Додаткова копія: Про затвердження постанови

НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 02.03.2018 р. N 60-0006/12595

Банкам України
Асоціації українських банків
Незалежній асоціації банків України

Про затвердження постанови

Направляємо для використання та керівництва в роботі постанову Правління Національного банку України від 27 лютого 2018 року N 17 "Про затвердження Правил бухгалтерського обліку доходів і витрат банків України" (далі - Правила N 17) (див. окремо в базі), яка набирає чинності з 02 березня 2018 року та опублікована на сторінках Офіційного інтернет-представництва Національного банку України 01.03.2018.

Правила N 17 розроблені відповідно до вимог міжнародних стандартів фінансової звітності, зокрема МСФЗ 15 "Дохід за договорами з клієнтами", який набрав чинності з 01.01.2018.

Правилами визначено принципи відображення в бухгалтерському обліку доходів і витрат банків України та передбачено підхід до визнання доходу на дату або протягом періоду передачі контролю над активами та послугами в сумі винагороди, право на яку банк очікує отримати в обмін на такі активи та послуги.

Правила містять окремий розділ, в якому викладені вимоги щодо відображення в бухгалтерському обліку інформації щодо договорів, де, зокрема, визначено п'ятикрокову модель аналізу договорів для визнання доходу згідно з вимогами МСФЗ 15.

Правилами передбачено відображення договірного активу / договірного зобов'язання за умови, що право банку на компенсацію не є безумовним. Для цього у Плані рахунків бухгалтерського обліку банків України, затвердженому постановою Правління Національного банку України від 11.09.2017 N 89 (Постанова N 89), передбачено нові рахунки 3511 "Договірний актив" та 361 "Договірне зобов'язання".

Звертаємо Вашу увагу на те, що вимоги Правил не поширюються на операції з фінансовими інструментами, що підпадають під сферу застосування МСФЗ 9 "Фінансові інструменти". Так, зокрема, порядок відображення в бухгалтерському обліку нарахованих процентних доходів і витрат, амортизації дисконту/премії за фінансовими інструментами, а також дивідендів регулює Інструкція з бухгалтерського обліку операцій із фінансовими інструментами в банках України", затверджена постановою Правління Національного банку України від 21 лютого 2018 року N 14 (Постанова N 14).

Додаток: Postanova 17.pdf.

 

Головний бухгалтер -
директор Департаменту
бухгалтерського обліку

Б. В. Лукасевич
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали