Додаткова копія: Про зміни в грошовому обігу Республіки Азербайджан

НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 08.08.2018 р. N 50-0007/43187

Департамент грошового обігу

Банкам України та їх філіям
Асоціації українських банків
Незалежній Асоціації банків України
Уповноваженим фінансовим установам
Національному оператору поштового зв'язку

Про зміни в грошовому обігу Республіки Азербайджан

Листом від 20.06.2018 N 03-00241-2018 Центральний Банк Республіки Азербайджан повідомив про введення в обіг 24.05.2018 банкноти національної валюти номіналом 200 манатів.

Основні зображення на банкноті: на лицьовому боці - зображення Центру Гейдара Алієва; на зворотному боці - зображення мапи Азербайджану та мапи Європи, яка відображає інтеграцію Азербайджану до Європи.

Переважаючий колір банкноти - синій. Розмір банкноти - (160 х 70) мм.

Основні елементи захисту банкноти:

1. Водяні знаки: багатотоновий локальний водяний знак - зображення Герба Республіки Азербайджан та світлий елемент водяного знаку - цифрове позначення номіналу "200".

2. Захисна стрічка "віконного" типу, що виходить на поверхню паперу на зворотному боці банкноти, змінює колір із зеленого на синій, містить деметалізовані написи "200" і "AMB".

3. Голографічна смуга, яка розташована на лицьовому боці банкноти, має 3D-фон, ефект сяйва та руху; містить зображення цифрового позначення номіналу, що змінюється на графічне позначення маната, орнамент, що змінює колір із зеленого на синій, та зображення восьмикутної зірки.

4. Елемент Spark=> у вигляді Герба Республіки Азербайджан, що розташований на лицьовому боці банкноти; при зміні кута нахилу банкноти колір зображення змінюється від зеленого до синього.

5. Ірідісцентні смуги блакитного та золотистого кольорів, які розташовані на зворотному боці банкноти; смуги переливаються та містять написи "200" і "AZN".

6. З обох боків банкноти розміщені елементи, що мають рельєф та добре розрізняються на дотик, у тому числі позначення номіналу.

7. Латентне зображення цифрового позначення номіналу "200", що розташовано на лицьовому боці банкноти.

8. Мікротексти, що розташовані з обох боків банкноти.

Крім того, банкнота має ультрафіолетовий, інфрачервоний та магнітний захист.

 

Директор Департаменту
грошового обігу

В. П. Зайвенко
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали