ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

14.04.2011 р.

N К-26418/09


Постанову скасовано(згідно з постановою Верховного Суду України від 16 січня 2012 року) (Постанова N 21-210а11)

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі: головуючого Загороднього А. Ф., суддів: Білуги С. В., Гаманка О. І., Заїки М. М., Співака В. І., розглянувши в попередньому судовому засіданні касаційну скаргу ОСОБА_4 на постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 17.06.2009 у справі за позовом ОСОБА_4 до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві, третя особа - Служба безпеки України, про визнання протиправними дій та зобов'язання провести перерахунок пенсії, встановила:

ОСОБА_4 звернувся до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві, третя особа - Служба безпеки України, про визнання протиправними дій та зобов'язання провести перерахунок пенсії.

Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 21.04.2008 позовні вимоги задоволено частково.

Постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 17.06.2009 рішення суду першої інстанції, в частині задоволення позовних вимог скасовано та постановлено в цій частині нове рішення про відмову в задоволенні позову. В решті частині рішення суду першої інстанції залишено без змін

У касаційній скарзі ОСОБА_4, не погоджуючись з рішенням суду апеляційної інстанції, посилаючись на допущені судами порушення норм матеріального права, просить скасувати судове рішення суду апеляційної інстанції та залишити в силі рішення першої інстанції.

Заслухавши доповідь судді-доповідача, колегія суддів вважає, що касаційна скарга задоволенню не підлягає, оскільки рішення суду апеляційної інстанції постановлено з додержанням норм матеріального та процесуального права, правова оцінка обставинам у справі дана вірно, а доводи касаційної скарги є необґрунтованими і не дають підстав, які передбачені статтями 225 - 229 Кодексу адміністративного судочинства України для зміни чи скасування судового рішення.

Судами було встановлено, що ОСОБА_4 наказом СБУ N 171-ос від 13.11.2006 року був звільнений з військової служби за станом здоров'я.

Управлінням Служба безпеки України у м. Києві було обчислено та призначено пенсію позивачу з розрахунку за останні 24 календарні місяці перед звільненням та без врахування щомісячної надбавки, встановленої особам, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством.

Згідно частини 3 статті 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсії за цим Законом та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення за останньою штатною посадою перед звільненням, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним званням), процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством та зазначає, що надбавка військовослужбовцям, які мають право на пенсію повинна включатися в розмір грошового забезпечення, що враховується при обчисленні пенсії.

Дія положень вказаної статті згідно Закону України "Про державний бюджет України на 2006 рік" було зупинено і пенсія позивачу призначалась не за останньою штатною посадою перед звільненням, а за 24 останні календарні місяці служби підряд перед зверненням за пенсією або за будь-які 60 календарних місяців служби підряд протягом усієї служби перед зверненням за пенсією незалежно від наявних перерв у служб, згідно пункту 7 постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року N 393 "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсії і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їх сімей" встановлено, що пенсії обчислюються з таких видів грошового забезпечення: окладу за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням; окладу за військове або спеціальне звання; процентної надбавки за вислугу років; додаткових видів грошового забезпечення, що надаються щомісяця (надбавки за вчене звання і науковий ступінь, кваліфікацію та умови служби). Розмір додаткових видів грошового забезпечення визначається (за вибором тих, хто звернувся за пенсією) за 24 останні календарні місяці служби підряд перед зверненням за пенсією або за будь-які 60 календарних місяців служби підряд протягом усієї служби перед зверненням за пенсією незалежно від наявних перерв у службі.

Таким чином, зазначеними нормами права визначено, що грошове забезпечення військовослужбовців та прирівняних до них осіб складається із основних видів (окладу за штатною посадою, окладу за військове або спеціальне звання та процентної надбавки за вислугу років і додаткових, що надаються щомісяця (надбавки за вчене звання і науковий ступінь, кваліфікацію та. умови служби).

При призначенні пенсії основні види грошового забезпечення враховуються в установленому розмірі за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням, а додаткові види грошового забезпечення - середньомісячної їх суми за 24 або 60 календарних місяців.

Указом Президента України "Про грошове забезпечення військовослужбовців та умови оплати праці працівників Служби безпеки України" від 4 жовтня 1996 року N 925/96 для військовослужбовців Служби безпеки України затверджено схему посадових окладів за основними типовими посадами згідно з додатком, встановлено, що оклади за військовим званням повинні виплачуватися особам офіцерського складу на умовах і в розмірах, установлених для військовослужбовців Збройних Сил України (пункти 1, 2), а також запроваджено щомісячні надбавки: у розмірі 100 відсотків грошового забезпечення (окладів грошового забезпечення та надбавки за вислугу років), а тим, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством України і яких залишено на службі, - у розмірі 50 відсотків окладів грошового забезпечення.

Крім того, пунктами 1.2, 3.20, 3.38 Інструкції про грошове забезпечення військовослужбовців Служби безпеки України від 5 грудня 2002 року N 425/ДСК щомісячні надбавки, запроваджені Указом Президента України від 4 жовтня 1996 року N 925/96, віднесені до додаткових видів грошового забезпечення, і надбавка у розмірі 50 відсотків окладів грошового забезпечення особам, які залишені на службі і які мають право на пенсію, не підлягає обрахунку при нарахуванні пенсії.

Відповідно до частини 1 статті 220 Кодексу адміністративного судочинства України суд касаційної інстанції перевіряє правильність застосування судами першої та апеляційної інстанції норм матеріального та процесуального права, правової оцінки обставин у справі і не може досліджувати докази, встановлювати та визнавати доведеними обставини, що не були встановлені в судовому рішенні, та вирішувати питання про достовірність того чи іншого доказу.

Керуючись статтями 220, 2201, 223, 224, 230, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів ухвалила:

Касаційну скаргу ОСОБА_4 залишити без задоволення, а постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 17.06.2009 у справі за позовом ОСОБА_4 до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві, третя особа - Служба безпеки України, про визнання протиправними дій та зобов'язання провести перерахунок пенсії - без змін.

Ухвала оскарженню не підлягає.

 

Головуючий

А. Ф. Загородній

Судді:

С. В. Білуга

 

О. І. Гаманко

 

М. М. Заїка

 

В. І. Співак

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали