НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 11.07.2012 р. N 11-321/2726

Генеральний департамент регулювання грошового обігу

Операційному та територіальним управлінням Національного банку України, Департаменту методології грошово-кредитної політики, банкам України та їх філіям, Асоціації Українських банків, Асоціації "Український кредитно-банківський союз", Незалежній Асоціації банків України


Про зміни в грошовому обігу Республіки Казахстан

Листом від 31.05.2012 N 15310/1773 Національний банк Республіки Казахстан повідомляє, що з 28 травня 2012 року на території Республіки Казахстан введена в обіг банкнота номіналом 10000 тенге зразка 2012 року.

Розмір банкноти (149 х 79) мм, переважаючий колір - синьо-фіолетовий. Основні зображення:

- на лицьовому боці - державні символи Республіки Казахстан, монумент "Казак Елі" як символ незалежності та державності Казахстану.

- на зворотному боці - резиденція Президента Республіки Казахстан "АКОРДА".

Основні елементи захисту:

1. Багатотоновий локальний водяний знак - зображення міфічного птаха "самрук".

2. Світлий елемент водяного знака - цифрове позначення номіналу.

3. Металізована захисна стрічка шириною 6 мм, що має ефект зміни кольорів (розміщена біля лівого краю лицьового боку банкноти).

4. Суміщене зображення - фрагменти зображення, надруковані на лицьовому та зворотному боках банкноти, які під час розгляду банкноти в проникаючому світлі суміщуються та утворюють цілісне зображення (видно при розгляді лицьового боку банкноти у верхньому правому куті).

5. Елемент Spark® у вигляді частини зображення птаха; при зміні кута нахилу банкноти колір зображення змінюється від зеленого до золотого (розміщений на лицьовому боці банкноти).

6. Для людей з послабленим зором у правій нижній частині лицьового боку розміщено шість прямокутників, що мають підвищений рельєф та добре розрізняються на дотик.

7. На лицьовому боці банкноти розміщена деметалізована полімерна смуга шириною 18 мм з характерним металевим блиском; при розгляді зворотного боку у прозорому вікні в проникаючому світлі добре видно зображення цієї смуги.

8. На зворотному боці банкноти розташовано два прихованих зображення: птаха видно при звичайному освітленні, літери "ОН" - в проникаючому світлі (розміщено на купонному полі).

Інформацію про банкноти Національного банку Республіки Казахстан можна знайти на сайті банку: www.nationalbank.kz

 

Заступник директора
Генерального департаменту
регулювання грошового обігу

В. П. Зайвенко

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали