ДЕРЖАВНА СЛУЖБА АВТОМОБІЛЬНИХ ДОРІГ УКРАЇНИ

НАКАЗ

від 21 жовтня 2011 року N 368

Про затвердження Звіту про повторне відстеження результативності регуляторного акта

На виконання Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності", провівши повторне відстеження постанови Кабінету Міністрів України від 27.06.2007 N 879 "Про заходи щодо збереження автомобільних доріг загального користування", наказую:

1. Затвердити Звіт про повторне відстеження результативності постанови Кабінету Міністрів України від 27.06.2007 N 879 "Про заходи щодо збереження автомобільних доріг загального користування" (далі - Звіт), що додається.

2. Оприлюднити цей наказ на офіційній сторінці Укравтодору в мережі Інтернет.

3. Відділу правової роботи та управління державною власністю в установленому порядку надіслати Звіт до Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва.

4. Структурним підрозділам центрального апарату Укравтодору проводити відстеження результативності регуляторних актів відповідно до Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності", розробниками яких вони були.

5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Галушко В. О.

 

Заступник Голови Укравтодору,
голова комісії з проведення реорганізації

Є. Прусенко

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державної служби автомобільних доріг України
21.10.2011 N 368

ЗВІТ
про повторне відстеження результативності регуляторного акта

1. Вид та назва регуляторного акта

Постанова Кабінету Міністрів України від 27.06.2007 N 879 "Про заходи щодо збереження автомобільних доріг загального користування".

2. Назва виконавця заходів з відстеження

Державна служба автомобільних доріг України (далі - Укравтодор).

3. Цілі прийняття акта

Регуляторний акт прийнято на виконання статті 33 Закону України "Про автомобільні дороги" та Закону України "Про дорожній рух" з метою збереження автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів, врегулювання руху транспортних засобів, навантаження на вісь, загальна маса або габарити яких перевищують норми, встановлені державними стандартами та нормативно-правовими актами.

У процесі виконання зазначеного заходу із збереження доріг виникла необхідність уточнення деяких термінів, що стосуються пересувних пунктів габаритно-вагового контролю та вимог до їх функціонування.

У першу чергу, це стосується здійснення габаритно-вагового контролю транспортних засобів на пересувних пунктах у темну пору доби у літній період. Оскільки у спекотний період рух великовагового транспорту обмежений в залежності від температури повітря і здійснюється переважно у нічний час.

Постановою Кабінету Міністрів України від 8 вересня 2010 р. N 815 внесено зміни до Порядку здійснення габаритно-вагового контролю та справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.06.2007 N 879 "Про заходи щодо збереження автомобільних доріг загального користування".

Метою прийняття змін було надання можливості здійснення габаритно-вагового контролю транспортних засобів на пересувних пунктах у темну пору доби шляхом їх розташування на освітлених ділянках автомобільних доріг та здійснення точного контролю на пересувних пунктах.

4. Строк виконання заходів з відстеження

1 січня 2010 року - 5 вересня 2011 року.

5. Тип відстеження

Повторне.

6. Методи одержання результатів відстеження

Основним методом з відстеження результативності регуляторного акта є аналіз практики застосування норм постанови Кабінету Міністрів України від 27.06.2007 N 879 "Про заходи щодо збереження автомобільних доріг загального користування" та Порядку взаємодії дорожніх організацій і підприємств та підрозділів Державтоінспекції МВС України при проведенні контролю габаритно-вагових параметрів транспортних засобів та Технологічного регламенту здійснення габаритно-вагового контролю транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів під час їх проїзду автомобільними дорогами загального користування, затверджених спільним наказом Державної служби автомобільних доріг України та Міністерства внутрішніх справ України від 07.05.2008 N 219/198 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 01.09.2008 за N 799/154490 N 800/15491.

7. Дані та припущення, на основі яких відстежувалась результативність, а також способи одержання даних

Дані та припущення, на основі яких відстежувалась результативність акта:

- аналіз та опрацювання звітів, наданих дочірніми підприємствами ПАТ "ДАК "Автомобільні дороги України" як балансоутримувачів вагових комплексів.

8. Кількісні та якісні значення показників результативності акта

Основними критеріями оцінки результативності є:

- кількість зважувань та кількість виявлених порушень при русі автомобільними дорогами загального користування великовагових та великогабаритних транспортних засобів;

- сума коштів, що сплачені до державного бюджету.

8.1 Опитування зацікавлених установ та організацій щодо результативності регуляторного акта

Інформація про роботу на автомобільних дорогах загального користування пересувних вагових комплексів розміщена на офіційному сайті Укравтодору.

Скарг та нарікань на роботу пересувних вагових комплексів до Укравтодору не надходило.

9. Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначних цілей

На даний час на дорогах загального користування працює 36 габаритно-вагових комплексів, в тому числі один стаціонарний.

Протягом 2010 року на автомобільних дорогах загального користування ваговими комплексами виконано 184 тисяч зважувань транспортних засобів, з яких понад 6,1 тис. одиниць здійснювали рух з перевищенням нормативних вагових параметрів.

У 2010 році до державного бюджету надійшло 16,4 млн. грн. та на виявлені порушення було нараховано до сплати до державного бюджету 4,9 млн. грн. відповідно.

Протягом поточного року виконано 113290 зважувань транспортних засобів, з яких виявлено 3143 порушень.

Станом на 05.09.2011 до державного бюджету надійшло 9,85 млн. грн. та 3,1 млн. грн. відповідно.

Впровадження регуляторного акта забезпечило виконання вимог законів України "Про автомобільні дороги" та "Про дорожній рух".

На підставі відстеження результативності постанови Кабінету Міністрів України від 27.06.2007 N 879 "Про заходи щодо збереження автомобільних доріг загального користування" можна зробити висновок, що в цілому цей регуляторний акт відповідає законодавству України та вимогам сучасності і сприяє збереженню мережі автомобільних доріг та збільшенню надходжень до державного бюджету.

Соціально-економічні наслідки дії акта є позитивними.

 

Заступник Голови Укравтодору,
голова комісії з проведення реорганізації

Є. Прусенко

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали