Додаткова копія: Про затвердження Порядку реєстрації фізичних осіб в електронній черзі для отримання адміністративних послуг, які надаються Державною міграційною службою України

МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ

НАКАЗ

05.09.2018

м. Київ

N 732

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
11 вересня 2018 р. за N 1032/32484

Про затвердження Порядку реєстрації фізичних осіб в електронній черзі для отримання адміністративних послуг, які надаються Державною міграційною службою України

Відповідно до підпункту 26 пункту 11 Положення про Міністерство внутрішніх справ України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2015 року N 878 (Постанова N 878), та підпункту 361 пункту 4 Положення про Державну міграційну службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року N 360 (Постанова N 360), з метою створення належних умов для отримання адміністративних послуг

НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Порядок реєстрації фізичних осіб в електронній черзі для отримання адміністративних послуг, які надаються Державною міграційною службою України, що додається.

2. Управлінню взаємодії з Державною міграційною службою України Міністерства внутрішніх справ України (Ковалевська І. В.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.

3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

 

Т. в. о. Міністра

В. А. Троян

ПОГОДЖЕНО:

 

Уповноважений Верховної Ради
України з прав людини

Л. Л. Денісова

Голова Державної міграційної
служби України

М. Ю. Соколюк

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства внутрішніх справ України
05 вересня 2018 року N 732

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
11 вересня 2018 р. за N 1032/32484

Порядок реєстрації фізичних осіб в електронній черзі для отримання адміністративних послуг, які надаються Державною міграційною службою України

I. Загальні положення

1. Цей Порядок установлює механізм здійснення реєстрації фізичних осіб в електронній черзі для отримання адміністративних послуг, які надаються ДМС.

2. У цьому Порядку терміни вживаються у таких значеннях:

онлайн-сервіс - складова частина сервісу "Електронна черга" - сторінка, розміщена на офіційному веб-сайті ДМС;

оператор сервісу - підприємство, яке здійснює технічне обслуговування сервісу "Електронна черга";

орган ДМС - територіальний орган або територіальний підрозділ ДМС;

послуга - адміністративна послуга, яка надається фізичній особі;

термінал - апаратно-програмний комплекс оператора сервісу, установлений у приміщеннях територіального органу або територіального підрозділу ДМС, призначений для обслуговування сервісу "Електронна черга".

3. Сервіс "Електронна черга" - електронна система організації прийому фізичних осіб за попереднім записом або згідно з поточною чергою з можливістю запису за допомогою онлайн-сервісу, через термінали, а також Єдиний державний портал адміністративних послуг та інші інтернет-портали.

4. Перелік послуг та органів ДМС, в яких здійснюється реєстрація фізичних осіб в електронній черзі з використанням сервісу "Електронна черга", визначається ДМС з урахуванням матеріально-технічних ресурсів органів ДМС.

II. Порядок здійснення реєстрації фізичних осіб в електронній черзі

1. Для отримання послуг в органах ДМС фізичні особи можуть реєструватися в електронній черзі з використанням сервісу "Електронна черга".

У разі відмови фізичної особи скористатися сервісом "Електронна черга" надання адміністративної послуги здійснюється в порядку "живої" черги.

2. Реєстрація в електронній черзі здійснюється безоплатно.

3. Реєстрація в електронній черзі здійснюється в такі способи:

за допомогою онлайн-сервісу;

через термінали;

через Єдиний державний портал адміністративних послуг та інші інтернет-портали.

4. Реєстрація фізичних осіб в електронній черзі здійснюється шляхом:

попередньої реєстрації - на найближчі робочі дні з числа доступних для запису за допомогою онлайн-сервісу або через термінали;

реєстрації в поточну чергу - на поточний робочий день через термінали.

5. Реєстрація в електронній черзі за допомогою онлайн-сервісу здійснюється фізичною особою самостійно шляхом заповнення відповідної форми на офіційному веб-сайті ДМС.

6. Для реєстрації в електронній черзі за допомогою онлайн-сервісу фізична особа самостійно обирає назву послуги, орган ДМС, дату та час обслуговування з числа доступних; зазначає свої прізвище, ініціали, номер телефону, що обслуговується оператором телекомунікацій, що надає послуги рухомого (мобільного) зв'язку на території України, який буде використано для здійснення операцій з реєстрації в електронній черзі.

Під час реєстрації в електронній черзі за допомогою онлайн-сервісу на офіційному веб-сайті ДМС можна попередньо заповнити окремі поля для подальшого формування заяви-анкети для внесення інформації до Єдиного державного демографічного реєстру (далі - Реєстр) для отримання послуги в органі ДМС. За результатами заповнення окремих полів для формування заяви-анкети для внесення інформації до Реєстру на пристрої, який використовується фізичною особою для доступу до онлайн-сервісу, автоматично формується двовимірний штрих-код (QR-код), який за наявності технічної можливості фізична особа може роздрукувати в паперовій формі та подати для отримання послуги.

Інформація, зазначена фізичною особою, не зберігається на серверах ДМС.

7. Після реєстрації в електронній черзі за допомогою онлайн-сервісу фізичній особі на зазначений нею під час реєстрації номер телефону надсилається SMS-повідомлення про реєстрацію, у якому зазначаються орган ДМС, номер у черзі, дата та час прийому.

8. Реєстрація в електронній черзі через термінал здійснюється фізичною особою самостійно або з допомогою представника оператора сервісу.

9. Для здійснення реєстрації в електронній черзі через термінал фізична особа або представник оператора сервісу обирає назву послуги, дату й час обслуговування з числа доступних для запису, вводить прізвище та ініціали особи, яка отримуватиме послугу.

10. Після реєстрації в електронній черзі через термінал фізичній особі видається талон про реєстрацію, де зазначено номер талона, дату й час прийому, а також прізвище та ініціали особи, яка отримуватиме послугу.

11. Приміщення органів ДМС можуть облаштовуватися електронним табло сервісу "Електронна черга", що відображає інформацію про поточні дату й час, номер талона фізичної особи, яка запрошується або оформлюється, кількість вільних місць у поточній черзі, а також інформацію про номери талонів фізичних осіб, яких запросять для отримання послуги найближчим часом.

12. Надання послуги здійснюється відповідним органом ДМС у день та час, визначені в SMS-повідомленні або талоні про реєстрацію.

13. Запрошення фізичної особи до кабінету (робочого місця), в якому надаватиметься послуга, здійснюється за допомогою звукового та/або візуального оповіщення. У разі неявки фізичної особи протягом 2 хвилин з моменту запрошення до кабінету, де надаватиметься послуга, її номер в електронній черзі автоматично скасовується.

14. Технічна підтримка користувачів сервісу "Електронна черга" здійснюється оператором сервісу за телефонами, що зазначаються на сторінці онлайн-сервісу та інформаційних стендах, розміщених в органах ДМС.

III. Обмеження в роботі сервісу "Електронна черга"

1. Одна реєстрація в електронній черзі означає надання однієї послуги одній фізичній особі. За потреби отримання послуги дитиною батьки (опікуни, піклувальники) реєструють її в електронній черзі окремо (під час реєстрації вказуються прізвище та ініціали дитини).

2. Невідповідність даних, зазначених під час реєстрації в електронній черзі, реальним даним фізичної особи є підставою для скасування реєстрації в електронній черзі.

3. Кількість днів, доступних для попереднього запису, може відрізнятися для різних способів запису - окремо для запису за допомогою онлайн-сервісу та окремо для запису через термінал.

4. Реєстрація в електронній черзі за допомогою онлайн-сервісу можлива лише з IP-адрес, які належать українським операторам телекомунікаційних послуг (провайдерам).

5. Кількість реєстрацій в електронній черзі за допомогою онлайн-сервісу, які можна здійснити з використанням одного номера телефону, що обслуговується оператором телекомунікацій, що надає послуги рухомого (мобільного) зв'язку на території України, обмежено чотирма записами впродовж 30 календарних днів з моменту останньої реєстрації в електронній черзі.

 

Начальник Управління взаємодії
з Державною міграційною
службою України Міністерства
внутрішніх справ України

І. В. Ковалевська
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали