МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ

НАКАЗ

від 29 вересня 2011 року N 356

Про затвердження Положення про парк-пам'ятку садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення "Гостра Могила"

Відповідно до статті 5 Закону України "Про природно-заповідний фонд України" наказую:

1. Затвердити Положення про парк-пам'ятку садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення "Гостра Могила", що додається.

2. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра І. Л. Вільдмана.

 

Міністр

М. В. Злочевський

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства екології та природних ресурсів України
29.09.2011 N 356

ПОЛОЖЕННЯ
ПРО ПАРК-ПАМ'ЯТКУ САДОВО-ПАРКОВОГО МИСТЕЦТВА ЗАГАЛЬНОДЕРЖАВНОГО ЗНАЧЕННЯ "ГОСТРА МОГИЛА"

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Парк-пам'ятку садово-паркового мистецтва "Гостра Могила" (далі - парк-пам'ятка) оголошено постановою Державного комітету Української РСР по екології і раціональному природокористуванню від 30.08.90 N 18.

1.2. Парк-пам'ятка входить до складу природно-заповідного фонду України і охороняється як національне надбання, щодо якого встановлюється особливий режим охорони, відтворення і використання.

1.3. Парк-пам'ятка загальною площею 86,0 гектарів розташований в Луганській області на території ДП "Луганське лісомисливське господарство" (далі - Землекористувач), Луганського лісництва - квартали 33 - 34. Розміщення об'єкту в мережі фізико-географічного районування - степова зона, північно-степова підзона, Задонецько-Донська північно-степова провінція, Старобільська схилово-височинна область.

1.4. Територія, якій надано статус парку-пам'ятки, не вилучається з користування Землекористувача, який здійснює на ній свою діяльність згідно з цим Положенням, іншими нормативними документами та несе відповідальність за додержання встановленого режиму.

1.5. Межі парку-пам'ятки встановлюються в натурі, оформляються відповідними знаками та інформаційними матеріалами, наносяться на планово-картографічні матеріали органів Держземагентства на місцях та Землекористувача, відображаються у відповідних формах статистичної звітності з кількісного обліку земель (форма N 6-зем) та землевпорядній документації, обов'язково враховуються при реконструкції та розвитку прилеглих територій.

1.6. Зміна меж, категорії та скасування статусу території парку-пам'ятки проводиться відповідно до законодавства.

1.7. Адреса Землекористувача:

91019, м. Луганськ, вул. Комісара Санюка, 52, т. (0642)92-44-12.

2. МЕТА СТВОРЕННЯ І ЗАВДАННЯ

2.1. Парк-пам'ятка садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення "Гостра Могила"створений з метою з метою охорони і збереження цінного зразка паркобудівництва, використання в естетичних, природоохоронних та оздоровчих цілях та забезпечення організації відпочинку населення.

2.2. Завданням парку-пам'ятки є забезпечення збереження та раціонального використання природних ресурсів в естетичних, виховних, наукових, природоохоронних та оздоровчих цілях.

3. РЕЖИМ ТЕРИТОРІЇ ТА ОХОРОНА

3.1. Відповідно до Закону України "Про природно-заповідний фонд України" на території парку-пам'ятки забороняється будь-яка діяльність, що суперечить цілям та завданням парку-пам'ятки, передбаченим цим Положенням, і загрожує збереженню або призводить до деградації чи зміни її первісного стану, у тому числі:

використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, будь-яке будівництво не пов'язане з охороною парку-пам'ятки;

розвідувальні, підривні роботи, розробка всіх видів корисних копалин, будь-які порушення ґрунтового покриву, розкопки;

знищення або пошкодження інформаційно-охоронних, межових, охоронних знаків, алей, стежок, рекреаційних об'єктів і паркових меблів;

самовільне влаштування городів, пошкодження дерев, кущів, квітників, газонів;

вивезення і звалювання у не відведених для цього місцях відходів, сміття, трави, гілок, деревини, снігу, листя тощо;

складування будівельних матеріалів, конструкцій, обладнання;

встановлення об'єктів зовнішньої реклами, торгівельних лотків, павільйонів, кіосків тощо, без відповідних дозволів та погоджень;

посипання кухонною сіллю снігу та льоду на тротуарах;

знищення чи пошкодження окремих дерев, чагарників, трав'яної рослинності;

влаштовування ігор на газонах;

спалювання сухої рослинності, розпалювання багаття та порушення інших правил протипожежної безпеки;

проведення рубок головного користування та прохідних рубок;

добування з дерев соку, смоли, нанесення механічних пошкоджень;

сінокосіння, крім догляду за газонами і знищення бур'янів, збирання квітів, ламання гілок дерев;

знищення мурашників, лов птахів і звірів;

випасання худоби, вигул та дресирування тварин у не відведених для цього місцях;

використання хімічних засобів боротьби зі шкідниками та хворобами рослин, за винятком окремих ситуацій, коли є загроза існуванню природного комплексу, що охороняється, на підставі наукового обґрунтування за погодженням з Мінприроди;

псування та забруднення земель виробничими, комунальними та іншими відходами, влаштування смітників;

влаштування стоянок автомашин;

влаштування зупинки пасажирського транспорту та паркування автотранспортних засобів на газонах;

проїзд усіх видів транспорту поза дорогами загального користування, за винятком службового транспорту Землекористувача, протипожежної техніки;

здійснення ремонту, обслуговування та миття транспортних засобів, машин, механізмів.

3.2. Спеціальне використання природних ресурсів у межах території парку-пам'ятки здійснюється на підставі дозволів, виданих уповноваженими органами на місцях у галузі охорони навколишнього природного середовища в межах лімітів, встановлених Мінприроди.

3.3. Для збереження і відтворення природних комплексів та об'єктів парку-пам'ятки дозволяється у встановленому порядку наукова, господарська та інша діяльність, що не суперечить цільовому призначенню та завданням парку-пам'ятки і проводиться з додержанням загальних вимог щодо охорони навколишнього природного середовища.

3.4. Парк-пам'ятка охороняється Землекористувачем і утримується на його кошти.

3.5. Порушення природоохоронного законодавства у межах парку-пам'ятки тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільну або кримінальну відповідальність згідно з законодавством України.

3.6. Землекористувач земельної ділянки у межах парку-пам'ятки оформляє охоронне зобов'язання щодо дотримання режиму охорони території.

3.7. Державний контроль за додержанням режиму території парку-пам'ятки здійснюється Державною екологічною інспекцією України.

4. ЗМІНА МЕЖ, КАТЕГОРІЇ ТА СКАСУВАННЯ СТАТУСУ

4.1. Зміна меж, категорії та скасування статусу парку-пам'ятки проводяться відповідно до природоохоронного законодавства України.

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали