ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ЦЕНТРАЛЬНИЙ ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ
РАДА НАРОДНІХ КОМІСАРІВ

ПОСТАНОВА

від 19 березня 1924 р.

Харків

Про збір за судово-виконавчі чинности

Касуючи розділ "ж" постанови РНК від 18 жовтня 1921 року про встановлення зборів на прибуток Республіки по Народньому Комісаріятові Юстиції (Зб. Уз. 1921 p., ч. 21, арт. 599), Всеукраїнський Центральний Виконавчий Комітет і Рада Народніх Комісарів постановили:

Встановити стягання збору за судово-виконавчі чинности в золотому вирахуванні на таких підставах:

1. За приставку оповісток позовникам, заборгованцям, присудженим до штрафу й третім особам при поверненні справляння на майно заборгованця, що у них знаходиться, чи на суми їм належні, стягається за кожну оповістку:

а) як-що сума справляння чи ціна відшукуваного майна не вище від 50 карб. золотом - 1/10 % з суми доправлення, від 50 до 500 карб. золотом - 1/8 %, вище від 500 карб. золотом - 1/5 %;

б) як-що вартість справлюваного майна не визначено - 75 к.;

в) коли справляється періодичні виплати, ціну визначається за укупністю виплатів протягом 1 року.

2. За опис й оціновку майна заборгованця стягається як-що ціна майна не вище від 50 карб. золотом - 1 % оціновки, від 50 карб. до 500 карб. золотом - 1 1/2 %, вище від 500 карб. золотом - 2 %.

3. За опис майна без оціновки стягається: як-що число предметів до 50 - по 4 коп. золотом із предмета, від 50 до 100 - по 6 коп. золотом із предмета, вище від 100 - по 8 коп. золотом із предмета.

Примітка. Предмети цілком однакові вписується в реєстр під одним нумером і плату за них стягається як за один предмет.

4. За перевірення описаного майна на вимогу заборгованця або позовника, за здачу на схов або передачу його позовникові, як-що цю чинність робиться окремо від описування, стягається половинну плату за п. п. 2 і 3 такси, залежно від того, - чи було перевірення з повторною оціновкою чи без неї.

5. За накладення печаток на описані предмети на вимогу позовника стягається по 6 коп. золотом за печатку.

6. За виселення:

а) із нежитлових помешкань (майстерень, торговельних, фабричних і инших помешкань) стягається 5 карб. золотом у день;

б) із житлових помешкань (кімнат, кватир) стягається за кожну кімнату 50 коп. золотом.

7. За привселюдний торг описаного майна стягається плата в розмірі, зазначеному в п. 2 цієї такси, рахуючи з уторгованої від продажу суми.

8. Як-що не відбудеться продажу, а судовий виконавець прибув на місце торгу, стягається 1 карб. золотом.

9. За видачу судовим виконавцем копій, описів, журналу виконавчих чинностей й инш стягається, крім гербового збору, плату в розмірі 20 коп. золотом за сторінку, рахуючи в сторінці не більше від 25 рядків.

10. За вчинення на виконавчому аркушові надписів про виконання присудів або про причини невиконання викладеного в ньому присуду стягається 15 коп. золотом.

11. Коли виконавчу чинність переводиться по-за місцем перебування судового виконавця, окрім збору за таксою, стягається плату за проїзд судового виконавця в обидва кінці згідно з дійсною його вартістю, рахуючи по найдешевшому існуючому засобові пересування.

12. Суми, потрібні на оголошення про продаж і на винагороду знавців при оціновці майна й робочої сили, як-що її потрібно під час виконання присуду, позовники вносять у розмірі дійсної потреби.

13. Збори належні за цією таксою, стягається також і при переведенні відповідних чинностей для охорони спадщини.

14. Усі вищезазначені збори вносить через квиток судовому виконавцеві доправник перед початком його чинностей і зараховується до основної, належної до стягання позовної суми.

15. За стягання штрафів і т. и., а також у справах, у яких позовників було звільнено від судового збору, судовий виконавець стягає збір із заборгованця під час виконання присуду.

Примітка. Держоргани й держпідприємства, які не платять судового збору, вносять належний, згідно з цією таксою, збір насамперед тільки в розмірі 25 %, що надходять до фонду для винагороди судовим виконавцям.

16. Із суми вищезазначеного збору, частина в розмірі 75 %, надходить до прибутку держави за кошторисом Народнього Комісаріяту Юстиції (Наркомюст), а решта 25 % надходить до загального фонду для винагороди судовим виконавцям даної губерні, розподілюваний в речинці й порядком, що їх установляє Наркомюст у згоді з Народнім Комісаріятом Праці.

Примітка. В разі, коли чинности виконують не судові виконавці, а инші органи (міліція, районова й сільська влада), то 75 % збору надходить до прибутку держави за кошторисом Народнього Комісаріяту Внутрішніх Справ, а 25 % на винагороду особам, що фактично виконували присуд.

17. Порядок стягання збору, його схов, а також здачу до прибутку держави установлює Наркомюст у згоді з Народнім Комісаріятом Фінансів.

18. Усі зміни в цій таксі робляться на підставі постави Народнього Комісаріяту Юстиції в згоді з Народнім Комісаріятом Фінансів.

 

Голова Всеукраїнського
Центрального Виконавчого Комітету

ПЕТРОВСЬКИЙ

Голова Ради
Народніх Комісарів

В. ЧУБАР

Т. в. о. Секретаря ВУЦВК

М. ЛАБАНОВ

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали