НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 20.07.2012 р. N 11-321/2860

Генеральний департамент регулювання грошового обігу

Операційному та територіальним управлінням Національного банку України, Департаменту методології грошово-кредитної політики, банкам України та їх філіям, Асоціації українських банків, Асоціації "Український кредитно-банківський союз", Незалежній асоціації банків України


Про зміни в грошовому обігу Республіки Білорусь

Листом від 30.06.2012 N 05-19/206 Національний банк Республіки Білорусь повідомляє, що з 12 березня 2012 року введена в обіг нова банкнота номіналом 200000 рублів зразка 2000 року.

Розмір банкноти 150 х 74 мм. Основні зображення: на лицьовому боці - будівля Могильовського обласного художнього музею ім. П. В. Масленнікова; на зворотному - декоративний колаж з архітектурних елементів будівлі музею.

Основні елементи захисту:

1. Багатотоновий локальний водяний знак - зображення фрагмента ліпнини стелі музею.

2. Світлий елемент водяного знака - літери "НБРБ".

3. Металізована захисна стрічка "віконного" типу з текстом "НБРБ", який має оптичний кінетичний ефект. Блоки літер "НБ" і "РБ", що повторюються, при нахилі банкноти зміщуються відносно друг друга. На лицьовому боці захисна стрічка має вигляд блискучих прямокутників, які створюють пунктирну лінію. Під час розгляду банкноти на просвіт захисна стрічка виглядає суцільною темною смугою.

4. Захисні волокна:

- видимі - червоного і зеленого кольорів, що флуоресціюють червоним і жовто-зеленим кольорами відповідно;

- невидимі, що флуоресціюють синім кольором.

5. Рельєфні елементи.

6. Безкольорове тиснення - частина орнаментальної смуги, що знаходиться біля нижнього краю лицьового боку банкноти (ліворуч від року "2000").

7. Мікротексти.

8. Приховане багатокольорове зображення - в прямокутнику (розміщеному на лицьовому боці банкноти ліворуч від купонного поля) під час нахилу банкноти з'являються літери "НБРБ" - кожна літера має свій колір. При повороті банкноти на 180 градусів колір кожної літери змінюється.

9. Суміщене зображення - фрагменти зображення, надруковані на лицьовому та зворотному боках банкноти, які під час розгляду банкноти в проникаючому світлі суміщуються та утворюють цілісне зображення (видно при розгляді лицьового боку банкноти над прихованим зображенням).

10. Для людей з послабленим зором у лівому нижньому куті лицьового боку банкноти розміщено елемент, що має підвищений рельєф та добре розрізняється на дотик.

11. Антикопіювальні елементи - розміщені під різними кутами тонкі лінії (знаходяться на лицьовому боці банкноти на купонному полі).

12. Два серійних номера, що складаються з двох літер та семи цифр: чорний номер флуоресціює зеленим кольором; червоний має магнітні властивості.

13. На зворотному боці банкноти на купонному полі знаходиться невидимий прямокутник з цифровим позначенням номіналу "200000", який флуоресціює зеленим кольором.

 

Директор Генерального департаменту
регулювання грошового обігу

В. М. Нестеренко

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали