Додаткова копія: Про зміни в грошовому обігу Швейцарії

НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 08.10.2019 р. N 50-0006/52440

Банкам України та їх філіям
Асоціації українських банків
Незалежній Асоціації банків України
Уповноваженим фінансовим установам
Національному оператору поштового зв'язку

Про зміни в грошовому обігу Швейцарії

Повідомляємо, що 12 вересня 2019 року Національний банк Швейцарії ввів в обіг банкноту номіналом 100 франків нової (дев'ятої) серії.

Банкноти номіналом 100 франків та інших номіналів попереднього (восьмого) випуску залишаються законним платіжним засобом. Про їх виведення з обігу Національний банк Швейцарії повідомить завчасно.

Інформацію про нову банкноту номіналом 100 франків розміщено на офіційному сайті Національного банку Швейцарії (https://www.snb.ch).

Нова банкнота номіналом 100 франків присвячена темі гуманізму, ключовий мотив - вода. Як і в решті банкнот дев'ятої серії, рука та глобус є основними елементами дизайну її лицьового боку. Основним елементом дизайну зворотного боку є гірський водовід. Переважаючий колір банкноти - синій.

Більш детальний опис дизайну банкноти можна знайти на відповідній сторінці офіційного сайту Національного банку Швейцарії (https://www.snb.ch/en/iabout/cash/series9/design_series9/id/cash_series9_design_100).

Основні елементи захисту нової банкноти 100 франків

1. Багатотоновий водяний знак - зображення глобуса, світлий елемент водяного знаку у вигляді Швейцарського прапора (в зоні E).

2. Повністю занурена в папір захисна стрічка, що містить зображення цифрового позначення номіналу та прапора. Для контролю стрічки на зворотному боці банкноти в трикутнику проглядає один її фрагмент.

3. Оптично-змінне зображення глобуса, колір якого змінюється із золотого на фіолетовий (на лицьовому боці в центрі банкноти).

4. Голографічна смуга на лицьовому боці в нижній половині банкноти. Містить зображення контуру карти Швейцарії, мережу водних шляхів, список найдовших швейцарських рік та цифрове позначення номіналу. При повороті банкноти на смузі переміщаються цифрові позначення номіналу зеленого та червоного кольорів.

5. Мікроперфорація - зображення швейцарського хреста (в зоні D).

6. Прозоре вікно у вигляді швейцарського хреста (в зоні A).

7. Рельєфні елементи зображення, що розміщені з обох боків банкноти. Зокрема, на лицьовому боці банкноти - руки, цифрове позначення номіналу та назва банку, на зворотному боці - назва банку.

8. Групи штрихів, які мають підвищений рельєф (для людей з послабленим зором) - на лицьовому боці банкноти вздовж її довгих країв.

9. Приховане зображення швейцарського хреста (на лицьовому боці банкноти в зоні C на жовтому фоні).

10. Наскрізний елемент - зображення швейцарського хреста (в нижній частині банкноти).

11. Мікротекст, виконаний чотирма національними мовами Швейцарії (на лицьовому боці банкноти в зоні B).

12. Елементи захисту, що визначаються в ультрафіолетових (зображення глобуса на лицьовому боці, захисні волокна) та інфрачервоних променях.

Інформацію про захисні елементи нової банкноти номіналом 100 франків можна знайти на сторінці офіційного сайту Національного банку Швейцарії: https://www.snb.ch/en/iabout/cash/series9/id/cash_series9_security_concept.

 

Директор Департаменту грошового обігу
Національного банку України

В. Зайвенко
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали