ЧЕРНІГІВСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 14.06.2010 р. N 166

Про затвердження Положення про обласну премію імені М. Коцюбинського

Відповідно до Указу Президента України від 21 лютого 2000 року N 263/2000 "Про підтримку видатних діячів літератури, культури і мистецтва України", на виконання рішення обласної ради від 27 листопада 2003 року "Про обласну премію імені М. Коцюбинського" з метою вшанування пам'яті видатного класика української літератури М. Коцюбинського, який тривалий час жив, працював і похований у м. Чернігові, та відзначення найбільш високохудожніх літературних, мистецьких та наукових досягнень, пов'язаних з Чернігівщиною:

1. Затвердити Положення про обласну премію імені М. Коцюбинського (далі - Премія), що додається.

2. Затвердити склад комісії з присудження обласної премії імені М. Коцюбинського згідно з додатком.

3. Головному управлінню культури, туризму і охорони культурної спадщини облдержадміністрації щорічно передбачати асигнування на фінансування видатків, пов'язаних з виплатою Премії.

4. Визнати таким, що втратило чинність, розпорядження голови облдержадміністрації від 12 лютого 2009 року N 34 "Про затвердження Положення про обласну премію імені М. Коцюбинського".

5. Контроль за виконанням розпорядження покласти на заступника голови облдержадміністрації Тканка В. М.

 

Голова обласної
державної адміністрації

В. М. Хоменко


 

ЗАТВЕРДЖЕНО
Розпорядження Чернігівської обласної державної адміністрації
14.06.2010 N 166


ПОЛОЖЕННЯ
про обласну премію імені М. Коцюбинського

1. Обласна премія імені М. Коцюбинського (далі - Премія) призначається відповідно до Указу Президента України від 21 лютого 2000 року N 263/2000 "Про підтримку видатних діячів літератури, культури і мистецтва України" та на виконання рішення обласної ради від 27 листопада 2003 року "Про обласну премію імені М. Коцюбинського" з метою вшанування пам'яті видатного класика української літератури Михайла Коцюбинського, який тривалий час жив, працював і похований у м. Чернігові, та відзначення найбільш високохудожніх літературних, мистецьких та наукових досягнень, пов'язаних з Чернігівщиною.

2. На здобуття Премії може бути висунуто громадян України та інших держав за високохудожні літературні, мистецькі та наукові досягнення, які мають загальне визнання.

3. Висування кандидатів на здобуття Премії здійснюється державними установами, закладами культури, освіти, науки, творчими спілками щорічно з 1 березня по 31 травня шляхом подання на розгляд комісії з присудження Премії імені М. Коцюбинського (далі - Комісія).

4. Склад Комісії з присудження обласної премії імені М. Коцюбинського затверджується головою обласної державної адміністрації. До складу Комісії з присудження Премії входять письменники, громадські діячі, літературознавці, мистецтвознавці, журналісти, працівники культури, освіти, науки.

5. Затвердження списку кандидатів на здобуття Премії відбувається на засіданні Комісії у першій декаді червня щорічно відкритим голосуванням простою більшістю голосів. При цьому рішення Комісії вважається правомочним, якщо на засіданні було присутньо не менше половини її членів.

Після затвердження списку до 1 серпня щорічно триває висвітлення та обговорення творчих здобутків кандидатів на здобуття Премії у засобах масової інформації.

З 1 по 25 серпня щорічно Комісія на своєму засіданні таємним голосуванням простою більшістю голосів затверджує кандидатури на здобуття Премії. Рішення Комісії з остаточного визначення лауреатів Премії вважається правомочним, якщо на засіданні Комісії було присутньо не менше як 2/3 членів Комісії від їх загальної кількості. Кожен з членів Комісії має право голосувати тільки за одну кандидатуру в номінації.

У разі рівної кількості голосів, що віддані за кандидатів у тій чи іншій номінації, рішення приймається відкритим голосуванням простою більшістю голосів, вирішальним стає голос головуючого на засіданні Комісії.

У випадку, коли не буде визначено гідного лауреата в одній із номінацій, може бути збільшено їх кількість в іншій номінації.

6. Комісія до 27 серпня щорічно подає своє рішення Головному управлінню культури, туризму і охорони культурної спадщини облдержадміністрації для розгляду на засіданні колегії Головного управління культури, туризму і охорони культурної спадщини облдержадміністрації та внесення пропозицій до обласної державної адміністрації.

7. Премія призначається розпорядженням голови облдержадміністрації у номінаціях: "Поезія", "Проза", "Народознавство", "Декоративне та образотворче мистецтво", "Театральне та музичне мистецтво" - у сумі 5000 (п'ять тисяч) гривень у кожній.

Поділ Премії у межах однієї номінації не допускається. Кожен лауреат отримує диплом, пам'ятну медаль із зображенням Михайла Коцюбинського та грошову винагороду.

8. Премію вручає голова обласної державної адміністрації чи його заступник у день народження Михайла Коцюбинського (17 вересня) або напередодні.

Вручення Премії здійснюється в урочистій обстановці із залученням громадськості, творчої інтелігенції та висвітлюється у засобах масової інформації.

9. Лауреат Премії не може бути висунутий на здобуття цієї Премії повторно. Член Комісії може претендувати на здобуття Премії, але в такому випадку, не має права брати участі у голосуванні.

10. Лауреатом Премії може бути визнано творчий колектив або групу. У такому випадку диплом, пам'ятну медаль та грошову винагороду отримує керівник колективу (групи), прізвище якого вказується у поданні на здобуття Премії.

11. Звання лауреата Премії посмертно не присвоюється.

12. Висунення на здобуття Премії повинно бути погоджено з кандидатом.

13. Фінансування видатків, пов'язаних з виплатою Премії, здійснюється у межах щорічних загальних асигнувань, передбачених Головному управлінню культури, туризму і охорони культурної спадщини облдержадміністрації, виплата здійснюється Чернігівським літературно-меморіальним музеєм-заповідником М. Коцюбинського.

 

Додаток
до розпорядження Чернігівської обласної державної адміністрації
14.06.2010 N 166


СКЛАД
комісії з присудження обласної премії імені М. Коцюбинського

Тканко
Віктор Миколайович

заступник голови облдержадміністрації,
голова комісії;

Баран
Ганна Василівна

письменниця, старший викладач кафедри української мови і літератури обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. К. Д. Ушинського, лауреат обласної літературної премії імені М. Коцюбинського (за згодою);

Банюк
Володимир Євгенович

актор обласного молодіжного театру, заслужений артист України, лауреат обласної літературної премії імені М. Коцюбинського (за згодою);

Кравчук
Юрій Федорович

генеральний директор - художній керівник обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм, заслужений діяч мистецтв України (за згодою);

Власенко
Ніна Іванівна

директор Чернігівської міської комунальної централізованої бібліотечної системи (за згодою);

Какало
Олексій Васильович

голова обласної організації Національної спілки художників України, заслужений художник України (за згодою);

Коцюбинський
Ігор Юлійович

директор Чернігівського літературно-меморіального музею-заповідника М. М. Коцюбинського (за згодою);

Кулик
Алла Михайлівна

в. о. заступника начальника Головного управління культури, туризму і охорони культурної спадщини, начальника управління туризму та охорони культурної спадщини облдержадміністрації;

Мороз
Володимир Іванович

голова обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України, заслужений працівник культури України (за згодою);

Реп'ях
Станіслав Панасович

голова обласної організації Національної спілки письменників України, заслужений працівник культури України та Чувашії, лауреат обласної літературної премії імені М. Коцюбинського (за згодою);

Суховерський
Володимир Михайлович

директор Чернігівського музичного училища ім. Л. М. Ревуцького, голова обласного відділення Національної Всеукраїнської музичної спілки, заслужений діяч мистецтв України (за згодою);

Ткач
Михайло Михайлович

письменник, головний редактор журналу "Літературний Чернігів", лауреат обласної літературної премії імені М. Коцюбинського (за згодою).


 

Заступник голови - керівник апарату
обласної державної адміністрації

М. І. Стрілець

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали