ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

05.09.2007 р.

Справа N 6-9635св07


Б. звернувся до суду з позовом до Заводу, третя особа - Управління ПФУ в районі, про зобов'язання видати довідку про пільговий стаж. Позивач зазначив, що з 1 серпня 1983 р. працював робітником оброблювального цеху заводу. Наказом від 31 травня 1989 р. в зв'язку з переходом на нову систему оплати праці йому був присвоєний 4-й розряд оброблювача ветсанбраку. З 9 листопада 1995 р. він був переведений на посаду слюсаря-дезінфектора. З січня 1996 р. звільнений за власним бажанням. Його робота оброблювачем ветсанбраку в цеху з виробництва кісткового борошна дає право на пільговий стаж для пенсії за віком.

Рішенням міськрайонного суду від 18 грудня 2006 р. позов було задоволено. Зобов'язано Завод видати Б. уточнюючу довідку про період роботи оброблювачем ветсанбраку з повним робочим днем у режимі 5-денного робочого тижня - із 3 травня 1989 р. по 9 листопада 1995 р., який зараховується до спеціального трудового стажу відповідно до позиції 30.1а підрозділу 1 розділу XXX "Агрохімічне обслуговування сільського господарства, збирання, перероблення та утилізація трупів тварин" Списку N 2 виробництв, цехів, професій та посад з тяжкими умовами праці, робота на яких дає право на державну пенсію на пільгових умовах і в пільгових розмірах.

Ухвалою апеляційного суду від 20 лютого 2007 р. рішення міськрайонного суду від 18 грудня 2006 р. залишено без змін.

У касаційній скарзі Завод порушив питання про скасування рішень судів першої та апеляційної інстанцій у зв'язку з порушенням норм матеріального та процесуального права.

Колегія суддів Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України дійшла висновку, що касаційна скарга підлягає задоволенню з таких підстав.

Задовольняючи позовні вимоги, суди виходили з того, що показаннями свідків і частково - раніше виданими позивачу довідками позивач довів наявність у нього спеціального трудового стажу. Тому відповідач зобов'язаний видати позивачу уточнюючу довідку про зазначений позивачем спеціальний трудовий стаж.

Проте колегія суддів з такими висновками не погодилася.

Відповідач на підставі наявних на підприємстві документів про роботу позивача видав йому уточнюючу довідку про спеціальний трудовий стаж. Позивач з нею не погодився та, посилаючись на показання свідків, просив включити до довідки додатковий спеціальний трудовий стаж, який дає право на призначення пенсії на пільгових умовах.

Статтями 20 - 22 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 р. N 637, встановлені особливості підтвердження спеціального трудового стажу окремих категорій працівників. Згідно з цими положеннями підтвердження спеціального трудового стажу має проводитися тоді, коли у трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, встановлені для окремих категорій працівників. У такому разі приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників. В абз. 2 п. 20 даного Порядку встановлено, якою за змістом має бути довідка, зокрема, що у ній мають бути зазначені первинні документи, якими підтверджується період виконання роботи. Показаннями свідків спеціальний трудовий стаж не доводиться.

Оскільки відповідач на підставі первинних документів видав позивачу вказану довідку, а відомості, зазначені в ній за іншими первинними документами, позивачем не спростовані, у суду не було підстав для задоволення позову.

За таких обставин рішення підлягали скасуванню з ухваленням нового рішення - про відмову позивачу в задоволенні позову.

Керуючись статтями 336, 341 ЦПК, колегія суддів Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України касаційну скаргу Заводу задовольнила. Рішення міськрайонного суду від 18 грудня 2006 р. та ухвалу апеляційного суду від 20 лютого 2007 р. скасувала та ухвалила нове рішення - про відмову Б. в задоволенні позовних вимог.
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали