ЧЕРНІВЕЦЬКА МІСЬКА РАДА
Десята сесія VI скликання

РІШЕННЯ

від 28.07.2011 р. N 237

Про затвердження Положення про порядок зняття одно-шестиквартирних будинків з балансу житлового фонду комунальної власності територіальної громади м. Чернівців та передачу їх з комунальної власності у власність власникам квартир і визнання таким, що втратило чинність, рішення Чернівецької міської ради з цього питання

Відповідно до статті 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", Закону України "Про приватизацію державного житлового фонду", та розглянувши пропозиції департаменту житлово-комунального господарства міської ради, Чернівецька міська рада вирішила:

1. Затвердити Положення про зняття одно-шестиквартирних будинків з балансу житлового фонду комунальної власності територіальної громади м. Чернівців та передачу їх з комунальної власності у власність власникам квартир (додається).

2. Головам Першотравневої, Садгірської, Шевченківської районних у місті Чернівцях рад Мельничуку В.А., Бурезі Ю. І., Пазюку М. Д.:

2.1. Забезпечити в термін до 01.12.2011 року обстеження постійно діючими районними комісіями по огляду та визначенню санітарно-технічного стану будинків (квартир) при виконкомах районних у місті рад за участю фахівців КП "Чернівціводоканал" технічного стану одно-шестиквартирних будинків, всі квартири яких приватизовані, інженерних комунікацій до них, у тому числі колодязів і запірної арматури для визначення їх відповідності технічним вимогам, необхідності і термінів проведення капітального ремонту.

2.2. На підставі актів обстеження технічного стану одно-шестиквартирних будинків і інженерних комунікацій до них, оформлених постійно діючими районними комісіями, звернутися письмово до власників квартир одно-шестиквартирних будинків з пропозицією щодо надання ними заяв про зняття таких будинків з балансу житлового фонду комунальної власності територіальної громади м. Чернівців та передачі їх у власність власникам квартир.

2.3. Надати департаменту житлово-комунального господарства міської ради пропозиції щодо підготовки проекту рішення виконавчого комітету міської ради про зняття одно-шестиквартирних будинків з балансу житлового фонду комунальної власності територіальної громади м. Чернівців та передачі їх у власність власникам квартир.

3. Департаменту житлово-комунального господарства міської ради (Сірман Д. О.) в місячний термін після оформлення наймачами квартир одноквартирних будинків документів на приватизацію житла подавати виконавчому комітету міської ради пропозиції про списання таких будинків з балансу житлового фонду комунальної власності територіальної громади м. Чернівців.

4. Департаменту містобудівного комплексу та земельних відносин міської ради (Ніконов В. М.) розглядати питання надання у користування або передачі у власність (спільну сумісну власність) земельних ділянок, на яких розташовані жилі будинки і прибудинкових територій тільки після зняття таких будинків з балансу житлового фонду комунальної власності територіальної громади м. Чернівців.

5. Визнати такими, що втратили чинність, рішення:

- 18 сесії Чернівецької міської ради V скликання від 12.07.2007 р. N 366 "Про затвердження Положення про зняття одно-шестиквартирних будинків з балансу житлового фонду комунальної власності територіальної громади м. Чернівців та передачу їх з комунальної власності у власність власникам квартир";

- 35 сесії Чернівецької міської ради У скликання від 24.11.2008 р. N 809 "Про внесення змін в Положення про зняття одно-шестиквартирних будинків з балансу житлового фонду комунальної власності територіальної громади м. Чернівців та передачу їх з комунальної власності у власність власникам квартир", затвердженого рішенням 18 сесії міської ради V скликання від 12.07.2007 р. N 366.

6. Рішення набирає чинності з дня його офіційного оприлюднення в газеті Чернівці та на офіційному веб-порталі Чернівецької міської ради в мережі Інтернет.

7. Організацію виконання цього рішення покласти на директора департаменту житлово-комунального господарства міської ради Сірмана Д. О., в. о. директора департаменту містобудівного комплексу та земельних відносин міської ради Ніконова В. М. і голів Першотравневої, Садгірської, Шевченківської районних у місті Чернівцях рад Мельничука В. А., Бурегу Ю. І., Пазюка М. Д.

8. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію міської ради з питань житлово-комунального господарства та охорони навколишнього середовища.

 

Секретар Чернівецької
міської ради

В. Михайлішин

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення Чернівецької міської ради
28.07.2011 N 237

ПОЛОЖЕННЯ
про порядок зняття одно-шестиквартирних будинків з балансу житлового фонду комунальної власності територіальної громади м. Чернівців та передачу їх з комунальної власності у власність власникам квартир

1. Загальні положення

1.1. Положення про зняття одно-шестиквартирних будинків з балансу житлового фонду комунальної власності територіальної громади м. Чернівців та передачу їх з комунальної власності у власність власникам квартир надалі - Положення, розроблено відповідно до законів України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про приватизацію державного житлового фонду", "Про охорону культурної спадщини".

1.2. Положення визначає правові умови та регулює порядок зняття одно-шестиквартирних будинків з балансу житлового фонду комунальної власності територіальної громади м. Чернівців та передачу їх з комунальної власності у власність власникам квартир.

2. Порядок зняття одно-шестиквартирних будинків з балансу житлового фонду комунальної власності територіальної громади м. Чернівців та передачу їх з комунальної власності у власність власникам квартир

2.1. Зняттю з балансу житлового фонду комунальної власності територіальної громади м. Чернівців підлягають одно-шестиквартирні будинки, в яких всі квартири приватизовані (викуплені) разом з допоміжними приміщеннями, господарськими будівлями і спорудами та інженерними мережами.

2.2. Приватизовані одноквартирні будинки знімаються з балансу згідно з рішенням виконавчого комітету міської ради на пропозицію департаменту житлово-комунального господарства міської ради в місячний термін після оформлення наймачами квартир таких будинків документів на приватизацію житла.

3. Для підготовки пропозицій виконавчому комітету міської ради щодо зняття одно-шестиквартирних будинків з балансу житлового фонду комунальної власності територіальної громади м. Чернівців та передачі їх з комунальної власності у власність власникам квартир, балансоутримувач (КЖРЕП, управління житлового господарства районної у місті ради) подає департаменту житлово-комунального господарства міської ради:

- лист-клопотання;

- заяви власників квартир згідно з додатком 1;

- ксерокопії документів, що підтверджують право власності на квартири, завірені балансоутримувачем;

- довідку про відсутність заборгованості згідно з додатком 2 або копію договору на реструктуризацію заборгованості;

- переліки - характеристики будинків згідно з додатком 3;

- акти обстеження технічного стану будинків і інженерних мереж до них згідно з додатком 4.

3.1. Зняття одно-шестиквартирних будинків з балансу житлового фонду комунальної власності територіальної громади м. Чернівців проводиться виключно за наявності заяв всіх власників квартир, завірених печаткою балансоутримувачів.

4. Дво-шестиквартирні будинки, в яких є нежилі приміщення, на які оформлено право власності територіальної громади м. Чернівців, як на окремий об'єкт цивільно-правових відносин, знімаються з балансу житлового фонду комунальної власності територіальної громади м. Чернівців за винятком зазначених нежилих приміщень.

5. Балансоутримувач на підставі прийнятих виконавчим комітетом міської ради рішень про зняття одно-шестиквартирних будинків з балансу житлового фонду комунальної власності територіальної громади м. Чернівців:

5.1. Здійснюює списання таких будинків з балансу основної діяльності.

5.2. В місячний термін направляє власникам квартир таких будинків, письмові повідомлення щодо необхідності:

5.2.1. Проведення ними вчасної перевірки димовентиляційних каналів, забезпечення належного утримання опалювальних печей, газового обладнання, наявних інженерних комунікацій до будинків.

5.2.2. Укладання угод на житлово-комунальні послуги з підприємствами виконавцями (виробниками) таких послуг.

5.2.3. Вирішення питання розрахунків за спожиту електроенергію для освітлення місць загального користування будинків (коридори, сходові клітини, балконні галереї, підвали тощо).

5.2.4. Звернутися до департаменту містобудівного комплексу та земельних відносин міської ради для виготовлення документів на право користування або отримання у власність (спільну сумісну власність) земельних ділянок, на яких розташовані житлові будинки та прибудинкових територій.

6. Власники одно-шестириквартирних будинків, знятих з балансу житлового фонду комунальної власності територіальної громади м. Чернівців самостійно вирішують питання утримання (ремонту) будинку, інженерних комунікацій, укладають угоди з відповідними підприємствами на вивезення і утилізацію твердих побутових відходів, вивезення рідких нечистот, обстеження димовентиляційних каналів, освітлення місць загального користування будинків (коридори, сходові клітини, балконні галереї, підвали тощо) та інші житлово-комунальні послуги.

7. Одно-шестиквартирні будинки, які визнані пам'ятками архітектури, знімаються з балансу житлового фонду комунальної власності територіальної громади м. Чернівців при умові попереднього укладання охоронних договорів на визначення режимів використання пам'яток архітектури власниками таких будинків з відділом охорони культурної спадщини міської ради.

8. Бюро технічної інвентаризації:

8.1. На підставі заяв власників одно-шестиквартирних будинків здійснюють технічну інвентаризацію допоміжних приміщень, господарських будівель і споруд таких будинків (будинковолодінь).

8.2. Після отримання посвідченого нотаріально договору про розподіл допоміжних приміщень, господарських будівель і споруд між власниками квартир дво-шестиквартирних будинків проводять розрахунок ідеальних часток житлового будинку (будинковолодіння).

8.3. Замінюють наявні правовстановлюючі документи на свідоцтва про право власності на житлові будинки (будинковолодіння) із допоміжними приміщеннями, господарськими будівлями та спорудами та реєструють право власності на них в установленому законом порядку.

9. Не підлягають зняттю з балансу житлового фонду комунальної власності територіальної громади м. Чернівців:

9.1. Одно-шестиквартирні будинки, які згідно з рішенням виконавчих комітетів районних у місті рад визнані аварійними або ветхими.

9.2. Будинки, на які накладено арешт (заборону) на підставі ухвали суду.

10. Спори, що виникають між власниками квартир дво-шестиквартирних будинків, після зняття їх з балансу житлового фонду комунальної власності територіальної громади м. Чернівців, вирішуються в установленому законом порядку.

11. Посадові особи та громадяни при порушенні вимог цього положення несуть відповідальність згідно з чинним законодавством.

 

Секретар Чернівецької
міської ради

В. Михайлішин

 

Додаток 1
до Положення, затвердженого рішенням Чернівецької міської ради
28.07.2011 N 237

ЗРАЗОК:
(для власників квартир одно-
шестиквартирних будинків)

Директору департаменту житлово-
комунального господарства міської ради
_____
                            (прізвище, ім'я, по батькові)
_____
                            (прізвище, ім'я, по батькові
                    уповноваженого власника квартир)
ідентифікаційний номер ________
який(а) проживає за адресою: ___
_____
телефон _________

ЗАЯВА

Прошу(симо) зняти з балансу житлового фонду комунальної власності територіальної громади м. Чернівці квартирний будинок N _____ на вул. ______, разом з належними до нього допоміжними, нежилими приміщеннями, господарськими будівлями та спорудами і передати нам у власність для подальшого володіння, користування та утримання.

 

Підпис(си) уповноваженого(их)
власника(ів) квартир(ри)

 

(прізвище, ініціали)

 


(прізвище, ініціали)

 


(прізвище, ініціали)

          20__ р.

 

Заяву заповнено в моїй присутності, особу підписанта встановлено за паспортом громадянина України

Начальник КЖРЕП (УЖГ)

 

 

 

(підпис)

___
(прізвище, ініціали)

                М. П.

 

 

 

Секретар Чернівецької міської ради

В. Михайлішин

 

Додаток 2
до Положення, затвердженого рішенням Чернівецької міської ради
28.07.2011 N 237

ЗРАЗОК:

ДОВІДКА

Видана про те, що заборгованості з квартирної плати в _______ будинках(у) (перелік будинків додається) станом на ___ не має.

(Перелік будинків додається).

 

Начальник КЖРЕП (УЖГ) N __________

__
(прізвище, ім'я по батькові)

Головний бухгалтер

__
(прізвище, ім'я по батькові)

 

Секретар Чернівецької міської ради

В. Михайлішин

 

Додаток 3
до Положення, затвердженого рішенням Чернівецької міської ради
28.07.2011 N 237

ЗРАЗОК:

ПЕРЕЛІК-ХАРАКТЕРИСТИКА
одно-шестиквартирних будинків, які знімаються з балансу житлового фонду комунальної власності територіальної громади м. Чернівців разом з допоміжними приміщеннями, господарськими будівлями та спорудами і передаються з комунальної власності у власність власникам квартир

N
з/п

Адреса будинку

загальна площа будинку
(кв. м)

житлова площа будинку
(кв. м)

Загальна площа земельної ділянки будинковолодіння
(кв. м).

первісна вартість будинку
(грн.)

балансова вартість будинку
(грн.)

Характеристика інженерних комунікацій на будинок

діаметр вводу

довжина вводу
(м п.)

наявність колодязя на підключенні

технічний стан запірної арматури

технічний стан вводу

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

М. П.

Начальник КЖРЕП (УЖГ) N __________

__
(підпис)

 

Головний бухгалтер (УЖГ) N _________

__
(підпис)

 

Виконавець (УЖГ) N __________

__
(підпис)

М. П.

Начальник КП "Чернівціводоканал"

__
(підпис)

 

Виконавець КП "Чернівціводоканал"

__
(підпис)

 

Секретар Чернівецької міської ради

В. Михайлішин

 

Додаток 4
до Положення, затвердженого рішенням Чернівецької міської ради
28.07.2011 N 237

ЗРАЗОК:

АКТ
обстеження постійно діючої комісії з огляду та визначення санітарно-технічного стану будинків (квартир) при виконкомі районної у місті ради

Від "___" 20__ р.

м. Чернівці

в складі:

 

_____
           (прізвище, ім'я по батькові)

_________
(посада)

Провели обстеження технічного стану ______ квартирного будинку

(перелік будинків додається)

Основні конструктивні елементи будівлі(ель)

Матеріал

Технічний стан

Примітка

Фундамент(и)

 

 

 

Стіни

 

 

 

Перекриття

 

 

 

Покрівля

 

 

 

Інженерні комунікації

 

 

 

Висновки комісії:
__
__
__
__
__

Підписи членів комісії:

 

 

__________
__________
__________
__________

 

Секретар Чернівецької міської ради

В. Михайлішин

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали