ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

20.09.2011 р.

N К-23628/07


Колегія суддів Вищого адміністративного суду України в складі: головуючого - судді Горбатюка С. А. (доповідач), суддів - Гашицького О. В., Мироненка О. В., Ситникова О. Ф., Смоковича М. І., провівши у касаційному порядку попередній розгляд адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України (далі - УПФ України) в м. Івано-Франківську Івано-Франківської області про зобов'язання провести перерахунок пенсії, за касаційною скаргою УПФ України в м. Івано-Франківську Івано-Франківської області на постанову Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області від 31 серпня 2007 року та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 20 листопада 2007 року, встановила:

У листопада 2006 року ОСОБА_1 у Івано-Франківському міському суді Івано-Франківської області пред'явив позов до УПФ України в м. Івано-Франківську Івано-Франківської області про зобов'язання провести перерахунок пенсії.

В обґрунтування позовних вимог зазначив, що, працюючи викладачем ПТУ N 1 м. Івано-Франківська, був направлений Всесоюзним об'єднанням "Зарубежцветмет" у закордонне відрядження до Республіки Гвінея. Відповідно до атестату і особового рахунку N НОМЕР_1 йому виплачувалась щомісячно заробітна плата 669,00 інвалютних рублів і 60 відсотків від середньої зарплати до виїзду за кордон в сумі 125,21 рублів.

27 вересня 2006 року він звернувся до відповідача із заявою про перерахунок пенсії, врахувавши при цьому його заробітну плату під час роботи у Всесоюзному об'єднанні "Зарубежцветмет" з 24 липня 1986 року по 23 липня 1989 року, але в перерахунку пенсії йому було відмовлено.

Просив зобов'язати УПФ України в м. Івано-Франківську Івано-Франківської області провести перерахунок пенсії, врахувавши його заробітну плату під час роботи за кордоном.

Постановою Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області від 31 серпня 2007 року, залишеною без зміни ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 20 листопада 2007 року, позовні вимоги ОСОБА_1 до УПФ України в м. Івано-Франківську Івано-Франківської області про зобов'язання провести перерахунок пенсії задоволено.

Зобов'язано УПФ України в м. Івано-Франківську Івано-Франківської області провести ОСОБА_1 перерахунок пенсії з врахуванням заробітку, отриманого під час роботи у Всесоюзному об'єднанні "Зарубежцветмет" в закордонному відрядженні в Республіці Гвінея з 24 липня 1986 року по 23 липня 1989 року на підставі довідки N 3/15.09.2003/24 від 11 вересня 2003 року з часу звернення за перерахунком.

Не погоджуючись з судовими рішеннями судів першої та апеляційної інстанцій, УПФ України в м. Івано-Франківську Івано-Франківської області подало касаційну скаргу. Посилаючись на порушення судами норм матеріального права, просить їх скасувати та постановити нове рішення про відмову в задоволенні позовних вимог ОСОБА_1.

Колегія суддів вважає, що касаційна скарга задоволенню не підлягає з наступних підстав.

Судами попередніх інстанцій встановлено, що позивачем у закордонному відрядженні у Республіці Гвінея з 24 липня 1986 року по 23 липня 1989 року було отримано заробітну плату, з якої було утримано внески до обов'язкових фондів соціального страхування, за чинним на той час законодавством.

Згідно за статтею 43 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" перерахунок пенсій за віком, по інвалідності, в разі втрати годувальника, за вислугу років, призначених до набрання чинності цим Законом, здійснюється за нормами цього Закону на підставі документів про вік, страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час перерахунку в пенсійній справі та відповідають вимогам законодавства, що діяло раніше, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду.

Відповідно до частини другої статті 40 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" у разі подання застрахованою особою для обчислення розміру пенсії даних про заробітну плату (дохід) за період до 1 січня 1992 року при визначенні коефіцієнта заробітної плати (доходу) середня заробітна плата за рік (квартал) у відповідному періоді вважається щомісячною середньою заробітною платою працівників, зайнятих у галузях економіки України, відповідного року (кварталу).

Статтею 72 Закону України "Про пенсійне забезпечення" при обчисленні середньомісячного заробітку працівникам за роботу за межами України враховується заробітна плата, яку вони одержували перед виїздом (статті 64, 67), або за їх вибором заробіток, що визначається відповідно до статті 73 цього Закону, а за умови сплати в цей період внесків до Пенсійного фонду України на загальних підставах

Позивач виявив бажання врахувати заробітну плату отриману в закордонному відрядженні.

За таких обставин суди правомірно вказали на те, що у відповідача не було правових підстав вимагати від позивача сплати додаткових страхових внесків.

Судові рішення є законними і обґрунтованими.

Доводи касаційної скарги не містять у собі посилань на наявність порушень чинного законодавства, які є підставами для висновку про те, що судами неправильно застосовані норми матеріального чи процесуального права і що призвело або могло призвести до ухвалення незаконного та необґрунтованого судового рішення.

Відповідно до частини першої статті 224 Кодексу адміністративного судочинства України суд касаційної інстанції залишає касаційну скаргу без задоволення, а судові рішення без зміни, якщо визнає, що суди першої та апеляційної інстанцій не допустили порушень норм матеріального і процесуального права при ухваленні судових рішень чи вчиненні процесуальних дій.

Оскільки суди першої та апеляційної інстанцій не допустили порушень норм матеріального чи процесуального права при ухваленні оскаржуваних судових рішень, підстав для їх скасування чи зміни немає.

На підставі викладеного, керуючись статтями 210, 220, 2201, 230 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів ухвалила:

Касаційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську Івано-Франківської області залишити без задоволення, а оскаржувані постанову Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області від 31 серпня 2007 року та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 20 листопада 2007 року в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську Івано-Франківської області про зобов'язання провести перерахунок пенсії без зміни.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі і може бути переглянута з підстав, у строк та у порядку, визначених статтями 235 - 242 Кодексу адміністративного судочинства України.

 

Судді:

С. А. Горбатюк

 

О. В. Гашицький

 

О. В. Мироненко

 

О. Ф. Ситников

 

М. І. Смокович

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали