ЗАКАРПАТСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Двадцять восьма сесія V скликання

РІШЕННЯ

від 07.05.2010 р. N 1113

Про Звернення депутатів обласної ради до Президента України, Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України

Відповідно до статті 43 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" обласна рада вирішила:

1. Звернутися до Президента України, Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України щодо вирішення ситуації, яка склалася у зв'язку із набранням чинності з 29 квітня 2009 року Закону України "Про акціонерні товариства" (текст Звернення додається).

2. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника голови обласної державної адміністрації Гоблика В. В., постійну комісію обласної ради з питань розвитку продуктивних сил, виробничої інфраструктури, банківської діяльності та інвестицій.

 

Голова ради

М. Кічковський


 

Додаток


Президенту України
Кабінету Міністрів України
Верховній Раді України


ЗВЕРНЕННЯ

Ми, депутати Закарпатської обласної ради, висловлюємо занепокоєння з приводу ситуації, яка склалася у зв'язку із набранням чинності з 29 квітня 2009 року Закону України "Про акціонерні товариства", який зобов'язує всі акціонерні товариства перереєструвати тип товариства та перейти з 29 жовтня 2010 року з документарної форми випуску цінних паперів на бездокументарну.

Оскільки відкриті акціонерні товариства Закарпатської області, як і більшість українських акціонерних товариств, були створені під час приватизації 1995 - 2000 років на базі виробничих підприємств і в умовах економічної кризи 2009 - 2010 років виконання вимог закону щодо перетворення товариств з відкритих на публічні та переведення акцій на бездокументарну форму випуску вимагає значних коштів як від емітентів, так і від власників акцій.

Специфікою акціонерних товариств, створених на Україні в період активної приватизації 1995 - 2000 років, є наявність великої кількості (від 500 до 10 тисяч) акціонерів, більшість з яких володіють невеликими пакетами і не приймають участі в операціях купівлі-продажу цінних паперів. Бездокументарна форма існування акцій передбачає щомісячну оплату всіма акціонерами особових рахунків у зберігачів цінних паперів, незалежно від кількості акцій.

Для виробничих підприємств витрати до кінця цього року в сумі 200 - 300 тис. грн. на передачу реєстрів власників цінних паперів зберігачам та переоформлення документів згідно з вимогами закону (зміна статуту, печаток, бланків, перереєстрації в державних органах, фондах соціального страхування, статистиці, установах банків, переоформлення дозвільних документів та прав власності) - непосильний тягар, який не тільки значно погіршить фінансовий стан підприємств, а й поставить окремі товариства на межу банкрутства.

Більшість країн впроваджувала бездокументарну форму існування акцій поступово, надаючи можливість підприємствам оптимізувати свої витрати у зв'язку з таким переходом.

Враховуючи вищенаведене, просимо для акціонерних товариств, створених у процесі приватизації, продовжити до 2020 року термін впровадження в дію Закону України "Про акціонерні товариства" в частині переходу на бездокументарну форму існування цінних паперів та перереєстрації в публічні акціонерні товариства.

 

Звернення прийнято на двадцять восьмій сесії
обласної ради V скликання

Депутати обласної ради V скликання
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали