ЗАКАРПАТСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Двадцять восьма сесія V скликання

РІШЕННЯ

від 07.05.2010 р. N 1110

Про Звернення депутатів обласної ради до Кабінету Міністрів України, Міністерства охорони навколишнього природного середовища України та Міністерства економіки України щодо удосконалення механізму проведення аукціонів на користування надрами

Відповідно до статті 43 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" обласна рада вирішила:

1. Звернутися до Кабінету Міністрів України, Міністерства охорони навколишнього природного середовища України, Міністерства економіки України щодо удосконалення механізму проведення аукціонів на користування надрами (текст Звернення додається).

2. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника голови обласної державної адміністрації Феєра В. І. і постійну комісію обласної ради з питань екології та використання природних ресурсів.

 

Голова ради

М. Кічковський


 

Додаток


Кабінету Міністрів України, Міністерству охорони навколишнього природного середовища України, Міністерству економіки України


ЗВЕРНЕННЯ

Спеціальні дозволи на користування надрами видає Міністерство охорони навколишнього природного середовища України. Порядок їх надання визначається щорічною постановою Кабінету Міністрів України. Станом на сьогодні чинною є постанова від 17 червня 2009 року N 608 "Про затвердження Порядку проведення у 2009 році аукціонів з продажу спеціальних дозволів на користування надрами". Відповідно до частини 6 зазначеної постанови організатор аукціону разом із обласними радами, зацікавленими центральними органами виконавчої влади готує пропозиції щодо ділянок надр, дозволи на користування якими виставляються на аукціон. Під час підготовки таких пропозицій враховуються потреби національної економіки та економіки регіонів у відповідних видах копалин. Кошти від продажу спеціальних дозволів на аукціоні зараховуються до загального фонду державного бюджету.

Беручи до уваги численні звернення суб'єктів підприємницької діяльності, з метою дотримання вимог природоохоронного законодавства під час здійснення діяльності, пов'язаної з користуванням надр, відзначаючи особливо важливе регіональне значення, пов'язане із забезпеченням раціонального та невиснажливого використання природних ресурсів, пропонуємо переглянути і напрацювати механізм перерахування частини коштів від продажу дозволів у місцеві (обласні) бюджети або фонди охорони навколишнього природного середовища відповідної місцевості, враховуючи інтереси територіальних громад для оздоровлення територій чи розвитку соціально-економічної інфраструктури.

У зв'язку з цим пропонуємо:

1. Кабінетові Міністрів України внести відповідні зміни до зазначеної вище постанови або прийняти нові нормативно-правові акти.

2. Міністерству охорони навколишнього природного середовища України:

2.1. Підготувати та надати Кабінетові Міністрів України пропозиції стосовно організації проведення аукціонів на користування надрами.

2.2. Переглянути і затвердити державні програми з метою більш ефективного проведення геологорозвідувальних робіт, удосконалення технологічних процесів, упровадження досягнень науково-технічного прогресу.

3. Міністерству економіки України:

3.1. Забезпечити стабільне фінансування геологорозвідувальних робіт з державного бюджету та щорічне збільшення його обсягів.

3.2. Вжити економічних, організаційних заходів з метою організації проведення аукціонів щодо користування надрами.

 

Звернення прийнято на двадцять восьмій
сесії обласної ради V скликання

Депутати Закарпатської обласної ради V скликання
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали