Про затвердження Порядку фінансування витрат на безоплатне поховання або відшкодування витрат на здійснене поховання померлих (загиблих) учасників бойових дій та інвалідів війни

Розпорядження Луганської обласної державної адміністрації
від 20 грудня 2010 року N 1569

Зареєстровано у Головному управлінні юстиції у Луганській області
22 грудня 2010 р. за N 110/1088

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 28.10.2004 N 1445 "Про затвердження Порядку проведення безоплатного поховання померлих (загиблих) осіб, які мають особливі заслуги та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, учасників бойових дій і інвалідів війни", з метою приведення нормативних актів облдержадміністрації у відповідність до вимог чинного законодавства:

1. Затвердити Порядок фінансування витрат на безоплатне поховання або відшкодування витрат на здійснене поховання померлих (загиблих) учасників бойових дій та інвалідів війни в новій редакції (додається).

2. Вважати таким, що втратило чинність, розпорядження голови обласної держадміністрації від 23.07.2005 N 524 "Про затвердження Порядку фінансування витрат на безоплатне поховання померлих (загиблих) учасників бойових дій", зареєстроване в Головному управлінні юстиції у Луганській області 23.08.2005 за N 33/742.

3. Управлінню у справах преси та інформації облдержадміністрації (Копанєва А. М.) забезпечити оприлюднення цього розпорядження в газеті "Наша газета" та інших засобах масової інформації.

4. Розпорядження набирає чинності через 10 днів після його державної реєстрації, але не раніше дня його оприлюднення в газеті "Наша газета".

5. Контроль за виконанням цього розпорядження залишаю за собою.

 

Голова обласної
держадміністрації

В. М. Пристюк

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
Розпорядження Луганської обласної державної адміністрації
20.12.2010 N 1569

Зареєстровано
у Головному управлінні юстиції у Луганській області
22 грудня 2010 р. за N 110/1088

ПОРЯДОК
фінансування витрат на безоплатне поховання або відшкодування витрат на здійснене поховання померлих (загиблих) учасників бойових дій та інвалідів війни

1. Цей Порядок визначає механізм фінансування видатків обласного бюджету на здійснення безоплатного поховання померлих (загиблих) учасників бойових дій та інвалідів війни (незалежно від місця отримання пенсії) відповідно до статті 14 Закону України "Про поховання та похоронну справу" в частині організації поховання і ритуального обслуговування.

2. Організація поховання померлих (загиблих) учасників бойових дій або інвалідів війни здійснюється з урахуванням Необхідного мінімального переліку окремих видів ритуальних послуг та Необхідного мінімального переліку вимог щодо порядку організації поховання і ритуального обслуговування населення, затверджених наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 19.11.2003 N 193.

3. Виконавцю волевиявлення або особі, що зобов'язалася поховати померлого (загиблого) учасника бойових дій або інваліда війни безоплатно надаються такі послуги:

оформлення договору-замовлення на організацію та проведення поховання;

доставка предметів похоронної належності (завантаження на складі, перевезення, вивантаження на місці призначення та перенесення до місця знаходження тіла померлого);

надання транспортних послуг (один автокатафалк та один автобус супроводження);

перенесення труни з тілом померлого до будинку (квартири), до моргу, з будинку (квартири), моргу, до місця поховання;

організація поховання і проведення ритуалу;

надання труни;

надання вінка похоронного з траурною стрічкою (з написом чи без нього);

копання могили (викопування ручним чи механізованим способом, опускання труни у могилу, закопування, формування намогильного насипу);

надання урни;

кремація;

поховання урни з прахом (закопування в могилі чи розміщення в колумбарній ніші) та одноразове прибирання прилеглої території після поховання.

4. Вартість ритуальних послуг не повинна перевищувати середню ціну на відповідні ритуальні послуги, що склалася на території відповідного села, селища, міста, району області, та розрахунковий обсяг відшкодувань на поховання однієї особи, визначений на відповідний рік Міністерством фінансів України, і встановлюється в межах затверджених планових призначень на відповідний рік.

5. Додаткові ритуальні послуги оплачуються за рахунок коштів виконавця волевиявлення або особи, яка зобов'язалася поховати померлого (загиблого) учасника бойових дій або інваліда війни.

6. Управління, відділи праці та соціального захисту населення районних у місті Луганську рад, виконкомів міських рад міст обласного значення та райдержадміністрацій укладають угоди про відшкодування витрат на поховання учасників бойових дій або інвалідів війни з ритуальною службою або із суб'єктами підприємницької діяльності, що надають ритуальні послуги, а також можуть відшкодовувати витрати виконавцю волевиявлення або особі, яка зобов'язалася поховати померлого.

7. Відшкодування витрат ритуальній службі або суб'єктам підприємницької діяльності, що надають ритуальні послуги, на поховання учасників бойових дій або інвалідів війни здійснюється за місцем реєстрації учасника бойових дій на підставі таких документів:

копії свідоцтва про смерть;

копії посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни;

копії договору-замовлення на організацію та проведення поховання;

акта виконаних робіт;

рахунку на оплату.

8. Відшкодування витрат на поховання виконавцю волевиявлення або особі, яка зобов'язалася поховати померлого, здійснюється на підставі таких документів:

заяви на проведення відшкодування витрат на поховання;

розрахунково-грошових документів (товарний чек, прибутковий касовий ордер та інші), що підтверджують факт здійснення оплати;

копії свідоцтва про смерть;

копії посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни.

9. Перерахування сум на фінансування видатків управлінням, відділам праці та соціального захисту населення районних у місті Луганську рад, виконкомів міських рад міст обласного значення та райдержадміністрацій здійснюється на підставі їх заявок на фінансування, які вони направляють Головному управлінню праці та соціального захисту населення облдержадміністрації до 20 числа кожного місяця.

10. Після отримання коштів управління, відділи праці та соціального захисту населення районних у місті Луганську рад, виконкомів міських рад міст обласного значення та райдержадміністрацій у триденний термін здійснюють розрахунки за організацію та проведення поховання учасників бойових дій або інвалідів війни:

з ритуальною службою або із суб'єктами підприємницької діяльності, що надають ритуальні послуги, - шляхом перерахування сум на розрахунковий рахунок;

з виконавцем волевиявлення або особою, яка зобов'язалася поховати померлого, - шляхом перерахування коштів на особовий рахунок в установі банку або через разові поштові доручення, а у виняткових випадках - поштовим переказом.

 

Заступник голови - керівник
апарату облдержадміністрації

О. С. Остапенко

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали