Шановні партнери! Вимушені повідомити, що в зв'язку зі зміною собівартості, з 1 березня будуть підвищені ціни на ДСТУ та ДБН


Додаткова копія: Про зміни в грошовому обігу Республіки Казахстан

НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 11.01.2018 р. N 50-0007/2030

Департамент грошового обігу

Банкам України та їх філіям
Асоціації українських банків
Незалежній асоціації банків України
Уповноваженим фінансовим установам
Національному оператору поштового зв'язку

Про зміни в грошовому обігу Республіки Казахстан

Листом від 06 грудня 2017 року N 15-3-08/1059 Національний банк Республіки Казахстан повідомив, що з 22 листопада 2017 року введено в обіг банкноту номіналом 500 теньге зразка 2017 року зі зміненим дизайном.

Дизайн банкноти виконаний у єдиному стилі з банкнотами серії "Казак Елі", що перебувають в обігу.

Лицьовий бік нової банкноти має домінуючі вертикальні зображення, зворотний бік - горизонтальні.

Основні зображення на банкноті:

На лицьовому боці - монумент "Казак Елі" (з правого краю); зображення голубів, які летять (посередині та знизу); державні символи Республіки Казахстан - герб та прапор (у верхній частині по центру та з правого краю відповідно); цифрові та текстове позначення номіналу (з лівого краю знизу, ближче до середини, зверху та посередині відповідно); друковані тексти (у верхньому лівому куті) - під ним (попередження про відповідальність за підробку).

На зворотному боці - Каспійське море; на задньому плані - обриси контуру карти Казахстану; цифрові позначення номіналу (з лівого краю знизу та з правого краю зверху); друковані тексти на російській мові (знизу посередині та в лівому куті) - "ПЯТЬСОТ ТЕНГЕ" та "Подделка банкнот преследуется по закону".

Переважаючий колір банкноти - синє-голубий.

Розміри - 130 х 67 мм.

Період одночасного перебування банкнот номіналом 500 теньге зразка 2006 року та зразка 2017 року зі зміненим дизайном встановлено Національним банком Республіки Казахстан з 22 листопада 2017 року по 10 червня 2020 року.

Основні елементи захисту банкноти:

1. Водяні знаки:

багатотоновий локальний водяний знак - зображення міфічної птиці "Самрук";

світлий елемент водяного знаку - цифрове позначення номіналу "500".

2. Захисна стрічка "віконного" типу - завширшки 2 мм, виходить на поверхню паперу із зворотного боку, на якій проти світла видно зображення цифрового позначення номіналу "500" та слова "АСТАНА".

3. Наскрізний елемент - елементи зображення орнаменту, надруковані з лицьового та зворотного боків, під час розглядання банкноти проти світла збігаються і доповнюють один одного.

4. Інагліо друк - елемент захисту з високорельєфним шаром фарби, що визначається на дотик (рельєфні зображення, що надруковані на лицьовому боці банкноти, у тому числі елемент для людей з послабленим зором, шорсткість яких відчувається на дотик).

5. "Золоте" інтагліо - елемент захисту з високорельєфним шаром металевої фарби золотого кольору, що створює високий рівень захисту від кольорового копіювання (зображення герба Республіки Казахстан).

6. Фольга - елемент фольга, розташований на зворотному боці банкноти, у вигляді зображення птиці, що складається з орнаменту і номіналу.

7. Мікротексти, розташовані з обох боків банкноти.

Крім того, банкнота має ультрафіолетовий, інфрачервоний та магнітний захист.

Детальніша інформація про банкноту номіналом 500 теньге зразка 2017 року зі зміненим дизайном розміщена на офіційному сайті Національного банку Республіки Казахстан (www.nationalbank.kz).

 

Заступник директора Департаменту
грошового обігу - начальник управління
організації готівкового обігу
Національного банку України

О. В. Галиць
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали