МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

від 19 грудня 2017 року N 1633

Про затвердження Примірного переліку ігрового та навчально-дидактичного обладнання для закладів дошкільної освіти

Відповідно до абзацу одинадцятого частини першої статті 19 Закону України "Про дошкільну освіту", пункту 8 Положення про Міністерство освіти і науки України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року N 630 (Постанова N 630), та з метою унормування процесу створення розвивального освітнього середовища у закладах дошкільної освіти наказую:

1. Затвердити Примірний перелік ігрового та навчально-дидактичного обладнання для закладів дошкільної освіти, що додається.

2. Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти (Кононенко Ю. Г.) забезпечити доведення цього наказу до департаментів (управлінь) освіти і науки обласних, Київської міської державних адміністрацій.

3. Рекомендовано департаментам (управлінням) освіти і науки обласних, Київської міської державних адміністрацій з метою оснащення закладів дошкільної освіти використовувати Примірний перелік ігрового та навчально-дидактичного обладнання для закладів дошкільної освіти.

4. Наказ Міністерства освіти і науки України від 11 вересня 2002 року N 509 "Про затвердження Типового переліку обов'язкового обладнання, навчально-наочних посібників та іграшок в дошкільних навчальних закладах (друге видання, доповнене)" (Перелік N 509) вважати таким, що втратив чинність.

Управлінню адміністративно-господарського та організаційного забезпечення (Єрко І. А.) зробити відповідну відмітку у справах архіву.

5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Хобзея П. К.

 

Міністр

Л. М. Гриневич

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства освіти і науки України
19 грудня 2017 року N 1633

ПРИМІРНИЙ ПЕРЕЛІК ІГРОВОГО ТА НАВЧАЛЬНО-ДИДАКТИЧНОГО ОБЛАДНАННЯ ДЛЯ ЗАКЛАДІВ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

Цей Примірний перелік підготовлений відповідно до Закону України "Про дошкільну освіту", вимог Базового компонента дошкільної освіти і чинних комплексних програм розвитку, навчання і виховання дітей раннього і передшкільного віку, рекомендованих Міністерством освіти і науки України. Він пропонує примірний перелік ігрового та навчально-дидактичного обладнання (далі - Перелік), що необхідні для оптимального оснащення освітнього процесу в усіх вікових групах закладів дошкільної освіти, де виховуються діти від народження до 6 (7) років. У Переліку враховано зміни в соціальному замовленні до якості дошкільної освіти та інноваційні розробки у сфері навчального забезпечення і створення розвивального предметного середовища для повноцінної організації життєдіяльності дітей з метою їх вчасного цілісного і всебічного розвитку.

Для зручності користувачів Перелік структурований за віковими категоріями вихованців:

- віку немовляти та раннього (від народження до 3 років);

- передшкільного віку (від 3 до 6 (7) років);

та основними видами дитячої діяльності:

- ігрова;

- рухова;

- художня (образотворча, музична, театральна і літературна);

- мовленнєво-пізнавальна (ознайомлення із природним, соціальним і предметним довкіллям, формування звукової культури мовлення і пропедевтика навчання грамоти, елементарних математичних уявлень);

- трудова (художня праця, праця в природі та господарсько-побутова).

Такий розподіл засобів у Переліку є умовним з огляду на можливість застосування багатьох його позицій в інших видах діяльності дітей та у різних формах організації дитячої життєдіяльності. Перелік пропонує орієнтовну кількість іграшок, посібників та обладнання, необхідну для успішної реалізації завдань формування ключових життєвих компетенцій упродовж дошкільного дитинства в умовах усіх вікових груп закладу дошкільної освіти. Рекомендована у ньому кількість різних видів ігрового та навчально-дидактичного обладнання визначена згідно зі встановленими Законом України "Про дошкільну освіту" нормативами наповнюваності груп закладів дошкільної освіти із розрахунку 20 дітей для груп передшкільного віку (від 3 до 6 - 7 років) і 10/15 дітей для груп дітей віку немовляти і раннього віку (від народження до 1 року і від 1 до 3 років відповідно). Вона може варіюватися з урахуванням педагогічних потреб, зокрема, розраховуватися на облаштування групових приміщень та основних осередків дитячої діяльності в них, а також на оснащення фізкультурної та музичної зал, басейну, методичного кабінету, фізкультурного майданчика тощо.

Перелік може бути адаптований до потреб кожного окремого закладу дошкільної освіти залежно від його типу, загальної кількості дітей, наявних приміщень і ділянок території, їхніх площ тощо. Наведений підбір іграшок, посібників та обладнання, співвідношення обов'язкових і додаткових, основних і допоміжних засобів є примірними і можуть змінюватись (доповнюватись, замінюватися) з огляду на першочергові потреби, специфіку діяльності, можливості закладу, доступні джерела фінансування, динамічне оновлення сучасного ігрового асортименту тощо. Наприклад: при створенні розвивального середовища у закладах дошкільної освіти, що працюють на засадах Вальдорфської педагогіки, будуть враховані канони відповідної альтернативної освітньої програми щодо пріоритетного застосування для вільної гри іграшок із натуральних матеріалів, зокрема, простих, недеталізованих ляльок із деревини, тканини, вузликових, плетених із ниток, соломи, валяних із вовни та інших; оснащення інвентарем для рекомендованого освітніми програмами навчання ходьби на лижах, гри в хокей за даним Примірним переліком доцільне при сприятливих кліматичних умовах, наявності зручних і належним чином облаштованих місць на території закладу, кваліфікованих фахівців тощо. У Заклади дошкільної освіти можуть коригувати цей перелік за необхідністю. Ігрове, навчально-дидактичне обладнання, яке запропоноване додатково для застосування в освітній роботі за наявності потреби в них і можливостей придбання, розміщення та зберігання, виокремлене у Переліку позначкою*. Методичні коментарі, наведені у колонці "Примітки" та за текстом, допоможуть педагогам облаштувати сучасне розвивальне предметне освітнє середовище у закладі дошкільної освіти.

Добір іграшок, посібників та обладнання для формування й облаштування безпечного розвивального освітнього середовища у закладі дошкільної освіти на основі Переліку має забезпечуватися дотриманням вимог Технічного регламенту безпечності іграшок (затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 11.07.2013 N 515 (Постанова N 515)), Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів (затверджений наказом Міністерства охорони здоров'я України від 24.03.2016 N 234 (Наказ N 234), зареєстрований в Міністерстві юстиції України 14.04.2016 за N 563/28693), ДСанПіН 5.5.6.012-98 "Державні санітарні правила і норми безпеки іграшок та ігор для здоров'я дітей" (затверджені постановою Головного державного санітарного лікаря України 30.12.98 N 12), ДСанПіН 5.5.6-138-2007 "Державні санітарні норми і правила. Гігієнічні вимоги до друкованої продукції для дітей" (затверджені наказом Міністерства охорони здоров'я України від 18.01.2007 N 13, зареєстровані в Міністерстві юстиції України 30.01.2007 за N 77/13344), інших нормативних документів з питань стандартизації якості та безпечності товарів і послуг. Зокрема, при підготовці Переліку були враховані Зміни до Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 10.03.2017 N 136 (Постанова N 136), щодо продажу товарів, які імітують продовольчі товари (мають їх форму, запах, колір, вигляд, оформлення, маркування, об'єм або розмір) і ставлять під загрозу безпеку або здоров'я споживачів, зокрема дітей, які можуть сплутати їх з продовольчими товарами та використати не за призначенням.

Примірний перелік ігрового та навчально-дидактичного обладнання для груп дітей віком від народження до 3 років у закладах дошкільної освіти

ІГРОВА ДІЯЛЬНІСТЬ

 

 

 Вік дітей

 

перший рік життя

другий - третій роки життя

1

2

3

4

5

Іграшки, атрибути, ігрове обладнання

Ляльки

лялька-неваляйка

шт.

5

3

 

немовлята

--

1 - 2

6

однолітки (образ дитини 2 - 3 років: дівчатка і хлопчики)

--

 

6

в національному українському одязі:
- хлопчик,
- дівчинка.

--

 

по 1 - 2

літературний персонаж

--

2 - 3

6

відповідно до програмових вимог

Предмети лялькового вжитку

Лялькова білизна та одяг

постільна білизна
(матрац, простирадло, ковдра у підковдрі, подушка з наволочкою)

набір

1 - 2

4

відповідно до розміру і кількості ляльок та іграшкових ліжок, колясок

пелюшки, повзунки, сорочечки

--

по 2

по 6

відповідно до розміру і кількості ляльок

одяг
сезонний (літній, демісезонний, зимовий)

набір

 

по 1

по 1 набору для ляльки-хлопчика і ляльки-дівчинки

Посуд

столовий
(на 2 - 4 персони: глибокі й мілкі тарілки, чашки, ложки та ін.)

набір

1

2

 

чайний

--

 

2

кухонний

--

 

2

Меблі лялькові

спальня
(ліжко, шафа для одягу та ін.)

набір

 

1

 

вітальня
(стіл, стільці, шафи, диван, крісла та ін.)

--

 

1

кухня
(плита, мийка, стіл-тумбочка, шафа-буфет для посуду та ін.)

--

 

1

ванна
(рукомийник, шафа, ванночка)

--

 

1

ліжко/колиска

шт.

1 - 2

2 - 3

 

Ванночка

шт.

1

2

Санчата

--

 

2

 

Коляски

--

 

2

 

Гойдалки*

--

 

2

 

Галантерея, біжутерія
(стрічки, хустинки, предмети догляду за волоссям тощо)

набір

 

1

кількість предметів у наборі визначається за потребою

Побутова техніка та засоби зв'язку

телефон

шт.

2*

4

 

праска

--

 

3

 

плита

--

 

2

 

пральна машина

--

 

1

 

Фігурки

люди

шт.

 

 

 

- діти,

--

5

5

- дорослі*,

--

 

5

- літературні персонажі

--

 

5

тварини

набір

 

 

- звірі

--

2

5 - 6

- птахи;

--

2

3

- риби;

--

2

3

- фантастичні/казкові

--

 

2

- транспортні засоби (автомобіль, човен, літак тощо)

шт.

5

 

стилізовані фігурки без деталізації

Транспорт

транспорт великогабаритний
іграшковий
(вантажівка, легковий автомобіль, потяг)*:

шт.
 

 
 

 
 

відповідно до зросту і ваги дітей

- без навантаження вагою тіла дитини,

--

 

по 1 - 2

- з навантаженням

--

2 - 3

 

транспорт наземний:

 

 

 

з рухомими деталями

- легковий автомобіль,

--

 

5

- вантажний автомобіль,

--

 

5

- автобус,

--

 

по 2

- спеціальний транспорт
(швидка допомога, пожежна машина тощо);

--

 

по 2

- потяг

--

 

по 1 - 2

транспорт водний
(теплохід, катер, човен)

--

 

по 2 - 3

 

транспорт повітряний
(літак, гелікоптер)

--

 

2 - 3

 

Техніка, споруди, інструменти

техніка будівельна
(екскаватор, самоскид, бульдозер тощо)

шт.

 

по 1

 

техніка сільськогосподарська
(трактор)

--

 

по 1

 

споруди*
(автопаркінг/гараж, естакада тощо)

--

 

по 1

З 3-го року життя

ляльковий будинок

шт.

 

1 - 2

пластикові/тканинні

Настільні ігри

парні картинки

набір

 

3 - 5

 

розрізні картинки (2 - 6 частин)

--

 

3 - 5

 

розрізні картинки на кубиках
(4 - 6 частин) або/та брусках (2 - 4 частини)

--

 

5

 

лото

--

 

2 - 4

 

Іграшки для ігор з піском, водою, снігом, вітром

лопатки/совки

шт.

3 - 5

по 10

 

граблі (короткі)

--

 

10

відерця

--

3 - 5

10

ситечка

--

 

10

вітрячки

--

 

10

форми для піску і снігу

набір

 

10

М'яконабивні іграшки

тварина

шт.

 

10

 

літературний персонаж

--

 

5

людина

--

 

3

Народні іграшки

лялька-мотанка

шт.

2

2

 

калатала, брязкала, тарахкальця*

--

10

2

дзиґа

--

 

3

іграшкові фігурки

--

 

6

тарадайки, каталки

--

 

10

динамічні іграшки ("ведмеді-ковалі", "півники" та ін.)

--

 

2

гойдалки ("коники")

--

 

1 - 2

Механічні інерційні/електронні іграшки*

робот

шт.

 

1

 

машини

--

 

2

тварини

--

 

4

Сенсорні іграшки

піраміди

шт.

5

8

 

втулки, вкладники

--

5

8 (в т. ч. сенсорні модулі, втулкові блоки М. Монтессорі*)

 

іграшки для зав'язування, накручування чи вкручування, наліплювання деталей тощо

--

 

8

призначення, кількість деталей, розмір відповідно до віку дітей

іграшки / форми з різними видами застібок для одягу: шнурівкою, наліпками, "блискавками", ґудзиками (великими)

--

 

10

 

ігрові центри з різноманітним руховим, звуковим, світловим, підвісним оснащенням

--

2

2 - 3

килимки, дуги тощо

об'ємний ігровий матеріал для розпізнавання за кольором (кубики, палички, кульки, фігурки тварин тощо)

набір

 

6 - 8

 

Музичні іграшки

іграшки звукові

катальця

шт.

3

5

 

музична дзиґа

--

2

2

 

шарманка/скринька

--

3

3

 

музичні сходинки / доріжка

--

 

3

 

шумова іграшка
(молоточок, брязкальце, дзвіночок, тріскачка, пищик та ін.)

--

по 4 - 6

по 4 - 6

відповідно до віку дітей

музична механічна іграшка
(зі співом, рухом, комбінована тощо)

--

2 - 4

2 - 3

 

інструменти імітаційні звукові (із звукорядом і без)*

металофон/ксилофон

шт.

 

2

 

барабан/бубон

--

по 1

по 2 - 3

 

гармошка

--

 

2

 

піаніно

--

 

1 - 2

 

Оптичні іграшки

калейдоскоп/ролейскоп

шт.

 

2

 

Конструкторсько-будівельні іграшки

набір кубиків і цеглинок (дерев'яний, пластмасовий)

набір

3

10

 

настільний будівельний матеріал (дерев'яний, пластмасовий)

--

 

10

конструктор настільний пазовий універсальний (дерев'яний, пластмасовий)

--

 

3

 

конструктор великогабаритний універсальний (дерев'яний*, пластмасовий)

--

 

1

великогабаритний м'який будівельний набір

--

 

1

магнітний конструктор

--

 

1

За потребою педагоги формують набори ігрового обладнання та атрибутів для сюжетних ігор із наведених вище позицій переліку та додатково придбаних іграшок, самостійно виготовлених атрибутів.

РУХОВА ДІЯЛЬНІСТЬ

 

 

Вік дітей

 

перший рік життя

другий - третій роки життя

1

2

3

4

5

Зазначена кількість необхідна для забезпечення рухової діяльності дітей однієї групи. Місцерозташування і зберігання, кількість для приміщень і майданчиків визначаються за потребою.

Обладнання для розвитку рухів

манеж дитячий (різного розміру)

--

по 1

 

із розрахунку 1 м2 площі на 1 дитину;
ширина отвору воріт - близько 70 см, висота перил 60 - 80 см;
з килимками, що миються, і підставками під спинку із м'якого зносостійкого матеріалу

масажний стіл (ширина 70 - 80 см, довжина 120 см)

--

2

 

 

місток з перилами (висота до 80 см)

--

1

1

 

гірка

 

 

 

 

- для влізання і спуску (висота 60 - 80 см, довжина скату 90 см, верхня платформа 230 х 85 см, висота перил 45 см);

--

1

 

- для сходження і спуску (висота 80 - 100 см, верхня платформа 60 х 60 см, висота перил 40 см; сходинки шириною 20 см, висотою 8 - 10 см)

--

 

1

 

гойдалка-балансир (довжина дошки 160 см, ширина 20 см, висота підставки 25 см, висота стійок 45 см, довжина ручки 22 см, діаметр 2 см)

--

 

1

 

гімнастична драбина (висота 150 - 200 см, ширина прольоту 80 - 100 см, відстань між рейками 15 см, діаметр рейок 3 см)

шт.

 

1

 

драбина розкладна або драбина, яка може кріпитися похило (висота 150 - 170 см, ширина прольоту 80 - 100 см, відстань між рейками 15 см, діаметр рейок 2 - 3 см)

--

 

1

 

горизонтальна драбина для переступання (довжина 150 см, 6 - 8 поперечних рейок, відстань між рейками 18 см, довжина рейок 40 см, діаметр 2 см)

--

 

1

дошка гімнастична і ребриста (довжина 250 - 300 см, ширина 25 - 30 см, відстань між планками 6 - 8 см)

--

 

по 1

 

дошка гімнастична, один кінець якої фіксується на різній висоті (довжина 200 - 250 см, ширина 25 - 30 см)

--

 

1

 

дошка ребриста із двома похилими скатами (довжина 200 - 250 см, ширина бокових поверхонь 15 см)

--

 

1

доріжка із зображенням відбитків дитячих слідів (довжина 200 - 300 см, ширина 30 - 40 см)

--

 

1

 

лава гімнастична

шт.

 

 

 

- довжина 200 м, висота 15 см, ширина верхньої дошки 20 - 30 см);

 

 

1

- довжина 200 - 250 см, висота 20 - 25 см, ширина верхньої дошки 15 - 20 см

1

ящик для влізання і сходження

--

 

 

 

50 х 50 х 15 - 20 см

 

 

1

50 х 50 х 10 - 15 см

 

 

1

куби для влізання і сходження 15 х 15 х 15 см

--

 

3

 

колоди:

 

 

 

обираються розміри відповідно до віку дітей

- покладена на підлогу (довжина 200 - 300 см, ширина верхньої поверхні 12 - 15, 15 - 20 см., висота 20 - 30 см);

--

1

по 1

- м'яка (діаметр 20 - 30 см);

--

- з драбиною для сходження на одному кінці (довжина висота 200 - 300 см, висота 40 см, ширина верхньої поверхні 20 см)

--

дуги/ворітця для підлізання, прокочування (відстань між підставками 60 - 80 см, висота 40 - 60 см)

--

2

2

 

стояки/стійки (висота 150 см, відстань між зарубками 5 см) для вправ з підлізання, переступання

--

 

2

 

стояки з кільцями, що кріпляться вертикально на різній висоті (висота 130 - 140 см, діаметр кілець 40 - 50 см)

--

 

1

 

скат/жолоб для скатування м'ячів (довжина 200 - 220 см, ширина 50 - 70 см, висота 60 - 70 см)

--

 

1

 

Спортивно-моторні іграшки та ігрове обладнання

підвісні іграшки на кронштейнах до ліжка чи манежу

набір

6

 

 

іграшки-каталки з рухомими деталями

шт.

 

 

 

- на паличці

 

 

 

- на паличці та мотузці 

 

 

 8

 

каталки-автомобілі

--

2

2

 

віжки*

--

2

2

для індивідуального застосування

обручі:

 

 

 

 

- діаметр 40 см,

--

 

4

- діаметр 55 - 60 см,

--

1

2

- діаметр 60 - 80 см,

--

1

2

- діаметр 100 см

--

1

2

м'ячі гумові:

 

 

 

на підгрупу

- діаметр - 5 - 6 (8) см,

--

4

по 2 на дитину

- діаметр - 10 - 15 см,

--

2

--

- діаметр - 20 см

--

2

--

м'яч надувний (діаметр 20 - 30 см)

--

2

5

 

м'яч фітбол* (діаметр до 50 см, з ручками, гладкий чи масажний) або надувна іграшка-стрибунець*

--

 

1 - 2

для індивідуального застосування

кубики дерев'яні або пластмасові
(4 х 4 х 4 см)

--

 

по 2 на дитину

на підгрупу

кільця пластмасові

 

 

 

 

- діаметр 10 - 15 см

--

4

по 2 на дитину

на підгрупу

- діаметр 8 - 10 см

--

брязкальця

--

по 1 на дитину

по 2 на дитину

на підгрупу

кермо іграшкове

--

 

по 1 на дитину

на підгрупу

сухий басейн з м'ячами/кульками*

компл.

1

1

 

гойдалка підвісна
(відстань від землі 30 см)

шт.

 

1

 

крісло-гойдалка
(відстань від підлоги 30 см)

--

1

 

 

Фізкультурний інвентар

шнури/мотузки

--

 

 

 

(довжина 2 - 3 м,

 

1

2

5 м,

 

 

1

10 - 12 м)

 

 

1

канат (250 - 300 см, діаметр 2 см)

--

 

1

 

переносний кошик із сіткою для закидання предметів (діаметр 60 - 100 см, висота 50 см)

--

1

1

 

кошик-сітка, що кріпиться на різній висоті (діаметр 60 см)

--

 

2

 

кеглі для розмітки

--

 

6

 

гімнастичні палиці/рейки пластмасові/дерев'яні:

 

 

 

на 1 році життя - для пасивно-активних і активних вправ у парі з дорослим

- 60 см,

--

 

5

- 100 - 150 см,

--

1

2

- 150 - 200 см,

--

1

2

- рейка/палиця - 400 см

--

1

1

торбинки з піском
(6 х 10 см, вагою 100 г)

--

 

по 2 на дитину

на підгрупу

стрічки на кільцях
(довжина стрічки 20 - 30 см)

--

 

по 2 на дитину

на підгрупу

хусточки різнокольорові (20 х 20 см)

--

 

по 2 на дитину

на підгрупу

роликовий масажер (ручний)*
- для м'язів спини,

--

1

1

 

- для ступнів ніг

--

1

1

 

масажний килимок-доріжка

--

 

1

 

тунель тканинний
(діаметр 50 см, довжина 150 - 180 см)*

--

 

1

 

м'який спортивний модуль*
(дуги-ворітця, скат-гірка, мат, кільце, бруси)

компл.

 

1

проста конструкція

Прилади, допоміжний інвентар

термометр для вимірювання t° води

шт.

1

1

 

термометр для вимірювання t° повітря

--

1

1

у кожному приміщенні

гігрометр*

--

1

1

 

килимки гімнастичні 120 х 60 см

--

3

10

 

кошик для м'ячів

--

1

1

 

стійка для палиць

--

1

1

 

тара для торбинок з піском

--

 

1

 

тара для зберігання кожного виду роздаткового матеріалу

--

по 1

по 1

 

ХУДОЖНЯ ДІЯЛЬНІСТЬ

 

 

Вік дітей

 

перший рік життя

другий - третій роки життя

1

2

3

4

5

ОБРАЗОТВОРЧА ДІЯЛЬНІСТЬ

Дидактичне приладдя

Матеріали

папір білий:

набір

5

15

 

папір кольоровий:

--

5

15

картон білий:

--

 

15

 

картон кольоровий:

--

 

15

 

наліпки

--

 

15

 

олівці кольорові
(4 - 6 кольорів)

--

 

15

додатково можливе використання товстих воскових олівців

крейда біла, кольорова

--

 

10

додатково можливе використання товстої кольорової крейди

фарби гуашеві:
- 4 - 6 кольорів

--

 

15

 

фарби для малювання пальчиками*:
- 6 кольорів

--

 

5

 

- 4 кольори

 

2

5

глина, тісто,

кг

0,5

1

 

пластилін

набір

 

10

кінетичний пісок*

кг

 

2

додатково - форми, лотки для роботи з кінетичним піском*

Інвентар, пристосування

тичок з м'яким (ватним) кінчиком

шт.

 

10

 

пензлик круглий м'який:

--

 

 

додатково - клейові щіточки

- N 12 - 16

 

 

15

- N 9 - 12

 

 

15

розетка для фарби

--

 

5

 

дощечка/пластина для ліплення

--

 

10

 

підкладні аркуші/пластини для малювання
(картонні, пластикові тощо)

--

 

10

 

ємкість з губкою*

--

 

1

 

ємкість для зберігання глини

--

 

1

 

підставка для пензлів

--

 

5

 

пластикова склянка для води

--

 

5

 

таця/тарілка для роздавального матеріалу

--

 

5

 

серветка тканинна та паперова

--

 

15

 

качалка*

--

 

5

 

валик*

--

 

2

 

форми для вирізання із глини, тіста*

набір

 

5

 

трафарет*

--

 

5

 

печатка*

--

 

5

 

ТЕАТРАЛЬНА І ЛІТЕРАТУРНА ДІЯЛЬНІСТЬ

Картки (фото, ілюстрації)

окремі ілюстрації до фольклорних і авторських літературних творів

компл.

1

1

 

серія ілюстрацій до літературного твору

--

 

2 - 3

 

Ілюстровані літературні видання для дітей

окремі твори (фольклорні, авторські)

добірка

1

1

 

збірки літературних творів (фольклорних, авторських)

шт.

3 - 4

5 - 6

 

Обладнання

полиця для дитячих книг (або полиця у шафі)

шт.

1

1

 

стіл дитячий для самостійної роботи з книгою

--

 

1

конструкція столу - відповідно до віку дітей

театральна ширма настільна

шт.

 

1

орієнтовні загальні розміри 80 х 20 х 60 см, розмір віконця для театральної вистави 60 х 40 см

екран для тіньового театру настільний

--

 

1

розмір довільний (від 30 х 40 см) залежно від кількості дітей-глядачів

магнітна дошка / фланелеграф (орієнтовний мінімальний розмір 40 х 60 см)

--

 

1

 

елементи декорацій для ігор-драматизацій

набір

 

1

відповідно до програмових вимог

обладнання для куточка рядження (тумба, полиця, вішаки, дзеркало)

--

 

1

 

Костюми, елементи костюмів

елементи театральних/карнавальних костюмів, предмети для рядження

набір

 

5 - 6

 

елементи українських національних костюмів (для хлопчиків і дівчаток)

--

 

по 4 - 6

багатофункціональні елементи костюмів

--

 

6

Театральні іграшки

театр рукавичок БІ-БА-БО

набір

1

3

 

театр пальчиковий

--

1

3

театр іграшок або площинний

--

1

3

театр магнітний

--

 

3

театр тіньовий настільний

--

 

2

МОВЛЕННЄВО-ПІЗНАВАЛЬНА ДІЯЛЬНІСТЬ

 

 

Вік дітей

 

перший рік життя

другий - третій роки життя

1

2

3

4

5

ОЗНАЙОМЛЕННЯ ІЗ ПРИРОДНИМ ДОВКІЛЛЯМ

Дидактичні друковані таблиці/альбоми. Картки (фотографії, листівки)

пори року

компл.

 

1

 

календар природи/погоди (в малюнках)

шт.

 

1

для груп дітей 3-го року життя

тварини:

звірі

компл.

 

1

 

птахи

--

 

1

риби

--

 

1

комахи
(метелики, жуки, мурахи, бджоли)

--

 

1

земноводні та плазуни
(жаби, змії, ящірки)

--

 

1

хто де живе

--

 

1

рослини:

дерева і кущі

--

 

1

 

квіти, трав'яні

--

 

1

фрукти

--

 

1

 

овочі

--

 

1

що де росте

--

 

1

 

Дидактичні картини

ігри, відпочинок дітей у різні пори року

компл.

 

1

 

праця дорослих і дітей у природі

--

 

1

про свійських і диких тварин, в т. ч. з дитинчатами

--

 

1

ОЗНАЙОМЛЕННЯ ІЗ СОЦІАЛЬНИМ І ПРЕДМЕТНИМ ДОВКІЛЛЯМ

Дидактичні друковані таблиці/альбоми, картини. Картки (фотографії, листівки)

предметні (іграшки, одяг, меблі, посуд, транспорт, продукти харчування / страви, предмети гігієни та ін.)

компл.

 

по 1

відповідно до програмових вимог

сюжетні (простий сюжет):

--

 

 

відповідно до програмових вимог

- ілюстрації до авторських та фольклорних творів;

--

 

1

- моя родина;

--

 

1

- дитячий садок;

--

 

1

- ігри;

--

 

1

- свята у родині (день народження, Новий рік, Святого Миколая, Мамине свято та ін);

--

 

1

- розпорядок дня;

--

 

1

- загартування;

-- 

 

- гігієнічні процедури

--

 

1

ФОРМУВАННЯ ЕЛЕМЕНТАРНИХ МАТЕМАТИЧНИХ УЯВЛЕНЬ

Картини, картки

пори року (явища природи, погода, життя рослин і тварин, ігри дітей, діяльність дорослих)

набір

 

по 1

 

частини доби (ознаки у природі, діяльність дітей і дорослих)

--

 

по 1

 

з різною кількістю об'єктів (багато - мало, багато - один тощо)

--

 

по 1

 

Дидактичне приладдя

Пристосування, іграшки

об'ємний, площинний матеріал для розрізнення кількості однорідних предметів (один - багато)

набір

 

10

 

предмети та іграшки зростаючої величини

--

 

10

 

роздаткові геометричні фігури (круг, квадрат, трикутник)

--

 

10

 

роздаткові геометричні тіла (куб, куля, брусок)

--

 

10

 

кубики-вкладинки

--

2 - 3

10

кількість деталей залежно від віку

мотрійки

--

 

 

 

- із 3 штук,

 

 

5

- із 4 - 5 штук

 

 

5

предметні зображення зростаючої величини з магнітним кріпленням

--

 

3

відповідно до програмових вимог

Моделі

геометричні тіла (кулі, куби різного розміру)

набір

 

2

 

геометричні фігури демонстраційні (круги, квадрати, трикутники)

--

 

2

 

модель доби

шт.

 

1

 

модель року

--

 

1

 

ТРУДОВА ДІЯЛЬНІСТЬ

 

 

Вік дітей

 

перший рік життя

другий - третій роки життя

1

2

3

4

5

ПРАЦЯ У ПРИРОДІ

Дидактичні друковані таблиці/альбоми

природознавчий осередок

шт.

 

1

 

Інвентар

совочки дитячі пластмасові

шт.

 

10

 

лопати пластмасові для згрібання снігу

--

 

10

грабельки пластмасові

--

 

10

тачки/возики

--

 

2

відерця дитячі

--

 

10

кошики з ручками

--

 

10

ГОСПОДАРСЬКО-ПОБУТОВА ПРАЦЯ

Дидактичні друковані таблиці/альбоми

осередок господарсько-побутової діяльності

шт.

 

1

 

Інвентар, приладдя

ганчірки м'які для протирання

--

 

2

 

фартух (білий/кольоровий, з клейонки)

--

 

2 - 3

для виконання окремих доручень спільно з дорослим; додатково - віничок для обмітання снігу

ТЕХНІЧНІ ЗАСОБИ НАВЧАННЯ*

 

 

Вік дітей

 

перший рік життя

другий - третій роки життя

1

2

3

4

5

Мультимедійний комп'ютерний комплекс для педагога*

портативний комп'ютер (ноутбук)
або

шт.

 

1

додатково у методичному кабінеті - принтер, сканер, ксерокс

персональний комп'ютер (системний блок, монітор, клавіатура, комп'ютерна "мишка")

компл.

магнітофон / музичний центр

--

 

1

бажано мати піаніно чи інший музичний інструмент (баян, акордеон) у груповому приміщенні

цифровий фотоапарат

--

 

1

 


* - за потребою та при наявності фінансування.

Примірний перелік ігрового та навчально-дидактичного обладнання для груп дітей віком від 3 до 6 (7) років у закладах дошкільної освіти

ІГРОВА ДІЯЛЬНІСТЬ

 

 

 

 

 

 

четвертий - п'ятий роки життя

шостий - сьомий роки життя

 

1

2

3

4

5

Іграшки, атрибути, ігрове обладнання

Ляльки

немовля

--

4

2

 

однолітки
(образ дитини дошкільного віку: хлопчики і дівчатка)

--

5

5

 

дорослі

--

2 - 3

3 - 4

 

літературний персонаж

--

2 - 3

3 - 4

відповідно до програмових вимог

в націон. українському одязі

 

 

 

 

- хлопчик,

--

1

1

- дівчинка

--

1

1

різнонаціональні ляльки

 

 

 

залежно від регіону

- хлопчик,

--

по 1 - 2

по 2 - 3

- дівчинка

Предмети лялькового вжитку

Постільна білизна та одяг

постільна білизна
(матрац, простирадло, ковдра у підковдрі, подушка з наволочкою, покривало)

набір

4

4

відповідно до розмірів лялькових ліжок і колясок

пелюшки, одяг для немовлят
(повзунки, костюмчики для немовлят, шапочки, шкарпетки)

--

по 2 зміни на кожну ляльку-немовля

по 2 зміни на кожну ляльку-немовля

відповідно до кількості і розмірів ляльок

одяг
- сезонний (літній, демісезонний, зимовий);

набір

по 1

по 1

по 1 для ляльок хлопчиків/чоловіків та дівчаток/жінок

- святковий,

--

2 - 3

3 - 4

відповідно до програмових вимог

- професійний

--

2 - 3

3 - 4

Посуд

столовий
- на 2 - 4 персони;
- на 4 - 6 персон
(глибокі й мілкі тарілки, чашки, ложки/виделки, супниця, хлібниця, таця тощо)

набір

2

2

 

чайний
- на 2 - 4 персони;
- на 4 - 6 персон
(чашки, блюдця, ложечки, чайник, цукорниця, розетки, таця тощо)

--

2

2

кавовий
- на 2 - 4 персони;
- на 4 - 6 персон
(чашки, блюдця, ложечки, чайник, цукорниця, розетки, таця тощо)

--

1

1 - 2

кухонний
(каструлі, сотейник, миска, пательня, чайник, сито, ополоник, дошка для нарізування, ніж)

--

2

2

з елементами декоративного розпису, різьблення (тарілки, таці, горнятка, глечики, куманці та ін.)

--

1

2

залежно від регіону та відповідно до видів декоративно-вжиткового мистецтва, із глини, деревини

Меблі

спальня
(1 - 2 ліжка, шафа для одягу, комод/тумбочка та ін.)

набір

1 - 2

1 - 2

 

їдальня
(обідній стіл, стільці/табуретки, шафа для посуду та ін.)

--

1

1

вітальня
(стіл / журнальний стіл, диван, крісла, стільці, шафа та ін.)

--

1

1

кухня
(плита, мийка, стіл-тумба, шафа з полицями для посуду)

--

1

1

ванна
(ванночка, рукомийник, шафа/тумбочка)

--

1

1

класна кімната
(столи-парти, стільці, класна дошка)

--

 

1

 

ліжко

шт.

2 - 3

2

 

Санчата

шт.

2 - 3

2

 

Коляски

шт.

2 - 3

2

 

Гойдалки

шт.

2

1 - 2

 

Галантерея, біжутерія (стрічки, намисто, хусточки, предмети догляду за волоссям, тощо)

набір

2

3

відповідно до програмових вимог

Побутова техніка та засоби зв'язку

телефон / мобільний телефон

шт.

3

3 - 5

 

праска

--

3

2

 

плита

--

2

2

 

холодильник

--

1

1

 

пральна машина

--

1

1

 

м'ясорубка

--

1

1

 

швейна машина

--

1

1

 

телевізор*/комп'ютер*

--

1

1

 

міксер/блендер, кавоварка*

--

1

1

можливі й інші іграшкові предмети побутової кухонної техніки

мікрохвильова піч*

--

 

1

 

пилосос*

--

1

1

 

фотоапарат*

--

2

2

 

Фігурки

люди

набір

 

 

- діти (образи дітей дошкільного віку);

--

2 - 4

3

 

- дорослі (чоловіки і жінки у різному одязі, в образах різних професій та ін.);

--

2 - 4

3

- солдатики;

--

1

2

- історичні персонажі
(лицарі, козаки тощо);

--

 

2

- літературні персонажі

 --

2 - 3 

 3 - 4

 

тварини

набір

 

 

- звірі;

--

3

3 - 4

різних кліматичних зон та середовищ відповідно до програмових вимог

- птахи;

--

3

3 - 4

- риби;

--

2

3

- комахи;

--

2

2

- плазуни, земноводні;

--

2

2

- фантастичні/казкові;

--

2

2 - 3

- доісторичні (динозаври)

--

1

1 - 2

Транспорт

транспорт наземний:

шт.

 

 

 

- легковий автомобіль;

--

5

6

- вантажний автомобіль;

--

5

6

- автобус, тролейбус

--

по 1 - 2

по 1 - 2

- спеціальний транспорт
(швидка допомога, пожежна машина, поліцейський автомобіль, молоковоз, хлібовоз тощо);

--

по 1 - 2

по 1 - 2

- колійний транспорт*
(трамвай, потяг / поїзд метро, іграшкова залізниця)

--

по 1

по 1 - 2

транспорт водний:

шт.

 

 

 

- теплохід,

--

2

2

- катер,

--

2 - 3

2

- човен

--

2 - 3

2

транспорт повітряний космічний

шт.

 

 

 

- літак,

--

4 - 5

2

- гелікоптер,

--

1 - 2

2

- орбітальний літак / ракета,

--

1

1

- супутник,

--

 

1

- повітряна куля

--

1

1

Техніка, інструменти

техніка будівельна:

шт.

 

 

 

- екскаватор,

--

2

2

- самоскид,

--

2

2

- бульдозер,

--

2

2

- підйомний кран,

--

1

2

- каток*,

--

 

1 - 2

- бетонозмішувач*

--

 

1 - 2

техніка сільськогосподарська:

шт.

 

 

 

- трактор,

--

1 - 2

1 - 2

- комбайн*,

--

1

1 - 2

- сівалка*

--

 

1

інструменти імітаційні
(молоток, гайковий ключ, викрутка, дриль*, лещата*)

набір

1 - 2

2 - 3

набір можна скомплектувати із окремих предметів

Ігрові споруди*

набір

 

 

 

- ляльковий будинок,

--

1 - 2

1 - 2

 

- театр,

--

1

1

- вокзал,

--

1

1

- автопаркінг,

--

 

1

- гараж,

--

2

1

- естакада,

--

 

1

- бензозаправка,

--

 

1

- зупинка,

--

1

1

- міст,

--

1

1

- замок/фортеця

--

 

1

Настільні ігри

розрізні картинки / пазли:

набір

 

 

 

- 4 - 8 частин

--

3 - 4

 

- 8 - 12 частин

--

2 - 3

3 - 4

- 12 - 24 частини

--

 

3 - 4

розрізні картинки на кубиках

--

5 - 6

2 - 3

дидактичні настільно-друковані ігри (ознайомлення з суспільним, природним довкіллям, мовленнєвий та логіко-математичний розвиток, економічне, правове виховання, безпека життєдіяльності) типу лото, парних картинок, квартетів, ребусів та ін.

--

8 - 10

10 - 12

відповідно до програмових вимог щодо уявлень про навколишній світ і розвитку операцій мислення

маршрутні ігри

--

1 - 2 (з 4,5 років)

3 - 4

сюжет і правила відповідно віку дітей

інтелектуальні ігри:

 

 

 

для гурткової та індивідуальної роботи кількість збільшується за потребою;
додатково можна мати нарди, рендзьо, "морський бій" тощо

- дидактичні комп'ютерні ігри*,

шт.

2 - 3

5 - 6

- доміно,

набір

2 - 3 (в картинках)

2 - 3 (в картинках / з крапками / з цифрами)

- шахи,

--

 

2

- шашки,

--

 

2

- головоломки (мороки)

--

 

3 - 5

Іграшки для ігор з піском, водою, снігом, вітром

лопатки

шт.

10

10

 

совки

--

10

10

грабельки

--

10

10

вітрячки на паличках (30 см)

--

10

10

 

відерця

--

10

10

 

ситечка

--

10

10

форми для піску і снігу

набір

4

3 - 4

гідроспоруда*
(фонтан/млин/шлюзи)

--

1

2 - 3

 

М'яконабивні іграшки

тварини

шт.

4

5

 

літературні персонажі

--

4

5

Народні іграшки

Ляльки

шт.

2 - 3

3 - 4

 

фігурки людей

--

 

 

фігурки тварин

--

візочки

--

свистунці, пищики
(для індивідуального застосування)

--

дзиґи

--

меблі
(колиска/ліжко, стілець/табурет/крісло, стіл, шафа, скриня тощо)

--

2 - 3

3 - 4

посуд

набір

1 - 2

2 - 3

 

фігурки-сюжети ("танок", "колисочка" та ін.)

шт.

2

2 - 3

динамічні іграшки

--

2 - 3

2 - 3

Механічні/інерційні іграшки, цифрові, з елементами живлення*

робот

шт.

2

2

 

техніка

--

3

4

 

тварини

--

3

2

 

Сенсорні іграшки, ігрове обладнання

піраміди

шт.

3 - 5

3 - 5

 

втулки, вкладинки, мотрійки

--

по 3

по 1

сенсорні модулі (куби Монтессорі*)

набір

2 - 3

1 - 2

іграшки для зав'язування, загвинчування, наліплювання деталей

шт.

4 - 5

4 - 5

м'яконабивні іграшки / різні форми зі шнурівкою, наліпками, ґудзиками, "блискавками", іншими застібками

--

4

2

мозаїка:

 

 

 

розмір, колір і форма деталей відповідно до віку дітей і програмових вимог

- кнопкова,

--

2 - 3

3 - 4

- геометрична,

--

2 - 3

3 - 4

- орнаментальна

--

 

2 - 3

світлова пісочниця (пісочний ящик з підсвічуванням)*

компл.

1

 

бізіборд (сенсорна розвивальна дошка з набором різноманітних замків)*

компл.

1

 

Музичні іграшки (для музичних осередків/центрів у групах)

Іграшки озвучені

музична дзиґа

шт.

2

1 - 2

 

шарманка/органчик/скринька

--

3

2

 

музичні сходинки/доріжка (із звукорядом або без)

--

2

1

 

шумова іграшка (тріскачки, дзвіночки, музичні молоточки та ін.)

--

по 4 - 6

по 6 - 8

 

музична механічна/електронна іграшка (іграшка зі співом, рухом, комбінована тощо)

 

2

1

 

Інструменти імітаційні озвучені (із звукорядом і без*)

металофон/ксилофон

шт.

2

2

 

барабан

--

2

2

 

бубон

--

2

2

 

маракаси

--

2

2

 

трикутник

--

1

2

 

сопілка

--

1

1

 

гітара/домра

--

1

1

 

бандура

--

1

1

 

Гармоніка або акордеон

--

1

1

 

піаніно

--

1

1

 

Оптичні іграшки

калейдоскоп/ролейскоп

шт.

2

2

 

бінокль

--

1

2

 

підзорна труба

--

1

2

 

стереоскоп

--

 

1

 

мікроскоп*

--

 

1

 

Конструкторсько-будівельні іграшки

будівельний матеріал великогабаритний дерев'яний/пластмасовий:
(куби, 3 - 4-гранні призми, піраміди 3 - 4-гранні, конуси, циліндри, арки, пластини)

набір

1

1

 

будівельний матеріал м'який великогабаритний
(куби, 3 - 4-гранні призми, піраміди 3 - 4-гранні, конуси, циліндри, арки)

--

1

1

будівельний матеріал настільний універсальний
(дерев'яний/пластмасовий):

--

 

 

- кубики, цеглинки, бруски, 3-гранні призми, пластини;

--

4 - 5

 

- кубики, цеглинки, бруски, 3-гранні призми, піраміди 3 - 4-гранні, конуси, циліндри, арки, пластини

--

 

4 - 5

будівельний набір настільний тематичний (дерев'яний, пластмасовий)

--

2 - 3

3 - 4

конструктор настільний універсальний/тематичний з різними способами з'єднання:

 

 

 

- пазовий
(дерев'яний/пластмасовий)

--

2

2

- гвинтовий

--

1
(пластмасовий)

2
(пластмасовий/металевий)

конструктор магнітний тематичний або універсальний

--

1 - 2

2 - 3

збірно-розбірна іграшка

шт.

4

5 - 6

 

За потребою педагоги формують набори ігрового обладнання та атрибутів для сюжетних ігор із наведених вище позицій переліку та додатково придбаних іграшок, самостійно виготовлених атрибутів. Тематика сюжетних ігор варіюється залежно від віку, інтересів дітей, можливостей закладу.

РУХОВА ДІЯЛЬНІСТЬ

 

 

Вік дітей

Примітки

четвертий - п'ятий роки життя

шостий - сьомий роки життя

 

1

2

3

4

5

Зазначена кількість необхідна для забезпечення рухової діяльності однієї групи. Місце розташування і зберігання, кількість для фізкультурної зали, групового приміщення, фізкультурного майданчика, басейну визначаються за потребою

Фізкультурне обладнання

гімнастична стінка / драбина

--

 

 

для зали і майданчика - стінка із 6 - 8 прольотів різних драбин
 
 

- висота 220 - 250 см, ширина прольоту 80 см, відстань між рейками 15 см;

 

 

 - висота 250 - 300 см, ширина прольоту 80 см, відстань між щаблями 15 - 20 см;

 

 

2 - 4 

драбина приставна з гачками (довжина 250 - 350 см, ширина прольоту 80 - 40 см, відстань між рейками 15 - 25 см)

--

2

2 - 3

 

драбина мотузяна підвісна
(довжина 250 - 300 см, ширина 50 - 60 см, відстань між щаблями 20 см)

 

 

2

 

драбина розкладна
(ширина прольоту 80 см, відстань між рейками 15 - 20 см)

--

1

1

 

дугоподібна драбина-ліана
(відстань між рейками 20 - 25 см)

--

 

2

 

дошка ребриста
(довжина 250 - 300 см, ширина 25 - 30 см, відстань між планками 6 - 8 см)

--

2

3 - 4

 

дошка ребриста із двома похилими скатами
(довжина 250 - 300 см, ширина бокових поверхонь 15 см)

--

2

2

 

дошка гімнастична
(довжина 350 - 400 см, ширина 15 - 20 см)

 

2

2

 

дошка гімнастична з гачками на одному кінці (довжина 250 - 400 см, ширина 15 - 20 см)

 

1

2 - 3

 

дошка/доріжка із зображенням відбитків дитячих слідів (довжина 300 - 400 см, ширина 20 см)

 

1 - 2

2

 

лави гімнастичні

 

 

 

 

- довжина 350 - 400 см, ширина 20 - 15 см, висота 15 - 20 - 25 см,

шт.

2

2

 

- довжина 400 - 450 см, ширина 20 см, висота 30 см, ширина нижньої рейки 8 см

--

 

2 - 4

 

куби для вправ з рівноваги та стрибків з ребром куба

 

 

 

 

- 15 - 20 см,

--

4

4 - 6

 

- 30 - 40 см

 

 

4 - 6

колоди:

 

 

 

для майданчика довжина більша:
до 5 - 6 м - для молодшого і середнього віку,
до 6 - 8 м - для старшого дошкільного віку

- на підставках
(довжина 350 - 400 см, діаметр 25 - 30 см, ширина верхньої поверхні 12 - 15 см, висота над землею/підлогою 15 - 20 см);  

--

1

 

- на підставках
(довжина 400 - 450 см, діаметр 25 - 30 см зі зрізом зверху шириною 15 см або з поперечним розрізом 15 х 15 см, висота над землею/підлогою 30 - 40 см, на одному кінці - сходинки);

--

 

2

- колода-балансирна 1 осі
(довжина 350 - 400 см, діаметр 25 - 30 см, висота робочої поверхні над землею 50 - 60 см);

 

 

1

для майданчика

- колода-балансир, підвішена за 2 кінці
(висота стовпчиків 40 - 50 см. Довжина колоди 250 - 300 см, висота нижньої сторони над землею 10 - 15 см)

 

 

1

для майданчика

стояки
(висота 180 см, відстань між зарубками 5 см)

--

2

2 - 4

 

стояки з кільцями
(висота 220 см, діаметр кілець 30 - 60 см)

--

2 - 3

3 - 4

 

навісні мішені-цілі / щити з мішенями (висота 130 см, діаметр 50 - 60 см)

--

2 - 4

4 - 6

 

дуги для підлізання, прокочування:

--

 

 

 

- відстань між підставками 60 см, висота 40 - 50 см

-- 

4

4 - 6 

 

- відстань між підставками 60 см, висота 50 - 60 см

--

4

4 - 6

 

перекладина/"тарзанка"*
(відстань від землі 100 - 150 м)

--

 

1

 

м'який спортивний модуль*

компл.

1 (проста конструкція)

1 (багатофункціональна конструкція)

 

парканчики, бар'єри, "лабіринти" з елементами різного розміру (довжина 8 - 10 м, поперековий розріз елементів 20 - 30 см, висота 25 до 40 см), розміщеними впритул або на відстані 10 - 15 см

компл.

 

1 - 2

 

яма з піском для стрибків у довжину та висоту
(1,5 х 3 м або 2,5 х 6 м, глибина 30 см, за 40 см від краю вкопана дошка чи брус для відштовхування шириною 20 - 30 см і довжиною по ширині ями)

шт.

 

1

пряма доріжка
(довжина 30 м, ширина до 3 м, поділена лінією на 2 смуги по 150 см; 1 лінія старту, 3 лінії фінішу через 10, 20, 30 м)

--

1

 

доріжка з поворотами (загальна довжина 150 - 180 м, прямі ділянки до 30 м) асфальтована/гумобітумна

--

1

 

Фізкультурний інвентар

канати

 

 

 

 

- довжина 300 - 350 см, діаметр 2,5 - 3 см;

шт.

 

2 - 3

- довжина 250 - 300 см, діаметр 2 см

--

1 - 2

 

шнури/мотузки (довжина 70 - 100 см,

--

 

по 1 на дитину

 

2 - 3 м,

--

2

2

5 - 6 м,

--

2

2

8 - 10 м

--

2

2

10 - 15 м)

 

2

3 - 4

переносні кошики для метання м'ячів (діаметр 60 - 100 см, висота 60 - 80 см)

--

2

2

 

прапорці різнокольорові:

 

 

 

 

- для вправ (розмір тканини 12 х 20 см, довжина палички 30 см),

--

по 2 на дитину

по 2 на дитину

- для розмітки (на підставках)

--

10

10

стрічки:

 

 

 

 

- для загальнорозвивальних вправ (30 - 40 см);

--

по 2 на дитину

по 2 на дитину

- для перестрибування (100 - 120 см)

--

4

 

- гімнастичні (120 - 300 см, довжина палички 30 - 40 см)

--

 

10

хусточки (різні кольори)

--

по 2 на дитину

по 2 на дитину

 

гімнастичні палиці/рейки пластмасові/дерев'яні:

 

 

 2 

 

- 60 см,

-- 

 

по 2 на дитину 

- 80 - 90 см,

--

4 - 6

по 2 на дитину

- 1 - 1,5 м

--

4 - 6

10

торбинки з піском:

 

 

 

для вправ з метання, рівноваги, загальнорозвивальних

- вага 100 г,

--

по 2 на дитину

по 2 на дитину

- 200 г,

--

- 300 - 400 г,

--

- 500 г,

--

20

20

- 700 г

--

 

20

велотренажер дитячий (55 х 35 х 70 см)*

--

 

2

 

батут дитячий*:

--

 

 

- з держаком
(висота 20 - 22 см, діаметр 82 - 95 см);

--

1

1

- без держака
(висота 22 - 25 см, діаметр 95 - 130 см)

--

 

1

бігова доріжка дитяча (70 х 60 х 80 см)*

--

 

1

міні-степпер (39 х 31 х 87 см, довжина педалей 33 см)*

--

 

2

степ-платформа (висота 10 - 15 см)*

--

 

2

роликовий масажер*

 

 

 

 

- для м'язів спини,

--

5

10 

- для ступнів ніг

-

5

10

диск "Здоров'я" (діаметр 25 - 33 см)*

--

 

3 - 4

 

гумова доріжка (40 х 500 см)

--

 

2

для розбігу

масажний килимок/доріжка:

 

 

 

 

- 40 х 250 см,

 

2

2

- 40 х 40 см

--

5

10

тунель тканинний*
(діаметр 50 см, довжина 180 - 200 см)

--

1

2

 

Спортивно-моторні іграшки, ігри, ігрове обладнання

Іграшки та обладнання для ігор та вправ спортивного характеру
(для застосування на фізкультурному, ігровому майданчику та/або у фізкультурній залі)

городки
(біти 60 - 70 см діаметром 3 - 5 см і діаметром ручки 2 - 3 см, вага біти 400 - 450 г, городки довжиною 12 - 15 см і діаметром 3 - 4 см)

набір

 

2 - 4

пластмасові або дерев'яні

баскетбольний кошик
(кільце діаметром 45 см із сіткою 40 см та гачками)

шт.

 

2

кріпиться на висоті 200 - 250 см від поверхні майданчика

баскетбольний щит (120 х 90 х 3 см) з кошиком/кільцем діаметром 45 см і закріпленим на відстані 20 см від нижнього краю щита

--

 

2

щити можуть навішуватися або прикріплюватися до металевих баскетбольних стійок так, щоби кільця були на висоті 200 - 250 см від поверхні майданчика, а щити виносилися на 100 - 150 см від бокових ліній у бік майданчика, колір - білий, окантовка - червона/оранжева чи блакитна шириною 5 см

баскетбольний м'яч
(діаметр 20 см, довжина кола 60 - 73 см, вага 450 - 500 г)

--

 

4

спеціальний м'яч для міні-баскетболу чи дитячий гумовий з хорошим відскоком

волейбольна сітка
(нейлонова, товщина нитки 0,25 см, розмір 950 х 95 см)

--

 

по 1 для зали і майданчика

кріпиться на висоті від поверхні майданчика до верхнього краю сітки не більше 150 см

переносні ворота для гри у футбол та хокей* (ширина 120 - 150 см, висота 100 - 150 см) або

--

 

2

можна замінити вкопаними вертикальними металевими стійками

стаціонарні ворота із вкопаними стійками (ширина 250 - 300 см, висота 150 см) із сіткою чи без

--

 

2

м'яч для гри у дитячий футбол:

--

 

 

 

- волейбольний
(вага 260 - 280 г, довжина кола 64 - 66 см) або
- гумовий
(вага 200 - 400 г, довжина кола 50 см)

--

 

4

 

шайба для гри в хокей (пластмасова вагою 50 г або гумова вагою 50 - 70 г)

-- 

 

4

 

м'ячик для гри в хокей*:
- гумовий (діаметр 5 - 6 см) або
- м'ячик для великого тенісу

-- 

 

4

 

ключка хокейна дитяча

 --

 

12 - 14

розмір залежить від зросту дитини (встановлена вертикально до землі ключка має діставати до підборіддя), для гри з м'ячем бажані ключки із загнутим кінцем

стіл для настільного тенісу*
(довжина 220 - 250 см або 250 - 270 см, ширина 110 - 130 см або 130 - 150 см, висота 65 - 70 см)

--

 

2

поверхня темно-зеленого кольору з білою лінією шириною 2 см по краях та білою лінією шириною 3 см посередині, кути заокруглені, бажано - з розсувними ніжками, допустиме пристосування інших столів з відповідними параметрами

сітка для настільного тенісу*
- стандартна на кронштейнах (довжина 250 - 270 см, ширина 15 см, клітинки 1,3 х 1,5 см)
або
- пластмасова збірно-розбірна із дитячих наборів

--

 

2

при натягуванні стандартну сітку вкорочують по довжині за шириною ігрового столу, зменшують ширину до 5 - 10 см

ракетки дитячі для настільного тенісу*
(вага 150 - 200 г, дзеркало ракетки 17 х 17 (20) см, довжина ручки 7 - 8 см)

--

 

10

з гумовою поверхнею, стандартні ракетки можна зменшити - вкоротити ручку на 2 см й ігрову поверхню на 0,5 см, застосовуються і саморобні ракетки відповідних параметрів, пластмасові - для підготовчих вправ

м'ячик целулоїдний для настільного тенісу* (діаметр 3,72 - 4 см, вага 2,4 - 2,7 г)

--

 

20

 

ракетки дитячі для бадмінтону (довжина 56 - 60 см)

--

 

10

зі струнною поверхнею, дерев'яним ободом і ручкою або пластмасові

волани для бадмінтону

--

 

20

стандартні з гумовим кінцем

самокат/спортролер*:

--

 

  

відповідно до зросту дітей (стояти на платформі не згинаючи тулуб), бажані самокати з регульованою висотою керма

- з трьома колесами,

-- 

2 - 3 

 

 

- з двома колесами

 --

 

4 - 5 

 

 

 

 

 

 

велосипеди*:
 

 

 

 

бажані велосипеди, у яких регулюється висота сидіння і керма залежно від зросту дитини
 
 

- триколісний

-- 

 3

 

- двоколісний (з 2 маленькими колесами для підстраховування)

-- 

 

4 - 5 

санчата дитячі зі зйомними спинками*

--

6 - 8

10

 

лижі дитячі з палицями:*
- 90 - 100 см,
- 110 - 130 см

компл.

10 (без палиць)

20

довжина палиць - відповідно зросту дітей (верхній кінець має доходити до витягнутої вбік руки дитини)

і носковими та п'ятковими ременями - кріпленнями (ширина 2 - 3 см)

--

Іграшки, ігри, ігрове обладнання для розвитку рухів, рухової активності

більбоке
(чашечка з прив'язаною до неї кулькою такого ж діаметра)

шт.

4 - 6

10

дерев'яні або пласмасові

кільцекид
(палички 30 - 40 см на підставках у формі смуги/квадрата/трикутника або такі, що встромляються в землю, кільця діаметром 8 - 10, 10 - 15, 15 - 20, 20 - 25 см)

набір

2 - 3
з кільцями більших діаметрів

4 - 5
з кільцями різних діаметрів

 

серсо
(палиці-шпажки 60 - 70 см, кільця діаметром 15 - 20 см)

--

2 - 3

4 - 5

 

кеглі
(пластмасові кеглі і кулі діаметром 6 - 8, 10 - 12 см)

--

2 - 3

4 - 5

замість куль можна користуватися м'ячами відповідних розмірів, замість кеглів - дерев'яні булави

"Дартс"

--

 

3

мішень, дротики на магнітах

настільні спортивно-моторні ігри:

набір

 

 

 

- "Хокей",

--

 

1

- "Футбол",

--

 

1

- "Баскетбол",

--

 

1

- "Більярд",

--

 

1

- "Крокет"

--

 

1

сухий басейн з м'ячиками*

компл.

1

1

 

гойдалка підвісна
(відстань від землі/підлоги 30 см,

шт.

2

 

 

30 - 50 см)

 

2

 

м'яч надувний

шт.

10

20

 

м'яч фітбол*
(діаметр 50 - 60 см)

--

2 - 3

10

з однією-двома ручками, гладкі чи/та масажні

м'яч гумовий/поліхлорвініловий:

 

 

 

 

- діаметр - 6 - 8 см,

--

20

20

- діаметр - 12 - 15 см,

--

20

20

- діаметр - 20 - 25 см

--

20

20

м'яч фібропластиковий
(діаметр 30 - 35 см)

--

 

10

 

м'яч набивний:

 

 

 

 

- діаметр - 5 - 6 см (вага 30 - 400 г),

--

 

20

- діаметр - до 20 см (вага 800 - 1000 г)

--

 

10

обручі:

 

 

 

 

- діаметр 55 - 60 см,

--

по 1 на дитину

по 1 на дитину

- діаметр 70 см,

--

по 1 на дитину

- діаметр 100 см

--

2

10

скакалки:

 

 

 

 

- довга - до 180 см,

--

10

10

- коротка - до 150 см

--

гантелі дитячі:

 

 

 

 

- вага 100 г,

--

по 2 на дитину

по 2 на дитину

- 200 - 300 г

--

по 2 на дитину

кубики дерев'яні або пластмасові (4 х 4 х 4 см)

--

по 2 на дитину

по 2 на дитину

 

брязкальце

--

по 2 на дитину

 

для четвертого року життя

кермо іграшкове
(діаметр 20 см)

--

по 1 на дитину

 

для четвертого року життя

Обладнання, інвентар, іграшки для занять у басейні

жердина для страховки
(довжина 2,5 - 3 м)

--

2 - 4

 

дошка для плавання з пінопласту
(50 х 30 см та інших розмірів)

--

10 - 12

 

надувна іграшка
(м'яч, круг, черепаха тощо)

--

10 - 12

 

м'ячі гумові різних розмірів

--

10 - 12

 

іграшки-фігурки дрібні із щільної гуми,
предмети, які тонуть
(м'ячик, рибка, пташка, кораблик тощо)

--

30

 

іграшки-фігурки, дрібні предмети пластмасові/гумові, які не тонуть
(кораблик, м'яч, качка тощо)

--

30

 

обручі пластмасові
(діаметр 55 - 100 см)

--

10

 

поплавець кольоровий

--

4

 

доріжка розділова з яскравим маркуванням / кольоровими поплавцями через 1 м:

 

 

 

- довга (довжина 12,5 м),

--

2 - 3

 

- коротка (довжина 6 - 8 м)

--

5 - 10

 

гірки, що знімаються, для кріплення на бортах басейну*

--

2

 

пояс для плавання

--

10 - 12

 

нарукавники для плавання (різних розмірів)

--

20 - 24

 

плавальний жилет

--

10 - 12

 

рятувальні кола дитячі полегшені (вага 0,5 - 1 кг)

--

5 - 6

 

Приладдя і допоміжний фізкультурний інвентар

свисток

шт.

4

 

секундомір

--

2

термометр кімнатний для вимірювання t° повітря:

 

 

 

- в басейні, роздягальнях,

--

по 1

- у фізкультурній/музичній залі,

--

по 1

- у приміщеннях груп (ігрові, спальні, туалетні кімнати, роздягальні)

--

по 1

термометр для вимірювання t° води:

 

 

 

- в басейні,

--

1

- у груповому приміщенні

--

по 1 у кожній групі

гігрометр*

--

по 1

для групових приміщень, басейну, фізкультурної та музичної зал

фен для сушки волосся

--

2 - 4

 

доріжка гумова
(довжина 5 м)

--

1 - 2

 

килимок гумовий

--

8 - 10

 

індивідуальний гімнастичний килимок

--

10 - 20

20 - 30

для басейну і зали

гімнастичні мати
(100 х 200 х 12 см)

--

6

для фізкультурної зали додатково - по 1 у групових фізкультурних осередках

кошик для м'ячів

--

3 - 4

4 - 5

окремо для м'ячів різних видів і розмірів

стійка для гімнастичних палиць

--

2

3

 

тара для торбинок з піском

--

2

3

окремо для торбинок різного розміру і ваги

тара для зберігання кожного виду роздавальних атрибутів

--

по 1 на кожний вид атрибутів

по 1 на кожний вид атрибутів

відерця, коробки, ящички, кошики - окремо на кожний вид атрибутів

вертикальна стійка для зберігання лиж і палиць*

 

1

1

можна замінити на спеціальні стелажі для горизонтального зберігання

лижні мазі

набір

1

1

 

ХУДОЖНЯ ДІЯЛЬНІСТЬ

 

 

Вік дітей

Примітки

четвертий - п'ятий роки життя

шостий - сьомий роки життя

 

1

2

3

4

5

ОБРАЗОТВОРЧА ДІЯЛЬНІСТЬ

Дидактичні друковані таблиці/альбоми

малювання:

компл.

 

 

добірки тематичних альбомів, таблиць доцільно збирати і зберігати в методичному кабінеті дошкільного навчального закладу

- сюжетне;

1

1

- предметне:

1

1

-декоративне.

1

1

аплікація:

--

 

 

- сюжетна;

 

1

- предметна:

1

1

- декоративна.

 

1

1

ліплення:

 

 

 

- сюжетне;

--

1

1

- предметне:

--

1

1

- декоративне.

--

1

1

кольорознавство (кольори веселки, основні кольори, сполучені кольори, холодні кольори, теплі кольори)

--

1

1

основи композиції

--

 

1

види образотворчого мистецтва

--

 

1

жанри живопису

--

 

1

графіка

--

 

1

скульптура, скульптура малих форм

--

 

1

архітектура

--

 

1

елементи геометричного, рослинного і тваринного орнаментів*

--

1

1

декоративний розпис (петриківський, яворівський, косівський, опішнянський, ужгородський, васильківський та ін.)

--

 

1 комбінованого змісту або по 1 про різні види ремесел окремо

народні ремесла (килимарство, писанкарство, вишивка, витинанка, ткацтво, карбування* та ін.)

--

 

1 комбінованого змісту або по 1 про різні види ремесел окремо

народна іграшка

--

1

1

 

Картини/репродукції

репродукції картин різних жанрів живопису (видатних українських і зарубіжних художників)

компл.

 

1

 

репродукції картин відомих українських художників

--

1

1

 

ілюстрації

--

1 комбінований або окремі комплекти до різних програмових літературних творів

1 комбінований або окремі комплекти до різних програмових літературних творів

до фольклорних і авторських літературних творів відповідно до програмових вимог

Картки (фотографії, листівки)

народні ремесла, українське декоративно-вжиткове мистецтво*:

компл.

 

 

добірки карток за змістом визначаються відповідно до програмових вимог, особливостей регіону

- керамічні/гончарні вироби,

1

1

- народна іграшка,

1

1

- писанкарство,

1

1

- витинанка,

1

1

- вишивка,

1

1

- ткацтво і килимарство,

1

1

- лозоплетіння,

1

1

- різьблення,

 

1

- карбування,

 

1

- гутні вироби

 

1

види і жанри образотворчого мистецтва:

компл.

 
 

 

 

- живопис,

 

1

- графіка,

 

1

- ландшафтний та інтер'єр-дизайн,

 

1

- портрети,

 

1

- пейзажі,

 

1

- натюрморти

 

1

Натуральні об'єкти

 

 

 

 

скульптура малої форми

набір

 

1

відповідно до програмових вимог для різних вікових груп

моделі для малювання, ліплення,
аплікації (іграшкові фігурки тварин, людей, посуду та ін.)

--
 

1
 

1
 

гончарні вироби

--

1

1

крашанки, дряпанки, писанки
(дерев'яні, глиняні або натуральні)*

--

1

1

рушники*

--

1 (2 - 3 шт.)

1 (3 - 4 шт.)

вироби українського декоративно-прикладного мистецтва з традиційним народним розписом (петриківським, васильківським, київським, опішнянським, косівським, ужгородським)

шт.

6 - 8

10 - 12

відповідно до програмових вимог і регіону

Дидактичне приладдя

Матеріали

папір білий

набір

20

20

 

папір кольоровий:

--

 

 

- 7 кольорів (основні і сполучені кольори)

 

20

 

- 7 - 12 кольорів (основні і сполучені кольори, відтінки)

 

 

20

картон білий

-- 

20

20

картон кольоровий:

--

 

 

- 7 кольорів (основні і сполучені кольори)

 

20

 

- 7 - 12 кольорів (основні і сполучені кольори, відтінки)

 

 

20

наліпки

--

20

10

 

олівці кольорові:

--

 

 

 

- 6 - 10 кольорів,

--

20

 

 

-10 - 12 (24) кольорів і відтінків

--

 

20

 

олівець графітний 2 м - 4 м

--

20

20

 

фломастери:

--

 

 

 

- 6 - 10 кольорів,

--

20

 

 

-10 - 12 (24) кольорів і відтінків

--

 

20

 

маркери (4, 6 кольорів)

--

10

10

 

крейда:

--

 

 

 

- біла;

--

10

10

- кольорова (4 - 6 кольорів);

--

10

10

- воскова*:

--

 

 

6 - 12 кольорів,

--

5

 

12 - 24 кольорів і відтінків

--

 

10

- пастельна*:

 

 

 

6 - 12 кольорів,

--

5

 

12 - 24 кольорів і відтінків

--

 

10

вугільні олівці*

--

 

5 - 10

 

пастель олійна*

--

 

5 - 10

занять, індивідуальної роботи

сангіна (палички-олівці)*

--

 

5 - 10

парафінові свічки*

шт.

 

5 - 10

фарби гуашеві:
 

набір

 

 

 

- 6 - 8 кольорів; 

 

 20

 

 

- 8 - 12 кольорів; 

 

 

 20

 

фарби акварельні:

--

 

 

 

- 6 - 8 кольорів;  

 

 20 (традиційно - з 5-го року життя)

  

 

- 8 - 12 кольорів;  

 

 

 20

 

фарби для малювання пальчиками:
- 4 - 6 кольорів

--

10

10

 

пластилін:

--

 

 

 

- 6 - 8 кольорів; 

 

10 

 

 

- 8 - 12 кольорів

 

 

20

 

пластика кольорова*:

--

 

 

 

- 6 - 8 кольорів; 

 

10

 

 

- 8 - 12 кольорів 

 

 

20 

 

глина

кг

5

5

 

кінетичний пісок*

-- 

5

5

додатково - фігурки, лотки для роботи з кінетичним піском*

клей
(ПВА у закритій тарі чи крохмальний клейстер)

шт.

20

20

відповідно до санітарних норм і техніки безпеки

Прилади, інвентар, пристосування

ножиці

--

20

20

--

тичок (12 - 15 см)

--

20

20

 

пензлик круглий м'який:

--

 

 

 

- N 12 - 16

 

за потребою

 

- N 9 - 12;

 

за потребою

- N 5 - 6;

20

20

- N 2 - 3.

 

20

пензлик плескатий м'який:
- N 12 - 16;

 

2

2

 

пензлик/щіточка для клею:

--

20

20

 

набір стек різної форми

набір

20

20

дерев'яні, пластмасові, металеві

палітра

шт.

10

10

 

розетка для фарби

--

20

20

 

розетки для клею

--

10

10

 

дощечка/пластина для ліплення

--

20

20

 

підкладні картонні аркуші/пластини для малювання

 

20

20

 

клейончасті скатертини

--

на кожний стіл

 

 

ємкість з губкою*

--

2

5

 

ємкість для зберігання глини

--

1

1

 

підставка для пензлів

--

20

20

 

пластикова склянка для води (0,25 л)

--

20

20

 

таця/тарілка для роздавального матеріалу

--

20

20

 

серветка тканинна та паперова

--

20

20

 

качалка*

--

10

10

 

валик*

--

5

5

 

форми для вирізання із глини, тіста, пластиліну*

набір

10

10

 

лекала*

--

5

10

 

трафарет*

--

20

20

 

печатка/*

--

20

20

 

поролонова губка-печатка/*

шт.

10

10

 

Обладнання

столи для самостійної образотворчої діяльності дітей

шт.

1 - 2

1 - 2

 

панно і полички для дитячих робіт

--

по 1

по 1

дошка-мольберт для малювання крейдою/маркерами

--

1

1

мольберт дитячий*

--

5

10

 

Екранні засоби*
(записи на електронних та інших носіях, у комп'ютерних файлах і папках)

Слайди, фільми, відео

добірки

 

 

 

світова архітектура, паркова скульптура, екскурсії художніми музеями України

 

 

1

добірка екранних матеріалів може збиратися і в методичному кабінеті дошкільного навчального закладу, зберігатися на електронних носіях, у комп'ютерних файлах і папках

МУЗИЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ

Дидактичні друковані таблиці/альбоми, картини
(для музичної зали, кабінету музичного керівника)

картини за змістом музичних творів

компл.

1

 

 

ілюстрації до музичних образів

--

1

 

 

музичні інструменти

--

1

 

 

символічне зображення жанрів музичних творів

--

1

 

 

символічне зображення мажорного та мінорного звучання

--

1

 

 

символічне зображення сили звуку

--

1

 

 

Картки
(для музичної зали, кабінету музичного керівника)

картки із зображенням груп і окремих музичних інструментів

--

по 20

 

 

картки за змістом музичних творів, з ілюстраціями музичних образів, жанрів музичних творів

--

по 1 для вікової групи

відповідно до переліку програмових музичних творів для слухання

 

Нотні тексти
(для музичної зали, кабінету музичного керівника)

музичні твори для слухання музики

добірка

по 1 - 2 для кожної вікової групи

 

 

музичні твори для співів

--

по 1 - 2 для кожної вікової групи

 

музичні твори для музично-ритмічних рухів

--

по 1 - 2 для кожної вікової групи

 

музичні твори для гри на дитячих музичних інструментах

--

по 1 - 2 для кожної вікової групи

 

музичні твори для музично-дидактичних ігор:
- на вивчення властивостей звуку;
- на розвиток музичної пам'яті;
- на розвиток почуття ритму;
- на орієнтування у світі музичних інструментів та ін.

--

по 1 - 2 для кожної вікової групи
 

 
 

Екранно-звукові засоби
(для музичної зали, кабінету музичного керівника - записи на електронних та інших носіях, у комп'ютерних файлах і папках)

Звукозаписи*

класична українська і зарубіжна музика

добірка

1

 

 

українська народна музика (календарно-обрядова, ігрова, танцювальна тощо)

-- 

1

 

сучасна українська і зарубіжна музика:

 

 

 

- вокальна;

--

1

 

- інструментальна

--

1

 

танцювальна музика (гопак, козачок; вальс, полонез; полька, галоп; хороводна та ін.)

--

1

 

народна дитяча пісня

--

1

 

основні музичні жанри (пісня, марш, танець)

--

1

 

музичні твори для характеристики засобів музичної виразності
(мелодії; ритму; темпу; динамічних відтінків)

--

1

 

музичні твори для виконання на дитячих музичних інструментах

--

по 1 на кожну вікову групу

 

 

музичні твори для співів

--

по 1 на кожну вікову групу

 

музичні твори для музично-ритмічних рухів

--

по 1 на кожну вікову групу

 

музичні твори для слухання музики

--

по 1 на кожну вікову групу

 

музичні твори для музично-дидактичних ігор на:
- вивчення властивостей звуку;
- розвиток музичної пам'яті;
- розвиток почуття ритму;
- орієнтування у світі музичних інструментів та ін.

--

по 1 на кожну вікову групу

 

музичні твори для проведення ранкової гімнастики, супроводу фізкультурних занять

--

по 5 - 6 на кожну вікову групу

 

 

музичні твори для релаксації

--

3 - 4

 

 

Відеофільми, слайди, анімація*

опера та балет

добірка

1

 

 

дитячі театри, виступи дітей

--

1

 

народний танець

--

1

 

бальний танець

--

1

 

сучасний танець

--

1

 

українські музичні ігри та забави

--

1

 

анімаційно-мультиплікаційні фільми (музичного спрямування)

-

по 1 на кожну вікову групу

 

Інструменти для занять у музичній залі

Дитячі музичні імітаційні інструменти

струнні (бандура, цимбали, скрипка, гітара та ін.)

шт.

по 3 - 5

 

 

духові (флейта, сопілка, кларнет, саксофон та ін.)

--

по 3 - 5

 

духові з одним звуком (дудка, сурма та ін.)

--

по 3 - 5

 

клавішно-язичкові (тріола, акордеон та ін.)

--

по 3 - 5

 

кнопково-язичкові (баян, гармоніка та ін.)

--

по 3 - 5

 

ударно-клавішні (піаніно, рояль та ін.)

--

по 3 - 4

 

музичні дзвіночки

--

10

 

ударні (металофон, ксилофон, трикутник, барабан, бубон, тарілки, тамбурин та ін.)

--

по 3 - 4

 

шумові (тріскачі, маракаси, бубонці, молоточки та ін.)

--

по 4 - 8

 

 

Музичні інструменти

фортепіано/рояль

шт.

1

 

 

баян/акордеон

--

1

 

синтезатор/клавір*

--

1

 

Дидактичні ігри

на збагачення слухового сенсорного досвіду

шт.

2 - 3

2 - 3

 

на визначення характеру музики

--

1 - 2

2 - 3

на розвиток звуковисотного слуху

--

1 - 2

2 - 3

на розвиток музично-слухової пам'яті

--

1 - 2

2 - 3

на розвиток тембрового слуху

--

1 - 2

2 - 3

на розвиток відчуття ритму

--

1 - 2

2 - 3

ТЕАТРАЛЬНА І ЛІТЕРАТУРНА ДІЯЛЬНІСТЬ

Дидактичні друковані таблиці/альбоми, картини/репродукції

сюжети літературних творів

--

1

1

 

Картки (фото, ілюстрації)

окремі ілюстрації до фольклорних і авторських літературних творів

добірка

1

1

 

серія ілюстрацій до літературного твору

компл.

2 - 3

3 - 4

 

Ілюстровані літературні/навчальні/періодичні видання для дітей

окремі твори (фольклорні, авторські)

добірка

1

1

 

збірки літературних творів (літературний фольклор, авторські казки, оповідання, вірші тощо)

шт.

4 - 5

6 - 8

енциклопедії для дітей (універсальні, тематичні)

--

1 - 2

2 - 3

дитячі розвивально-ігрові журнали

--

2 - 3

3 - 4

зошити з друкованою основою

--

2 - 3

3 - 4

Обладнання, костюми та елементи костюмів, атрибути

полиця для дитячих книг (або полиця у шафі)

шт.

1 - 2

1 - 2

закріплені на висоті, відповідній зросту дітей

стіл дитячий для самостійної роботи з книгою

 

1 - 2

1 - 2

розташовуються біля книжкових полиць разом з дитячими стільцями

театральна ширма:

--

 

 

велика ширма (на зріст дорослого) - для музичної зали

- велика (на зріст дорослих);

 

--

--

- мала (на зріст дітей)*;

 

1

1

- настільна

 

1

1

театральна завіса

1

для музичної зали

екран для тіньового театру:
 

-- 

 

 

великий екран (на зріст дорослого і дитини) - для музичної зали
 
 

- великий; 

 

 --

 --

- настільний (мінімальний розмір 40 х 60 см)

 

 1

декорації та споруди для вистав

10 - 12

для музичної зали

елементи декорацій для ігор-драматизацій

набір

2 - 3

4 - 5

відповідно до програмових літературних творів

муляжі для вистав

набір

3 - 4

для музичної зали

книжки-розкладки з декораціями і висувними персонажами

шт.

3 - 4

5 - 6

відповідно до програмових вимог та віку дітей

обладнання для куточка рядження (тумбочка/шафа, полички, дзеркало та ін.)

набір

1

1

 

театральні/карнавальні костюми

набір

по 15 - 20 для кожної групи
 

для музичної зали тематичні

елементи театральних/карнавальних костюмів
(маски, шапочки-наголівники, хустинки, жилети, штани, спіднички, штучні хвости та ін.)

--

8 - 10

10 - 12

 

українські національні костюми (для хлопчиків і дівчаток)

--

по 10 - 15
 

для музичної зали 

елементи українських національних костюмів (віночки, стрічки, хустки, шапки, брилі, намисто, фартушки, пояси та ін.)

шт.

8 - 10

10 - 12

з урахуванням регіону

багатофункціональні елементи костюмів

--

8 - 10

10 - 12

 

магнітна дошка / фланелеграф (настінні чи мольберти розміром від 40 х 60 см)

--

по 1

по 1

 

Театральні іграшки, літературні ігри

театр рукавичок

набір

2 - 3

3 - 4

 

театр тіньовий

--

2 - 3

3 - 4

 

театр пальчиковий

--

3

3 - 4

 

театр іграшок і/або площинний

--

3

4 - 5

 

театр магнітний / фланелеграф

--

3

4 - 5

 

окремі театральні іграшки-маріонетки або тростинні ляльки

шт.

 

1 - 2

більший набір - для музичної зали

настільно-друковані ігри за сюжетами літературних творів

шт.

1 - 2

2 - 3

асортимент ігор періодично оновлюється

Екранно-звукові засоби
(записи на електронних та інших носіях, у комп'ютерних файлах і папках)

 

звукозаписи*

 

літературні твори (фольклорних, авторських)

добірка

по 1 на групу

по 1 на групу

 

дитяче розповідання, декламування

--

по 1 на групу

по 1 на групу

відеофільми, слайди, анімація*

 

анімаційно-мультиплікаційні фільми, художні фільми - екранізації творів дитячої літератури

шт.

5 - 6

6 - 8

 

відеофільми/слайди про вистави:

 

 

 

 

- лялькових театрів,

добірка

 

 

додатково - у методичному кабінеті та музичній залі

- музично-драматичних театрів,

--

 

1

- дитячих театрів і виступи дітей на святах, фестивалях у дошкільному закладі, у самостійній художній діяльності

--

 

1

МОВЛЕННЄВО-ПІЗНАВАЛЬНА ДІЯЛЬНІСТЬ

 

 

Вік дітей

 

четвертий - п'ятий роки життя

шостий - сьомий роки життя

1

2

3

4

5

ОЗНАЙОМЛЕННЯ ІЗ ПРИРОДНИМ ДОВКІЛЛЯМ

Дидактичні друковані таблиці/альбоми. Картки (фотографії, листівки)

календар природи/погоди

шт.

1

1

 

пори року

компл.

1

1

 

сезонна праця дорослих

--

1

1

 

явища природи

--

1

1

 

форми земної поверхні

--

1

 

кліматичні зони

--

1

Екосистеми (ліс, поле, луки, річка, ставок/озеро/море тощо)

--
 

1

Червона книга України

--

1

космос / космічні об'єкти

--

1

тварини

 

звірі

компл.

по 1

по 1

 

птахи

--

по 1

по 1

риби:

--

1

 

 

- акваріумні;

 

 

1

- прісноводні;

 

 

1

- морські.

 

 

1

комахи

--

1

1

земноводні та плазуни

--

1

1

хто де живе

--

1

1

рослини:

 

Картини (репродукції)

компл.

1 по кожній позиції

1 по кожній позиції

 

пейзажі
(різні пори року, кліматичні зони та середовища, ландшафти лісу, лісостепу, степу, пустелі, гірські та морські краєвиди, природні й погодні явища)

компл.
 

1

1

 

натюрморти

-

1

1

сюжети
(діяльність дорослих та дітей в природі, в тому числі природоохоронна)

--

1

1

про життя тварин

-

1

1

Натуральні об'єкти

компл.

1 по кожній позиції

1 по кожній позиції

 

Гербарії*

компл.

 

 

 

листя дерев і кущів

компл.

1

1

 

квіти трав'янистих рослин, дерев, кущів

--

1

1

трав'янисті рослини
(саду, лісу, лугу, водойм, придорожні, пустирні)

--

1

1

насіння і плоди

--

1

1

Екранно-звукові засоби
(записи на електронних носіях, у комп'ютерних файлах і папках)

компл.

1 по кожній позиції

1 по кожній позиції

 

Звукозаписи*

 

 

 

 

голоси тварин (звірів, птахів, комах)

компл.

1 по кожній позиції

1 по кожній позиції

 

звуки природи: води (дощ, водоспад, струмок, прибій, тощо); вітру; грому, граду, скрип снігу тощо

--

1

 

Відеофільми, слайди, анімація*

компл.

1 по кожній позиції

1 по кожній позиції

 

сезонні зміни в живій та неживій природі

компл.

 

 

природні та погодні явища

--

1

1

стихійні явища природи

--

1

1

праця дітей і дорослих в природі, природоохоронна діяльність

--

1

1

природа рідного краю (тваринний і рослинний світ)

--

1

1

екосистеми
(ліс, поле, луки, річка, ставок/озеро/море тощо)

--

1

1

ландшафти природних зон України (Полісся, лісостеп, степ, гори)

--

1

1

моря, річки, озера України

--

1

1

життя тварин в різних кліматичних зонах та середовищах, у т. ч. в Україні

--

1

1

рослини в умовах різних кліматичних зон та середовищ, у т. ч. в Україні

--

1

1

на фермі

--

1

1

сільськогосподарські роботи в полі, саду

--

 

 

зоопарки України і світу

--

1

1

заповідники України

--

1

1

дерева

--

 

 

кущі

--

1

1

трав'янисті рослини, квіти

--

1

1

гриби

--

1

1

фрукти, ягоди

--

1

1

овочі

--

1

1

кімнатні

--

1

1

лікарські (свого краю)

--

1

1

що де росте

--

1

1

анімаційно-мультиплікаційні фільми природознавчого і природоохоронного змісту

добірка

по 1 для кожної групи

 

Дидактичне приладдя

Моделі та прилади

глобус
(діаметр 260 - 320 мм)

шт.

 

1

 

лупа ручна

--

1

2

збільшення у 5 - 7 разів

мікроскоп*
(збільшення у 100 - 150 разів)

--

 

2 - 3

 

телескоп*
(збільшення у 100 разів)

--

 

1

Пристосування, інвентар

 

набори для дослідів, експериментування
з:

набір

 

 

 

- водою (стіл-піддон, ємкості однакового і різного об'єму та форми, черпачки, сачки, камінчики, мірні скляночки, воронки);

--

1

1

- повітрям (надувні форми прозорі і непрозорі, ваги, вітрячки, клаптики паперу, вати, пір'я, насос для накачування надувних предметів);

--

1

1

- ґрунтом, піском (стіл-пісочниця, ємкості та формочки різної форми і розміру, совочки, лопатки, камінчики)

--

1

1

безпечні світлові фільтри для спостереження кольорів спектру*

--

 

1

 

пробірки великого розміру

--

 

2

 

магніти

--

1

2

 

ОЗНАЙОМЛЕННЯ ІЗ СОЦІАЛЬНИМ І ПРЕДМЕТНИМ ДОВКІЛЛЯМ

 

Дидактичні друковані таблиці/альбоми, картини (репродукції)

 

моя Батьківщина / рідний край (країна, місто/село, вулиця, дім)

--

1

1

 

моя родина

--

1

1

 

дошкільний навчальний заклад

--

1

1

 

свята / народні традиції

--

1

1

 

державна символіка України

--

1

1

 

народна символіка (рослини, тварини, предмети)

--

1

1

види мистецтв (музичне, хореографічне, театральне, літературне, образотворче: скульптура; кіно, живопис, архітектура та ін.)

--

 

 

додатково - у методичному кабінеті універсальний комплект або окремі по видах мистецтва

професії дорослих

--

1

1

 

підприємства (промислові, сільськогосподарські, транспортні тощо) та установи (освітні, медичні, культурні, спортивні, фінансові, торговельні)

--

1

1

що із чого і як виготовляється

--

1

1

основи здоров'я

--

1

1

 

зовнішній вигляд людини та органи сприйняття

--

 

1

 

розпорядок дня

--

1

1

можливий варіант у формі дошки вибору видів діяльності

загартування

--

1

1

 

гігієнічні процедури / предмети гігієни

--

1

1

 

види спорту та спортивні знаряддя

--

1

1

 

міміка та жести

--

 

1

відповідно до віку дітей і програмових вимог
додатково - у методичному кабінеті та/або в кабінеті практичного психолога

емоції та почуття

--

1

1

вчинки людей

--

1

1

права дитини

--

1

1

правила культурної поведінки

--

1

1

правила безпечної поведінки у довкіллі (вдома, на вулиці та дорогах, у лісі, біля водойми, протипожежна, газова безпека, поводження з тваринами та рослинами, незнайомими людьми тощо)

--

1

1

правила безпеки дорожнього руху (дорожні знаки)

--

1

1

коректурні таблиці
(за темами, що вивчаються)

 

 

1

застосовуються авторські таблиці, видані з грифами МОН та самостійно виготовлені педагогами

Картки (фотографії, листівки)

 

предметні картки
(іграшки/ігри, різні види транспорту, дорожні знаки, посуд, меблі, одяг, взуття, побутова техніка, професії / професійні інструменти, тіло / органи сприйняття, продукти харчування / страви, види спорту / спортивне знаряддя, історичні пам'ятки, державна і народна символіка)

компл.

по 1 різного змісту

по 1 різного змісту

за потребою відповідно до віку дітей і програмових вимог
додатково - у методичному кабінеті

сюжетні картки
(режим дня, гігієнічні процедури,
професійні дії, вчинки людей,
безпека життєдіяльності,
економічні відносини,
культура поведінки,
стосунки між дітьми,
життя та праця людей міста і села,
буття дітей в родині і дитячому садку,
школа, свята та ін.)

--

по 1 різного змісту

по 1 різного змісту

зміст сюжету, складність композиції визначаються відповідно до віку дітей і програмових вимог

Екранно-звукові засоби
(записи на електронних та інших носіях, у комп'ютерних файлах і папках)

Відеофільми, слайди, анімація*

моя Батьківщина / рідний край (міста України, Київ - столиця України, пам'ятні історичні місця, споруди)

шт.
(фільм) або добірка (слайди)

1

 

професії дорослих

--

1

 

предметно-практична діяльність дітей у дошкільному закладі та вдома

--

1

 

що? із чого? для чого?

--

1

 

на фабриці/заводі
(млин, хлібозавод, ткацька, швейна, взуттєва, меблева і фабрика іграшок, машинобудівний, суднобудівний, авіабудівний, металургійний заводи)

--

по 1 на різну тематику

 

аеропорт

--

1

 

вокзал (залізничний, авто, річковий)

--

по 1

 

порт річковий/морський

--

1

 

космодром

--

1

 

будівництво

--

1

 

поліклініка/лікарня

--

1

 

бібліотека

--

1

 

школа

--

1

 

магазин

--

1

 

банк

--

1

 

театр/кінотеатр

--

1

 

стадіон/спорткомплекс

--

1

 

життя у місті та селі (житлові будинки і прибудинкові території, інші споруди, дороги, установи, транспорт тощо)

--

1

 

безпечна поведінка на вулицях та дорогах

--

1

 

вогонь добрий та злий

--

1

 

державні та народні свята / народні традиції
(українські, інших народів України)

--

1

 

ФОРМУВАННЯ ЗВУКОВОЇ КУЛЬТУРИ МОВЛЕННЯ І ПРОПЕДЕВТИКА НАВЧАННЯ ЕЛЕМЕНТІВ ГРАМОТИ

Дидактичні друковані таблиці, альбоми, картинки

предметні зображення на визначення місцезнаходження звуку у слові

компл.

1

1

з 5-го року життя

схеми слів:

--

 

 

 

- складові (1 - 5 вічок)

--

 

1

- звукові (від 2 клітинок)

--

 

1

схеми речень

 

 

 

сюжетні картини для складання речень

--

1

1

 

Дидактичне приладдя

 

азбука магнітна / на кубиках/картках

шт.

 

5 - 6

для індивідуально-підгрупової роботи

демонстраційне набірне полотно / магнітна дошка (настінні чи мольберти)

--

 

1

 

ФОРМУВАННЯ ЕЛЕМЕНТАРНИХ МАТЕМАТИЧНИХ УЯВЛЕНЬ

Дидактичні друковані таблиці/альбоми

геометричні фігури

компл.

1

 

 

геометричні тіла

--

1

 

числові фігури

--

1

 

величини

--

1

 

поділ цілого на частини

--

1

 

орієнтування в просторі

--

1

 

орієнтування в часі

--

1

 

склад числа (від 2 до 10) із двох менших чисел

--

1

 

суміжні числа

--

1

 

сюжетні картини для складання задач

--

20

 

Картки

 

 

 

картки з двома горизонтальними смугами (формат А-4)

шт.

20

20

 

цифри демонстраційні:

набір

 

 

- від 1 до 5,

 

2 - 3

 

- від 0 до 9

 

 

2 - 3

цифри роздавальні:

--

 

 

- від 1 до 5,

-- 

20

 

- від 0 до 9

-- 

 

20

склад числа

--

 

20

 

суміжні числа
(на 3 клітинки: порожні крайні, порожня центральна)

--

 

20

 

картки з логічними завданнями (на класифікацію, узагальнення, порівняння тощо)

--

по 20

по 20

відповідно до віку дітей і програмових вимог

Дидактичне приладдя

 

Пристосування, іграшки

 

площинний матеріал для лічби

набір

20

20

 

об'ємний матеріал для лічби

--

20

20

палички для лічби

--

20

20

палички Кюізенера*

--

2 - 3

4 - 5

логічні блоки Дьєнеша*

--

2 - 3

4 - 5

розвивальні ігри Воскобовича* (різні види)

--

по 2 - 3

по 4 - 5

предмети та іграшки зростаючої довжини

--

20

20

предмети та іграшки зростаючої величини

--

20

20

предмети та іграшки зростаючої ширини

--

20

20

предмети та іграшки зростаючої висоти

--

20

20

предмети та іграшки зростаючої товщини

--

20

20

цифри і знаки з магнітним кріпленням

--

5

10

предметні зображення (зростаючої довжини, величини, ширини, висоти, товщини) з магнітним кріпленням

-- 

10

10

умовні мірки

 

 

 

 

- для сипучих речовин;

--

 

5

- для рідин;

--

 

5

- на вимірювання довжини

--

10 - 20

5

Моделі та прилади

 

геометричні тіла

набір

 

1

 

геометричні фігури

--

20

20

модель доби

шт.

1

1

модель тижня

--

1

1

модель року

--

1

1

ваги демонстраційні

--

 

2 - 3

пісочний годинник

--

 

1

циферблат годинника з 2-ма стрілками, що рухаються по колу:

 

 

 

- демонстраційний,

--

 

1

- роздавальний

--

 

20

ТРУДОВА ДІЯЛЬНІСТЬ

 

 

Вік дітей

 

четвертий - п'ятий роки життя

шостий - сьомий роки життя

1

2

3

4

5

ХУДОЖНЯ ПРАЦЯ

Таблиці/альбоми*

аплікація із природного матеріалу

компл.

1

 

аплікація із тканини, хутра, шкіри, ниток

--

1

 

аплікація із паперу

--

1

 

паперопластика (квілінг, витинанка тощо)

--

1

 

конструювання із паперу

--

1

 

конструювання із природного та викидного матеріалів

--

1

 

художнє ліплення (рельєфне, об'ємне, модульне)

--

1

 

ліплення із тіста

--

1

 

робота з ниткою, голкою та тканиною (різні види швів, способи пришивання ґудзиків, вишивки)

--

1

 

українська лялька-мотанка

--

1

 

іграшки із сиру, ниток, соломи

--

1

 

різні види плетіння
(із соломи, лози, ниток, м'якого дроту, смужок паперу і тканини тощо)

--

1

 

декоративні композиції із різних матеріалів та їх поєднань (настільні, настінні, букетні та ін.)

--

1

 

Картки (фотографії, листівки)

зображення

компл.

 

 

відповідно до програмових вимог

- виробів художньої праці,

--

по 1

по 1

- декоративних композицій,

--

- діяльності народних майстрів та ін.

--

Натуральні об'єкти

 

зразки виробів художньої праці (іграшки із різних матеріалів, вишивки у різних техніках, художні та машинні шви, вироби з соломки, ткані серветки/килимки, доріжки, вироби із пап'є-маше, флоромозаїка, плетені поробки із різних матеріалів, коренепластика, вироби із фанери і деревини та ін.)*

 

 

 

види зразків - відповідно до віку дітей і програмових вимог

Дидактичне приладдя

 

Матеріали, приладдя та інвентар

сортувальні коробки/теки для зберігання витратних матеріалів

шт.

20

20

залежно від кількості дітей, матеріалів та їх асортименту

природний матеріал
(засушене листя, насіння, шишки, жолуді, каштани, гілочки, пір'я, мушлі та ін.)

набір

10

20

 

викидний матеріал

--

10

20

текстильний матеріал (нитки, шкіра, хутро, ґудзики, намистинки, бісер тощо) різного кольору та фактури

--

10

10

дерев'яні бруски, дощечки, фанера тощо (різних розмірів та форм)

--

 

10

Пристосування, інвентар, прилади

 

дитячий набір для роботи з тканиною (п'яльця, голки з великими вушками, котушки з нитками різного кольору, ножиці тощо)

набір

 

5 - 6

для індивідуально-групової роботи

ПРАЦЯ У ПРИРОДІ

Дидактичні друковані таблиці/альбоми

 

природознавчий осередок (куточок природи)

шт.

1

1

 

догляд за тваринами

набір

1

1

 

догляд за рослинами

--

1

1

 

Інвентар, приладдя
(за потребою кількість збільшується)

 

лопата дитяча для згрібання снігу

шт.

3

5

 

совочки

--

 

 

 

граблі дитячі

--

3

5

 

лопата дитяча для скопування

--

3

5

 

сапа дитяча

--

 

3

 

мітла дитяча

--

2

3

 

тачка дитяча

--

1

1

 

відро

 

 

 

 

- на 0,5 - 1 л,

--

10

5

- на 1 - 2 л

 

 

5

лійка
- з довгим "носиком" для поливання кімнатних рослин
(0,5 - 1 л)

--

2

2

пластмасові або металеві
 

- з розприскувачем для поливання на ділянці

--

 

 

- 0,5 - 1 л,

 

3 - 4 

 

- 1 - 2 л

 

 

3 - 4

кошик дитячий з 1 - 2 ручками

--

5

5 - 6

пластмасові або плетені з лози

кілочки дерев'яні для розмітки грядок

--

4

4

 

палички для розпушування ґрунту у вазонах (15 - 20 см)

--

10

10

дерев'яні або пластмасові

серветки для протирання листя у кімнатних рослин

--

10

10

фланелеві

пульверизатор з пластиковою колбою для обприскування кімнатних рослин

--

1

1 - 2

 

лоток для висаджування розсади, висівання насіння 

--

2

2 - 3

 

або пластикові стаканчики

--

20

20

акваріум*

шт.

1

1

 

предмети для догляду за акваріумом

набір

1

1

орієнтовно - сачок, щітка на довгій ручці, годівниця, термометр для води, набір кормів

клітка для птахів, дрібних ссавців*

шт.

1

1 - 2

за наявності паспортів для тварин

предмети для догляду за птахами, ссавцями

набір

1

1

орієнтовно - годівниця, поїлка, набір кормів, дошка для нарізання кормів, набір кормів, серветки, губки

тераріум*

шт.

1

1

за наявності паспортів для тварин

предмети для догляду за плазунами, земноводними

набір

1

1

орієнтовно - щітка на довгій ручці, годівниця, термометр для повітря, дощечка для нарізання кормів, набір кормів, серветки, губки

клейончасті фартухи

шт.

10

10

 

ГОСПОДАРСЬКО-ПОБУТОВА ПРАЦЯ

Друковані таблиці/альбоми

осередок трудової діяльності (куточок чергових тощо)

шт.

1

1

 

Інвентар, приладдя

 

дитячий віник та совок для сміття

шт.

2

2

 

совок та щітка для змітання крихт зі столів

--

2

2

 

таця

--

2

2

 

ганчірка для пилу*

--

2

4

 

таз/миска для прання лялькового одягу, миття іграшок

--

2

2 - 3

 

мочалка або щіточка для миття іграшок

--

2

6

 

прищіпка

--

20

20

 

шнур/мотузка для просушування лялькового одягу (3 - 4 м)

--

1

1

 

форми для печива*

компл.

2

2

металеві або пластмасові

качалка для тіста

шт.

2

5 - 6

 

дощечка для тіста та нарізування овочів/фруктів

--

2

5 - 6

ніж дитячий пластиковий

--

 

5 - 6

для нарізання м'яких плодів, тіста тощо

(клейончасті фартухи)

--

5 - 6

10

можна використати ті ж, що і для праці в природі

одяг для чергування по їдальні (фартухи із тканини чи клейонки, косинки/ковпачки)

--

2

2 - 4

в осередку для чергувань

віничок для обмітання одягу*

шт.

1 - 2

1 - 2

 

щітка для взуття/одягу

--

 

по 1 - 2

 

ТЕХНІЧНІ ЗАСОБИ НАВЧАННЯ*

 

 

Вік дітей

 

Назва

Одиниця виміру

четвертий - п'ятий роки життя

шостий - сьомий роки життя

Примітки

1

2

3

4

5

Мультимедійний комп'ютерний комплекс для педагога*

 

портативний комп'ютер (ноутбук)
або

шт.

1

1

 

персональний комп'ютер (системний блок, монітор, клавіатура, комп'ютерна "мишка")

компл.

телевізор/дисплей (екран по діагоналі 59 - 69 см)

--

1

1

мультимедійний проектор

--

1

1

дошка маркерна магнітна (750 х 1000 мм або 1000 х 1200 мм) / екран / інтерактивна дошка

--

1

1

магнітофон / музичний центр

--

1

1

 

цифровий фотоапарат

--

1

1

Додаткове обладнання і матеріали

 

 

 

ламінатор
(формат А-4, холодне ламінування, з реверсом або без)

шт.

1

 

 

плівка для ламінування (товщина 75 - 125 мкн)

набір

6

 

Аксесуари для маркерної дошки

 

магніти

набір

2

2

різних кольорів, форм, розмірів

маркери різних кольорів

--

2

2

 

тримач для маркерів

шт.

1

1

 

губка

--

2

2

 

засіб для чищення дошки

--

1

1

 


* - за потребою та при наявності фінансування.

 

Директор департаменту
загальної середньої
та дошкільної освіти

Ю. Г. Кононенко
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали