КИЇВСЬКА МІСЬКА РАДА
IX сесія VI скликання

РІШЕННЯ

від 5 квітня 2012 року N 385/7722

Про затвердження міської цільової програми зовнішнього освітлення міста Києва "Яскраве місто" до 2014 року

Відповідно до пункту 22 частини першої статті 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", ст. ст. 13, 21, 29, 36 Закону України "Про благоустрій населених пунктів", враховуючи рішення Київради від 25 грудня 2008 року N 1051/1051 "Про Правила благоустрою м. Києва", на виконання містом Києвом функцій столиці України та з метою забезпечення реалізації прав громадян на сприятливі умови перебування та життєдіяльності у місті Києві Київська міська рада вирішила:

1. Затвердити міську цільову програму зовнішнього освітлення міста Києва "Яскраве місто" до 2014 року (далі - Програма) згідно з додатком.

2. Власникам (балансоутримувачам) будівель, що не перебувають у комунальній власності територіальної громади міста Києва, здійснити всі заходи по забезпеченню архітектурно-декоративного освітлення будівель за рахунок власних коштів у строк до 30 травня 2012 року.

3. Головному управлінню містобудування та архітектури виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) забезпечити сприятливі умови для своєчасного погодження відповідної проектної документації.

4. Головному управлінню транспорту та зв'язку виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) в установленому порядку при розроблені бюджетних запитів до проекту бюджету міста Києва на 2013 - 2014 роки та при розробленні змін до бюджету міста Києва на 2012 рік включити до них видатки на проведення робіт із забезпечення завдань і заходів Програми

5. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію Київради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку.

 

Київський міський голова

Л. Черновецький


 

Додаток
до рішення Київської міської ради
05.04.2012 N 385/7722


МІСЬКА ЦІЛЬОВА ПРОГРАМА
зовнішнього освітлення міста Києва "Яскраве місто" до 2014 року

ПАСПОРТ ПРОГРАМИ
(загальна характеристика)

1.

Ініціатор розроблення Програми

Головне управління транспорту та зв'язку Київської міської державної адміністрації

2.

Дата, номер і назва розпорядчого документа органу виконавчої влади про розроблення Програми

Закон України "Про місцеве самоврядування в Україні", Закон України "Про благоустрій населених пунктів", розпорядження Київської міської державної адміністрації від 15.08.2006 N 1215 "Про зовнішнє художнє освітлення фасадів будинків і споруд та пам'яток культурної спадщини м. Києва"

3.

Розробник Програми

КП "Київміськсвітло"

4.

Співрозробники Програми

Головне управління архітектури, містобудування та дизайну міського середовища, Головне управління економіки та інвестицій, Головне управління охорони культурної спадщини, Головне управління МВС в м. Києві, Головне управління з питань реклами, районні в м. Києві державні адміністрації, інші зацікавлені установи та організації

5.

Замовник Програми

Головне управління транспорту та зв'язку Київської міської державної адміністрації

6.

Відповідальні виконавці Програми

Комунальне підприємство електромереж зовнішнього освітлення міста Києва "Київміськсвітло"

7.

Термін реалізації Програми

2011 - 2014 роки

8.

Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми, всього, у тому числі:

387705,6 тис. грн.

8.1.

коштів бюджету м. Києва

347705,6 тис. грн.

8.2.

коштів інших джерел

40000,0 тис. грн.


ВСТУП

Програму зовнішнього освітлення міста Києва "Яскраве місто" до 2014 року (далі - Програма) розроблено на виконання Законів України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про благоустрій населених пунктів", розпорядження Київської міської державної адміністрації від 15.08.2006 N 1215 "Про зовнішнє художнє освітлення фасадів будинків і споруд та пам'яток культурної спадщини м. Києва".

Київ з часів Київської Русі відігравав провідну роль у житті Європи, і наразі є сучасною європейською столицею. Місто активно розвивається за пріоритетними напрямками, проте питання зовнішнього міського освітлення до останнього часу не входило до числа пріоритетних. Суттєва заміна мереж зовнішнього освітлення відбувалась ще за радянських часів, а постійне фінансування робіт з капітального ремонту мереж зовнішнього освітлення почало відбуватись тільки з 1998 року, хоча і в значно меншому обсязі від потреб. Тому міське зовнішнє освітлення нагально потребує невідкладної модернізації у відповідності до сучасних вимог життя, про що яскраво свідчать звернення мешканців столиці до Київського міського "Call-центру". Кількість скарг на незадовільний стан мереж зовнішнього освітлення міста щорічно збільшується: у 2008 - 2009 роках було зареєстровано 2268 та 2773 звернень киян відповідно, а за одинадцять місяців 2010 року таких звернень зареєстровано вже 6100.

Тільки з прийняттям розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) "Про зовнішнє художнє освітлення фасадів будинків і споруд та пам'яток культурної спадщини м. Києва" за N 1215 від 15.08.2006 р. питанню зовнішнього освітлення міста стала приділятись належна увага.

Досвід провідних європейських столиць, в яких вже давно і успішно діють загальноміські програми щодо концептуального освітлення доріг, мостів, будинків, прибудинкових територій, споруд, пам'яток культурної спадщини, скверів, доводить, що питання організації зовнішнього міського освітлення є актуальним. Прикладами для наслідування в архітектурно-художньому освітленні є найбільші столиці та мегаполіси європейських країн: Лондон, Рим, Барселона, Париж, Відень, Ліон та інших. Мільйони туристів мають змогу насолоджуватись архітектурними шедеврами цих міст у вечірній час - історичними пам'ятками, різнобарв'ям веселки фонтанів, палаючими вогнями свічок хмарочосів. У Росії два міста - Москва та Санкт-Петербург - можуть похвалитися досягненнями в архітектурно-художньому освітленні. В Москві в рамках спеціально розробленої програми освітлено біля 350 основних містобудівних домінант та будівель: всі центральні площі, музеї, висотні будівлі, великі універмаги та готелі, історичні та адміністративні будівлі, храми, церкви. В рамках Генеральної схеми світлового оформлення міста, затвердженої постановою уряду Москви за N 644 від 02.08.94 р., жоден проект освітлення об'єкта, що будується або реконструюється, не розробляється без узгодження з даною Програмою. Також у Москві, вперше серед країн СНД, пішли шляхом, який відомий в Європі ще з 1981 року - впровадження у використання електронно-пускорегулюючої апаратури.

На такі програми, як правило, виділяються чималі бюджетні асигнування. Програми містять в собі концептуальний підхід до освітлення значущих об'єктів міст, хоч це вулиці, парки, прибудинкові території або пам'ятники архітектури.

Такий концептуальний підхід до міського зовнішнього освітлення на практиці довів свою ефективність для мешканців європейських столиць:

- покращився екологічний стан міст;

- знизився рівень злочинності на вулицях (за даними досліджень у США, належне освітлення вулиць та дворів знижує рівень злочинності в містах на 60 - 80 %);

- зменшилась кількість аварій на дорогах;

- значно покращився нічний вигляд міст, їх туристична та інвестиційна привабливість;

- завдяки втіленню новітніх освітлюваних технологій суттєво зменшились видатки з міських бюджетів на забезпечення функціонування мереж міського освітлення.

Програма спрямована на забезпечення естетично привабливого та якісного зовнішнього освітлення вечірнього Києва, комфортного для мешканців і гостей міста. Програма передбачає достатню гнучкість, яка дозволить адекватно реагувати на швидкоплинний технічний прогрес освітлення та оперативно враховувати нові архітектурно-художні тенденції забудови міста протягом тривалого часу. Вона виконана відповідно до вимог чинного законодавства України та враховує європейські вимоги до зовнішнього освітлення міст.

До розробки Програми, окрім вітчизняних фахівців, були залучені провідні іноземні компанії в сфері зовнішнього освітлення, серед яких:

- "Phillips lighting-Україна", Нідерланди;

- "Schreder", Німеччина;

- "iGuzini", Італія;

- "Световые Технологии", Росія;

- "RuudLighting", Італія.

Створенню Програми передувала кропітка робота по вивченню найуспішнішого іноземного досвіду: було проведено більше 20 робочих зустрічей з профільними фахівцями таких міст, як: Франкфурт, Ліон, Антверпен, Торлаут, Гуанчжоу, Москва, Санкт-Петербург.

Участь у розробці Програми також взяли молоді фахівці - випускники кафедри світлотехніки та електротехніки Національного авіаційного університету, єдиного вищого навчального закладу м. Києва, де готують фахівців у сфері світлотехніки.

Під час роботи над Програмою було використано наукові праці відомих фахівців, що мають багатий практичний досвід створення та реалізації комплексних програм по освітленню міст, зокрема: "Lichtraum Stadt", Christa van Santen (Німеччина), "StadtLicht", J. Alexander Schmidt I Martin Toller (Німеччина), "Световой дизайн города", Н. И. Щепетков (Россия).

Програма визначає актуальні питання сьогодення, дає відповіді на завдання, що стоятимуть перед містом у майбутньому, та сприятиме утвердженню м. Києва як однієї з найкращих столиць Європи. Програма зробить єдиними, чіткими та зрозумілими вимоги до зовнішнього освітлення кожного району, кожної вулиці, кожної будівлі, щоб і у темну частину доби Київ мав своє красиве, яскраве та унікальне обличчя. Програма стане Генеральним світловим планом м. Києва та буде мати практичну цінність та легкість при роботі з ним від інвестора і архітектора до рядового мешканця столиці.

Це тільки перший крок на подальшому шляху до створення найсучаснішої системи зовнішнього освітлення для нинішніх та наступних поколінь киян.

Розділ I. Визначення проблеми, на розв'язання якої спрямована Програма

Життя сучасного міста неможливе без штучного освітлення. Вільний час більшості мешканців, їхнє пересування, спілкування й відпочинок припадає на вечір, а для ряду професій і робочий час у міських просторах збігається з темним часом доби, яке є досить тривалим в осінньо-зимовий період, що характерно для кліматичного поясу, в якому розташоване м. Київ.

Існуюче сьогодні в будь-якому місті світу електричне освітлення є обов'язковим елементом його інженерно-технічних інфраструктур. Воно, у більшості випадків, склалося спонтанно, у процесі еволюції міського комунального господарства й діяльності енергетичних служб. У теорії й практиці містобудування зовнішнє освітлення у всіх його видах було включено в розділ інженерного устаткування міських територій. Ця обставина зіграла вирішальну роль у багаторічному ігноруванні, недооцінці у своїй проектній практиці більшістю зодчих усієї планети естетики зовнішнього освітлення, його найбагатших можливостей і творчого потенціалу в містах і населених пунктах, традиційно проектованих та розрахованих архітекторами і дизайнерами на умови її зорового сприйняття й оцінки лише в денний час. У теорії містобудування й архітектури дотепер не існує чітко позначеної проблеми формування штучного світлового середовища міста як професійного й відносно автономного творчого завдання, як самостійного розділу будь-якого проекту, немає й методології її рішення. Певний інтерес до цієї області творчої діяльності, що динамічно розвивається в останні роки, проявляє теорія й творча методологія нової професії - дизайн архітектурного середовища.

Процесу визнання й професійного інтересу до проблеми штучного світла в архітектурі фахівцями проектно-творчих професій історично сприяли ефектні реалізації електричного освітлення визначних об'єктів у багатьох містах світу протягом ста років, на різних міжнародних виставках і в природному ландшафті.

Ці феноменальні світлотехнічні реалізації завжди були цікаві широкій громадськості новими можливостями удосконалення й новим формованим освітленням, стандартам навколишнього середовища. Ці можливості, стандарти й очікування неухильно ростуть у зв'язку із прогресом в області світлотехніки й підвищенням життєвого рівня людей. Для професії архітектора й дизайнера дозріла об'єктивна й наполеглива потреба оволодіння мистецтвом освітлення не як екзотичним, другорядним, інженерним завданням, а як однією з багатопланових і перспективних "архітектурних" і "дизайнерських" проблем, що повинна вирішуватися в процесі проектування міста, його фрагментів і більшості об'єктів у ньому поряд і в комплексі із традиційними завданнями створення містобудівної, архітектурної й дизайнерської форми. Архітектура й життєве середовище повинні створюватися не тільки для життя і їхнього сприйняття вдень (це лише один візуальний стан навколишнього світу), але й вночі, і виглядати при цьому не простим повторенням денної (що в екстер'єрі й неможливо), а маючи свої характерні образно-емоційні якості. Це варто вважати другим зоровим станом і архітектурним образом міського (так само як і інтер'єр) середовища.

Світлотехнічними засобами вирішуються наступні завдання:

• досягнення рівня освітленості, необхідного для своєчасного сприйняття дорожньої ситуації;

• забезпечення рівномірності освітлення;

• забезпечення припустимого рівня прямого і відбитого полиску;

• позначення напрямку руху транспорту й пішоходів.

Система зовнішнього освітлення міста ділиться на:

- Утилітарне:

• Освітлення транспортних магістралей

• Житлових районів і пішохідних зон

• Вуличне освітлення

• Марковане

- Архітектурне:

• Садово-паркове

• Освітлення архітектурних будинків і споруджень

• Освітлення малих архітектурних форм

Актуальна потреба в професійному вирішенні питань формування візуально повноцінного і у денний, і у вечірній час міського середовища пов'язана з п'ятьма об'єктивними обставинами:

1. Естетичні якості архітектури й навколишнього середовища оцінюються, головним чином, завдяки зоровим враженням, можливим лише при наявності освітлення.

2. Зорове сприйняття архітектурної й дизайнерської форми у всіх її категоріях (простір, обсяг, пластика, колір) залежить не тільки від її особливостей, але й від якості її освітлення, а в темряві - у вирішальній мірі саме від нього.

3. В останні роки у містах України й усього світу спостерігається бурхлива "ланцюгова реакція" - освітлюється все більша кількість об'єктів (не тільки пам'ятників архітектури й мистецтва, як раніше), йде своєрідне змагання на масштаб, кращий зразок або стиль освітлення. Багато великих будівельних компаній почали освітлювати будинки вже в процесі будівництва, що дає безсумнівний комерційний ефект.

4. Висока якість освітлення соціально й економічно рентабельна. Вона може бути досягнута лише комплексним рішенням усіх взаємодіючих у міському просторі систем освітлення. Встановлено, що при якісному освітленні скорочується кількість ДТП, особливо з важкими наслідками; збільшується швидкість руху транспорту; знижуються вулична злочинність і вандалізм; підвищується екологічна безпека (менше зорових стресів, викликаних візуальним хаосом і дискомфортною яскравістю, недоліком світлових орієнтирів і інформації, скорочується викид газів автомобілями за рахунок зменшення їхніх простоїв і збільшення пропускної здатності доріг і т. д.); ростуть доходи від вечірнього туризму; відбувається пожвавлення економічного життя (розвиток світлотехнічної галузі, продаж її продукції, ріст зайнятості в сфері обслуговування); збільшуються відрахування в бюджет міста від додаткового товарообігу й розширення обсягів і якості послуг в освітлюваних і упоряджених зонах; заощаджується час на пересування в місті; поліпшується візуальний комфорт і психологічна атмосфера, що опосередковано позитивно впливає на здоров'я й працездатність жителів; підвищується соціальний престиж міста і його влади, у чому велику роль відіграють СМІ, відеопродукція і кінофільми з ефектними видами освітлених ансамблів і визначних об'єктів.

5. Штучне світло стає усе більш ємним і мобільним носієм інформації, без якої неможливий прогрес людської цивілізації в новому столітті й, тим більше, тисячолітті. Інформаційно-світлові медіатехнології вже активно впливають на архітектуру й на створюване середовище,  згодом цей вплив буде посилюватися, тому вони повинні вже сьогодні враховуватися при розробці містобудівних проектів.

Поява електричного освітлення змінила нічний вигляд, масштаб і психологічну атмосферу в містах. Крім споконвічного призначення штучного світла - освітлювати простори вулиць і площ для безпеки пересування й охорони володінь - у електричних джерел світла з'явилися нові функції - художнє освітлення фасадів визначних і репрезентативних об'єктів, а також світлова інформація й реклама.

Найбільш традиційна й об'ємна частина зовнішнього освітлення зв'язана в усьому світі з пам'ятниками архітектури, монументального мистецтва, унікальними й репрезентативними будинками й спорудженнями, з визначними елементами ландшафту, хоча там роль архітекторів не була в більшості випадків авторською й творчо-конструктивною. Тому ще існує переконання, що вечірній образ освітлюваних об'єктів повинен якомога більше відповідати денному, що виражається в домінуванні прийому прожекторного освітлення фасадів з розподілом яскравості, що нагадує сонячний день.

Особливою областю використання штучного світла в міському середовищі є "світлове мистецтво" у різних його варіаціях ("кінетизм", "люмінізм", "світломузика", спектаклі "Звук і Світло"). Інший напрямок у зовнішньому освітленні міст або їхніх комерційних районів - це світлова реклама, що заслуговує спеціального дослідження.

Практичне використання світла як явища, що сприймається й оцінюється головним чином оком, приводить до необхідності встановлення одиниць виміру як для самого світла, так і для створюваної ним освітленості в просторі, на землі й на поверхнях об'єктів, що формують міське середовище.

Світлове середовище формує обличчя міста у вечірній час. Із всіх видів міського освітлення в архітектурно-художньому найбільші можливості для розвитку у великих містах, зокрема, у Києві. Архітектурне освітлення в останні роки є невід'ємною частиною інфраструктури міста. Місто - це єдиний організм, що функціонує не тільки в денний, але й у нічний час доби. Життя не зупиняється з настанням темряви, а навіть навпаки, з'являється зовсім інше відчуття міста, його основних просторів. І це завдяки різноманітним освітлювальним приладам, які вже давно стали займати особливе місце в архітектурному просторі міського середовища. Ми торкнулися не тільки архітектурного освітлення, але й функціонального, тому що утилітарні світлові простори вже на початковій проектній стадії повинні стати органічною частиною комплексного рішення архітектурного світлового середовища. Виходячи із головної ролі просторового компоненту в сприйнятті архітектурного середовища, штучне середовище міста може розглядатися як об'єднання багатьох світлових просторів, утворених елементами, що світять, і поверхнями, що відбивають, освітлених ними об'єктів і землі.

Орієнтація в житловій зоні, мається на увазі можливість добре розрізняти будинки, інженерно-технічні споруди, напрямки руху та інші складові навколишнього оточення. Також важливо правильно розподілити світлові акценти, оптимізуючи сприйняття різної графічної інформації: "перетяжок", вивісок з назвами вулиць, нумерацією будинків.

Архітектурне освітлення активно формує нові естетично значимі компоненти візуальної структури міського середовища, не тільки полегшує нічні будні міста, але й дозволяє створити святкову атмосферу, а часом і цілу феєрію на малих і більших торжествах. Задача архітектурного освітлення - за рахунок освітлення висотних об'єктів створити об'єм і висоту. На сьогоднішній день і в майбутньому рекомендується використовувати архітектурне освітлення на всіх висотних будинках. У частині архітектурного освітлення, як особливого напрямку художнього формування повсякденного й святкового обліку міста у вечірній і нічний час, передбачено:

• світло-кольорове зонування міського простору, що відображає планову структуру й функціональне зонування міста;

• основні міські магістралі; простори пішохідних зон, світлові ансамблі історичних і суспільних центрів столиці;

• житлові райони сучасної забудови;

• світлові домінанти (або освітлені висотні будівлі), що у нічний час створюють об'єм у висоту.

• формування системи світло-кольорових ансамблів різного масштабу й рівня.

Святковий варіант освітлення обумовлений режимом включення світлової ілюмінації на час свята й відключення після його проведення. Таким чином, складаються чіткі стереотипи "святкове місто - буденне місто". Частина міста, представлена як діловий центр, повинна носити офіційний, діловий характер. Адміністративні зони, бізнес-центри, університети, інститути й академії, як найбільш представницькі елементи міста, повинні мати стриманий колірний характер, залишатися досить стабільними, пізнавальними, що символізують державну владу і його найважливіші інститути. При розробці вечірнього світлового образу об'єкта можливі два принципово різних напрями творчого пошуку: схожість до "денного" образу або створення специфічного нічного, декоративно-театралізованого, що володіє власними виразними якостями й немає прямих зорових аналогів в умовах природного освітлення.

Архітектурне або декоративне освітлення розважальних закладів і торгових центрів є потужним виразним засобом реклами й світлового дизайну. У цьому випадку дуже важливо дотримувати розумної достатності й, не порушуючи загальноміського простору, вписати в єдиний архітектурний ансамбль.

Реалізація концептуальних рішень декоративного освітлення дозволить ефектно виявити архітектурну форму, акцентувати увагу на головних елементах композиції й пластично виразних деталях, досягти художньої образності навіть на сучасних геометричних будинках.

Також необхідно торкнутися категорії світлової інформації й реклами. Установки цієї групи служать основними засобами створення образних характеристик середовища й формування архітектурних світлових просторів, хоча їхня роль допоміжна.

Найбільш широке поширення кольородинаміка отримала у двох, не сказати, щоб діаметрально протилежних, але все-таки різних напрямах: рекламне освітлення об'єктів і декоративне архітектурне освітлення.

Світло-інформаційні та світло-рекламні установки - традиційний і розвиваючий в нашому місті елемент, що розвивається в нашому місті, візуально-інформаційних, комунікаційних і комерційних систем і, у той же час, це найбільш мінливий елемент систем міського освітлення. У цю групу можуть бути віднесені й освітлені вітрини на перших поверхах торгівельних установок і рекламні установки, освітлені прожекторними світильниками. При розробці концепції архітектурного освітлення міста в цілому на початковій стадії виявляються існуючі архітектурні ансамблі й комплекси, а також архітектурні й будівельні домінанти, що дозволяють розставити світлові акценти, додатково підкреслити визначні пам'ятки міста. Правильне сполучення архітектури об'єкта й використаних прийомів і засобів освітлення визначає успіх у сприйнятті цього об'єкта у вечірній час.

Оскільки мова йде про враження й оцінки навколишнього середовища, отримані людиною за допомогою очей у процесі зорового сприйняття в різних умовах, головним чином в умовах електричного освітлення, у тому або іншому ступені присутнього в міському середовищі в темний час доби, необхідно уявляти собі основні механізми й закономірності роботи ока разом із зоровими центрами мозку.

Око здатне оцінювати загальну кількість світла, що доходить до нього, його якість і розподіл у різних напрямках. Іншими словами, око являє собою не тільки орган світловідчуття, але й оптичний аналізатор навколишнього світу, що дає можливість бачити предмети й одержувати враження, що збуджують думки й емоції, на підставі яких народжуються судження й реалізуються дії. Поле зору людини навіть при нерухливому погляді двома очима (бінокулярне бачення) досить велике, але в реальних умовах воно не буває фіксованим і ще більше розширюється внаслідок переведення погляду із предмета на предмет, поворотів голови й тіла. Зорові відчуття, що виникають у людини в результаті дії на очі видимого випромінювання, дозволяють судити про світлість й кольоровість, розміри й форму предметів, що випромінюють і відбивають світло, їхній рух й взаємне розташування. Ці відчуття можуть бути різні в одній і тій же, але по-різному освітленій архітектурно-просторовій ситуації, тобто вони залежать від умов світлокольорової адаптації ока, здатного працювати в одному із трьох режимів: денному, сутінковому, нічному.

У деяких країнах Заходу зоровий комфорт - одна з екологічних проблем, що входить у поняття "якість життя", що дозволяє говорити при існуючому рівні її рішення про початок епохи "культури освітлення". Наші будівельні норми обмежують засліпленість пішоходів і водіїв світильниками функціонального освітлення. У той же час зоровий дискомфорт - майже невід'ємна властивість на більшій частині території міст у темний час доби. Він виникає, по-перше, від нестачі світла, по-друге, від надмірних контрастів і сліпучих джерел, по-третє, від "візуального хаосу" у полі зору людини. Якщо перші дві причини можуть бути у якійсь мірі усунуті на основі норм світлотехнічними засобами, то третя безпосередньо пов'язана з естетичними питаннями й вимагає участі фахівців з художньою підготовкою, психологів і екологів.

Відомо, що зоровий дискомфорт навіть протягом недовгого перебування людини в міському середовищі втомлює її, викликає роздратування, депресії й стреси, іноді є причиною головного болю, травм, погіршення загального самопочуття. Ці взаємозв'язки ще далеко не вивчені й, мабуть, залежать від конкретної причини дискомфорту й комплексного впливу багатьох несприятливих факторів середовища. Існуючі у нас нормативні рівні освітленості й низькі якісні показники освітлювальних установок у більшості пішохідних зон і житлових територій, що збільшуються їх поганою експлуатацією, повинні бути переглянуті з орієнтацією на пріоритет пішохода, а не водія, як це склалося на практиці. У цьому, зокрема, зможе реалізуватися ідея гуманізації міського середовища, тому що саме пішохід має безпосередній, масовий контакт із середовищем, він, а не водій, її прямий користувач і цінитель. Це зрозуміло, не означає, що вимоги до освітлення транспортних зон за умовами безпеки руху повинні бути знижені.

Відчуття зорового дискомфорту від невдалого розподілу яскравості у полі зору, що приводить до "візуального хаосу", ставить проблему не тільки екологічного, але й художньо-композиційного характеру.

Світлове середовище міста створюється:

• функціональним стаціонарним освітленням транспортних вулиць і магістралей, їх перетинів і пішохідних ділянок території;

• архітектурним освітленням фасадів визначних об'єктів;

• світловими написами й зображеннями, що відображають просторовий розподіл візуальної інформації й реклами в місті;

• сезонним або постійним художньо-декоративним освітленням елементів міського ландшафту;

• ілюмінаційним святковим освітленням;

• постійним або тимчасовим освітленням спеціального призначення (стадіонів, виставок-ярмарок, портів, будівництв і т. п.).

Цей аналіз стану мереж зовнішнього освітлення магістралей, вулиць, парків, скверів, фонтанів, дворів та територій, прилеглих до будинків - це перший комплексний аналіз стану справ зовнішнього освітлення в місті Києві за часів незалежної України, який охоплює всі без виключення питання: стан справ освітлення магістралей та вулиць, мостів, прибудинкових територій та малоповерхових забудов; парків та фонтанів; архітектурно-художнього освітлення пам'яток культурної спадщини, архітектури та будинків міського значення, а також містить опис нинішнього технічного та технологічного стану систем управління зовнішнім освітленням міста, опор, світильників, шаф управління та електромереж зовнішнього освітлення.

За оперативною інформацією, наданою комунальною корпорацією "Київавтодор", в місті Києві налічується 1985 об'єктів шляхової мережі. Із них магістральних вулиць загальноміського значення - 162 одиниці, магістральних вулиць районного значення - 315 одиниць, вулиць та доріг місцевого значення 1508 одиниць. Для освітлення зазначених об'єктів існує мережа зовнішнього освітлення, що складається з електромережі, опор, освітлювального обладнання та шаф управління.

Активне фінансування видатків на капітальний ремонт почалося з 1998 року. За цей період комунальне підприємство "Київміськсвітло" проводило капітальний ремонт мережі зовнішнього освітлення на вулицях та прибудинкових територіях. Показники виконання наведено в табл. 1.1:

Таблиця 1.1

Показники

од. в.

1998 - 2009 рр.

встановлено опор

шт.

15128

змонтовано світильників

шт.

79761

прокладено кабелю

км.

2140,685

освоєно коштів

тис. грн.

291002,13


Під час розроблення Програми було проведено повний аналіз складових частин мережі зовнішнього освітлення міста.

1.1. Опори зовнішнього освітлення та їх розподіл

У першу чергу був проведений аналіз опор зовнішнього освітлення. Типи опор зовнішнього освітлення вказані в табл. 1.2:

Таблиця 1.2

Тип опор

Кількість, шт.

%

Опори металеві

22341

32,23 %

Опори залізобетонні

42803

61,76 %

Опори декоративні

4155

6,00 %

Опори дерев'яні

5

0,01 %

Всього:

69304

100 %


З таблиці видно, що у місті залишається велика кількість залізобетонних опор типу ООУ - 1, СОК - 3, СОК - 5, ПО - 1, термін експлуатації яких перевищує 30 років. Ці опори зняті з виробництва в місті Києві ще в 90-х роках. Переважна більшість опор вже не відповідає своїм технічним характеристикам несучої спроможності через наявність в них тріщин, а деякі взагалі потребують термінової заміни. Також у м. Києві налічується 5 дерев'яних опор, які знаходяться на бульварі Т. Г. Шевченка (Ботанічний сад).

1.2. Електролінії зовнішнього освітлення

Другою складовою аналізу зовнішнього освітлення м. Києва є електролінії, протяжність яких 4897,85 км мереж. Серед них:

• повітряні лінії, виконані неізольованим проводом, протяжність яких 735,8 км,

• повітряні лінії, виконані самоутримним ізольованим проводом, - 2127,45 км;

• повітряні кабельні лінії - 663,6 км;

• кабельні лінії, прокладені в землі, - 1371 км.

Пріоритетним напрямком роботи комунального підприємства "Київміськсвітло" є прокладання електромережі зовнішнього освітлення в землі в трубах ПХВ d = 76 мм, на переїздах в азбестоцементних трубах, з технологічними колодязями біля опор на переїздах та на поворотах кабельної лінії. За наявності великої кількості комунікацій в місті (особливо в центральній його частині) прокласти кабель в землі неможливо та недоцільно із-за значного збільшення вартості робіт. В таких випадках використовується чотирипровідна самоутримна система з ізольованого проводу.

На початку розвитку мереж зовнішнього освітлення на пострадянському просторі широко використовувався неізольований провід, який досить часто зустрічається і досі в м. Києві. Станом на 01.12.2010 року в господарстві КП "Київміськсвітло" перебуває близько 735,8 км електромережі, яка виконана неізольованим алюмінієвим проводом марки А-16, А-25 та А-35. Такі мережі схильні до частих обривів, небезпечних для населення, коротких замикань та потребують постійного відновлення. Тому використання цієї технології є морально та фізично застарілим, ускладнює технічне обслуговування і потребує повної заміни.

1.3. Освітлювальне обладнання (світильники)

Третьою складовою аналізу зовнішнього освітлення м. Києва є освітлювальне обладнання (світильники) у кількості 143200 шт. Дані про кількість світильників за типами джерела світла наведено у табл. 1.3:

Таблиця 1.3

Тип джерела світла

Кількість, шт.

%

Світильники з використанням ртутної лампи

25400

17,74 %

Світильники з використанням натрієвої лампи

105900

73,95 %

Світильник з лампами розжарювання і металогалогенною лампою

11900

8,31 %

Всього:

143200

100,00 %


Згідно з таблицею 1.3 на обслуговуванні підприємства налічується 25400 шт. світильників, в яких використовується ртутна лампа типу ДРЛ.

Ці світильники значно поступаються світлотехнічними характеристиками та технічними параметрами світильникам з натрієвою лампою (тип ДНаТ), є екологічно небезпечними, енергоємними та морально застарілими. Порівняльну характеристику ламп наведено в таблиці 1.4:

Таблиця 1.4

N

Характеристики ламп

ДРЛ

ДНаТ

1

Найменування

GE H250/40

GE LU250/T/E40

2

Споживча потужність, Вт

250

250

3

Загальний індекс кольоропередачі (1 - 100)

40

25

4

Початковий світловий потік, лм

13000

27500

5

Середній строк служби, год.

20000

28500

6

Середня освітленість проїжджої частини, лк

Світильник РКУ16-250-001, встановлений на висоті 8 м

Світильник ЖКУ01В-250, встановлений на висоті 8 м

Есер = 16 лк

Есер = 40 лк

 

7

Вартість за 1 лампу, грн.

51,74

131,82


Таким чином, за всіма характеристиками світильники з ртутними лампами типу ДРЛ гірші за світильники з натрієвими лампами типу ДНаТ.

Слід зазначити, що в країнах Європейського Союзу сьогодні вже заборонили використання небезпечних для здоров'я людини ртутних ламп. Так, відповідно до Директиви EU 2005/32/ЕС щодо впровадження максимально енергоефективних продуктів компанія "General Electric" прийняла рішення про припинення їх виробництва з липня 2008 року в Європі, а залишила виробництво тільки в Китаї.

1.4. Шафи управління

Важливим елементом мережі зовнішнього освітлення є шафи управління у загальній кількості по місту 1401 шт. Вони виготовлені із звичайної сталі, здебільшого розташовані біля проїжджої частини дороги та перебувають під впливом атмосферних опадів та хімічних сполук понад 30 років, як наслідок, перебувають в незадовільному стані.

До останнього часу використовувались шафи І-710, які мали суттєві недоліки, а саме:

- під впливом агресивного середовища шафи, що виготовлені з чорного металу, піддаються корозії, в зв'язку з чим потребують при експлуатації фарбування і ремонту щорічно;

- великі габарити корпусу розраховані на технічно застаріле комплектуюче обладнання, дверцята виконані з двох стулок, що ускладнює виконання антивандальних конструкцій по запобіганню несанкціонованому відкриттю шафи;

- технічно застаріле комплектуюче обладнання вимагає значних витрат та часу при ремонті;

- при великих габаритах шафи і встановленого застарілого обладнання неможливо встановити термінал управління і контролю за зовнішнім освітленням м. Києва "Спрут-105".

Виходячи з вищенаведеного, керівництво КП "Київміськсвітло" з 2008 року прийняло рішення перейти на нову модель шаф І-701Н, що відповідає всім необхідним умовам, передбачає розширення функціональних можливостей по управлінню зовнішнім освітленням: функціональним, архітектурно-декоративним, інформаційно-рекламним, а також надає можливість модернізації системи контролю за мережами зовнішнього освітлення по струму навантаження. Порівняльну таблицю комплектації та функцій шаф управління наведено в таблиці 1.5:

Таблиця 1.5

Стара шафа І-710

Нова шафа І-701Н

Рубильник 3-х полюсний, 2-х позиційний

Рубильник 3-х полюсний, 3-х позиційний (можливість включення резервного живлення)

Контактори управління КТ - відкритого типу, 2 шт. (енерго- та металоємні)

Контактори управління ПМЛ - закритого типу, комплектується до 4-х шт. (управління 4-ма групами освітлення - нічне, вечірнє, архітектурне, інформаційно-рекламне)

Електролічильники електронні з трансформаторами струму

Електролічильники електронні багатотарифні без трансформаторів струму

Запобіжники плавкі - 9 шт.

Автоматичні вимикачі - до 12 шт.

Термінал системи управління ТМ - 232 або "Славутич-1" (не передбачена модернізація)

Термінал системи управління і контролю типу "Спрут-105" (можлива модернізація)

Корпус виготовлений з фарбованого чорного металу (1200 х 1800 х 400 мм), малий строк експлуатації через корозію

Корпус І-710Н виготовлено з фарбованої нержавіючої сталі (850 х 1800 х 350)


За технічним завданням КП "Київміськсвітло" було розроблено та затверджено ТУ У 31.2-01412785-027:2008, на виготовлення модернізованої шафи управління зовнішнім освітленням І-710Н. Наразі вже замінено 12 старих шаф на нові, а кількість шаф, які потребують негайної заміни, - налічує 308 шт.

1.5. Мережі освітлення мостів

Особливої уваги потребує освітлення мостових переходів через водні перешкоди. Зазначені об'єкти являються стратегічними для життєдіяльності міста та мають велику інтенсивність руху автотранспорту. На жаль, на сьогоднішній день за результатами замірів, проведених лабораторією КП "Київміськсвітло", їх освітлення не відповідає діючим нормативам. Дані замірів наведено в таблиці 1.6:

Таблиця 1.6

Назва мосту

Норма освітленості, лк

Emax

Emin

Eсер

Рівномірність освітлення

Назва, тип світильника

Тип ламп

Московський міст

20

20

7

13,5

0,5

Onyx, ЖКУ

ДНаТ-150

Міст через р. Десьонка

20

20

5

12,5

0,4

Onyx, ЖКУ

ДНаТ-150

Південний міст

20

45

20

32,5

0,6

Luna, ЖКУ

ДНаТ-150

Міст ім. Є. О. Патона (полоса реверсу)

20

20

15

17

0,7

ЖСУ-250

ДНаТ-250


Примітка:

Emax - максимальна освітленість на проїжджій частині мосту;

Emin - мінімальна освітленість на проїжджій частині мосту;

Eсер - середня освітленість на проїжджій частині мосту.


Як видно з таблиці, освітленість всіх мостів не є рівномірною по довжині проїжджої частини, а середнє значення освітленості є набагато меншим у порівнянні з нормативним, за виключенням Південного мосту.

1.6. Аналіз світлотехнічних характеристик

З існуючих в м. Києві 162 вулиць загальноміського значення КП "Київміськсвітло" провело заміри освітленості на 24 вулицях (15 % від загальної кількості). Проаналізувавши результати замірів, встановлено, що в 50 % вулиць, що перевірялись, рівень освітленості не відповідає нормативному.

Наприклад розглянемо існуючий стан світлотехнічної установки на бульварі Т. Г. Шевченко.

Medio 150 Вт, - шаг 25 м / Фиктивные цвета - визуализация

Рис. 1.1. Світлотехнічний розрахунок освітленості на бульв. Т. Шевченко при роботі світлотехнічної установки на 100 % потужності освітлення.

Зі світлотехнічного розрахунку видно (рис. 1.1), що вулиця має нерівномірну освітленість, великі перепади освітленості на проїжджій частині, ребристість освітлення, середня освітленість 12 - 15 лк при нормованій середній освітленості 20 лк (рис. 1.2) (згідно ДБН В.2.5.-28-2006 "Природне і штучне освітлення"). Це неприпустимо, тому що знижує безпеку руху транспорту.

Medio 250 Вт, - шаг 15 м / Фиктивные цвета - визуализация

Рис. 1.2. Світлотехнічний розрахунок освітленості на бульв. Т. Шевченко при роботі світлотехнічної установки на 100 % потужності освітлення за нормативами.

В м. Києві для економії електроенергії в нічний період світлотехнічні установки переводять на черговий режим, коли вони працюють на 50 % від споживчої потужності. При цьому середня освітленість проїжджої частини падає до 5 - 10 лк (рис. 1.3). Це замало для освітлення вулиць при необхідній середній освітленості 20 лк (згідно ДБН В.2.5.-28-2006 "Природне і штучне освітлення").

Medio 150 Вт 50 %, - шаг 25 м / Фиктивные цвета - визуализация

Рис. 1.3. Світлотехнічний розрахунок освітленості на бульв. Т. Шевченко при роботі світлотехнічної установки на 50 % потужності освітлення за нормативами.

Виходячи з аналізу вище наведених світлотехнічних розрахунків та замірів освітленості, можна зробити висновок про необхідність концептуально нового підходу для вирішення цих проблем.

1.7. Аналіз освітлення прибудинкових територій та вулиць в мікрорайонах малоповерхової (приватної) забудови

Після проведення аналізу вулиць в мікрорайонах малоповерхової (приватної) забудови гострим питанням постала необхідність будівництва мереж зовнішнього освітлення у Голосіївському (2 вулиці), Дарницькому (83 вулиці), Святошинському (1 вулиця) районах, де освітлення зовсім відсутнє.

Як наслідок, виникає необхідність у передбаченні нових потужностей при комплексному проектуванні мереж зовнішнього освітлення, яке повинно вирішити ПАТ "Київенерго" (необхідно передбачити будівництво нових трансформаторних підстанцій або заміну трансформаторів на існуючих підстанціях на більш потужні за рахунок надходження коштів з міського бюджету або залучення коштів інвесторів). Влаштування зовнішнього освітлення повинно вирішуватись в комплексі з прокладанням та реконструкцією мереж газопостачання, телефонізації, побутового енергопостачання, влаштування доріг з твердим покриттям.

Комунальним підприємством "Київміськсвітло" спільно з районними у м. Києві державними адміністраціями було проведено інвентаризацію зовнішнього освітлення прибудинкових територій. За результатами інвентаризації було встановлено, що існує велика частка дворів старої забудови міста, де мережі зовнішнього освітлення свого часу не проектувались і не будувались. Також існують мережі освітлення прибудинкових територій, які в комунальну власність територіальної громади м. Києва не передавались та не обслуговувались протягом багатьох років. Станом на 01.12.2010 кількість неосвітлених дворів у м. Києві становить 1413 одиниць. Перелік адрес поліпшення освітлення в першу чергу наведено у додатку 1.

1.8. Освітлення парків, скверів та фонтанів

За інформацією, наданою комунальним об'єднанням зеленого будівництва та експлуатації зелених насаджень міста "Київзеленбуд", у м. Києві налічується 140 парків та 500 скверів з загальною площею 6494,25 га, з яких лише 127 обслуговує КО "Київзеленбуд", решта належить різним суб'єктам господарювання.

Мережею зовнішнього освітлення оснащено 94 парки та сквери, з них на балансі КП "Київміськсвітло" знаходиться 82 об'єктів, а решта 12 в експлуатацію підприємству не передавалась.

При будівництві нових паркових зон та реконструкції існуючих парків і скверів КО "Київзеленбуд" у своїх проектах передбачає влаштування або реконструкцію зовнішнього освітлення. Існує велика частка парків і скверів міста з застарілим освітлювальним обладнанням, де використовуються світильники з ртутними лампами на залізобетонних паркових опорах. Також, внаслідок девіантних дій велика кількість світильників і опор пошкоджені або зовсім розкрадені, тому потребують комплексної заміни. Так, у 2008 - 2010 роках КП "Київміськсвітло" відновило у парках та скверах близько 130 світильників.

Загальний стан мереж зовнішнього освітлення в парках та зонах відпочинку, що знаходяться на балансі КП "Київміськсвітло", наведено в таблиці 1.7:

Таблиця 1.7

N

Найменування

Кількість, шт.

1

Загальна кількість парків та зон відпочинку, що знаходяться на балансі КП "Київміськсвітло"

82

2

Кількість парків та зон відпочинку, мережі зовнішнього освітлення яких знаходяться у незадовільному стані

41

3

Кількість парків та зон відпочинку, мережі зовнішнього освітлення яких потребують капітального ремонту

51

4

Загальна кількість світильників у цих парках та зонах відпочинку

3753

5

Загальна кількість непрацюючих світильників у цих парках та зонах відпочинку

1033

6

Загальна кількість працюючих світильників у цих парках та зонах відпочинку

2718


За інформацією ЗМІ в місті Києві налічується близько 120 малих та великих фонтанів, що знаходяться в експлуатації різних організацій та установ. На балансі ВАТ "Акціонерна компанія "Київводоканал" знаходиться лише 22 шт., з яких лише 10 оснащено підсвіткою, яка передана на баланс КП "Київміськсвітло". Освітлювальне обладнання, яке знаходиться в експлуатації біля 8 - 10 років, перебуваючи під впливом агресивного середовища частково вийшло з ладу та не підлягає ремонту, тому потребує реконструкції та модернізації.

На жаль, освітлення фонтанів в місті виконано без урахування сучасних досягнень у сфері світла та звуку, як, наприклад, це зроблено у містах: Харкові, Івано-Франківську, Лас Вегасі та Ліоні.

1.9. Мережі архітектурно-декоративного освітлення

Комунальним підприємством "Київміськсвітло" спільно з районними у м. Києві адміністраціями та Головним управлінням охорони культурної спадщини було проведено аналіз стану архітектурно-художнього освітлення фасадів, будинків і споруд, пам'ятників тощо.

Згідно з рішенням колегії Київської міської держадміністрації від 05.09.2008 за N 39 "Про стан організації зовнішнього художнього освітлення фасадів будинків і споруд у м. Києві", п. 15, та розпорядженням заступника голови Київської міської державної адміністрації районні в м. Києві державні адміністрації надали списки об'єктів, які, на їх думку, потребують вирішення архітектурно-декоративного освітлення. Загальна чисельність таких об'єктів становить 540 шт.

Зважаючи на вище наведене, КП "Київміськсвітло" разом з провідними компаніями світлотехнічної галузі України, такими, як ТОВ "Компекс-V", ТОВ "Перша технічна компанія", ТОВ "Філіпс Україна", ТОВ "М.І.К. Шорр Проектне бюро", ТОВ "Тера-Лайт", ТОВ "Світлові Технології - Україна", ТОВ "Софіт-Люкс", ТОВ VERS GROUP Co. Ltd, ТОВ "Ест", виділили об'єкти, які дійсно потребують архітектурно-декоративного освітлення, та розробили концепцію архітектурно-декоративного освітлення домінант районів.

На сьогодні 154 об'єкти вже мають архітектурно-декоративне освітлення, яке знаходиться на балансі КП "Київміськсвітло". Серед них лише 30 мають архітектурно-декоративне освітлення, яке перебуває в належному стані і не потребує капітального ремонту.

На інших 124 об'єктах архітектурно-художнє підсвічування перебуває в експлуатації понад 20 - 40 років, є морально та технічно застарілим та потребує капітального ремонту і нових проектних рішень, з урахуванням новітніх технологій для покращення зовнішнього вигляду м. Києва у вечірній та нічний час.

Треба зазначити, що архітектурно-декоративне освітлення повинно виконуватися комплексно, з урахуванням особливостей архітектури та гармоніювати між собою, враховуючи сучасне світлотехнічне обладнання та технології проектування, які передбачають 3D-моделювання для якісного підбору світлотехнічного обладнання, визначення місць його встановлення та отримання реальної картини розподілення світла.

1.10. Святкове освітлення

КП "Київміськсвітло" було проведено аналіз стану існуючого святкового освітлення м. Києва, що знаходиться на балансі у підприємства. На сьогодні значна частина святкових мотивів, що прикрашають вулиці міста, є технічно та морально застарілою. Необхідно повністю обновити святкове освітлення центральної частини міста новим сучасним світлотехнічним обладнанням. Водночас, необхідно передбачити святкове світлове оформлення нецентральних районів, тому пропонується обладнання, яке перебуває в задовільному технічному стані перенести з центральної частини міста на вулиці нецентральних районів столиці.

Таким чином, проведений аналіз стану мереж зовнішнього освітлення магістралей, вулиць, парків, скверів, фонтанів, дворів та територій, прилеглих до будинків, свідчить про необхідність комплексного вирішення проблемних питань зовнішнього освітлення міста Києва. Хронічне обмеження коштів на капітальний ремонт та поточне утримання мереж зовнішнього приводить до руйнування інфраструктури, що створювалася десятиріччями. Ненормативне фінансування утримання мереж найближчим часом поставлять громаду міста перед необхідністю вкладання значних коштів щодо відновлення освітлення Києва.

Розділ II. Мета, основні завдання та шляхи реалізації завдань Програми

2.1. Мета

Мета цієї Програми полягає у створенні соціальних, економічних та організаційних умов для туристичної привабливості міста, приведення рівня освітлення прибудинкових територій та вулиць приватної забудови до вимог нормативних документів (ДБН В.2.5.-28-2006 "Природне і штучне освітлення"), впровадження енергозберігаючого обладнання.

2.2. Напрями діяльності, завдання та заходи

Для досягнення мети Програми пропонується виконавцю спрямувати зусилля за такими напрямами діяльності: архітектурно-декоративне освітлення архітектурних домінант районів міста (будівлі, споруди, пам'ятки та ін.) та приведення освітлення прибудинкових територій в районах міста у відповідність до вимог нормативних документів.

Основні напрями діяльності та заходи Програми наведено у додатку 3.

Завдання та заходи Програми узгоджені з завданнями та заходами Закону України "Про благоустрій населених пунктів", розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 14.07.2008 р. N 945 "Про розробку Програми по освітленню доріг, мостів, будинків, пам'яток", доручення від 07.12.2010 р. N 44432/08, п. 9 рішення Колегії КМДА від 09.11.2010 р. N 19, п. 6 протоколу доручень від 07.12.2010 N 51.

2.3. Обгрунтування напрямів реалізації завдань

Враховуючи досвід столиць світу та вимоги нормативних документів, для досягнення зазначеної мети необхідно:

За напрямом освітлення прибудинкових територій та вулиць приватної забудови

Реалізація завдань за цим напрямом дасть змогу реалізовувати основні вимоги щодо освітлення міста Києва, визначені Законом України "Про благоустрій населених пунктів".

Ефективне розв'язання зазначеної проблеми можливе шляхом:

• Будівництва нових мереж освітлення згідно з сучасними вимогами;

• Влаштування мереж зовнішнього освітлення вулиць малоповерхової (приватної) забудови;

• Влаштування зовнішнього освітлення дворів та прибудинкових територій;

• Заміна шаф управління вуличним освітленням І-710 на модернізовану шафу управління І-710Н;

• Вдосконалення системи управління та контролю за станом зовнішнього освітлення вулиць м. Києва;

• Розроблення нормативної документації щодо виконання архітектурно-планувального завдання замовниками згідно з сучасними вимогами до освітлення територій.

За напрямом архітектурно-декоративного освітлення

При розробці програми архітектурно-декоративного освітлення м. Києва КП "Київміськсвітло" намагалося за допомогою світла підкреслити пам'ятки архітектури та історії та шляхом освітлення будівель на площах і на основних транспортних магістралях об'єднати райони міста в єдиний комплекс.

Враховуючи основні транспортні потоки, історичні та соціологічні аспекти, обрано певне коло будівель, пов'язаних між собою територіально та об'єднаних в комплекси - вузли.

Окремо розташовані будівлі та вузли передбачається поєднати між собою за рахунок освітлення зелених насаджень, дерев у паркових зонах вздовж основних транспортних артерій районів міста, що дозволить утворити таким чином певний загальний світловий простір. Вузли мають бути пов'язані не лише територіально, а також вибором метода освітлення фасадів, джерел світла, їх потужності та спектру випромінювання.

Існуючі архітектурні домінанти, історичні пам'ятки та пам'ятки архітектури поєднуються на загальному плані з переліком готелів, основних вулиць та найкоротших пішохідних шляхів у план туристичних маршрутів, згідно з яким повинні бути пов'язані естетично та тематично всі елементи міської архітектури як вдень, так і вночі. Світильники та опори, малі архітектурні форми мають виконувати роль покажчиків, легко вписуватися в історичне та сучасне середовище, гармонійно виглядати вночі, не спотворювати вигляд фасадів вдень.

Програму було розроблено згідно з адміністративно-територіальними районами міста Києва.

При формуванні архітектурно-декоративного освітлення враховувались архітектурні та геоморфологічні особливості районів.

В основі пропозиції освітлення полягає принцип "кратних домінант", розташованих вздовж основних транспортних магістралей. Освітлення за даним принципом формує:

• естетичні основи світлопростору;

• зорові переконливі орієнтири, які облегшують орієнтування для водіїв та пішоходів;

• світлопанораму та вечірній вигляд району.

Основні принципи та методи освітлення:

Під методом ілюмінації слід розуміти певний спосіб освітлення фасадів, об'єкта, що характеризується створеним ефектом, насамперед розподілом яскравості, а також специфікою розташування точок закріплення та фотометричними характеристиками використаного обладнання. Залежно від вимог часу, інвестиційних можливостей, запланованого ефекту і наявності певної техніки розрізняють два основні методи ілюмінації:

• метод заливаючого світла (загальний, поверхневий);

• точковий (локальний, детальний).

Для архітектурно-декоративного освітлення м. Києва поєднано окремі принципи обох згаданих методів, тобто застосовано змішаний метод, згідно з яким окремі фрагменти фасадів освітлені локально, інші - загально.

Так як Київ, насамперед, є містом з давньою історією, в якому знаходиться багато пам'ятників, пам'яток архітектури, об'єктів культурної спадщини, було прийнято рішення, що доцільним є застосування "консервативних" кольорів архітектурно-декоративного освітлення, а саме білого (від теплого до холодного) та жовтого. Пріоритетним є використання світлових приладів з енергоефективними металогалогенними та натрієвими джерелами світла. Хоча не виключається можливість використання кольорових джерел світла там, де це доцільно, а саме: зони відпочинку, розважальні комплекси, видовищні споруди тощо.

При формуванні архітектурно-декоративного освітлення враховувались архітектурні та геоморфологічні особливості кожного району міста. В основі пропозиції освітлення полягає принцип "кратних домінант", розташованих вздовж основних транспортних магістралей. Освітлення за даним принципом формує:

- естетичні основи світлопростору;

- зорові переконливі орієнтири, які облегшують орієнтування для водіїв та пішоходів;

- світлопанораму та вечірній вигляд району.

В основному домінантними є білі та жовті кольори.

В якості джерел світла будуть використовуватися:

• натрієві лампи потужністю 70 Вт;

• світильники з люмінесцентними лампами потужністю 35 Вт;

• світильники з металогалогенними енергозберігаючими лампами потужністю 70 - 150 Вт;

• прожектори потужністю 70 - 150 - 250 - 400 Вт холодного та теплого кольору.

При цьому, проектний рівень освітленості на фасадах будівель та пам'яток буде на рівні 40 - 100 лк.

В рамках Програми КП "Київміськсвітло" було виділено об'єкти, які дійсно потребують архітектурно-декоративного освітлення та розроблено концепцію архітектурно-декоративного освітлення домінант районів (додаток 2).

2.4. Очікувані результати, ефективність Програми

Виконання Програми дозволить покращити естетичний вигляд архітектурних домінант районів міста, забезпечити рівень освітлення прибудинкових територій в районах міста у відповідності до вимог нормативних документів, підвищити соціальну та туристичну привабливість міста до рівня світових та дасть можливість:

- систематизувати технічне обслуговування та експлуатацію архітектурно-декоративного освітлення архітектурних домінант районів міста;

- покращити рівень освітлення прибудинкових територій в районах міста та упорядкувати експлуатаційно-технічне обслуговування електромереж зовнішнього освітлення;

- стабілізувати витрати на технічне обслуговування електромереж зовнішнього освітлення та споживання електричної енергії;

- сприяти розвитку туристичної інфраструктури (готелі, організація дозвілля гостей, торгівля, туризм тощо);

- залучити вітчизняні та іноземні інвестиції в економіку м. Києва.

Показники очікуваних результатів, які передбачається досягти шляхом реалізації завдань та заходів Програми, наведені у додатку 3.

2.5. Результативні показники

2.5.1. Ресурсне забезпечення Програми

В цілому для реалізації Програми необхідно 387,7056 млн. грн., у тому числі на 2011-й рік - 57,4 млн. грн. (таблиця 2.1) (додаток 3)

Таблиця 2.1

Обсяг коштів, які пропонується залучити на виконання Програми, млн. грн.*

Термін виконання Програми

Усього витрат на виконання Програми

2011 рік

2012 рік

2013 рік

2014 рік

Обсяг ресурсів, усього, у тому числі:

57,4000

193,7939

88,2892

48,2225

387,7056

Бюджет м. Києва

17,4000

193,7939

88,2892

48,2225

347,7056

Кошти інших джерел

40,0000

 

 

 

40,0000* - Обсяг коштів, які пропонується залучити на виконання Програми в 2011 році, визначено після проходження державної експертизи; витрати наступних років розраховано з врахуванням типових робіт 2011 року.

Джерела фінансування заходів Програми:

• кошти, передбачені загальним та спеціальним фондами бюджету на відповідний рік КП "Київміськсвітло";

• кошти державного бюджету;

• кошти бюджету міста Києва;

• кошти власників (балансоутримувачів) будинків (споруд);

• гранти, кредити міжнародних організацій, благодійні внески;

• іноземні інвестиції та кошти юридичних та фізичних осіб, що залучаються шляхом фінансового лізінгу із залученням виробників обладнання;

• кредити вітчизняних комерційних банків.

Обсяги фінансування заходів Програми уточнюються при підготовці та винесенні на розгляд Київської міської ради проекту бюджету міста Києва на відповідний рік.

2.5.2. Кількісні показники та очікувані результати

Досягнення мети Програми дозволить:

- забезпечити комплексний підхід до зовнішнього освітлення м. Києва;

- здійснити перехід на 100 % режим освітлення вулиць загальноміського значення та прилеглих до них протягом всієї темної частини доби;

- значно скоротити видатки на утримання мереж зовнішнього освітлення міста;

- поліпшити безпеку на вулицях та покращити криміногенну ситуації в районах;

- досягнути європейського рівня зовнішнього та художнього освітлення будівель, пам'яток культурної спадщини в вечірній час, що значно покращить туристичну та інвестиційну привабливість міста;

- запровадити використання екологічних та енергозберігаючих технологій;

- підготувати спеціалістів відповідної (вищої) кваліфікації, які працюватимуть в КП "Київміськсвітло" над реалізацією Програми;

- зберегти та покращити м. Київ для наступних поколінь.

Кількісні показники програми наведено у додатку 4.

При проведенні робіт з капітального ремонту на мережах зовнішнього освітлення прибудинкових територій та приватної забудови планується замінити 3298 світильників з енергоємною лампою типу ДРЛ на 3453 світильник з енергозберігаючою лампою типу ДНаТ (різниця в кількості пов'язана з необхідністю влаштування додаткових світоточок згідно вимог керівних документів). Розрахункова ефективність впровадження зазначених світильків складає близько 400 тис. грн. на рік.

2.6. Координація та контроль за виконанням Програми

Безпосередній контроль за виконанням Програми здійснює перший заступник голови Київської міської державної адміністрації. Загальну організацію та координацію робіт з виконання заходів Програми здійснює КП "Київміськсвітло".

Виконавець Програми забезпечує раз на півроку подання Головному управлінню економіки та інвестицій, Головному фінансовому управлінню виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та постійній комісії Київської міської ради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку узагальненої інформації про хід виконання Програми за I півріччя та рік до 25 вересня та 25 березня відповідно.

Інформація про хід виконання Програми публікується в газетах "Хрещатик", "Українська столиця", "Вечірній Київ", висвітлюється на телеканалі "ТРК Київ", у програмах радіостанції "Радіо Київ" та інших комунальних засобах масової інформації.

 

Заступник міського голови -
секретар Київради

Г. Герега


 

Додаток 1


Перелік адрес прибудинкових територій, зовнішнє освітлення яких потребує покращення

N з/п

Адреса

1

бульв. Дружби Народів, 3

2

бульв. Дружби Народів, 3-а

3

бульв. Дружби Народів, 3-б

4

бульв. Л. Українки, 21

5

бульв. Л. Українки, 21-а

6

бульв. Л. Українки, 21-б

7

бульв. Л. Українки, 21-в

8

бульв. Чоколівський, 21

9

бульв. Чоколівський, 23

10

бульв. Чоколівський, 27

11

бульв. Чоколівський, 27-а

12

бульв. Чоколівський, 29

13

бульв. Чоколівський, 31

14

бульв. Чоколівський, 33

15

бульв. Чоколівський, 35

16

вул. А. Барбюса, 22/26

17

вул. А. Барбюса, 40

18

вул. А. Барбюса, 5-б

19

вул. Алексухіна (прив. сектор)

20

вул. Антонова, 10

21

вул. Антонова, 14

22

вул. Антонова, 20

23

вул. Антонова, 8

24

вул. Ахматової, 3-а

25

вул. Березняківська, 34-а

26

вул. Березняківська, 34-б

27

вул. Березняківська, 36-б

28

вул. Березняківська, 36-в

29

вул. Березняківська, 36-г

30

вул. Боженка, 31

31

вул. Боженка, 37/41

32

вул. Боженка, 47/49

33

вул. Боженка, 53/30

34

вул. Бориславська (прив. сектор)

35

вул. Борщагівська, 173/187

36

вул. Борщагівська, 193

37

вул. Борщагівська, 195

38

вул. В. Васильківська, 116

39

вул. В. Васильківська, 118

40

вул. В. Васильківська, 120

41

вул. В. Китаївська, 61-а

42

вул. В. Піка, 5

43

вул. В. Порика, 3

44

вул. В. Порика, 3-а

45

вул. В. Порика, 3-б

46

вул. Вербицького, 22/1

47

вул. Вербицького, 24

48

вул. Вербицького, 24-а

49

вул. Вербицького, 24-б

50

вул. Вербицького, 26

51

вул. Вербицького, 26-а

52

вул. Вербицького, 26-б

53

вул. Вербицького, 26-в

54

вул. Вербицького, 28

55

вул. Вербицького, 28-а

56

вул. Вербицького, 28-б

57

вул. Вербицького, 28-в

58

вул. Вербицького, 32-а

59

вул. Вербицького, 34

60

вул. Вербицького, 34-а

61

вул. Вербицького, 36

62

вул. Вербицького, 36-а

63

вул. Вірменська, 1/9-к

64

вул. Вірменська, 11

65

вул. Вірменська, 3

66

вул. Вірменська, 5

67

вул. Вірменська, 5-а

68

вул. Вірменська, 7

69

вул. Вірменська, 9

70

вул. Вітрука (прив. сектор)

71

вул. Вітрука, 10

72

вул. Вітрука, 12

73

вул. Вітрука, 2/106

74

вул. Вітрука, 4/9

75

вул. Вітрука, 6/4

76

вул. Вітрука, 8

77

вул. Вітрука, 8-а

78

вул. Волинська, 12-а

79

вул. Волинська, 2

80

вул. Волинська, 3

81

вул. Волинська, 4

82

вул. Волинська, 4-а

83

вул. Волинська, 6

84

вул. Володимирська, 82-в

85

вул. Г. Дніпра, 43

86

вул. Г. Дніпра, 45

87

вул. Г. Дніпра, 47

88

вул. Г. Дніпра, 49

89

вул. Г. Дніпра, 49 - 63 (алея)

90

вул. Г. Дніпра, 51

91

вул. Г. Дніпра, 57

92

вул. Г. Дніпра, 59

93

вул. Г. Дніпра, 61

94

вул. Г. Дніпра, 63

95

вул. Г. Дніпра, 63 - 75 (алея)

96

вул. Г. Дніпра, 65

97

вул. Г. Дніпра, 71

98

вул. Г. Дніпра, 73

99

вул. Г. Дніпра, 75

100

вул. Г. Дніпра, 77

101

вул. Г. Дніпра, 79

102

вул. Гайдара, 13

103

вул. Гайдара, 31

104

вул. Галана (прив. сектор)

105

вул. Гарматна, 45

106

вул. Гарматна, 47

107

вул. Гарматна, 49

108

вул. Гарматна, 51

109

вул. Гарматна, 53

110

вул. Гарматна, 55

111

вул. Гарматна, 57

112

вул. Гната Юри, 10

113

вул. Гната Юри, 10-а

114

вул. Гната Юри, 10-б

115

вул. Гната Юри, 12

116

вул. Гната Юри, 11

117

вул. Гната Юри, 14-а

118

вул. Гната Юрії, 14-б

119

вул. Гната Юри, 16

120

вул. Гната Юри, 18

121

вул. Гната Юри, 18-а

122

вул. Гната Юри, 6

123

вул. Гната Юри, 7-б

124

вул. Гната Юри, 7-в

125

вул. Гната Юри, 8

126

вул. Гната Юри, 9

127

вул. Гната Юри, 9-а

128

вул. Гната Юри, 9-б

129

вул. Горького, 100

130

вул. Горького, 102

131

вул. Горького, 103-а

132

вул. Горького, 104

133

вул. Горького, 106

134

вул. Горького, 108

135

вул. Горького, 112

136

вул. Горького, 125-а

137

вул. Горького, 140

138

вул. Горького, 154

139

вул. Горького, 156

140

вул. Горького, 158

141

вул. Горького, 160

142

вул. Горького, 160

143

вул. Горького, 162

144

вул. Горького, 164

145

вул. Горького, 165

146

вул. Горького, 166

147

вул. Горького, 94/96

148

вул. Декабристів, 3

149

вул. Декабристів, 5

150

вул. Декабристів, 5-а

151

вул. Декабристів, 5-б

152

вул. Декабристів, 7

153

вул. Декабристів, 7-в

154

вул. Декабристів, 7-д

155

вул. Декабристів, 9

156

вул. Декабристів, 9-а

157

вул. Депутатська, 6

158

вул. Довженка, 14/1

159

вул. Довженка, 14-а

160

вул. Довженка, 14-б

161

вул. Довженка, 14-в

162

вул. Довженка, 14-д

163

вул. Довженка, 16-а

164

вул. Жилянська, 102

165

вул. Жилянська, 45

166

вул. Жилянська, 46

167

вул. Жилянська, 51

168

вул. Жилянська, 53

169

вул. Жилянська, 54

170

вул. Жилянська, 55

171

вул. Жилянська, 56

172

вул. Жилянська, 58

173

вул. Жилянська, 74

174

вул. Жилянська, 76

175

вул. Жилянська, 84

176

вул. Заболотного, 102

177

вул. Заболотного, 110

178

вул. Заболотного, 118

179

вул. Заболотного, 122

180

вул. Заболотного, 14

181

вул. Заболотного, 2

182

вул. Заболотного, 20

183

вул. Заболотного, 28

184

вул. Заболотного, 34

185

вул. Заболотного, 42

186

вул. Заболотного, 48

187

вул. Заболотного, 6

188

вул. Заболотного, 62

189

вул. Заболотного, 74

190

вул. Заболотного, 80

191

вул. Заболотного, 88

192

вул. Заболотного, 94

193

вул. Звенигородська (прив.сектор)

194

вул. Зоологічна, 6-б

195

вул. Зоологічна, 6-в

196

вул. Івана Мазепи, 24-б

197

вул. Івана Мазепи, 24-в

198

вул. Калачевська, 16/10

199

вул. Калачевська, 20

200

вул. Калачевська, 22

201

вул. Калачевська, 24

202

вул. Калачевська, 26

203

вул. Калачевська, 28

204

вул. Калачевська, 30

205

вул. Кар'єрна (прив. сектор)

206

вул. Картвелішвілі, 1

207

вул. Картвелішвілі, 3

208

вул. Картвелішвілі, 3-а

209

вул. Картвелішвілі, 3-б

210

вул. Картвелішвілі, 3-в

211

вул. Картвелішвілі, 5

212

вул. Картвелішвілі, 5-а

213

вул. Кіквідзе, 14

214

вул. Кіквідзе, 14-а

215

вул. Кіквідзе, 16

216

вул. Кіквідзе, 18

217

вул. Кіквідзе, 18-а

218

вул. Кіквідзе, 18-б

219

вул. Кіквідзе, 20

220

вул. Кіквідзе, 22

221

вул. Кіквідзе, 26

222

вул. Кіквідзе, 9/12

223

вул. Кіпріанова, 6

224

вул. Кіпріанова, 6-а

225

вул. Корольова, 1/2

226

вул. Корольова, 11/1

227

вул. Корольова, 1-а

228

вул. Корольова, 3

229

вул. Корольова, 3-а

230

вул. Корольова, 3-б

231

вул. Корольова, 5

232

вул. Корольова, 5-а

233

вул. Корольова, 7

234

вул. Корольова, 9-а

235

вул. Корольова, 9-б

236

вул. Кошиця, 10/21

237

вул. Кошиця, 4

238

вул. Кошиця, 4-а

239

вул. Кудряшова, 2

240

вул. Кудряшова, 4

241

вул. Кудряшова, 5

242

вул. Кудряшова, 6

243

вул. Кулібіна, 11

244

вул. Кулібіна, 12/1

245

вул. Кулібіна, 14

246

вул. Кулібіна, 5

247

вул. Кулібіна, 9/2

248

вул. Л. Гавро, 2

249

вул. Л. Гавро, 2-а

250

вул. Л. Гавро, 4

251

вул. Л. Гавро, 4-а

252

вул. Л. Гавро, 4-б

253

вул. Л. Толстого, 49

254

вул. Лабораторна, 26-а

255

вул. Лабораторна, 28

256

вул. Леваневського, 6

257

вул. Леваневського, 8

258

вул. М. Гречка, 4

259

вул. М. Гречка, 10

260

вул. М. Гречка, 10-а

261

вул. М. Гречка, 10-б

262

вул. М. Гречка, 10-в

263

вул. М. Гречка, 12

264

вул. М. Гречка, 12-а

265

вул. М. Гречка, 12-б

266

вул. М. Гречка, 12-в

267

вул. М Гречка, 12-г

268

вул. М. Гречка, 14

269

вул. М. Гречка, 14-а

270

вул. М. Гречка, 18

271

вул. М. Гречка, 18-а

272

вул. М. Гречка, 18-б

273

вул. М. Гречка, 18-в

274

вул. М. Гречка, 18-г

275

вул. М. Гречка, 20

276

вул. М. Гречка, 20-а

277

вул. М. Гречка, 20-а/1

278

вул. М. Гречка, 20-б

279

вул. М. Гречка, 20-в

280

вул. М. Гречка, 20-г

281

вул. М. Гречка, 22

282

вул. М. Гречка, 24

283

вул. М. Гречка, 24-а

284

вул. М. Гречка, 24-б

285

вул. М. Гречка, 24-в

286

вул. М. Гречка, 26

287

вул. М. Гречка, 6

288

вул. М. Гречка, 6-а

289

вул. М. Гречка, 8

290

вул. М. Гречка, 8-а

291

вул. М. Гречка, 8-б

292

вул. М. Гречка, 8-в

293

вул. М. Гречка, 8-г

294

вул. М. Залки, 8 (школа N 216)

295

вул. М. Залки, 8-а

296

вул. М. Залки, 8-б

297

вул. Мазепи, 24

298

вул. Мазепи, 24-а

299

вул. Малиновського, 1

300

вул. Малиновського, 11

301

вул. Малиновського, 13

302

вул. Малиновського, 15/3

303

вул. Малиновського, 1-б

304

вул. Малиновського, 3

305

вул. Малиновського, 3-а

306

вул. Малиновського, 3-б

307

вул. Малиновського, 7

308

вул. Маршала Тимошенка, 3

309

вул. Маршала Тимошенка, 3-а

310

вул. Маршала Тимошенка, 3-в

311

вул. Миронівська (прив. сектор)

312

вул. Михайлівська, 22

313

вул. Михайлівська, 24-б

314

вул. Михайлівська, 24-в

315

вул. Мічуріна (прив. сектор)

316

вул. Ніжинська, 10

317

вул. Ніжинська, 12

318

вул. Ніжинська, 14

319

вул. Ніжинська, 16

320

вул. Новаторів

321

вул. Огорьова (прив. сектор)

322

вул. Олійника, 10

323

вул. Олійника, 11

324

вул. Олійника, 13

325

вул. Олійника, 15

326

вул. Олійника, 17

327

вул. Олійника, 19

328

вул. Олійника, 24/4

329

вул. Олійника, 3

330

вул. Олійника, 5

331

вул. Олійника, 7

332

вул. Олійника, 7, 13, 19 (алея)

333

вул. Олійника, 8

334

вул. Олійника, 9

335

вул. Оніскевича, 6

336

вул. П. Усенка, 3

337

вул. П. Усенка, 4/9

338

вул. Паньківська, 18

339

вул. Паньківська, 20

340

вул. Патріотів (прив. сектор)

341

вул. Паустовского (прив. сектор)

342

вул. Перемоги, 16

343

вул. Перемоги, 18

344

вул. Перемоги, 3

345

вул. Перемоги, 4

346

вул. Перемоги, 5

347

вул. Перемоги, 7

348

вул. Пімоненка, 10-а

349

вул. Пімоненка, 15

350

вул. Пімоненка, 6

351

вул. Пімоненка, 8

352

вул. Поддубного (прив. сектор)

353

вул. Понтелькіна (прив. сектор)

354

вул. Постова (прив. сектор)

355

вул. Приозерна, 10

356

вул. Приозерна, 10-а

357

вул. Приозерна, 10-б

358

вул. Приозерна, 10-г

359

вул. Приозерна, 12

360

вул. Приозерна, 12-а

361

вул. Приозерна, 2-б

362

вул. Приозерна, 4

363

вул. Приозерна, 4-а

364

вул. Приозерна, 8-б

365

вул. Приозерна, 8-б, 10, 10-б (алея)

366

вул. Прирічна, 1

367

вул. Прирічна, 17-а

368

вул. Прирічна, 17-б

369

вул. Прирічна, 17-г

370

вул. Прирічна, 1-а

371

вул. Прирічна, 5

372

вул. Прирічна, 9-а

373

вул. Прирічна, 17

374

вул. Ревуцького, 18

375

вул. Ревуцького, 18-а

376

вул. Ревуцького, 20

377

вул. Ревуцького, 22

378

вул. Ревуцького, 26

379

вул. Ревуцького, 30/1

380

вул. Ревуцького, 30-а

381

вул. Ревуцького, 32

382

вул. Ревуцького, 34

383

вул. Ревуцького, 34-а

384

вул. Ревуцького, 36/2

385

вул. Ревуцького, 16

386

вул. Рикова, 5

387

вул. Рикова, 7

388

вул. Рикова, 9

389

вул. Саксаганського, 101

390

вул. Саксаганського, 103

391

вул. Саксаганського, 107-б

392

вул. Саксаганського, 125

393

вул. Саксаганського, 57

394

вул. Саксаганського, 57-б

395

вул. Саксаганського, 65

396

вул. Саксаганського, 67-б

397

вул. Саксаганського, 89-а

398

вул. Саксаганського, 97

399

вул. Саксаганського, 99

400

вул. Саксаганського, 67-а

401

вул. Саратовська, 47-а

402

вул. Сергієнка, 13

403

вул. Сергієнка, 15

404

вул. Сергієнка, 17

405

вул. Сергієнка, 19

406

вул. Сергієнка, 21

407

вул. Сергієнка, 23

408

вул. Сергієнка, 23-а

409

вул. Сергієнка, 3

410

вул. Сергієнка, 3-а

411

вул. Сім'ї Сосніних, 12

412

вул. Сім'ї Сосніних, 14

413

вул. Сім'ї Сосніних, 16-в

414

вул. Сім'ї Сосніних, 2

415

вул. Сім'ї Сосніних, 2/1

416

вул. Сім'ї Сосніних, 2-а

417

вул. Сім'ї Сосніних, 2-б

418

вул. Сім'ї Сосніних, 6-а

419

вул. Слов'янська, 7

420

вул. Службова (прив. сектор)

421

вул. Софіївська, 16/16

422

вул. Старонаводницька, 13

423

вул. Старонаводницька, 13-а

424

вул. Старонаводницька, 4

425

вул. Старонаводницька, 4-а

426

вул. Старонаводницька, 4-б

427

вул. Старонаводницька, 6

428

вул. Старонаводницька, 6-а

429

вул. Старонаводницька, 6-б

430

вул. Старонаводницька, 8

431

вул. Старонаводницька, 8-а

432

вул. Старонаводницька, 8-б

433

вул. Стеценка, 2

434

вул. Стеценка, 4

435

вул. Суворова, 11

436

вул. Суворова, 13

437

вул. Суворова, 19

438

вул. Суворова, 19-а

439

вул. Суворова, 3

440

вул. Суворова, 5

441

вул. Суворова, 7

442

вул. Тарасівська, 30

443

вул. Тарасівська, 36

444

вул. Тарасівська, 40/52

445

вул. Тарасівська, 42

446

вул. Тарасівська, 50-б

447

вул. Тельмана, 4

448

вул. Тешебаєва, 60-а

449

вул. Трьохсвятительська, 13

450

вул. Трьохсвятительська, 3

451

вул. Трьохсвятительська, 9

452

вул. Тупікова, 12 (алея)

453

вул. Тупікова, 14-а

454

вул. Тупікова, 14-б

455

вул. Тупікова, 14-в

456

вул. Тупікова, 14-г

457

вул. Тупікова, 16

458

вул. Уборевича, 19

459

вул. Уборевича, 21

460

вул. Уборевича, 23

461

вул. Уборевича, 25

462

вул. Уборевича, 27

463

вул. Уборевича, 29/22

464

вул. Улітіна, 1/22 - 13

465

вул. Улітіна, 16/6 - 28

466

вул. Улітіна, 29 - 41/23

467

вул. Улітіна, 44/32 - 52

468

вул. Урицького, 11

469

вул. Урицького, 13

470

вул. Урицького, 15

471

вул. Урицького, 17

472

вул. Урицького, 21

473

вул. Урицького, 23

474

вул. Урицького, 3

475

вул. Урицького, 5

476

вул. Урицького, 7

477

вул. Урицького, 9

478

вул. Ушинського, 1

479

вул. Ушинського, 11

480

вул. Ушинського, 3

481

вул. Ушинського, 5

482

вул. Ушинського, 7

483

вул. Ушинського, 9

484

вул. Хмельницька (прив. сектор)

485

вул. Цюрупинська, 27/3

486

вул. Цюрупинська, 29

487

вул. Цюрупинська, 29-а

488

вул. Червоноармійська, 134

489

вул. Червоноармійська, 143/2

490

вул. Червоноармійська, 145

491

вул. Чернишевського (прив. сектор)

492

вул. Шумського, 10

493

вул. Шумського, 4

494

вул. Шумського, 4-а

495

вул. Шумського, 6

496

вул. Шумського, 6-а

497

вул. Шумського, 8

498

вул. Шумського, 8-а

499

вул. Шутова, 14-а

500

вул. Шутова, 14-б

501

вул. Шутова, 14-в

502

вул. Щепкіна

503

вул. Щорса, 15 (корп. 1)

504

вул. Щорса, 15 (корп. 2)

505

вул. Щорса, 15 (корп. 3)

506

вул. Щорса, 15 (корп. 4)

507

вул. Янтарна, 11

508

вул. Янтарна, 13

509

вул. Янтарна, 4

510

вул. Янтарна, 5

511

вул. Янтарна, 6

512

вул. Янтарна, 7/5

513

вул. Янтарна, 9

514

пров. Азербайджанський

515

пров. Землянський (прив. сектор)

516

пров. Квітневий, 10

517

пров. Квітневий, 12

518

пров. Квітневий, 6

519

пров. Квітневий, 7

520

пров. Квітневий, 8

521

пров. Квітневий, 9

522

пров. Мічуріна (прив. сектор)

523

пров. Щорса, 5-а

524

пров. Щусєва, 12

525

пров. Щусєва, 4

526

пров. Щусєва, 6

527

пров. Щусєва, 7

528

пров. Щусєва, 8

529

просп. Бажана, 7-а

530

просп. Бажана, 1/9к

531

просп. Бажана, 28-а

532

просп. Бажана, 28-б

533

просп. Бажана, 28-в

534

просп. Бажана, 3

535

просп. Бажана, 5

536

просп. Бажана, 5-а

537

просп. Бажана, 5-б

538

просп. Бажана, 5-в

539

просп. Бажана, 5-г

540

просп. Бажана, 5-д

541

просп. Бажана, 5-є

542

просп. Бажана, 7

543

просп. Бажана, 7-а

544

просп. Бажана, 7-б

545

просп. Бажана, 7-в

546

просп. Бажана, 7-г

547

просп. Бажана, 7-д

548

просп. Бажана, 7-є

549

просп. Бажана, 7-і

550

просп. Бажана, 9

551

просп. Бажана, 9-а

552

просп. Бажана, 9-б

553

просп. Бажана, 9-в

554

просп. Бажана, 9-г

555

просп. Бажана, 9-д

556

просп. Бажана, 9-є

557

просп. Бажана, 9-ж

558

просп. Бажана, 9-з

559

просп. Г. Сталінграда, 14-б

560

просп. Г. Сталінграда, 26

561

просп. Г. Сталінграда, 28

562

просп. Г. Сталінграда, 30

563

просп. Г. Сталінграда, 32

564

просп. Г. Сталінграда, 36

565

просп. Г. Сталінграда, 42

566

просп. Г. Сталінграда, 42-а

567

просп. Г. Сталінграда, 42-б

568

просп. Г. Сталінграда, 42-в

569

просп. Г. Сталінграда, 44

570

просп. Гагаріна, 10/2

571

просп. Гагаріна, 12/1

572

просп. Гагаріна, 14

573

просп. Гагаріна, 14-а

574

просп. Гагаріна, 16

575

просп. Гагаріна, 18

576

просп. Гагаріна, 2/35

577

просп. Гагаріна, 20

578

просп. Гагаріна, 20-а

579

просп. Гагаріна, 4

580

просп. Гагаріна, 4-а

581

просп. Гагаріна, 6

582

просп. Гагаріна, 8

583

просп. Гагаріна, 8-а

584

просп. Гагаріна, 8-б

585

просп. Маяковського, 5

586

просп. Науки, 35 (корпус 1)

587

просп. Науки, 35 (корпус 2)

588

просп. Науки, 35 (корпус 3)

589

просп. Науки, 35 (корпус 4)

590

просп. Науки, 39

591

просп. Науки, 43

592

просп. Оболонський, 11

593

просп. Оболонський, 11-а

594

просп. Оболонський, 13

595

просп. Оболонський, 5

596

просп. Оболонський, 7

597

просп. Оболонський, 7-б

598

просп. Оболонський, 7-в

599

просп. Оболонський, 7-г

600

просп. Оболонський, 9

601

просп. Оболонський, 9-а

602

просп. Перемоги, 20

603

просп. Правди, 33

604

просп. Правди, 35

605

просп. Правди, 37-б

606

просп. Свободи, 15/1


 

Заступник міського голови -
секретар Київради

Г. Герега


 

Додаток 2


Перелік адрес будівель (споруд), фасади яких підлягають архітектурно-декоративному освітленню

N з/п

Район

Назва вулиці

Номер будинку

1

Шевченківський

вул. Хрещатик

2

2

Шевченківський

вул. Хрещатик

4

3

Шевченківський

вул. Хрещатик

6

4

Шевченківський

вул. Хрещатик

8

5

Печерський

вул. Хрещатик

7

6

Шевченківський

вул. Хрещатик

10

7

Шевченківський

вул. Хрещатик

12

8

Шевченківський

вул. Хрещатик

14

9

Шевченківський

вул. Хрещатик

16

10

Шевченківський

вул. Хрещатик

18/2

11

Печерський

вул. Хрещатик

11/7

12

Печерський

вул. Хрещатик

13/2

13

Печерський

вул. Хрещатик

17

14

Печерський

вул. Хрещатик

19

15

Шевченківський

вул. Хрещатик

20 - 22

16

Печерський

вул. Хрещатик

21

17

Печерський

вул. Хрещатик

23

18

Шевченківський

вул. Хрещатик

24

19

Шевченківський

вул. Хрещатик

28/2

20

Печерський

вул. Хрещатик

30/1

21

Шевченківський

вул. Хрещатик

32

22

Шевченківський

вул. Хрещатик

34

23

Печерський

вул. Хрещатик

27

24

Печерський

вул. Хрещатик

27-а

25

Печерський

вул. Хрещатик

29

26

Шевченківський

вул. Хрещатик

40/1

27

Шевченківський

вул. Хрещатик

42

28

Шевченківський

вул. Хрещатик

44

29

Шевченківський

вул. Хрещатик

46

30

Шевченківський

вул. Хрещатик

48

31

Шевченківський

вул. Хрещатик

50

32

Шевченківський

вул. Хрещатик

52

33

Печерський

вул. Басейна

3

34

Печерський

вул. Басейна

5-а

35

Печерський

вул. Басейна

5-б

36

Печерський

вул. Басейна

9

37

Печерський

вул. Басейна

13

38

Печерський

вул. Басейна

15

39

Печерський

вул. Басейна

17

40

Шевченківський

вул. Михайлівська

2

41

Шевченківський

вул. Михайлівська

6

42

Шевченківський

вул. Михайлівська

7

43

Шевченківський

вул. Михайлівська

11

44

Шевченківський

вул. Михайлівська

16

45

Шевченківський

вул. Михайлівська

19

46

Шевченківський

вул. Михайлівська

21-б

47

Шевченківський

вул. Михайлівська

22

48

Шевченківський

вул. Михайлівська

24-а

49

Шевченківський

вул. Трьохсвятительська

3

50

Шевченківський

вул. Трьохсвятительська

6

51

Шевченківський

вул. Бориса Грінченка

3

52

Шевченківський

вул. Бориса Грінченка

7

53

Шевченківський

пер. Тараса Шевченка

1

54

Шевченківський

пер. Тараса Шевченка

2

55

Шевченківський

пер. Тараса Шевченка

2/1

56

Шевченківський

пер. Тараса Шевченка

6-а

57

Шевченківський

вул. Софіївська

1

58

Шевченківський

вул. Софіївська

2/1

59

Шевченківський

вул. Софіївська

14

60

Шевченківський

вул. Софіївська

17/15

61

Шевченківський

вул. Софіївська

16

62

Шевченківський

вул. Софіївська

25

63

Шевченківський

вул. Софіївська

27/25

64

Шевченківський

вул. Мала Житомирська

3

65

Шевченківський

вул. Мала Житомирська

5

66

Шевченківський

вул. Мала Житомирська

6

67

Шевченківський

вул. Мала Житомирська

7

68

Шевченківський

вул. Мала Житомирська

8

69

Шевченківський

вул. Мала Житомирська

13/6

70

Шевченківський

вул. Мала Житомирська

16/3

71

Шевченківський

вул. Мала Житомирська

17

72

Шевченківський

вул. Мала Житомирська

18

73

Шевченківський

вул. Мала Житомирська

19

74

Шевченківський

вул. Мала Житомирська

20

75

Шевченківський

вул. Мала Житомирська

20-а

76

Шевченківський

вул. Володимирська

1

77

Шевченківський

вул. Володимирська

6/11

78

Шевченківський

вул. Володимирська

13

79

Шевченківський

вул. Володимирська

18/2

80

Шевченківський

вул. Володимирська

19

81

Шевченківський

вул. Володимирська

23

82

Шевченківський

вул. Володимирська

24

83

Шевченківський

вул. Володимирська

25

84

Шевченківський

вул. Володимирська

30

85

Шевченківський

вул. Володимирська

32

86

Шевченківський

вул. Володимирська

33

87

Шевченківський

вул. Володимирська

35

88

Шевченківський

вул. Володимирська

36

89

Шевченківський

вул. Володимирська

38

90

Шевченківський

вул. Володимирська

39

91

Шевченківський

вул. Володимирська

40/2

92

Шевченківський

вул. Володимирська

44

93

Шевченківський

вул. Володимирська

45

94

Шевченківський

вул. Володимирська

46

95

Шевченківський

вул. Володимирська

48

96

Шевченківський

вул. Володимирська

50

97

Шевченківський

вул. Володимирська

55

98

Шевченківський

вул. Володимирська

57

99

Шевченківський

вул. Володимирська

58

100

Шевченківський

вул. Володимирська

60-а

101

Шевченківський

вул. Володимирська

62-а

102

Печерський

вул. Михайла Грушевського

1

103

Печерський

вул. Михайла Грушевського

1/2

104

Печерський

вул. Михайла Грушевського

6

105

Печерський

вул. Івана Мазепи

3

106

Печерський

вул. Івана Мазепи

11-б

107

Печерський

вул. Івана Мазепи

30

108

Печерський

вул. Інститутська

1

109

Печерський

вул. Інститутська

4

110

Печерський

вул. Інститутська

9-а

111

Печерський

вул. Інститутська

15/5 - 6

112

Печерський

пл. Івана Франка

3

113

Шевченківський

вул. Велика Житомирська

1 - 5/13 - 15

114

Шевченківський

вул. Велика Житомирська

2

115

Шевченківський

вул. Велика Житомирська

4

116

Шевченківський

вул. Велика Житомирська

6/11

117

Шевченківський

вул. Велика Житомирська

8/14

118

Шевченківський

вул. Велика Житомирська

8-а

119

Шевченківський

вул. Велика Житомирська

8-б

120

Шевченківський

вул. Велика Житомирська

9

121

Шевченківський

вул. Велика Житомирська

10

122

Шевченківський

вул. Велика Житомирська

12

123

Шевченківський

вул. Велика Житомирська

13

124

Шевченківський

вул. Ярославів Вал

2

125

Шевченківський

вул. Ярославів Вал

4

126

Шевченківський

вул. Ярославів Вал

3

127

Шевченківський

вул. Ярославів Вал

6

128

Шевченківський

вул. Ярославів Вал

8

129

Шевченківський

вул. Ярославів Вал

16

130

Шевченківський

вул. Ярославів Вал

7

131

Шевченківський

вул. Ярославів Вал

22

132

Шевченківський

вул. Стрілецька

7/6

133

Печерський

вул. Шовковична

17/2

134

Печерський

вул. Шовковична

19

135

Шевченківський

вул. Костьольна

17

136

Печерський

вул. Щорса

3

137

Печерський

вул. Кутузова

8

138

Печерський

вул. Госпітальна

4

139

Печерський

вул. Госпітальна

12

140

Печерський

вул. Госпітальна

16

141

Печерський

вул. Госпітальна

18

142

Голосіївський

вул. Льва Толстого

1

143

Голосіївський

вул. Льва Толстого

5

144

Голосіївський

вул. Льва Толстого

7

145

Шевченківський

вул. Льва Толстого

8

146

Шевченківський

вул. Льва Толстого

10

147

Голосіївський

вул. Льва Толстого

1/611

148

Шевченківський

вул. Пушкінська

1 - 3

149

Шевченківський

вул. Пушкінська

2 - 4/7

150

Шевченківський

вул. Пушкінська

5

151

Шевченківський

вул. Пушкінська

7

152

Шевченківський

вул. Пушкінська

8

153

Шевченківський

вул. Пушкінська

9

154

Шевченківський

вул. Пушкінська

10

155

Шевченківський

вул. Пушкінська

11

156

Шевченківський

вул. Пушкінська

12

157

Шевченківський

вул. Пушкінська

13/6

158

Шевченківський

вул. Пушкінська

14

159

Шевченківський

вул. Пушкінська

20

160

Шевченківський

вул. Пушкінська

25

161

Шевченківський

вул. Пушкінська

27

162

Шевченківський

вул. Пушкінська

29

163

Шевченківський

вул. Пушкінська

33

164

Шевченківський

вул. Пушкінська

41

165

Шевченківський

вул. Пушкінська

43

166

Шевченківський

вул. Терещенківська

9

167

Шевченківський

вул. Терещенківська

15

168

Шевченківський

вул. Терещенківська

13

169

Шевченківський

вул. Терещенківська

17

170

Шевченківський

вул. Терещенківська

19

171

Шевченківський

вул. Терещенківська

21

172

Шевченківський

вул. Терещенківська

25/10

173

Шевченківський

бульв. Тараса Шевченка

1

174

Шевченківський

бульв. Тараса Шевченка

2/54

175

Шевченківський

бульв. Тараса Шевченка

4

176

Шевченківський

бульв. Тараса Шевченка

12

177

Шевченківський

бульв. Тараса Шевченка

9/28

178

Шевченківський

бульв. Тараса Шевченка

14

179

Шевченківський

бульв. Тараса Шевченка

20

180

Шевченківський

вул. Богдана Хмельницького

2

181

Шевченківський

вул. Богдана Хмельницького

4

182

Шевченківський

вул. Богдана Хмельницького

6/13

183

Шевченківський

вул. Богдана Хмельницького

9-а

184

Шевченківський

вул. Богдана Хмельницького

12 - 14

185

Шевченківський

вул. Богдана Хмельницького

13 - 15/55

186

Шевченківський

вул. Богдана Хмельницького

15

187

Шевченківський

вул. Богдана Хмельницького

27/1

188

Шевченківський

вул. Богдана Хмельницького

16/37

189

Шевченківський

вул. Богдана Хмельницького

26

190

Шевченківський

вул. Богдана Хмельницького

32

191

Шевченківський

вул. Богдана Хмельницького

29/2

192

Шевченківський

вул. Богдана Хмельницького

33/34

193

Шевченківський

вул. Прорізна

1 - 3/5

194

Шевченківський

вул. Прорізна

3/5

195

Шевченківський

вул. Прорізна

4

196

Шевченківський

вул. Прорізна

9

197

Шевченківський

вул. Прорізна

11

198

Шевченківський

вул. Прорізна

17

199

Шевченківський

вул. Прорізна

25

200

Шевченківський

вул. Прорізна

10

201

Шевченківський

вул. Прорізна

14

202

Шевченківський

вул. Прорізна

18/1

203

Шевченківський

вул. Прорізна

20

204

Шевченківський

вул. Прорізна

22

205

Голосіївський

вул. Горького

1

206

Голосіївський

вул. Горького

4/6

207

Голосіївський

вул. Горького

10

208

Голосіївський

вул. Горького

24

209

Голосіївський

вул. Горького

26/26

210

Голосіївський

вул. Горького

48-а

211

Голосіївський

вул. Горького

45

212

Голосіївський

вул. Горького

104

213

Шевченківський

вул. Червоноармійська

2

214

Шевченківський

вул. Червоноармійська

8

215

Шевченківський

вул. Червоноармійська

12

216

Печерський

вул. Червоноармійська

13/1

217

Шевченківський

вул. Червоноармійська

14

218

Печерський

вул. Червоноармійська

15/2

219

Печерський

вул. Червоноармійська

17

220

Печерський

вул. Червоноармійська

19

221

Печерський

вул. Червоноармійська

21

222

Шевченківський

вул. Червоноармійська

22

223

Голосіївський

вул. Червоноармійська

23

224

Голосіївський

вул. Червоноармійська

24

225

Печерський

вул. Червоноармійська

27

226

Голосіївський

вул. Червоноармійська

28

227

Печерський

вул. Червоноармійська

29

228

Голосіївський

вул. Червоноармійська

30-а

229

Голосіївський

вул. Червоноармійська

32

230

Печерський

вул. Червоноармійська

33

231

Голосіївський

вул. Червоноармійська

34

232

Голосіївський

вул. Червоноармійська

36

233

Голосіївський

вул. Червоноармійська

38

234

Голосіївський

вул. Червоноармійська

40

235

Голосіївський

вул. Червоноармійська

42-а

236

Голосіївський

вул. Червоноармійська

44

237

Голосіївський

вул. Червоноармійська

46

238

Голосіївський

вул. Червоноармійська

48/18

239

Печерський

вул. Червоноармійська

43/16

240

Голосіївський

вул. Червоноармійська

52

241

Печерський

вул. Червоноармійська

53/3

242

Голосіївський

вул. Червоноармійська

56

243

Печерський

вул. Червоноармійська

57/3

244

Голосіївський

вул. Червоноармійська

60

245

Голосіївський

вул. Червоноармійська

66

246

Голосіївський

вул. Червоноармійська

68

247

Голосіївський

вул. Червоноармійська

84

248

Голосіївський

вул. Червоноармійська

86

249

Голосіївський

вул. Червоноармійська

88

250

Печерський

вул. Червоноармійська

77

251

Голосіївський

вул. Червоноармійська

90

252

Голосіївський

вул. Червоноармійська

103

253

Голосіївський

вул. Червоноармійська

106

254

Голосіївський

вул. Червоноармійська

108

255

Голосіївський

вул. Червоноармійська

110

256

Печерський

вул. Саксаганського

6

257

Печерський

вул. Саксаганського

5

258

Печерський

вул. Саксаганського

9

259

Печерський

вул. Саксаганського

10/40

260

Печерський

вул. Саксаганського

13/42

261

Печерський

вул. Саксаганського

12

262

Голосіївський

вул. Саксаганського

15

263

Голосіївський

вул. Саксаганського

27

264

Голосіївський

вул. Саксаганського

31/27

265

Голосіївський

вул. Саксаганського

33

266

Голосіївський

вул. Саксаганського

28

267

Голосіївський

вул. Саксаганського

30

268

Голосіївський

вул. Саксаганського

35

269

Голосіївський

вул. Саксаганського

36

270

Голосіївський

вул. Саксаганського

87/15

271

Голосіївський

вул. Жилянська

5

272

Голосіївський

вул. Жилянська

7

273

Голосіївський

вул. Жилянська

14

274

Печерський

вул. Шота Руставелі

1

275

Печерський

вул. Шота Руставелі

4

276

Печерський

вул. Шота Руставелі

8

277

Печерський

вул. Шота Руставелі

12

278

Печерський

вул. Шота Руставелі

13

279

Печерський

вул. Шота Руставелі

17

280

Печерський

вул. Шота Руставелі

20

281

Печерський

вул. Шота Руставелі

22

282

Печерський

вул. Шота Руставелі

24

283

Печерський

вул. Шота Руставелі

27

284

Печерський

вул. Шота Руставелі

29

285

Печерський

вул. Шота Руставелі

30

286

Печерський

вул. Шота Руставелі

32

287

Печерський

вул. Шота Руставелі

33

288

Печерський

вул. Шота Руставелі

34

289

Печерський

вул. Шота Руставелі

36

290

Печерський

вул. Шота Руставелі

40

291

Печерський

вул. Експланадна

1

292

Печерський

вул. Експланадна

4-б

293

Печерський

вул. Експланадна

8/10


 

Заступник міського голови -
секретар Київради

Г. Герега


 

Додаток 3


Напрями діяльності та заходи міської цільової програми зовнішнього освітлення міста Києва "Яскраве місто" до 2014 року

Назва напряму діяльності (пріоритетні завдання)

Перелік заходів Програми

Строк виконання заходу

Виконавці

Джерела фінансування

Орієнтовні обсяги фінансування, млн. гривень

Очікуваний результат

усього

за роками

2011

2012

2013

2014

У напрямі архітектурно-декоративного освітлення

 

1. Визначити архітектурні домінанти районів міста

Проведення аналізу архітектурної привабливості будинків, споруд, пам'яток та пам'ятників для кожного району міста

вересень 2011 року

КП "Київміськсвітло"

Бюджет міста

0,0023

0,0015

 

0,0009

 

Визначення архітектурних домінант районів міста, складання світлового плану

Інші джерела

 

 

 

 

 

Разом

0,0023

0,0015

 

0,0009

 

2. Розробити проектно-кошторисну документацію

Розробка технічних умов, дизайн-проекту, світлової та колористичної характеристики, кошторисної документації архітектурно-декоративного освітлення

жовтень 2011 року

КП "Київміськсвітло"

Бюджет міста

5,1160

3,1893

 

1,2191

0,7075

Підготовлений пакет необхідної для проходження експертизи проектно-кошторисної документації

Інші джерела

 

 

 

 

 

Разом

5,1160

3,1893

 

1,2191

0,7075

 

Провести експертну оцінку проектно-кошторисної документації

листопад 2011 року

КП "Київміськсвітло"

Бюджет міста

2,5592

1,5954

 

0,6098

0,3539

Проектно-кошторисна документація, що пройшла державну експертизу

Інші джерела

 

 

 

 

 

Разом

2,5592

1,5954

 

0,6098

0,3539

 

Внести зміни до паспортів фасадів будинків з врахуванням елементів архітектурно-декоративного освітлення

грудень 2011 року

КП "Київміськсвітло"

Бюджет міста

0,2632

0,1638

 

0,0994

 

Паспорти фасадів будинків оформлені належним чином, з врахуванням архітектурно-декоративного освітлення

Інші джерела

 

 

 

 

 

Разом

0,2632

0,1638

 

0,0994

 

3. Забезпечити монтажно-будівельні роботи з архітектурно-декоративного освітлення архітектурних домінант районів міста

Забезпечити виконання монтажно-будівельних робіт

травень 2012 року

КП "Київміськсвітло"

Бюджет міста

264,6626

 

164,9918

63,0685

36,6023

Приведення фасаду будівлі у відповідність до вимог паспорта фасаду

Інші джерела

 

 

 

 

 

Разом

264,6626

 

164,9918

63,0685

36,6023

Разом за напрямом архітектурно-декоративного освітлення у тому числі:

Бюджет міста

272,6032

4,9500

164,9918

64,9977

37,6637

 

Інші джерела

 

 

 

 

 

 

Разом

272,6032

4,9500

164,9918

64,9977

37,6637

 

У напрямі освітлення прибудинкових територій та вулиць приватної забудови

 

1. Визначити перелік прибудинкових територій та вулиць приватної забудови в районах міста, освітлення яких не відповідає вимогам нормативних документів або взагалі відсутнє

Проведення по районах інвентаризації наявних прибудинкових територій та вулиць приватної забудови, визначення їх балансової належності та стану освітлення

лютий кожного року

КП "Київміськсвітло"

Бюджет міста

0,0156

0,0068

0,0036

0,0036

0,0016

Складено перелік прибудинкових територій та вулиць приватної забудови в районах міста, освітлення яких не відповідає вимогам нормативних документів або взагалі відсутнє

Інші джерела

0,0068

0,0068

 

 

 

Разом

0,0224

0,0135

0,0036

0,0036

0,0016

 

Складання дефектних актів стану електромереж зовнішнього освітлення прибудинкових територій та вулиць приватної забудови

березень кожного року

КП "Київміськсвітло"

Бюджет міста

0,0111

0,0023

0,0036

0,0036

0,0016

Пакет дефектних актів стану електромереж зовнішнього освітлення прибудинкових територій та вулиць приватної забудови

Інші джерела

0,0081

0,0081

 

 

 

Разом

0,0192

0,0104

0,0036

0,0036

0,0016

 

Проведення світлотехнічних вимірювань та складання відповідної документації

травень кожного року

КП "Київміськсвітло"

Бюджет міста

0,0143

0,0027

0,0053

0,0043

0,0020

Підготовлені акти світлотехнічних вимірювань

Інші джерела

0,0087

0,0087

 

 

 

Разом

0,0231

0,0114

0,0053

0,0043

0,0020

2. Розробити проекти будівництва, реконструкції або капітального ремонту електромереж зовнішнього освітлення прибудинкових територій та вулиць приватної забудови в районах міста

Розробка проектної документації нового будівництва, реконструкції або капітального ремонту освітлення прибудинкових територій та вулиць приватної забудови

липень кожного року

КП "Київміськсвітло"

Бюджет міста

8,2204

0,1504

3,7100

3,0000

1,3600

Підготовлена проектна документація нового будівництва, реконструкції або капітального ремонту

Інші джерела

0,4848

0,4848

 

 

 

Разом

8,7052

0,6352

3,7100

3,0000

1,3600

 

Проведення експертної оцінки проектно-кошторисної документації визначених об'єктів

серпень кожного року

КП "Київміськсвітло"

Бюджет міста

3,5820

0,6768

1,3356

1,0800

0,4896

Проектно-кошторисна документація, що пройшла державну експертизу

Інші джерела

2,1816

2,1816

 

 

 

Разом

5,7636

2,8584

1,3356

1,0800

0,4896

3. Забезпечити монтажно-будівельні роботи з будівництва, реконструкції або капітального ремонту електромереж зовнішнього освітлення прибудинкових територій та вулиць приватної забудови в районах міста

Забезпечити виконання монтажно-будівельних робіт

грудень кожного року

КП "Київміськсвітло"

Бюджет міста

63,2590

11,6110

23,7440

19,2000

8,7040

Освітлення прибудинкових територій та вулиць приватної забудови в районах міста згідно вимог нормативних документів

Інші джерела

37,3100

37,3100

 

 

 

Разом

100,5298

48,8818

23,7440

19,2000

8,7040

Разом за напрямом освітлення прибудинкових територій та вулиць приватної забудови у тому числі:

Бюджет міста

75,1024

12,4500

28,8021

23,2915

10,5588

 

Інші джерела

40,0000

40,0000

 

 

 

 

Разом

115,1024

52,4500

28,8021

23,2915

10,5588

 

Разом за Програму у тому числі:

Бюджет міста

347,7056

17,4000

193,7939

88,2892

48,2225

 

Інші джерела

40,0000

40,0000

 

 

 

 

Разом

387,7056

57,4000

193,7939

88,2892

48,2225

 


 

Заступник міського голови -
секретар Київради

Г. Герега


 

Додаток 4


Кількісні показники завдань та заходів

Назва напряму діяльності (пріоритетні завдання)

Перелік заходів Програми

Найменування показника

Значення показника

усього

за роками

2011

2012

2013

2014

У сфері архітектурно-декоративного освітлення

1. Визначити архітектурні домінанти районів міста

Проведення аналізу архітектурної привабливості будинків, споруд, пам'яток та пам'ятників для кожного району міста

Кількість

293

293

 

112

63

2. Розробити проектно-кошторисну документацію

Розробка технічних умов, дизайн-проекту, світлової та колористичної характеристики, кошторисної документації архітектурно-декоративного освітлення

Кількість

293

293

 

112

63

 

Провести експертну оцінку проектно-кошторисної документації

Кількість

293

293

 

112

63

 

Внести зміни до паспортів фасадів будинків з врахуванням елементів архітектурно-декоративного освітлення

Кількість

293

293

 

175

 

3. Забезпечити монтажно-будівельні роботи з архітектурно-декоративного освітлення архітектурних домінант районів міста

Забезпечити виконання монтажно-будівельних робіт

Кількість

293

 

293

112

63

У сфері освітлення прибудинкових територій та вулиць приватної забудови

1. Визначити перелік прибудинкових територій та вулиць приватної забудови в районах міста, освітлення яких не відповідає вимогам нормативних документів або взагалі відсутнє

Проведення по районах інвентаризації наявних прибудинкових територій та вулиць приватної забудови, визначення їх балансової належності та стану освітлення

Кількість

1413

677

300

300

136

 

Складання дефектних актів стану електромереж зовнішнього освітлення прибудинкових територій та вулиць приватної забудови

Кількість

1413

677

300

300

136

 

Проведення світлотехнічних вимірювань та складання відповідної документації

Кількість

1413

606

371

300

136

2. Розробити проекти будівництва, реконструкції або капітального ремонту електромереж зовнішнього освітлення прибудинкових територій та вулиць приватної забудови в районах міста

Розробка проектної документації нового будівництва, реконструкції або капітального ремонту освітлення прибудинкових територій та вулиць приватної забудови

Кількість

1413

606

371

300

136

 

Проведення експертної оцінки проектно-кошторисної документації визначених об'єктів

Кількість

1413

606

371

300

136

3. Забезпечити монтажно-будівельні роботи з будівництва, реконструкції або капітального ремонту електромереж зовнішнього освітлення прибудинкових територій та вулиць приватної забудови в районах міста

Забезпечити виконання монтажно-будівельних робіт

Кількість

1413

606

371

300

136


 

Заступник міського голови -
секретар Київради

Г. Герега

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали