Шановні партнери! Вимушені повідомити, що в зв'язку зі зміною собівартості, з 1 березня будуть підвищені ціни на ДСТУ та ДБН


Додаткова копія: Про звернення до Верховної Ради України

ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ

ПОСТАНОВА

від 10 жовтня 2018 року N 150

Київ

Про звернення до Верховної Ради України

У Верховній Раді України 18 червня 2018 року (реєстр. N 8496) зареєстровано поданий народним депутатом України Князевичем Р. П. проект Закону України про внесення змін до додатка N 3 до Закону України "Про Державний бюджет України на 2018 рік" (далі - Законопроект), яким пропонується внести зміни до додатка N 3 до Закону України "Про Державний бюджет України на 2018 рік" (Закон N 2246-VIII), збільшивши видатки загального фонду за бюджетними програмами 6731010 "Керівництво та управління у сфері проведення виборів та референдумів" та 6731050 "Функціонування Державного реєстру виборців" відповідно на 36810,0 тис. грн. та 12850,0 тис. грн. за рахунок відповідного зменшення видатків загального фонду за бюджетною програмою 6741020 "Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на проведення виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів" на 49660,0 тис. гривень.

Зазначені зміни зумовлені необхідністю посилення безпеки інформаційних ресурсів Центральної виборчої комісії в умовах постійних кібератак на інформаційні системи в Україні, особливо в контексті підготовки та проведення чергових виборів Президента України та чергових виборів народних депутатів України у 2019 році.

Загальна потреба в додаткових коштах за бюджетною програмою 6731010 "Керівництво та управління у сфері проведення виборів та референдумів" на цей час становить 36810 тис. грн., зокрема: видатки споживання - 12270 тис. грн., з них: оплата праці - 8418 тис. грн., видатки розвитку - 24540 тис. гривень.

Крім того, наразі гостро постає питання придбання обладнання, яке забезпечить організацію надійного функціонування Державного реєстру виборців в умовах високого рівня кіберзагроз.

Додаткові кошти за бюджетною програмою 6731050 "Функціонування Державного реєстру виборців" у розмірі 12850 тис. грн. будуть спрямовані на:

- оновлення потужностей друкувальних пристроїв для забезпечення виготовлення списків виборців та іменних запрошень на вибори, для чого необхідно встановити нові принтери Konica Minolta bizhub;

- запровадження сучасних програмних та апаратних засобів захисту інформації в АІТС "ДРВ".

Окремо Центральна виборча комісія зазначає, що Законопроект не передбачає залучення додаткових бюджетних коштів, оскільки пропонується здійснити перерозподіл видатків державного бюджету в межах загального обсягу видатків загального фонду державного бюджету (включаючи загальнодержавні видатки та кредитування), передбаченого Комісії у Законі України "Про Державний бюджет України на 2018 рік" (Закон N 2246-VIII), між бюджетними програмами, закріпленими за Комісією.

Так, після внесення змін до Закону України "Про добровільне об'єднання територіальних громад" (Закон N 157-VIII) щодо добровільного приєднання територіальних громад сіл, селищ до територіальних громад міст республіканського Автономної Республіки Крим, обласного значення, відповідно до яких у разі приєднання сільських, селищних рад до міської об'єднаної територіальної громади повноваження міської ради поширюються на територію територіальної громади, що приєдналася до міської об'єднаної територіальної громади, у такому випадку перші вибори депутатів та голів не проводяться. За даними обласних державних адміністрацій відповідні вибори планувалось провести протягом 2018 року в 48 об'єднаних територіальних громадах. У свою чергу за розрахунками Комісії сума невикористаних коштів за бюджетною програмою 6741020 "Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на проведення виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів" у 2018 році у зв'язку з непроведенням таких виборів орієнтовно становить 75770,0 тис. гривень.

Також Комісія констатує, що Комітет Верховної Ради України з питань бюджету на своєму засіданні 4 липня 2018 року (протокол N 147) ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді України за результатами розгляду в першому читанні прийняти Законопроект за основу та в цілому як закон з урахуванням викладених ним пропозицій. При цьому Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України у висновку до Законопроекту не заперечувало в цілому проти можливості прийняття пропозицій Законопроекту. Міністерство фінансів України у своєму експертному висновку до Законопроекту вважало, що він може бути прийнятий у термін, визначений головним розробником.

Однак на сьогодні Законопроект залишається не розглянутим Верховною Радою України.

Враховуючи викладене, керуючись статтями 11, 12, 17, 23 Закону України "Про Центральну виборчу комісію", Центральна виборча комісія постановляє:

1. Звернутися до Верховної Ради України щодо необхідності невідкладного розгляду проекту Закону України про внесення змін до додатка N 3 до Закону України "Про Державний бюджет України на 2018 рік" (реєстр. N 8496 від 18 червня 2018 року) та прийняття відповідного закону.

2. Цю постанову надіслати Верховній Раді України, а також оприлюднити на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії.

 

Голова
Центральної виборчої комісії

Т. СЛІПАЧУК
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали