ХМЕЛЬНИЦЬКА МІСЬКА РАДА
Дев'ята сесія

РІШЕННЯ

від 26.10.2016 р. N 4

Про затвердження Програми військово-патріотичного виховання мешканців міста Хмельницького на 2016 - 2020 роки

Розглянувши пропозицію виконавчого комітету міської ради, відповідно до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" та Указу Президента України від 25.10.2002 N 948/2002 "Про Концепцію допризовної підготовки і військово-патріотичного виховання молоді", з метою забезпечення військово-патріотичного виховання, підготовки молоді міста Хмельницького до служби в Збройних Силах України міська рада вирішила:

1. Затвердити Програму військово-патріотичного виховання мешканців міста Хмельницького на 2016 - 2020 роки (додається).

2. Відповідальність за виконання рішення покласти на відділ з питань оборонно-мобілізаційної і режимно-секретної роботи та взаємодії з правоохоронними органами.

3. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань регламенту, депутатської діяльності, антикорупційної політики, забезпечення правопорядку та зв'язку з військовими частинами.

 

Міський голова

О. Симчишин

 

Додаток
до рішення Хмельницької міської ради
26.10.2016 N 4

ПРОГРАМА
військово-патріотичного виховання мешканців міста Хмельницького на 2016 - 2020 роки

1. Загальні положення

Свій шлях Національна академія Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького розпочинає з 14 грудня 1992 року, коли відповідно до постанови Кабінету Міністрів України N 700, було створено Інститут Прикордонних військ України. У 1995 році на базі Інституту Прикордонних військ України створено Академію Прикордонних військ України та розпочинається підготовка офіцерів керівного складу. 4 серпня цього ж року Кабінетом Міністрів України Академії присвоєно ім'я Богдана Хмельницького. 29 квітня 1999 року академію відвідав Президент України Л. Д. Кучма. Результатом цього візиту та своєрідною оцінкою діяльності стало присвоєння академії статусу Національної. А вже в серпні 2003 року у зв'язку із реформуванням Прикордонних військ у Державну прикордонну службу України академія отримала назву Національна академія Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького.

Сьогодні Національна академія Державної прикордонної служби України - багатопрофільний навчальний заклад, що здійснює підготовку бакалаврів і магістрів для Державної прикордонної служби України.

Виконуючи завдання з підготовки висококваліфікованих офіцерських кадрів для комплектування органів та підрозділів Державної прикордонної служби України, 12 березня 2016 року достроково відбувся 24-й випуск офіцерів-прикордонників. Цього ж року з навчального закладу випустилося 273 випускники, 3 з яких занесені на Дошку пошани, а 44 - отримали диплом з відзнакою.

Сьогодні академія стала провідним військовим навчальним закладом, що готує професіоналів, які на високому рівні виконують відповідальні завдання з охорони державного кордону України.

З 2016 року Державна прикордонна служба України відновила призов військовослужбовців строкової служби за територіальним принципом. До лав Національної академії призвано близько 500 осіб.

Керівництво та персонал Національної академії приймає участь в урочистих заходах міста з нагоди відзначення державних свят та знаменних дат, активно приймає участь у військово-патріотичному вихованні молоді, її підготовки до виконання військового обов'язку, спортивних змаганнях.

Національна академія забезпечила робочими місцями 637 жителів Хмельницького, з них 316 чол. - працівники на посадах з вищою освітою, 321 чол. - на посадах без вищої освіти. Серед військовослужбовців - 540 хмельничан.

В академії працює 22 доктора наук, з яких 12 - подоляни, 9 заслужених працівників освіти.

На базу академії переведено Науково-дослідний інститут ДПСУ, що додатково відкрило близько 100 робочих місць для науковців міста.

Щорічно академія сплачує податки у міський бюджет:

- у 2014 році земельний податок склав - 2667 гривень;

- у 2015 році - 1171899 гривень.

Податок на доходи фізичних осіб склав

- у 2014 році - 12020977 гривень;

- у 2015 році - 14646223 гривень;

- за 2 квартали 2016 року - 4245913 гривень.

За результатами фінансування Національної академії щорічно надходить з державного бюджету близько 30 млн. грн. Як наслідок, прерогативою здійснення закупівель під час придбання товарів, робіт та послуг є закупівля саме в організаціях та підприємствах міста Хмельницького.

Національна академія відрізняється від інших вищих навчальних закладів тим, що дбає не тільки про ефективний навчальний процес, але й про високу духовність молоді, про її патріотичність, широку загальнокультурну обізнаність та гарний фізичний стан.

Академією організовано співпрацю зі спортивними товариствами міста Хмельницького. Так, на базі академії проходять тренування з: міні-футболу (футбольна академія "Спортлідер+", ДЮФК "Поділля"); традиційного карате (займаються дитячі та дорослі групи) та волейболу - ВК "Новатор".

На базі академії проводяться міські, обласні та міжнародні змагання з гирьового спорту; бойового "самбо"; рукопашного бою; традиційного карате; універсального бою; панкратіону; футболу; легкоатлетичного кросу; кульової стрільби; військово-патріотичні та військово-прикладні змагання.

Академія має можливість проведення військово-патріотичних змагань "Джура" для учнівської молоді, організації літніх таборів на період червень - липень, проведення військово-патріотичних ігор, допідготовки викладачів фізичного виховання та дисципліни "Захист вітчизни", проведення семінарів та інструкторсько-методичних занять з учнівською молоддю та викладачами дисциплін "Фізичне виховання", "Захист вітчизни", "Тактична медицина", організації та проведення товариських матчів з колективами міста з різних видів спорту.

Академія знаходиться в авангарді патріотичного виховання молоді Хмельницького.

Постійно здійснюються заходи з благоустрою, озеленення та впорядкування прилеглих територій навчального закладу. Цього року академія взяла на себе зобов'язання щодо благоустрою, забезпечення чистоти та контролю за санітарним станом території "Березовий гай", території поряд із будівництвом будинку для прикордонників.

2. Зміст проблеми, на вирішення якої спрямована Програма

На даному етапі розвитку українського суспільства найважливішим стає питання створення сучасних, боєздатних, професійно підготовлених Збройних Сил України та інших військових формувань, які б за своєю структурою, чисельністю і забезпеченістю відповідали покладеним на них завданням і стандартам збройних сил провідних країн світу.

Результати цієї роботи будуть залежати насамперед від розвитку у молоді мотивації до військової служби, утвердження патріотизму, формування національної гідності, готовності до захисту Вітчизни. Адже військово-патріотичне виховання є складовою частиною виховання, формування у молоді моральних, психологічних, фізичних і професійно-військових якостей, необхідних для збройного захисту держави.

Прийняття Програми обумовлено необхідністю реалізації сучасної політики і стратегії держави, спрямованих на всебічну підготовку молоді до служби у Збройних Силах України та інших військових формуваннях, вдосконалення та поліпшення матеріально-технічної бази, а зокрема, обладнання класів та приміщень спеціалізованого військового та патріотичного спрямування, спортивних об'єктів, закупівля тренажерів сучасних видів озброєння та засобів навчання тактичної медицини.

3. Мета Програми

Метою Програми є участь органів місцевого самоврядування відповідно до Указу Президента України від 25 жовтня 2002 року N 948/2002 "Про Концепцію допризовної підготовки і військово-патріотичного виховання молоді", в сприянні розбудови Національною академією Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького навчально-матеріальної бази з метою військово-патріотичного виховання мешканців міста Хмельницького, піднесення престижу військової служби, формування у хмельничан національної свідомості, створення умов для підготовки органів територіальної оборони, налагодження ефективного цивільно-військового співробітництва.

4. Завдання (цілі та пріоритети) Програми

Завданнями та пріоритетними напрямами Програми є:

1) формування у молоді високої патріотичної свідомості, національної гідності, любові до свого народу, його історії, культурних і історичних цінностей, готовності до виконання громадського і конституційного обов'язку щодо захисту національних інтересів України;

2) виховання соціальної активності молоді та відповідальності за доручені державні та громадські справи;

3) формування здібностей до аналізу зовнішньої та внутрішньополітичної обстановки, умінні на цій основі самостійно та адекватно оцінювати події, що відбуваються у державі та світі, свою роль і місце в цих подіях, а також у підтриманні належної обороноздатності країни;

4) удосконалення педагогічних форм і методів навчання молоді основам військової справи;

5) формування прагнення до оволодіння військовими знаннями, відповідного рівня фізичної підготовки та витривалості;

6) підвищення престижу військової служби, військова професійна орієнтація молоді, формування та розвиток мотивації, спрямованої на підготовку до захисту Української держави і служби у Збройних Силах України та інших військових формуваннях, проходження військової служби за контрактом;

7) планування на міському рівні всебічних ефективних заходів щодо пропагування, рекламування позитивного сприйняття військової служби із залученням до цієї роботи зацікавлених структурних підрозділів обласної та районних державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування;

8) узгодження дій органів місцевого самоврядування з органами військового управління, правоохоронними органами, силами цивільного захисту щодо цілеспрямованої підготовки молоді до захисту Вітчизни, виховання на патріотичних, історичних та бойових традиціях українського народу;

9) проведення на окремих елементах навчально-матеріальної бази академії заходів військово-патріотичного виховання мешканців м. Хмельницького;

10) інструкторсько-методична підготовка на спеціальних елементах навчально-матеріальної бази академії викладачів навчальних дисциплін з фізичної та військової підготовки;

11) проведення навчально-військових зборів з викладачами загальноосвітніх навчальних закладів;

12) організація на території польової навчально-матеріальної бази академії дитячих військово-спортивних літніх оздоровчих таборів;

13) патріотичне виховання молоді м. Хмельницького;

14) пропаганда здорового способу життя.

5. Шляхи розв'язання головних проблем реалізації Програми

Вирішення проблем можливе шляхом системної реалізації запланованих завдань протягом 2016 - 2020 років включно та проведення заходів з військово-патріотичної роботи із залученням усіх верств населення міста Хмельницького.

Військово-патріотична робота буде здійснюватись шляхом рекламування військової служби, всебічної підтримки з боку міської ради, ветеранських та інших громадських і волонтерських організацій, метою діяльності яких є формування громадянина-патріота, початкової військової підготовки в освітніх закладах, тощо.

6. Очікувані результати виконання Програми

Виконання Програми дасть змогу:

1) вдосконалити навчально-матеріальну базу в Національній академії для задоволення потреб громади міста Хмельницького у військово-патріотичному вихованні молоді міста та її підготовки до виконання військового обов'язку;

2) піднести престиж військової служби;

3) виховати молодь в дусі патріотизму до рідної Країни, залучити її до здорового способу життя.

7. Фінансове забезпечення програми спільних дій

Фінансування заходів, передбачених програмою спільних дій, здійснюватиметься відповідно до законодавства за рахунок коштів міського бюджету, а також інших джерел, не заборонених законодавством.

 

Секретар Хмельницької
міської ради

М. Кривак

Ректор Національної академії
Державної прикордонної служби України
імені Богдана Хмельницького
генерал-майор

О. Шинкарук

 

Додаток 1
до Програми

ПАСПОРТ
Програми військово-патріотичного виховання мешканців міста Хмельницького на 2016 - 2020 роки

1.

Розробник Програми

Національна академія Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького

2.

Відповідальний виконавець Програми

Виконавчий комітет Хмельницької міської ради, Хмельницька міська рада, Національна академія Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького

3.

Учасники Програми

Виконавчий комітет Хмельницької міської ради, Хмельницька міська рада, Національна академія Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького

4.

Нормативно-правовий акт, що став підставою для розроблення Програми

Указ Президента України від 25.10.2002 року N 948/2002 "Про Концепцію допризовної підготовки і військово-патріотичного виховання молоді"

5.

Термін реалізації Програми

2016 - 2020 рр.

6.

Джерела фінансування Програми

Міський бюджет

7.

Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації програми, всього, у тому числі:

4390000 грн.

7.1.

коштів міського бюджету (в межах затвердженого кошторису)

4390000 грн.

 

Секретар Хмельницької
міської ради

М. Кривак

Ректор Національної академії
Державної прикордонної служби України
імені Богдана Хмельницького
генерал-майор

О. Шинкарук

 

Додаток 2
до Програми

ЗАХОДИ
щодо виконання Програми військово-патріотичного виховання мешканців міста Хмельницького на 2016 - 2020 роки

N
з/п

Перелік заходів Програми

Термін виконання заходу

Виконавці

Джерело фінансування

Орієнтовний обсяг фінансування
(грн.)

Роки

2016

2017

2018

2019

2020

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

1

Прийняття участі Національної академії (за потреби):
- в урочистих заходах міста з нагоди відзначення державних свят та знаменних дат;
- в військово-патріотичному вихованні молоді міста та її підготовку до виконання військового обов'язку.

2016 - 2020

Національна академія,
Хмельницька міська рада

Не потребує фінансування з міського бюджету

 

 

 

 

 

2

Прийняття участі Національною академією у соціальному профорієнтаційному інтерактивному дитячому проекті "Місто професій" (щорічно)

2016 - 2020

Національна академія,
Хмельницька міська рада

Не потребує фінансування з міського бюджету

 

 

 

 

 

3

Організація Національною академією "Днів відкритих дверей" (щорічно, за потреби)

2016 - 2020

Національна академія,
Хмельницька міська рада

Не потребує фінансування з міського бюджету

 

 

 

 

 

4

Прийняття участі Національною академією в "Ярмарках професій" організованих центрами зайнятості (щорічно)

2016 - 2020

Національна академія,
Хмельницька міська рада

Не потребує фінансування з міського бюджету

 

 

 

 

 

5

Організація Національною академією заходів відвідування учнями шкіл міста музею академії (за потреби)

2016 - 2020

Національна академія,
Хмельницька міська рада

Не потребує фінансування з міського бюджету

 

 

 

 

 

6

Організація Національною академією профорієнтаційної роботи щодо вступу до академії (постійно)

2016 - 2020

Національна академія,
Хмельницька міська рада

Не потребує фінансування з міського бюджету

 

 

 

 

 

7

Забезпечення облаштування Центру культури та дозвілля Національної академії для військово-патріотичного виховання молоді міста.

2016 - 2020

Хмельницька міська рада,
Національна академія

Міський бюджет

70000

130000

 

 

 

8

Забезпечення облаштування кафедри Національної академії для проведення навчальних занять, військово-початкової (зборової) підготовки випускників середніх шкіл, зборів викладачів (воєнруків) шкіл з предмету "Захист вітчизни"

2016 - 2020

Хмельницька міська рада,
Національна академія

Міський бюджет

430000

380000

380000

480000

480000

9

Облаштування мультимедійного тиру кафедри особистої безпеки Національної академії для проведення навчальних стрільб та навчальних занять, військово-початкової (зборової) підготовки випускників середніх шкіл, зборів викладачів (воєнруків) шкіл з предмету "Захист вітчизни"

2016 - 2020

Хмельницька міська рада,
Національна академія

Міський бюджет

400000

600000

 

 

 

10

Забезпечення облаштування навчального відділу прикордонної служби, комплексу навчальних пунктів пропуску "Поділля" на польовому центрі забезпечення навчального процесу Національної академії для проведення практичних навчальних занять, військово-початкової (зборової) підготовки випускників середніх шкіл, зборів викладачів (воєнруків) шкіл з предмету "Захист вітчизни", організація на базі академії дитячих військово-спортивних літніх оздоровчих таборів

2016 - 2020

Хмельницька міська рада,
Національна академія

Міський бюджет

 

800000

 

 

 

11

Придбання матеріалів, запчастин для обслуговування транспортних засобів загального та спеціального призначення Національної академії для забезпечення проведення соціальних дитячих проектів, програм міста, заходів профорієнтаційної роботи: "Ярмарка професій", "Місто професій", "День відкритих дверей" та інших

2016 - 2020

Хмельницька міська рада,
Національна академія

Міський бюджет

 

60000

60000

60000

60000

ВСЬОГО КОШТІВ:

900000

1970000

440000

540000

540000

Всього: 4390000

 

Секретар Хмельницької
міської ради

М. Кривак

Ректор Національної академії
Державної прикордонної служби України
імені Богдана Хмельницького
генерал-майор

О. Шинкарук
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково.
RSS канали