Додаткова копія: Про затвердження Змін до Положення про Міжнародну консультативну раду при Вищій раді правосуддя

ВИЩА РАДА ПРАВОСУДДЯ

РІШЕННЯ

від 31 січня 2019 року N 295/0/15-19

Про затвердження Змін до Положення про Міжнародну консультативну раду при Вищій раді правосуддя

Згідно із частиною другою статті 3 Закону України "Про Вищу раду правосуддя" Вища рада правосуддя у зв'язку із реалізацією визначених законом повноважень бере участь у міжнародному співробітництві, у тому числі взаємодіє з іноземними закладами, установами та організаціями з питань правосуддя, може бути членом відповідних міжнародних асоціацій.

Відповідно до частини шостої статті 26 Закону України "Про Вищу раду правосуддя" Вища рада правосуддя може утворювати органи для виконання повноважень, визначених Конституцією України, цим Законом та Законом України "Про судоустрій і статус суддів" (Закон N 1402-VIII).

Рішення про утворення органів Вищої ради правосуддя та про їх персональний склад ухвалюються Вищою радою правосуддя (частина шоста статті 26 Закону України "Про Вищу раду правосуддя").

Рішенням Вищої ради правосуддя від 13 червня 2017 року N 1548/0/15-17 (Положення N 1548/0/15-17) затверджено Положення про Міжнародну консультативну раду при Вищій раді правосуддя.

23 січня 2019 року відбулося Четверте засідання Міжнародної консультативної ради, одним із питань порядку денного якого було обговорення пропозиції про внесення змін до Положення про Міжнародну консультативну раду при Вищій раді правосуддя (Положення N 1548/0/15-17) в частині актуалізації складу Міжнародної консультативної ради та запровадження статусу спостерігача для надання представникам суміжних інституцій України можливості легітимно надавати та отримувати відповідну інформацію.

У зв'язку із цим виникає необхідність у внесенні змін до Положення про Міжнародну консультативну раду при Вищій раді правосуддя (Положення N 1548/0/15-17).

Вища рада правосуддя, заслухавши інформацію Голови Вищої ради правосуддя Бенедисюка Ігоря Михайловича, керуючись статтею 131 Конституції України, статтями 3 та 34 Закону України "Про Вищу раду правосуддя", вирішила:

затвердити Зміни до Положення про Міжнародну консультативну раду при Вищій раді правосуддя, затвердженого рішенням Вищої ради правосуддя від 13 червня 2017 року N 1548/0/15-17 (Положення N 1548/0/15-17), що додаються.

 

Голова Вищої ради правосуддя

І. М. Бенедисюк

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення Вищої ради правосуддя
31 січня 2019 року N 295/0/15-19

ЗМІНИ
до Положення про Міжнародну консультативну раду при Вищій раді правосуддя (Положення N 1548/0/15-17)

1. Розділ 3 викласти у такій редакції:

"3. Склад

До складу МКР входять за згодою представники органів юстиції, установ системи правосуддя інших країн, міжнародних об'єднань, міжнародних проектів правової та технічної допомоги, що провадять діяльність у сфері юстиції або/та у сфері судової влади.

Статус спостерігача - це привілей, який надається МКР представникам органів юстиції або/та органів судової влади, які не входять до складу МКР, з метою участі у її діяльності.

Спостерігач має обмежені права щодо участі у діяльності МКР.

Спостерігач не має права голосу, не може брати участі у прийнятті рішень тощо.

Спостерігач може бути присутнім на засіданні МКР та висловлювати позицію органу, який він представляє, якщо ця позиція стосується затвердженого порядку денного та впливає/пов'язана із діяльністю відповідної інституції.".

2. Додаток до Положення про Міжнародну консультативну раду при Вищій раді правосуддя викласти у такій редакції:

"Склад Міжнародної консультативної ради при Вищій раді правосуддя

1. Уповноважений представник Національної судової адміністрації Литовської Республіки (за згодою).

2. Уповноважений представник проекту Уряду Канади "Підтримка судової реформи", що реалізується через Міністерство міжнародних справ Канади (за згодою).

3. Уповноважений представник Програми USAID "Нове правосуддя" (за згодою).

4. Уповноважений представник Консультативної місії Європейського Союзу (КМЄС) в Україні (за згодою).

5. Уповноважений представник Проекту ЄС "Pravo-Justice" (за згодою).

6. Уповноважений представник Проекту Ради Європи "Підтримка впровадженню судової реформ в Україні" (за згодою).

7. Уповноважений представник Програми розвитку комерційного права Міністерства торгівлі США (CLDP) (за згодою)".
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали