергії відповідно до вимог пункту 14 розділу XVII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про ринок електричної енергії" (Закон N 2019-VIII) (далі - Закон) усіма ліцензіатами Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі - НКРЕКП), у сфері електроенергетики на період з 01 травня 2019 року до 01 липня 2019 року.

2. У цих Методичних рекомендаціях терміни та скорочення вживаються у значеннях, наведених у Законі (Закон N 2019-VIII), Правилах ринку, затверджених постановою НКРЕКП від 14 березня 2018 року N 307 (Постанова N 307) (далі - Правила ринку), та Правилах ринку "на добу наперед" та внутрішньодобового ринку, затверджених постановою НКРЕКП від 14 березня 2018 року N 308.

3. Ці Методичні рекомендації поширюються на оптового постачальника електричної енергії (який виконує функції, має права та обов'язки оператора ринку та гарантованого покупця), ОСП, ОСР, виробників та електропостачальників.

4. ОСР, виробники та електропостачальники до 15 травня 2019 року укладають договори про врегулювання небалансів електричної енергії з ОСП відповідно до процедури, встановленої у главі 1.4 розділу I Правил ринку (Постанова N 307).

5. ОСП, ОСР, виробники та електропостачальники до 01 травня 2019 року реєструються в системі управління ринком та про результати такої реєстрації або її відсутність (із зазначенням підстав) повідомляють НКРЕКП до 03 травня 2019 року, а ОСП надає кожному учаснику ринку через його персональний кабінет доступ до системи управління ринком.

6. ОСП, ОСР, виробники та електропостачальники до 01 травня 2019 року реєструються у програмному комплексі оператора ринку (далі - ОР) та про результати такої реєстрації або її відсутність (із зазначенням підстав) повідомляють НКРЕКП до 03 травня 2019 року.

7. Виробники, що здійснюють продаж електричної енергії за "зеленим" тарифом, до 01 травня 2019 року реєструються у програмному комплексі гарантованого покупця та про результати такої реєстрації або її відсутність (із зазначенням підстав) повідомляють НКРЕКП до 03 травня 2019 року.

8. ОСП, ОСР, виробники та електропостачальники з 01 травня 2019 року до 30 червня 2019 року здійснюють тестові операції в сегменті двосторонніх договорів на ринку електричної енергії шляхом реєстрації таких договорів у системі управління ринком.

9. Гарантований покупець, ОСП, ОСР, виробники та електропостачальники з 01 травня 2019 року до 30 червня 2019 року здійснюють тестові операції в сегментах ринку "на добу наперед" та внутрішньодобового ринку шляхом реєстрації заявок щодо купівлі-продажу планових обсягів споживання/виробництва у програмному забезпеченні ОР.

10. ОР з 01 травня 2019 року подає ОСП торговий графік, отриманий на основі здійснених учасниками ринку тестових операцій у сегментах ринку "на добу наперед" та внутрішньодобового ринку, відповідно до вимог інформаційного обміну програмного комплексу ОР та системи управлінням ринку.

11. Виробники з 01 травня 2019 року до 30 червня 2019 року здійснюють тестові операції в сегменті балансуючого ринку на ринку електричної енергії шляхом реєстрації заявок щодо купівлі-продажу балансуючої енергії в системі управління ринком.

12. ОСР та виробники з 01 травня 2019 року до 30 червня 2019 року здійснюють тестові операції щодо надання даних комерційного обліку для розрахунку небалансу учасників ринку до ОСП.

13. ОСП з 01 травня 2019 року до 30 червня 2019 року здійснює тестові операції в сегменті врегулювання небалансів на ринку електричної енергії шляхом розрахунку обсягів небалансів на основі даних комерційного обліку, сформованих ОСП, ОСР та виробниками.

14. Виробники, що здійснюють продаж електричної енергії за "зеленим" тарифом, з 01 травня 2019 року до 30 червня 2019 року здійснюють тестові операції на ринку електричної енергії шляхом реєстрації планових обсягів виробництва у програмному комплексі гарантованого покупця.

15. ОСП та оптовий постачальник з 01 травня 2019 року щотижнево надають до НКРЕКП звіт, що містить інформацію щодо:

переліку учасників, що здійснюють тестові операції на ринку електричної енергії, та переліку ліцензіатів НКРЕКП у сфері електроенергетики, що не зареєструвались у системі управління ринком та/або програмному забезпеченні ОР, та/або програмному комплексі гарантованого покупця;

переліку та кількості активних учасників ринку в розрізі окремих сегментів ринку;

тестових операцій на ринку електричної енергії із зазначенням загальних обсягів купівлі-продажу електричної енергії по кожному учаснику ринку та в розрізі окремих сегментів ринку;

цін, які сформувались на окремих сегментах ринку.

16. ОСР, виробники та електропостачальники з 01 травня 2019 року кожні два тижні надають до НКРЕКП звіт щодо здійснення тестових операцій на ринку електричної енергії.

17. ОСР, виробники та електропостачальники здійснюють тестові операції з купівлі-продажу на ринку електричної енергії в обсягах, що не перевищують обсяги купівлі-продажу електричної енергії на Оптовому ринку електричної енергії України у травні 2019 року. ОСП здійснює тестові операції з купівлі-продажу на ринку електричної енергії в обсягах фактичних витрат електричної енергії в магістральних та міждержавних електричних мережах у травні 2019 року.

 

Начальник Управління енергоринку

Ю. Власенко
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали