ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

13.01.2011 р.

N К-48176/09


Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі суддів - Васильченко Н. В., Калашнікової О. В., Леонтович К. Г., Чалого С. Я., Цуркана М. І., розглянувши в порядку письмового провадження в залі судового засідання адміністративну справу за позовом ОСОБА_6 до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про зобов'язання провести перерахунок пенсії, встановила:

Постановою Ленінського районного суду м. Донецька від 16 червня 2009 року позовні вимоги задоволено. Визнано дії відповідача у відмові перерахунку позивачу пенсії у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідної категорії військовослужбовців з 01.04.2007 року неправомірним. Зобов'язано відповідача провести позивачу перерахунок раніше призначеної пенсії з урахуванням премії, встановленої у відсотках від грошового забезпечення згідно з наказом Міністерства оборони України від 14.04.2007 року N 175, згідно постанови КМУ від 28.03.2007 року N 594 та виплатити належну йому пенсію за рахунок коштів Державного бюджету України з 01.04.2007 року по 31.12.2007 року.

Ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 6 жовтня 2009 року апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області залишено без задоволення, а рішення суду першої інстанції без змін.

Не погоджуючись з рішеннями судів попередніх інстанцій, відповідач звернувся з касаційною скаргою, у якій просить рішення суду першої та апеляційної інстанцій скасувати та постановити нове рішення, яким в задоволенні позовних вимог відмовити, посилаючись на порушення судами норм матеріального та процесуального права.

Заслухавши доповідь судді Вищого адміністративного суду України, колегія суддів вважає, що касаційна скарга задоволенню не підлягає виходячи з наступного.

Судами попередніх інстанцій встановлено, що позивач є військовим у відставці, був звільнений зі служби в запас за вислугою років.

ОСОБА_6 отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб".

Постановою КМУ від 28.03.2007 р. N 594 "Деякі питання грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу у 2007 році", відповідно до ст. 105 ЗУ "Про Державний бюджет України на 2007 рік" та з метою підвищення рівня соціального захисту військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, дозволено, зокрема, Міністерству оборони України, здійснювати у поточному році починаючи з 01.04.2007 року преміювання військовослужбовців понад встановлений законодавством розмір у межах видатків, передбачених для грошового забезпечення у 2007 році.

Наказом Міністра оборони України N 175 від 14.04.2007 р. були введені щомісячні премії, у розмірі які дорівнюють певним відсоткам від окладу в залежності від стажу військової служби.

Статтею 63 ч. 3 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" передбачено, що усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку з введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством.

Враховуючи наведене, колегія суддів вважає, що судами попередніх інстанцій повно встановлені фактичні обставини справи, характер правовідносин сторін і вірно застосовані до них норми матеріального права, а тому підстави для задоволення касаційної скарги відсутні.

Керуючись статтею 222, 223, 224, 230 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів ухвалила:

Касаційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області залишити без задоволення, а постанову Ленінського районного суду м. Донецька від 16 червня 2009 року та ухвалу Донецького апеляційного адміністративного суду від 6 жовтня 2009 року - без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі і може бути переглянута Верховним Судом України в порядку ст. ст. 235 - 238 Кодексу адміністративного судочинства України.
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали