МІНІСТЕРСТВО НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ УКРАЇНИ

НАКАЗ

від 23 серпня 2011 року N 877

Про затвердження Положення про Дошку пошани Міністерства надзвичайних ситуацій України

З метою посилення виховного впливу на осіб рядового і начальницького складу та працівників органів і підрозділів цивільного захисту, підвищення авторитету служби цивільного захисту серед населення та на виконання вимог Концепції соціального і гуманітарного розвитку Міністерства наказую:

1. Затвердити Положення про Дошку пошани Міністерства надзвичайних ситуацій України (далі - Положення), що додається.

2. Керівникам центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра, департаментів та самостійних структурних підрозділів апарату МНС, територіальних органів, навчальних закладів, науково-дослідних установ, підприємств, установ та органів сфери управління МНС забезпечити в обов'язковому порядку виконання Положення в повному обсязі.

3. Визнати таким, що втратив чинність, наказ МНС від 01.09.2010 N 721 "Про затвердження Положення про дошку пошани Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи".

4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Бута В. П.

 

Міністр

В. Балога

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ МНС
23.08.2011 N 877

ПОЛОЖЕННЯ
про Дошку пошани Міністерства надзвичайних ситуацій України

I. Загальні положення

1.1. Дошка пошани МНС є формою роботи з особовим складом і створена на виконання вимог Концепції соціального і гуманітарного розвитку Міністерства та для посилення виховного впливу на осіб рядового і начальницького складу, працівників органів і підрозділів цивільного захисту.

1.2. Завдання Дошки пошани:

1.2.1. Посилення виховного впливу на осіб рядового і начальницького складу, працівників органів та підрозділів цивільного захисту.

1.2.2. Вшанування кращих осіб рядового і начальницького складу, працівників служби цивільного захисту.

1.2.3. Заохочення та матеріальне стимулювання осіб рядового і начальницького складу, працівників служби цивільного захисту.

1.2.4. Підвищення авторитету МНС серед населення.

1.3. Дошка пошани МНС розташовується на видимому місці у адміністративній будівлі Міністерства (вул. Гончара, 55-а).

1.4. На Дошку пошани МНС заносяться фотографії осіб рядового і начальницького складу та працівників, які досягли високих показників у службовій та трудовій діяльності, зразково виконують вимоги Присяги і статутів, виявили мужність і самовідданість при виконанні службових обов'язків.

На Дошку пошани МНС заноситься 20 осіб із розрахунку:

8 осіб від територіальних органів управління;

2 особи від департаментів та самостійних структурних підрозділів центрального апарату Міністерства;

3 особи від регіональних центрів швидкого реагування та інших підрозділів сил МНС центрального підпорядкування;

2 особи від навчальних закладів та науково-дослідних установ;

3 особи від центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра;

1 особа від навчально-методичних центрів;

1 особа від державних підприємств.

II. Підстави для занесення осіб на Дошку пошани

2.1. Особи рядового і начальницького складу та працівники, які рекомендуються для занесення на Дошку пошани, повинні відповідати наступним критеріям:

2.1.1. Мати найкращі показники в службовій та трудовій діяльності.

2.1.2. Зразково виконувати свої функціональні обов'язки.

2.1.3. Мати відмінні та добрі оцінки за результатами складання підсумкових заліків зі службової та гуманітарної підготовки за навчальний рік.

2.1.4. Не мати діючих дисциплінарних стягнень та стягнень, які були оголошені протягом поточного року за порушення дисципліни та вимог законів.

2.1.5. Займати, як правило, призові місця за результатами конкурсів професійної майстерності.

2.1.6. Мати високий авторитет серед працівників та громадян, представників влади, підприємств та організацій.

2.1.7. Позитивно характеризуватись за висновком останньої атестації.

2.1.8. Мати необхідний досвід у наставництві та вихованні молодих працівників.

2.1.9. Досвід роботи в системі МНС цих осіб повинен складати не менше 5 років (без урахування терміну навчання у навчальних закладах МНС України).

Щодо кандидатур з числа керівного складу, крім того, оцінюється організація і результати роботи підрозділу, стан дотримання дисципліни і вимог законів, наявність грубих порушень службової та трудової дисципліни підлеглим особовим складом.

III. Порядок підготовки матеріалів, визначення та розгляду кандидатур

3.1. Територіальні органи управління, департаменти та самостійні структурні підрозділи апарату Міністерства, центральні органи виконавчої влади, діяльність яких спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра, навчальні заклади та науково-дослідні установи, регіональні центри швидкого реагування та інші підрозділи центрального підпорядкування, навчально-методичні центри, державні аварійно-рятувальні служби, державні підприємства за результатами розгляду кандидатур готують подання щодо занесення осіб рядового і начальницького складу та працівників на Дошку пошани, які до 1 вересня кожного року направляються до Центру соціально-гуманітарної роботи та психологічного забезпечення Управління забезпечення Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту МНС України (далі - Центр) разом з фотографіями кандидатур встановленого зразка.

3.2. Центр узагальнює надіслані матеріали і до 5 вересня кожного року вносить пропозиції на розгляд керівництва Міністерства.

3.3. Рішення про занесення співробітників на Дошку пошани оформляється наказом МНС до 15 вересня кожного року.

3.4. Розміщення фотографій на Дошці пошани МНС здійснюється до Дня рятівника.

IV. Оголошення рішення про занесення осіб рядового, начальницького складу та працівників на Дошку пошани МНС, його оформлення та матеріальне заохочення

4.1. Наказ про занесення на Дошку пошани МНС оголошується в органах та підрозділах цивільного захисту на урочистих зборах, присвячених Дню рятівника.

4.2. Відмітка про занесення на Дошку пошани МНС вноситься до послужного списку (трудової книжки) особи рядового та начальницького складу, працівника.

4.3. Особам рядового і начальницького складу та працівникам, занесеним на Дошку пошани МНС, виплачується місячне грошове забезпечення (середньомісячна заробітна плата).

V. Висвітлення у засобах масової інформації матеріалів про працівників, які занесені на Дошку пошани МНС

Для підвищення позитивного іміджу МНС, пропаганди передового досвіду роботи Відділом взаємодії із засобами масової інформації до 17 вересня готуються матеріали для публікацій у журналах "Надзвичайна ситуація" та "Пожежна безпека", у яких перераховуються прізвища всіх осіб рядового і начальницького складу та працівників, які занесені на Дошку пошани МНС.

VI. Порядок та підстави дострокового зняття осіб з Дошки пошани МНС

6.1. Дострокове зняття з Дошки пошани МНС здійснюється наказом МНС у наступних випадках:

6.1.1. При звільненні працівника із системи МНС за негативними мотивами.

6.1.2. При вчиненні грубого порушення дисципліни і законності занесеною на неї особою рядового і начальницького складу, працівником.

6.2. Керівниками територіальних органів управління, департаментів і самостійних структурних підрозділів апарату Міністерства, центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра, навчальних закладів та науково-дослідних установ, регіональних центрів швидкого реагування та інших підрозділів центрального підпорядкування, навчально-методичних центрів, державних аварійно-рятувальних служб, державних підприємств подається аргументоване подання Міністру щодо дострокового зняття особи з Дошки пошани. Вакантне місце, що утвориться, не заповнюється.

VII. Прикінцеві положення

7.1. Оновлення Дошки пошани МНС здійснюється щороку в рамках заходів, приурочених до Дня рятівника.

7.2. Особа рядового та начальницького складу, працівник може бути занесений на Дошку пошани МНС повторно, але не більше 2 разів підряд.

7.3. Особи рядового та начальницького складу фотографуються на Дошку пошани МНС у повсякденній формі одягу, без головного убору та медалей на білому фоні з відзнаками МНС України; працівники - у костюмі темного кольору та білій сорочці з краваткою.

7.4. Фотокартка на Дошку пошани МНС виготовляється розміром 300 х 420 мм (формат А3) на матовому фотопапері.

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали