Додаткова копія: Про затвердження Положення про Мистецьку премію "Київ"

Про затвердження Положення про Мистецьку премію "Київ"

Розпорядження виконавчого органу Київської міської ради
(Київської міської державної адміністрації)
від 2 вересня 2011 року N 1582

Зареєстровано в Головному управлінні юстиції у місті Києві
20 вересня 2011 р. за N 39/898

Відповідно до статті 32 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", постанови Кабінету Міністрів України від 02.10.2003 N 1539 "Про підтримку діяльності творчих спілок та книговидавничої справи", постанови Кабінету Міністрів України від 01.08.2011 N 833 "Про внесення зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 28.12.92 N 731" (Постанова N 833), з метою подальшого підвищення соціальної ролі мистецтва в культурному житті столиці України і популяризації кращих здобутків митців міста Києва:

1. Затвердити Положення про Мистецьку премію "Київ", що додається

2. Головному управлінню культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) спільно з національними творчими спілками України:

2.1. Забезпечити високий організаційний рівень проведення робіт щодо визначення та вшанування переможців Мистецької премії "Київ".

2.2. Передбачати на 2012 і наступні роки видатки на проведення заходів щодо відзначення та вшанування переможців Мистецької премії "Київ" в бюджетних запитах по галузі "культура і мистецтво" в межах доведеного граничного обсягу видатків.

3. Заступникові голови Київської міської державної адміністрації згідно з розподілом обов'язків прийняти рішення щодо висвітлення в засобах масової інформації змісту цього розпорядження.

4. Розпорядження набирає чинності з моменту його оприлюднення та вступає в дію з 01.02.2012 року.

5. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступника голови Київської міської державної адміністрації Новохатька Л. М.

 

Голова

О. Попов

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
Розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
02.09.2011 N 1582

Зареєстровано
в Головному управлінні юстиції у м. Києві
20 вересня 2011 р. за N 39/898

ПОЛОЖЕННЯ
про Мистецьку премію "Київ"

1. Мистецька премія "Київ" заснована виконавчим органом Київської міської ради (Київською міською державною адміністрацією) спільно з Координаційною радою національних творчих спілок України та є однією з форм підвищення ролі мистецтва в житті столиці України.

2. Мистецька премія "Київ" складається з семи номінацій:

в галузі літератури - Мистецька премія "Київ" імені Євгена Плужника;

в галузі кіномистецтва - Мистецька премія "Київ" імені Івана Миколайчука;

в галузі музичної композиції - Мистецька премія "Київ" імені Артемія Веделя;

в галузі театрального мистецтва - Мистецька премія "Київ" імені Амвросія Бучми;

в галузі образотворчого мистецтва - Мистецька премія "Київ" імені Сергія Шишка;

в галузі журналістики - Мистецька премія "Київ" імені Анатолія Москаленка;

в галузі народного декоративного мистецтва - Мистецька премія "Київ" імені Сергія Колоса.

3. Для координації робіт щодо визначення та вшанування митців-переможців Мистецької премії "Київ" кожен рік створюється Організаційний комітет (далі - Оргкомітет), до складу якого входять сім голів національних творчих спілок України, зазначених номінацій Мистецької премії "Київ", два представники Головного управління культури виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації), представник постійної комісії Київради з питань культури та туризму і три відомі митці з різних видів мистецтв.

Склад Оргкомітету затверджується наказом Головного управління культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

4. Очолюють Оргкомітет співголови - заступник голови Київської міської державної адміністрації відповідно до розподілу обов'язків та начальник Головного управління культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

5. На здобуття Мистецької премії "Київ" висуваються нові оригінальні твори, що створені впродовж трьох останніх років, але не пізніше як за півроку до їх висунення на премію, одним або групою (до 3 осіб) митців, які живуть і працюють у Києві.

6. Висунення кандидатів на здобуття Мистецької премії "Київ" здійснюється Оргкомітетом Мистецької премії "Київ" за листом-поданням творчих спілок (не більше трьох кандидатур від кожної спілки), наукових установ, вищих навчальних закладів міста Києва, закладів культури і мистецтв, театрально-видовищних та театрально-концертних організацій і підприємств, видавництв, редакцій газет і журналів.

До листа-подання необхідно додати:

протокол засідання, на якому було прийняте рішення про висунення кандидата (кандидатів) на отримання Мистецької премії "Київ";

творчу характеристику кандидата (кандидатів).

Матеріали необхідно подавати до Оргкомітету до 10 лютого поточного року за адресою: 01004, м. Київ, бульвар Т. Шевченка, 3, Головне управління культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

7. До 10 березня поточного року Оргкомітет:

розміщує на офіційному веб-порталі Київської міської влади список митців-претендентів, які висуваються на здобуття Мистецької премії "Київ" із зазначенням найменування їх творів та номінацій, що створить можливість надання широкої гласності цій акції;

отримані пропозиції передає на розгляд журі, які створюються при профільних національних творчих спілках України.

8. По кожній номінації Мистецької премії "Київ" національні творчі спілки України створюють окремий склад журі, до якого входять сім осіб. Очолює журі голова відповідної творчої спілки.

9. До 15 квітня поточного року журі кожної з семи номінацій визначає лауреатів Мистецької премії "Київ" та передає їх імена для затвердження до Оргкомітету.

У разі наявності спірних питань вони вирішуються Оргкомітетом Мистецької премії "Київ" простою більшістю голосів, відкритим голосуванням.

Відсутність гідного мистецького твору на нагородження в окремо взятій номінації мистецької премії "Київ" дає право журі не визначати в ній лауреата.

10. Переможцям в кожній номінації Мистецької премії "Київ" вручається диплом, нагрудний знак та грошова премія в розмірі 25,0 тис. грн. Якщо переможцем у номінації є колектив авторів, то кожен член колективу отримує диплом і нагрудний знак. Грошова премія ділиться порівну між ними.

11. Вручення диплому, нагрудного знака та грошової премії проводиться в урочистій обстановці під час святкування Дня Києва особисто головою Київської міської державної адміністрації.

Імена переможців Мистецької премії "Київ" опубліковуються в засобах масової інформації.

12. Мистецька премія "Київ" присуджується митцеві тільки один раз.

13. У разі смерті лауреата диплом та нагрудний знак лауреата Мистецької премії "Київ" передаються його сім'ї. Невиплачена грошова премія або частина премії переходять у спадок сім'ї лауреата в порядку, встановленому законодавством України.

14. Фінансування Мистецької премії "Київ" здійснюється в межах коштів, затверджених у бюджеті м. Києва по галузі "культура і мистецтво".

15. Проведення фінансових розрахунків, пов'язаних з витратами на підготовку та вручення Мистецької премії "Київ", покладається на Головне управління культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

16. Зміни та доповнення до цього Положення, зроблені відповідно до чинного законодавства України, затверджуються виконавчим органом Київської міської ради (Київською міською державною адміністрацією).

 

Заступник голови -
керівник апарату

 

 
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали