МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ

НАКАЗ

від 29 вересня 2011 року N 354

Про затвердження Положення про парк-пам'ятку садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення Парк "Дружба"

Відповідно до статті 5 Закону України "Про природно-заповідний фонд України" наказую:

1. Затвердити Положення про парк-пам'ятку садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення Парк "Дружба", що додається.

2. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра І. Л. Вільдмана.

 

Міністр

М. В. Злочевський

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства екології та природних ресурсів України
29.09.2011 N 354

ПОЛОЖЕННЯ
ПРО ПАРК-ПАМ'ЯТКУ САДОВО-ПАРКОВОГО МИСТЕЦТВА ЗАГАЛЬНОДЕРЖАВНОГО ЗНАЧЕННЯ ПАРК "ДРУЖБА"

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Парк-пам'ятку садово-паркового мистецтва Парк "Дружба" (далі - парк-пам'ятка) оголошено постановою Державного комітету Української РСР по екології і раціональному природокористуванню від 30.08.90 N 18.

1.2. Парк-пам'ятка входить до складу природно-заповідного фонду України і охороняється як національне надбання, щодо якого встановлюється особливий режим охорони, відтворення і використання.

1.3. Парк-пам'ятка загальною площею 50,0 гектарів розташований на території Побєдівської сільської ради Новоайдарського району Луганської області (далі - Землевласник) та ДП "Новоайдарське лісомисливське господарство" (далі - Землекористувач). Розміщення об'єкта в мережі фізико-географічного районування - степова зона, північно-степова підзона, Задонецько-Донська північно-степова провінція, Старобільська схилово-височинна область.

1.4. Територія, якій надано статус парку-пам'ятки, не вилучається з користування Землевласника/Землекористувача, які здійснюють на ній свою діяльність згідно з діючим Положенням, іншими нормативними документами та несуть відповідальність за додержання встановленого режиму.

1.5. Межі парку-пам'ятки встановлюються в натурі, оформляються відповідними знаками та інформаційними матеріалами, наносяться на планово-картографічні матеріали органів Держземагентства на місцях та Землевласника/Землекористувача, відображаються у відповідних формах статистичної звітності з кількісного обліку земель (форма N 6-зем) та землевпорядній документації, обов'язково враховуються при реконструкції та розвитку прилеглих територій.

1.6. Поштові адреси Землевласника/Землекористувача:

93523, Побєдівська сільська рада, вул. Леніна, 39, с. Побєда, Новоайдарський район, Луганська область, т. (06445) 96323;

93500, ДП "Новоайдарське лісомисливське господарство", вул. Коваленко, 4, смт Новоайдар, Луганська область, т. (06445) 94034.

2. МЕТА СТВОРЕННЯ І ЗАВДАННЯ

2.1. Парк-пам'ятка садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення Парк "Дружба" створений з метою охорони та збереження цінного зразка паркобудівництва, використання в естетичних, природоохоронних та оздоровчих цілях.

2.2. Завданням парку-пам'ятки є забезпечення збереження та раціонального використання природних ресурсів в естетичних, виховних, природоохоронних та оздоровчих цілях.

3. РЕЖИМ ТЕРИТОРІЇ ТА ОХОРОНА

3.1. Відповідно до Закону України "Про природно-заповідний фонд України" на території парку-пам'ятки забороняється будь-яка діяльність, що суперечить цілям та завданням парку-пам'ятки, передбаченим цим Положенням, і загрожує збереженню або призводить до деградації чи зміни її первісного стану, у тому числі:

використання земельних ділянок не за цільовим призначенням;

розвідувальні, підривні роботи, розробка всіх видів корисних копалин, будь-які порушення ґрунтового покриву, розкопки;

знищення або пошкодження інформаційно-охоронних, межових, охоронних знаків, алей, стежок, рекреаційних об'єктів і паркових меблів;

самовільне влаштування городів, пошкодження дерев, кущів, квітників, газонів;

вивезення і звалювання у не відведених для цього місцях відходів, сміття, трави, гілок, деревини, снігу, листя тощо;

складування будівельних матеріалів, конструкцій, обладнання;

встановлення об'єктів зовнішньої реклами, торговельних лотків, павільйонів, кіосків тощо, без відповідних дозволів та погоджень;

посипання кухонною сіллю снігу та льоду на тротуарах;

знищення чи пошкодження окремих дерев, чагарників, трав'яної рослинності, гілок дерев;

влаштовування ігор на газонах;

спалювання сухої рослинності, розпалювання багаття та порушення інших правил протипожежної безпеки;

добування з дерев соку, смоли, нанесення механічних пошкоджень;

проведення рубок головного користування та прохідних рубок;

знищення мурашників, лов птахів і звірів;

здійснення сінокосіння, крім догляду за газонами і знищення бур'янів та за виключенням спеціально відведених планом землекористування ділянок;

випасання худоби, вигул та дресирування тварин у не відведених для цього місцях;

використання хімічних засобів боротьби зі шкідниками та хворобами рослин, за винятком окремих ситуацій, коли є загроза існуванню природного комплексу, що охороняється, на підставі наукового обґрунтування за погодженням з Мінприроди;

псування та забруднення земель виробничими, комунальними та іншими відходами, влаштування смітників;

влаштування стоянок автомашин;

проїзд усіх видів транспорту поза дорогами загального користування, за винятком службового транспорту Землевласника/Землекористувача, протипожежної техніки;

здійснення ремонту, обслуговування та миття транспортних засобів, машин, механізмів.

3.2. Спеціальне використання природних ресурсів у межах території парку-пам'ятки здійснюється на підставі дозволів, виданих уповноваженими органами на місцях у галузі охорони навколишнього природного середовища в межах лімітів, встановлених Мінприроди.

3.3. Для збереження і відтворення природних комплексів та об'єктів парку-пам'ятки дозволяється у встановленому порядку наукова, господарська та інша діяльність, що не суперечить цільовому призначенню та завданням парку-пам'ятки і проводиться з додержанням загальних вимог щодо охорони навколишнього природного середовища.

3.4. Парк-пам'ятка охороняється Землевласником/Землекористувачем і утримується на їх кошти.

3.5. Порушення природоохоронного законодавства у межах парку-пам'ятки тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільну або кримінальну відповідальність згідно з законодавством України.

3.6. Землевласник/Землекористувач земельних ділянок у межах Заказника оформляють охоронні зобов'язання щодо дотримання режиму охорони території.

3.7. Державний контроль за додержанням режиму території парку-пам'ятки здійснюється Державною екологічною інспекцією України. Порядок здійснення державного контролю за додержанням режиму території заказника визначається законодавством України.

4. ЗМІНА МЕЖ, КАТЕГОРІЇ ТА СКАСУВАННЯ СТАТУСУ

4.1. Зміна меж, категорії та скасування статусу парку-пам'ятки проводяться відповідно до природоохоронного законодавства України.

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали