ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ

ПОСТАНОВА

від 31 травня 2017 року N 119

Київ

Про знищення органами ведення Державного реєстру виборців виявлених у базі даних Державного реєстру виборців записів про осіб, які не є виборцями

Відповідно до Закону України "Про Державний реєстр виборців" (далі - Закон) до Державного реєстру виборців (далі - Реєстр) заносяться та в його базі даних зберігаються передбачені Законом відомості про громадян України, які мають право голосу згідно зі статтею 70 Конституції України (далі - виборці).

Однією з основних засад ведення Реєстру є поновлювальність його відомостей, що означає періодичну або ініціативну актуалізацію бази даних Реєстру в строки та в порядку, встановлені Законом (пункт 8 частини першої, частина дев'ята статті 3 Закону).

Органами ведення Реєстру з посиланням на підтверджувальні документи, подані в установленому Законом порядку, програмними засобами автоматизованої інформаційно-телекомунікаційної системи "Державний реєстр виборців" передано до Центральної виборчої комісії відомості щодо виявлених у базі даних Реєстру записів про осіб, які не є виборцями.

Пунктом 2 частини п'ятої статті 17 Закону встановлено, що в разі виявлення в базі даних Реєстру запису про особу, яка не є виборцем (крім випадків, зазначених у частині шостій указаної статті), що підтверджено документами, поданими до органу ведення Реєстру в установленому порядку, підставою для видання керівником органу ведення Реєстру наказу про знищення запису Реєстру є рішення розпорядника Реєстру.

Згідно з частиною шостою статті 17 Закону запис Реєстру стосовно особи, яка померла або громадянство України якої припинено, зберігається з відповідною службовою відміткою протягом п'яти років після настання зазначених обставин.

Разом з тим, у базі даних Реєстру з відповідною службовою відміткою зберігається запис стосовно особи, включеної до Реєстру та визнаної судом недієздатною (пункти 3, 4 частини першої статті 9, частина шоста статті 22 Закону).

Враховуючи викладене, відповідно до пунктів 4, 8 частини першої, частин п'ятої, дев'ятої статті 3, статей 9, 14 - 16, пункту 2 частини п'ятої, частини шостої статті 17 Закону України "Про Державний реєстр виборців", керуючись статтями 11 - 13, пунктом 8 статті 17 Закону України "Про Центральну виборчу комісію", Центральна виборча комісія постановляє:

1. Органам ведення Державного реєстру виборців знищити виявлені в базі даних Державного реєстру виборців записи про осіб, які не є виборцями, згідно з додатками 1 - 86*.


* Не наводяться.

2. Цю постанову та додатки до неї надіслати регіональним органам адміністрування Державного реєстру виборців для передачі відповідним органам ведення Державного реєстру виборців та контролю за її виконанням, а також оприлюднити на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії.

 

Голова
Центральної виборчої комісії

М. ОХЕНДОВСЬКИЙ
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали