КИЇВСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 31.05.2017 р. N 297

Про затвердження плану заходів щодо недопущення ввезення та несанкціонованого розміщення твердих побутових відходів (сміття) на території Київської області

Відповідно до Закону України "Про місцеві державні адміністрації", пункту 3.4 протоколу щотижневої розширеної наради з оперативних питань у голови облдержадміністрації від 10 квітня 2017 року:

1. Затвердити план заходів щодо недопущення ввезення та несанкціонованого розміщення твердих побутових відходів (сміття) на території Київської області (далі - план заходів), що додається.

2. Райдержадміністраціям, міськвиконкомам (міст обласного значення) розробити і затвердити відповідні плани заходів.

3. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступника голови облдержадміністрації Міщенка О. В.

 

Голова адміністрації

О. Л. Горган

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
Розпорядження Київської обласної державної адміністрації
31 травня 2017 року N 297

ПЛАН ЗАХОДІВ
щодо недопущення ввезення та несанкціонованого розміщення твердих побутових відходів (сміття) на території Київської області

З метою виявлення та недопущення розміщення нелегально завезених твердих побутових відходів (сміття) на території Київської області:

Райдержадміністраціям та міськвиконкомам (міст обласного значення)

1. Провести наради з представниками виконавчих комітетів сільських, селищних, міських рад області щодо посилення самоврядного та громадського контролю за використанням та охороною земель із залученням громадських інспекторів з охорони довкілля, про що повідомити департамент екології та природних ресурсів Київської обласної державної адміністрації.

До 05 червня 2017 року.

2. Здійснити комісійне обстеження території районів, міст, сіл, селищ на предмет наявності нелегально завезених твердих побутових відходів (сміття), результати обстеження оформити актами, копію надати до департаменту екології та природних ресурсів Київської обласної державної адміністрації.

До 16 червня 2017 року.

3. Скласти списки місць розташування об'єктів поводження з відходами. Надати до департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації координати місць розташування стихійних сміттєзвалищ для включення їх до реєстру сміттєзвалищ (інтерактивна мапа).

До 16 червня 2017 року.

4. У разі виявлення нелегальних звалищ відходів негайно інформувати територіальні підрозділи Головного управління Національної поліції у Київській області, Державну екологічну інспекцію в Київській області, департамент екології та природних ресурсів Київської обласної державної адміністрації та вживати негайних заходів щодо їх ліквідації.

Постійно.

5. Створити оперативно-мобільні групи за участю представників Головного управління Національної поліції у Київській області, Державної екологічної інспекції в Київській області для виїзду на місця, де виявлено нелегально завезені відходи.

До 16 червня 2017 року.

Службі автомобільних доріг у Київській області

6. У разі виявлення фактів несанкціонованого (нелегального) завезення твердих побутових відходів в межах смуги відведення доріг невідкладно інформувати територіальні підрозділи Головного управління Національної поліції у Київській області, Державну екологічну інспекцію в Київській області, департамент екології та природних ресурсів Київської обласної державної адміністрації, райдержадміністрації, міськвиконкоми (міст обласного значення) та вживати невідкладних заходів, про що доповідати департаменту екології Київської обласної державної адміністрації не пізніше двох діб з моменту виявлення таких фактів.

Постійно.

Головному управлінню Національної поліції у Київській області

7. Обліковувати повідомлення, що надходять від громадян, про факти забруднення земель речовинами, відходами чи іншими матеріалами, шкідливими для життя, здоров'я людей та довкілля, а також незаконного ввезення сміття з інших регіонів держави, зокрема Львівської області. В разі надходження повідомлення вживати невідкладних заходів реагування відповідно до вимог чинного законодавства.

Постійно.

8. Забезпечити взаємодію з підрозділами поліції в інших областях, які межують з Київською областю, для отримання інформації про завезення на територію області побутових відходів.

Постійно.

9. Розробити схему розташування постів контролю для запобігання несанкціонованого ввозу сміття з інших регіонів України. Встановити додаткові пости контролю на в'їздах до Київської області (автошляхи Е40, Е95, М03, Н08, Н01, Р10, Р32, Р02). Копію схеми розташування постів контролю надати до департаменту екології та природних ресурсів Київської обласної державної адміністрації.

До 30 червня 2017 року.

10. Звертати увагу на стаціонарних постах безпеки дорожнього руху та під час патрулювання ГРПП на вантажні транспортні засоби, легкові автомобілі з причепами, які можливо здійснюють перевезення побутових та інших відходів, особливо з номерними знаками Львівської області. Перевіряти супроводжувальні документи на перевезення. При виявлені автомобілів з відходами супроводжувати їх по території області та контролювати їх виїзд за межі.

Постійно.

11. Інформацію про випадки виявлення твердих побутових відходів, завезених з інших регіонів, та вжиті заходи реагування надавати до департаменту екології та природних ресурсів Київської облдержадміністрації.

Постійно.

Головне управління Національної поліції у Київській області

12. Відпрацювати можливі місця несанкціонованого зберігання відходів, у тому числі лісові масиви, кар'єри, ангари, складські приміщення, які можуть бути використані для розміщення побутових та інших відходів. Інформацію надати до департаменту екології та природних ресурсів Київської обласної державної адміністрації.

До 31 липня 2017 року.

13. У разі виявлення фактів незаконного розвантаження транспортних засобів з побутовими та іншими відходами вживати заходів щодо недопущення таких випадків. Інформацію надавати до департаменту екології та природних ресурсів Київської обласної державної адміністрації, Державній екологічній інспекції в Київській області. Документувати такі факти та вживати заходи відповідно до чинного законодавства України.

Постійно.

Управлінню лісового та мисливського господарства міста Києва та Київської області

14. Посилити контроль на території лісових та мисливських господарств за несанкціонованим розміщенням твердих побутових відходів (сміття). У разі виявлення порушень вирішувати питання щодо притягнення винних осіб до відповідальності згідно з чинним законодавством.

Постійно.

Управлінню з питань оборонної роботи та взаємодії з правоохоронними органами Київської обласної державної адміністрації, Головному управлінню Національної поліції у Київській області

15. Залучити представників громадських формувань для проведення патрулювань з метою недопущення утворення незаконних сміттєзвалищ.

До 06 червня 2017 року.

16. Підготувати звернення до Національної гвардії України щодо виділення додаткових сил та засобів для патрулювання території Київської області.

До 06 червня 2017 року.

Державній екологічній інспекції в Київській області

17. За кожним виявленим фактом незаконного розміщення відходів на території Київської області вживати заходів реагування відповідно до чинного законодавства, про проведену роботу інформувати департамент екології та природних ресурсів Київської обласної державної адміністрації.

Постійно.

Департаменту екології та природних ресурсів Київської обласної державної адміністрації

18. Узагальнювати надану інформацію та подавати звіт заступнику голови згідно з розподілом обов'язків та до Київської обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Щоп'ятниці, постійно.

19. Забезпечити виконання пункту 2.5 протоколу засідання Київської обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 06.04.2017 N 6.

 

Заступник голови -
керівник апарату адміністрації

В. А. Кучер
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали