Шановні партнери! Вимушені повідомити, що в зв'язку зі зміною собівартості, з 1 березня будуть підвищені ціни на ДСТУ та ДБН


Додаткова копія: Про затвердження Вимог до програмно-технічного комплексу інформаційно-аналітичної системи "Вибори Президента України" Єдиної інформаційно-аналітичної системи "Вибори" окружної виборчої комісії з виборів Президента України

ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ

ПОСТАНОВА

від 1 лютого 2019 року N 179

Київ

Про затвердження Вимог до програмно-технічного комплексу інформаційно-аналітичної системи "Вибори Президента України" Єдиної інформаційно-аналітичної системи "Вибори" окружної виборчої комісії з виборів Президента України

З метою забезпечення виконання Центральною виборчою комісією своїх повноважень щодо організації підготовки і проведення виборів Президента України на засадах публічності та відкритості, надання інформаційно-аналітичної підтримки суб'єктам виборчого процесу, спостереження за ходом і результатами голосування, а також своєчасного оголошення результатів цих виборів, відповідно до пункту 22 частини другої статті 25, частини шістнадцятої статті 28, статті 39, частини чотирнадцятої статті 75, частин першої, п'ятої та сімнадцятої статті 82 Закону України "Про вибори Президента України", керуючись статтями 11 - 13, пунктами 1, 17 статті 18, статтею 25 Закону України "Про Центральну виборчу комісію", Центральна виборча комісія постановляє:

1. Затвердити Вимоги до програмно-технічного комплексу інформаційно-аналітичної системи "Вибори Президента України" Єдиної інформаційно-аналітичної системи "Вибори" окружної виборчої комісії з виборів Президента України (додаються).

2. Визнати такою, що втратила чинність, постанову Центральної виборчої комісії від 30 березня 2014 року N 126 "Про затвердження Вимог до програмно-технічного комплексу інформаційно-аналітичної системи "Вибори Президента України" окружної виборчої комісії з виборів Президента України" (Постанова N 126).

3. Цю постанову надіслати обласним, Київській міській радам, обласним, Київській міській державним адміністраціям для доведення до відома районних, районних у місті Києві державних адміністрацій, виконавчих комітетів міських (міст обласного значення) рад, окружним виборчим комісіям з виборів Президента України після їх утворення.

4. Цю постанову оприлюднити на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії.

 

Голова
Центральної виборчої комісії

Т. СЛІПАЧУК

 

Додаток
до постанови Центральної виборчої комісії
01.02.2019 N 179

ВИМОГИ
до програмно-технічного комплексу інформаційно-аналітичної системи "Вибори Президента України" Єдиної інформаційно-аналітичної системи "Вибори" окружної виборчої комісії з виборів Президента України

1. Склад програмно-технічного комплексу

До складу програмно-технічного комплексу інформаційно-аналітичної системи "Вибори Президента України" Єдиної інформаційно-аналітичної системи "Вибори" (далі - ПТК ІАС "Вибори Президента України") окружної виборчої комісії з виборів Президента України (далі - окружна виборча комісія) входять кілька комп'ютерних робочих станцій, об'єднані в локальну мережу разом із периферійним обладнанням до них та підключені за допомогою виділених каналів оператора мережі передачі даних через наданий ним маршрутизатор до центрального телекомунікаційного вузла Центральної виборчої комісії.

ПТК ІАС "Вибори Президента України" окружної виборчої комісії складається з таких компонентів:

- від двох до чотирьох комп'ютерних робочих станцій, призначених для функціонування інформаційно-аналітичної системи "Вибори Президента України" Єдиної інформаційно-аналітичної системи "Вибори" (далі - ІАС "Вибори Президента України");

- комутатор;

- лазерний принтер;

- сканер;

- джерела безперебійного живлення для комп'ютерних робочих станцій та активного мережного обладнання;

- телефонні апарати;

- апарат факсимільного зв'язку;

- телефонні лінії.

До однієї з комп'ютерних робочих станцій підключаються лазерний принтер та сканер.

Комп'ютерні робочі станції з'єднуються в локальну мережу за допомогою комутатора, що повинен забезпечувати швидкість передачі даних 10/100 Мбіт/с у режимі autodetect. Комутатор повинен мати не менше п'яти портів.

Станції та активне мережне обладнання підключаються до електромережі 220 В, 50 Гц з обов'язковим використанням джерела (або окремих джерел) безперебійного живлення потужністю не менше 600 Вт і класом не нижче "line interactive". Сумарна ємність батарей джерела безперебійного живлення повинна забезпечувати роботу підключеного обладнання протягом не менше ніж 15 хвилин.

ПТК ІАС "Вибори Президента України" окружної виборчої комісії повинен мати дві телефонні лінії: по одній для телефонного та факсимільного зв'язку. Оператор зв'язку, який забезпечує надання телефонних ліній, повинен максимально сприяти виділенню цифрових телефонних ліній. Забороняється використовувати зазначені лінії для інших цілей, крім обслуговування ІАС "Вибори Президента України".

У приміщенні окружної виборчої комісії, в якому розгорнуто ПТК ІАС "Вибори Президента України", обов'язково встановлюється апарат факсимільного зв'язку. Пріоритетне право на використання такого апарата має системний адміністратор ПТК ІАС "Вибори Президента України" окружної виборчої комісії.

2. Строки встановлення ПТК ІАС "Вибори Президента України" окружної виборчої комісії

Усі елементи ПТК ІАС "Вибори Президента України" встановлюються в приміщенні окружної виборчої комісії не пізніше, ніж на наступний день після проведення першого засідання цієї комісії.

На десятий день після офіційного оголошення Центральною виборчою комісією результатів виборів Президента України приміщення окружної виборчої комісії звільняються від усіх елементів ПТК ІАС "Вибори Президента України", якщо інше додатково не визначено Центральною виборчою комісією.

3. Вимоги до ПТК ІАС "Вибори Президента України" окружної виборчої комісії

До апаратного забезпечення ПТК ІАС "Вибори Президента України" окружної виборчої комісії встановлюються такі вимоги:

Елемент (складова)

Характеристика (тип)

Робочі станції

Центральний процесор

Рівня Pentium G4560 або вище

Оперативна пам'ять

Не менше 4096 Mb

Жорсткий диск

Не менше 300 Gb

Дисковод DVD-ROM

Наявний

Ethernet adapter

10/100 Мбіт

Монітор

Кольоровий, розмір екрана не менше 18,5", розподільна здатність не нижче 1366 x 768 · 16:9

Клавіатура, миша

Наявні

Програмне забезпечення

Windows 10 Professional (RUS) 32bit або 64bit, з актуальними оновленнями, Microsoft Office версії не нижче ніж 2010 з актуальними оновленнями. Все програмне забезпечення має бути ліцензійним

Інші компоненти

Принтер

Лазерний, розподільна здатність не нижче 600 dpi, швидкість друку не менше восьми сторінок за хвилину, комплект драйверів

Сканер

Роздільна здатність не менше 600 x 1200 dpi, інтерфейс USB 2.0, підтримка ОС Windows, швидкість сканування сторінки формату A4 - не більше 20 с (300 точок на дюйм)

Мережний комутатор

Швидкість - не менше ніж 10 Мбіт/c, кількість портів - не менше ніж п'ять

Джерела безперебійного живлення

Не менше трьох (для робочих станцій та активного мережного обладнання)

Телефонні лінії

Дві лінії (по можливості - цифрові)

4. Технічний персонал програмно-технічного комплексу

До складу технічного персоналу ПТК ІАС "Вибори Президента України" окружної виборчої комісії входять системний адміністратор та оператори, які на період з дня утворення окружної виборчої комісії до закінчення її повноважень постійно забезпечують роботу цього програмно-технічного комплексу.

Підбір кандидатур на зазначені посади забезпечує голова відповідної окружної виборчої комісії.

5. Вимоги до системного адміністратора ПТК ІАС "Вибори Президента України" окружної виборчої комісії

Для виконання обов'язків системного адміністратора ПТК ІАС "Вибори Президента України" окружної виборчої комісії залучається фахівець, який має досвід роботи системним адміністратором не менше одного року з:

- експлуатації засобів обчислювальної техніки та діагностики їх несправностей засобами системного програмного забезпечення;

- встановлення операційних систем сімейства Windows на окремих комп'ютерних робочих станціях;

- створення локальної комп'ютерної мережі на базі стеку протоколів TCP/IP;

- підключення та інсталяції периферійного обладнання (модема, принтера, комутатора, сканера тощо);

- встановлення та супроводження прикладного програмного забезпечення;

- встановлення та налагодження антивірусного програмного забезпечення.

Системний адміністратор ПТК ІАС "Вибори Президента України" обов'язково повинен знати основні положення Закону України "Про вибори Президента України".

Підбір системних адміністраторів окружної виборчої комісії здійснюється до кінцевого строку встановлення в окружній виборчій комісії усіх елементів ПТК ІАС "Вибори Президента України".

Системні адміністратори окружних виборчих комісій повинні пройти централізоване навчання з питань встановлення, налагодження та експлуатації ПТК ІАС "Вибори Президента України".

У разі встановлення невідповідності фахової підготовки системного адміністратора під час налагодження та експлуатації ЄІАС "Вибори" голові окружної виборчої комісії може бути рекомендовано замінити його іншим спеціалістом, який володіє необхідним досвідом та підготовкою.

6. Вимоги до оператора програмно-технічного комплексу

Для виконання обов'язків оператора ПТК ІАС "Вибори Президента України" окружної виборчої комісії залучаються відповідні фахівці, які мають досвід роботи з:

- експлуатації обчислювальної техніки, зокрема персонального комп'ютера, принтера та сканера;

- використання систем управління файлами (створення директорій та піддиректорій, збереження, копіювання, перейменування та знищення файлів);

- швидкісного введення текстової та цифрової інформації, перегляду та коригування її засобами прикладного програмного забезпечення;

- підготовки текстових документів за допомогою текстових редакторів та засобів підтримки електронних таблиць;

- електронною поштою.

Рекомендується залучати фахівців зі стажем роботи не менше двох років.

Оператор ПТК ІАС "Вибори Президента України" обов'язково повинен знати основні положення Закону України "Про вибори Президента України".

 

Секретар
Центральної виборчої комісії

Н. БЕРНАЦЬКА
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали